Znak Starszych Bogów / Elder Sign(Richard Launius, Kevin Wilson)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
litk
Posty: 848
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Elder Sign / Znak Starszych Bogów (Richard Launius, Kevin Wilson)

Post autor: litk »

Skoro Galakta robi dodruk podstawki to czy ktoś się orientuje czy będą dodrukowywać dodatki, bo na maile nie odpisują?
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2759
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 327 times
Been thanked: 1256 times

Re: Elder Sign / Znak Starszych Bogów (Richard Launius, Kevin Wilson)

Post autor: Yuri »

litk pisze: 01 lis 2022, 16:18 Skoro Galakta robi dodruk podstawki to czy ktoś się orientuje czy będą dodrukowywać dodatki, bo na maile nie odpisują?
Ten dodruk to było zaskoczenie chyba dla każdego i teraz to naprawdę trudno cokolwiek przepowiedzieć.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
NeXuS AlphA
Posty: 221
Rejestracja: 01 gru 2019, 19:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 86 times
Been thanked: 76 times

Re: Elder Sign / Znak Starszych Bogów (Richard Launius, Kevin Wilson)

Post autor: NeXuS AlphA »

Najbardziej sensownym wytłumaczeniem jest chyba to, że mogą im zalegać dodatki (w ich sklepie kilka z nich widnieje jako dostepne) i ciężko może o ich sprzedaż jak nie ma podstawki; mając podstawkę w ofercie można ją łączyć w promocyjne sety z dodatkami by je upłynnić etc. Przy okazji można zbadać rynek czy dalej jest miejsce na ZSB i brakujący dodatek. (może gwiazdy ułożą się w porządku I kiedyś go w końcu dostaniemy)
Alextasha
Posty: 266
Rejestracja: 15 kwie 2020, 19:00
Has thanked: 33 times
Been thanked: 106 times

Re: Elder Sign / Znak Starszych Bogów (Richard Launius, Kevin Wilson)

Post autor: Alextasha »

Pytałam ich na targach książki w Krakowie. Z dodruku skorzystali bo Fantasy Flight Games robiło. Co do dodatków to na razie nie planują dodruków (np bramy arkham) czy nowe (faraon) ale nie mówią nie
SPRZEDAM >> *click*
opulentus
Posty: 522
Rejestracja: 11 wrz 2016, 15:55
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 94 times
Been thanked: 29 times

Re: Elder Sign / Znak Starszych Bogów (Richard Launius, Kevin Wilson)

Post autor: opulentus »

Jak nie planują to znaczy że mówią "nie".
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3502
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 445 times
Been thanked: 1051 times

Re: Elder Sign / Znak Starszych Bogów (Richard Launius, Kevin Wilson)

Post autor: psia.kostka »

Sa zalezni calkowicie od ruchow FFG. Sami nic nie moga. Widocznie obecnie FFG zapowiedziana ma tylko podstawke w dodrukach. Jesli by sie super sprzedala galakcie to mysle, ze zapisza sie na potecjalny dodruk Faraona jesli FFG go oglosi.

Trop, ze chca rozruszac sprzedaz zalegajacych starszych dodatkow wydaje sie sluszny ;)
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 575 times
Been thanked: 1027 times

Re: Elder Sign / Znak Starszych Bogów (Richard Launius, Kevin Wilson)

Post autor: RUNner »

Znak to fajna gra, ale kupiłem tylko Nieznane Siły i Omeny Lodu. Nie czuję potrzeby większej rozbudowy tej gry, dlatego Galakcie zalegają inne dodatki ;)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4478
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1433 times
Been thanked: 1102 times

Re: Elder Sign / Znak Starszych Bogów (Richard Launius, Kevin Wilson)

Post autor: garg »

RUNner pisze: 02 lis 2022, 13:40 Znak to fajna gra, ale kupiłem tylko Nieznane Siły i Omeny Lodu. Nie czuję potrzeby większej rozbudowy tej gry, dlatego Galakcie zalegają inne dodatki ;)
To po ile Ty tych pudełek kupujesz? :shock: :mrgreen:
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
lukkk
Posty: 443
Rejestracja: 21 gru 2017, 00:49
Has thanked: 95 times
Been thanked: 99 times

Re: Elder Sign / Znak Starszych Bogów (Richard Launius, Kevin Wilson)

Post autor: lukkk »

garg pisze: 02 lis 2022, 14:10
RUNner pisze: 02 lis 2022, 13:40 Znak to fajna gra, ale kupiłem tylko Nieznane Siły i Omeny Lodu. Nie czuję potrzeby większej rozbudowy tej gry, dlatego Galakcie zalegają inne dodatki ;)
To po ile Ty tych pudełek kupujesz? :shock: :mrgreen:
Tak się robi biznesy w PL ;)
litk
Posty: 848
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Elder Sign / Znak Starszych Bogów (Richard Launius, Kevin Wilson)

Post autor: litk »

Jak się wejdzie na sklep FFG to dostepność wszystkich dodatków jest na full, więc można przypuszczać że dodruk był wszystkiego, a u nas Galakta tylko wzięła podstawkę.

EDIT: Kontaktowałem się z FFG, odpisali mi, że dodruk dodatków ma być ale nie wiadomo kiedy. Sam jestem już po kilkunastu rozgrywkach i jestem mega zadowolony, gra jest świetna, a na razie ogrywam samą podstawkę, nie mogę się doczekać kiedy dołączę dodatki. Nie rozumiem, czemu ta gra ma taką słabą notę bgg i to jest drugi przypadek gdy nie zgadzam się z oceną graczy na tym portalu, pierwszą były One Deck Dungeon, gdzie również grę oceniam znacznie wyżej.
Naenkhat
Posty: 8
Rejestracja: 12 gru 2023, 15:23

Re: Elder Sign / Znak Starszych Bogów (Richard Launius, Kevin Wilson)

Post autor: Naenkhat »

Dzień dobry wszystkim. Po przeczytaniu postów na temat ZNB dobrze rozumiem, że każdy dodatek odgrywa się osobno? A po graniu scenariusza kilka razy i wygraniu go, regrywalnosc jest raczej zerowa?
SeekerKuba
Posty: 149
Rejestracja: 12 wrz 2022, 11:36
Has thanked: 31 times
Been thanked: 94 times

Re: Elder Sign / Znak Starszych Bogów (Richard Launius, Kevin Wilson)

Post autor: SeekerKuba »

Naenkhat pisze: 12 gru 2023, 15:31 Dzień dobry wszystkim. Po przeczytaniu postów na temat ZNB dobrze rozumiem, że każdy dodatek odgrywa się osobno? A po graniu scenariusza kilka razy i wygraniu go, regrywalnosc jest raczej zerowa?
Nieznane siły miesza się z podstawką. Omeny Lodu, Głębin,Bramy arkham(niedostępne) i Omeny faraona(tylko po ang) zastępują duże karty z podstawki(ale dalej komponenty z podstawki są wymagane do gry) i trochę zmieniają grę . To tak mniej więcej.
litk
Posty: 848
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Elder Sign / Znak Starszych Bogów (Richard Launius, Kevin Wilson)

Post autor: litk »

Naenkhat pisze: 12 gru 2023, 15:31 Dzień dobry wszystkim. Po przeczytaniu postów na temat ZNB dobrze rozumiem, że każdy dodatek odgrywa się osobno? A po graniu scenariusza kilka razy i wygraniu go, regrywalnosc jest raczej zerowa?
Regrywalność polega na pokonaniu przedwiecznych, jest ich chyba 25. Zanim ich wszystkich pokonasz w samej podstawce to raczej masz zabawy na dziesiątki razy, potem możesz ich pokonywać w każdym innym dużym rozszerzeniu więc rozgrywek masz w setkach.
Naenkhat
Posty: 8
Rejestracja: 12 gru 2023, 15:23

Re: Znak Starszych Bogów / Elder Sign(Richard Launius, Kevin Wilson)

Post autor: Naenkhat »

Ok. Zerknę na YouTube i pomyślę co o tej grze myślę :)
Naenkhat
Posty: 8
Rejestracja: 12 gru 2023, 15:23

Re: Elder Sign / Znak Starszych Bogów (Richard Launius, Kevin Wilson)

Post autor: Naenkhat »

litk pisze: 13 gru 2023, 09:29
Naenkhat pisze: 12 gru 2023, 15:31 Dzień dobry wszystkim. Po przeczytaniu postów na temat ZNB dobrze rozumiem, że każdy dodatek odgrywa się osobno? A po graniu scenariusza kilka razy i wygraniu go, regrywalnosc jest raczej zerowa?
Regrywalność polega na pokonaniu przedwiecznych, jest ich chyba 25. Zanim ich wszystkich pokonasz w samej podstawce to raczej masz zabawy na dziesiątki razy, potem możesz ich pokonywać w każdym innym dużym rozszerzeniu więc rozgrywek masz w setkach.
To ja może napiszę inaczej. Kumpel ma Eldritcha i bardzo mi się ta gra podoba. Ale nie będę kupował tego samego. Co bardziej polecacie ze świata odwiecznych. Znak czy Horror w arkham?
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4478
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1433 times
Been thanked: 1102 times

Re: Elder Sign / Znak Starszych Bogów (Richard Launius, Kevin Wilson)

Post autor: garg »

Naenkhat pisze: 13 gru 2023, 20:01
litk pisze: 13 gru 2023, 09:29
Naenkhat pisze: 12 gru 2023, 15:31 Dzień dobry wszystkim. Po przeczytaniu postów na temat ZNB dobrze rozumiem, że każdy dodatek odgrywa się osobno? A po graniu scenariusza kilka razy i wygraniu go, regrywalnosc jest raczej zerowa?
Regrywalność polega na pokonaniu przedwiecznych, jest ich chyba 25. Zanim ich wszystkich pokonasz w samej podstawce to raczej masz zabawy na dziesiątki razy, potem możesz ich pokonywać w każdym innym dużym rozszerzeniu więc rozgrywek masz w setkach.
To ja może napiszę inaczej. Kumpel ma Eldritcha i bardzo mi się ta gra podoba. Ale nie będę kupował tego samego. Co bardziej polecacie ze świata odwiecznych. Znak czy Horror w arkham?
Każda z tych trzech gier jest całkowicie inna i łączy je tylko setting.

Eldritch jest długa i kampanijna, Gra Karciana to deckbuilding i doświadczenie solo lub w duecie, a Znak Starszych Bogów to taka trochę bardziej skomplikowana kościanka.
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
nolify
Posty: 251
Rejestracja: 03 cze 2023, 20:44
Has thanked: 31 times
Been thanked: 102 times

Re: Elder Sign / Znak Starszych Bogów (Richard Launius, Kevin Wilson)

Post autor: nolify »

garg pisze: 13 gru 2023, 21:07 Każda z tych trzech gier jest całkowicie inna i łączy je tylko setting.

Eldritch jest długa i kampanijna, Gra Karciana to deckbuilding i doświadczenie solo lub w duecie, a Znak Starszych Bogów to taka trochę bardziej skomplikowana kościanka.
Każda jest inna przy założeniu, że Naenkhat w swoim pytaniu miał na myśli Arkham Horror lcg, a nie planszówkę. Swoją drogą, Eldritch Horror nie jest grą kampanijną. W Maskach Nyarlathotepa (czyli na fajrant) dodano tryb kampanii, który okazał się być House Rulesami ze skillem do odblokowania. Główny tryb i charakter gry pozostał niezmienny. Siadamy, klepiemy się z Przedwiecznym, wygrywamy/przegrywamy, koniec gry.
Naenkhat pisze: 13 gru 2023, 20:01 To ja może napiszę inaczej. Kumpel ma Eldritcha i bardzo mi się ta gra podoba. Ale nie będę kupował tego samego. Co bardziej polecacie ze świata odwiecznych. Znak czy Horror w arkham?
Horror w Arkham jest grą bardzo podobną do Eldritch Horror. Kiedy ffg skończyło z drugą edycją Arkham Horror, zastąpili ją w swoim planie wydawniczym Eldritchem, żeby następnie zastąpić go trzecią edycją Horroru w Arkham. Więc jeśli nie chcesz kupować tego samego (w domyśle - bardzo podobnej gry), to lepiej z tych dwóch brać Znak Starszych Bogów. Dodam tylko, że w mojej skromnej ocenie, Znak jest najsłabszym tytułem z tych tutaj wymienianych. Doceniam Elder Signa za krótki czas rozgrywki i szybki set up. Prosta i przyjemna kulanka :)
Jeśli jednak rozważasz karciane arkhama, a Znak Starszych Bogów, to polecam karty. Arkham horror LCG to jednak gra kampanijna. Aktualnie jest już ogromna, dodatków jest sporo. Jak w nią wejdziesz na grubo, to Twój portfel to odczuje.
Naenkhat
Posty: 8
Rejestracja: 12 gru 2023, 15:23

Re: Znak Starszych Bogów / Elder Sign(Richard Launius, Kevin Wilson)

Post autor: Naenkhat »

Chyba sobie sprawię podstawkę Znaku. Dzięki za odpowiedź.
mluckner
Posty: 342
Rejestracja: 13 lip 2015, 10:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 96 times
Been thanked: 97 times

Re: Znak Starszych Bogów / Elder Sign(Richard Launius, Kevin Wilson)

Post autor: mluckner »

Za około 5 złotych możesz kupić demo (chyba dwóch przedwiecznych) w App Store i zobaczyć jak to działa https://apps.apple.com/pl/app/elder-sig ... 04533?l=pl

Pewnie na inne platformy też znajdziesz.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2759
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 327 times
Been thanked: 1256 times

Re: Znak Starszych Bogów / Elder Sign(Richard Launius, Kevin Wilson)

Post autor: Yuri »

mluckner pisze: 15 gru 2023, 20:18 Za około 5 złotych możesz kupić demo (chyba dwóch przedwiecznych) w App Store i zobaczyć jak to działa https://apps.apple.com/pl/app/elder-sig ... 04533?l=pl

Pewnie na inne platformy też znajdziesz.
Cyfrowy ZSB moocno się jednak różni od analogowego. Pamiętam, że poszedłem też pierwotnie tą drogą i po zakupie "normalnego" się mocno zdziwiłem.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
nolify
Posty: 251
Rejestracja: 03 cze 2023, 20:44
Has thanked: 31 times
Been thanked: 102 times

Re: Znak Starszych Bogów / Elder Sign(Richard Launius, Kevin Wilson)

Post autor: nolify »

Yuri pisze: 15 gru 2023, 21:33 Cyfrowy ZSB moocno się jednak różni od analogowego. Pamiętam, że poszedłem też pierwotnie tą drogą i po zakupie "normalnego" się mocno zdziwiłem.
Pozytywnie czy negatywnie? :)
opulentus
Posty: 522
Rejestracja: 11 wrz 2016, 15:55
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 94 times
Been thanked: 29 times

Re: Znak Starszych Bogów / Elder Sign(Richard Launius, Kevin Wilson)

Post autor: opulentus »

nolify pisze: 15 gru 2023, 22:49
Yuri pisze: 15 gru 2023, 21:33 Cyfrowy ZSB moocno się jednak różni od analogowego. Pamiętam, że poszedłem też pierwotnie tą drogą i po zakupie "normalnego" się mocno zdziwiłem.
Pozytywnie czy negatywnie? :)
Dla mnie negatywnie. Róznica jest w samych zasadach. Teraz już dokładnie nie pamiętam konkretów, ale było za łatwo. Zagrałem kilka razy i do wersji cyfrowej nigdy więcej nie wróciłem.
szczudel
Posty: 1438
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 101 times
Been thanked: 142 times

Re: Znak Starszych Bogów / Elder Sign(Richard Launius, Kevin Wilson)

Post autor: szczudel »

Po wersji cyfrowej zaniechalem chęci kupna wersji fizycznej. Nawet sprezentowania jej, bo musiałbym w nią grać ;)
Odrzuca mnie mechanika kości w tej grze. W mechanicznym bliźniaku tj: X-men Bunt Mutantow, fajnie mi się rzuca, ocenia prawdopodobienstwo. Tennsam element ZSB jest dla mnie frustrujacy ( odrzucanie kosci na ponowne rzutu ale liczba rzutów wieksza). Jak to gram cyfrowo to albo mi idzie od poczatku albo w 2 tundzie wiem, że przegrałem.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2759
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 327 times
Been thanked: 1256 times

Re: Znak Starszych Bogów / Elder Sign(Richard Launius, Kevin Wilson)

Post autor: Yuri »

nolify pisze: 15 gru 2023, 22:49
Yuri pisze: 15 gru 2023, 21:33 Cyfrowy ZSB moocno się jednak różni od analogowego. Pamiętam, że poszedłem też pierwotnie tą drogą i po zakupie "normalnego" się mocno zdziwiłem.
Pozytywnie czy negatywnie? :)
Zdecydowanie pozytywnie wzgl wersji planszowkowej, a negatywnie elektronicznej. Karton uber alles.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
litk
Posty: 848
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Znak Starszych Bogów / Elder Sign(Richard Launius, Kevin Wilson)

Post autor: litk »

szczudel pisze: 15 gru 2023, 23:43 Po wersji cyfrowej zaniechalem chęci kupna wersji fizycznej. Nawet sprezentowania jej, bo musiałbym w nią grać ;)
Odrzuca mnie mechanika kości w tej grze. W mechanicznym bliźniaku tj: X-men Bunt Mutantow, fajnie mi się rzuca, ocenia prawdopodobienstwo. Tennsam element ZSB jest dla mnie frustrujacy ( odrzucanie kosci na ponowne rzutu ale liczba rzutów wieksza). Jak to gram cyfrowo to albo mi idzie od poczatku albo w 2 tundzie wiem, że przegrałem.
A dla mnie gra się wyśmienicie, bardzo lubię ten tytuł, ze względu na kości właśnie.
ODPOWIEDZ