Ankh: Gods of Egypt (Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
sasquach
Posty: 1829
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 934 times
Been thanked: 586 times

Re: Ankh: Gods of Egypt (Eric M. Lang)

Post autor: sasquach »

annak2 pisze: 06 sty 2024, 01:17 Czy ktoś z forumowiczów takowe posiada i może podzielić się opinią? Ewentualnie - czy granie z użyciem standardowych (kartonowych) komponentów zamiast budynków faktycznie sprawia jakieś problemy z czytelnością na mapie? Z góry dzięki za wszelkie sugestie.
Temat był już wałkowany w tym wątku, musisz się trochę cofnąć. W skrócie jedni uważają tak jak ja, że elementy 3d poprawiają przejrzystość. Drudzy twierdzą, że budynki zasłaniają im żetony/figurki i inne herezje :)
samuraj1369
Posty: 421
Rejestracja: 23 cze 2023, 22:11
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 146 times
Been thanked: 148 times

Re: Ankh: Gods of Egypt (Eric M. Lang)

Post autor: samuraj1369 »

annak2 pisze: 06 sty 2024, 01:17 Cześć. Posiadam wersję podstawową Ankh (jeszcze nie rozpakowana) i zastanawiam się nad sensownością dokupienia budynków w wersji 3D (zastępujących żetony).
Obrazek
Czy ktoś z forumowiczów takowe posiada i może podzielić się opinią? Ewentualnie - czy granie z użyciem standardowych (kartonowych) komponentów zamiast budynków faktycznie sprawia jakieś problemy z czytelnością na mapie? Z góry dzięki za wszelkie sugestie.

Zestaw możliwy do kupienia posiada 30 elementów:
Spoiler:
Grałem dwa razy na żetonach i w życiu by mi nie przyszło do głowy mówić o braku czytelność. Żetony są bardzo czytelne, wystarczająco duże i o odmiennych kształtach.
Argument o braku czytelności pewnie miał służyć jako usprawiedliwienie zakupu dodatkowych upiększaczy do gry :D
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2086
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 432 times

Re: Ankh: Gods of Egypt (Eric M. Lang)

Post autor: tomp »

zakładam, że dla ludzi lubiących 3d to pewnie mus. szczególnie przy tak ładnych figurkach bogów/wyznawców.
dla mnie nie ma znaczenia znaczniki 2d czy 3d (pomimo, że posiadam żetony 3d).

zastanów się jak często będziesz w to grać. może zagraj i oceń czy są potrzebne tobie takie dodatki.
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
Helga
Posty: 306
Rejestracja: 28 gru 2015, 16:01
Lokalizacja: Warszawa/ Ząbki
Has thanked: 6 times
Been thanked: 6 times

Re: Ankh: Gods of Egypt (Eric M. Lang)

Post autor: Helga »

Dokupiłam sobie figurki 3D właśnie w tym stylu. Grałam kilka gier z żetonami i było spoko. Dokupiłam wyłącznie dla bajeru. Jest fajnie, więc w zasadzie to taka kosmetyczna zmiana. Z żetonami gra się normalnie, nie przeszkadzały mi jakoś bardzo, nie wpływały na negatywny odbiór gry.
Marbel
Posty: 219
Rejestracja: 13 sie 2021, 08:03
Has thanked: 101 times
Been thanked: 29 times

Re: Ankh: Gods of Egypt (Eric M. Lang)

Post autor: Marbel »

annak2 pisze: 06 sty 2024, 01:17 Cześć. Posiadam wersję podstawową Ankh (jeszcze nie rozpakowana) i zastanawiam się nad sensownością dokupienia budynków w wersji 3D (zastępujących żetony).
Obrazek
Czy ktoś z forumowiczów takowe posiada i może podzielić się opinią? Ewentualnie - czy granie z użyciem standardowych (kartonowych) komponentów zamiast budynków faktycznie sprawia jakieś problemy z czytelnością na mapie? Z góry dzięki za wszelkie sugestie.

Zestaw możliwy do kupienia posiada 30 elementów:
Spoiler:
Ten sklep Planszówka plus legitny? Tam te monument wyglądają jak od razu kolorowe. Podoba mi się jeśli takie od razu są i w ogóle tańsze niż w Grach bez prądu.
annak2
Posty: 50
Rejestracja: 10 sty 2017, 22:12
Has thanked: 18 times

Re: Ankh: Gods of Egypt (Eric M. Lang)

Post autor: annak2 »

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Wygląda więc na to, że to mocno indywidualna sprawa.
Marbel pisze: 06 sty 2024, 13:15 Ten sklep Planszówka plus legitny? Tam te monument wyglądają jak od razu kolorowe. Podoba mi się jeśli takie od razu są i w ogóle tańsze niż w Grach bez prądu.
Ciężko stwierdzić, ale tutaj jest bardzo podobna oferta, w której można wybrać sobie kolor komponentów:
Spoiler:
Wygląda na to, że wszystkie te oferty bazują na jednym projekcie dla drukarek 3D.
Są też wersje zawierające (oprócz budynków) znaczniki bitew/konfliktów oraz zestaw ze Sfinksami (tylko wtedy jest 2x drożej):
Spoiler:
Baltig
Posty: 31
Rejestracja: 27 lip 2022, 08:08
Has thanked: 10 times
Been thanked: 22 times

Re: Ankh: Gods of Egypt (Eric M. Lang)

Post autor: Baltig »

Mam te monumenty, druk 3 D + malowanie, wielokrotnie grałem z różnymi ludźmi - i tak jest ślicznie ale na 2-3 osoby. Na 4, 5 osob na planszy jest tak napaćkane, że tylko wiadomo co na środku. I to nie tylko moja opinia a zdecydowanej większości - lepsza połówka tylko stwierdza, że robi się bardziej "epicko" Jeśli ktoś się zastanawia czy brać 3D monumenty gdy nie ma się dodatków, to szczerze odradzam, bierzcie faraona który wam grę urozmaici ( a czasem wywróci do góry nogami) lub panteon (Thot <3). Inna sprawa - trzymanie i przewożenie tych monumentów, zanim ktoś je kupi lub wydrukuje - gdzie wy to bd trzymać ? Kolejne pudełko ? A jak bd trzeba to przewieźć to bd brali cały stos pudel ? (Ja tak wożę, nie polecam :P)

Edit:
A i jeszcze coś - żetony właściciela zazwyczaj luźno sobie zwisają w środku monumentu, u nas przeważnie kładziemy je obok monumentu by każdy widział kto jest właścicielem - powodzenia by zobaczyć w tym morzu figurek czyja jest piramida gracza po drugiej stronie planszy odwrócona tyłem do nas.
Awatar użytkownika
dispe
Posty: 347
Rejestracja: 03 gru 2019, 12:42
Lokalizacja: WWA
Has thanked: 259 times
Been thanked: 109 times

Re: Ankh: Gods of Egypt (Eric M. Lang)

Post autor: dispe »

Portal właśnie zapowiedział, że niedługo ogłoszą nowy dodatek do gry. Ktoś ma jakiś pomysł co to może być? Wydawało mi się że już wszystko u nas wydane.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10923
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Ankh: Gods of Egypt (Eric M. Lang)

Post autor: japanczyk »

dispe pisze: 09 sty 2024, 09:30 Portal właśnie zapowiedział, że niedługo ogłoszą nowy dodatek do gry. Ktoś ma jakiś pomysł co to może być? Wydawało mi się że już wszystko u nas wydane.
no chyba nie wydadza tomb of Wonders? XD
ale moze kartuszki tekturowe?
azazelmo
Posty: 897
Rejestracja: 12 sie 2019, 10:49
Has thanked: 150 times
Been thanked: 281 times

Re: Ankh: Gods of Egypt (Eric M. Lang)

Post autor: azazelmo »

Pewnie Petsuchosa. Pecunia non olet
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10923
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Ankh: Gods of Egypt (Eric M. Lang)

Post autor: japanczyk »

azazelmo pisze: 09 sty 2024, 09:50 Pewnie Petsuchosa. Pecunia non olet
Tyle, ze pestuchos juz byl... dodatkiem w przedsprzedazy
azazelmo
Posty: 897
Rejestracja: 12 sie 2019, 10:49
Has thanked: 150 times
Been thanked: 281 times

Re: Ankh: Gods of Egypt (Eric M. Lang)

Post autor: azazelmo »

japanczyk pisze: 09 sty 2024, 10:13
azazelmo pisze: 09 sty 2024, 09:50 Pewnie Petsuchosa. Pecunia non olet
Tyle, ze pestuchos juz byl... dodatkiem w przedsprzedazy
Wiem. To taki żarcik tylko. Miał być tylko do przedsprzedaży, ale został na magazynie i trzeba sprzedać. Słaby żart - mogłem sobie darować.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4472
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Ankh: Gods of Egypt (Eric M. Lang)

Post autor: Hardkor »

japanczyk pisze: 09 sty 2024, 09:37
dispe pisze: 09 sty 2024, 09:30 Portal właśnie zapowiedział, że niedługo ogłoszą nowy dodatek do gry. Ktoś ma jakiś pomysł co to może być? Wydawało mi się że już wszystko u nas wydane.
no chyba nie wydadza tomb of Wonders? XD
ale moze kartuszki tekturowe?
Divine Offerings najwyżej jak mówisz. Aczkolwiek zaskoczony jestem, że gra tak zassała, że wydają trzecią rzecz, która jest KSE? No nieźle :)
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Mevlex
Posty: 90
Rejestracja: 19 paź 2020, 19:21
Has thanked: 19 times
Been thanked: 13 times

Re: Ankh: Gods of Egypt (Eric M. Lang)

Post autor: Mevlex »

Zakładam, że chodzi o ten dodatek Iron Maidenowy, a osoba pisząca post na stronę Portalu po prostu niefortunnie się wyraziła :D
Awatar użytkownika
ScorpZero
Posty: 432
Rejestracja: 05 paź 2020, 10:41
Has thanked: 177 times
Been thanked: 114 times

Re: Ankh: Gods of Egypt (Eric M. Lang)

Post autor: ScorpZero »

Też myślę, że o Eddiego chodzi. A szkoda, bo za Tomb of Wonders bym się nie obraził. :D
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4472
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Ankh: Gods of Egypt (Eric M. Lang)

Post autor: Hardkor »

Mevlex pisze: 09 sty 2024, 10:46 Zakładam, że chodzi o ten dodatek Iron Maidenowy, a osoba pisząca post na stronę Portalu po prostu niefortunnie się wyraziła :D
A one nie są ogólnikowe do paru gier? Więc to są takie trochę zbiorcze dodatki
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
antonio3333
Posty: 699
Rejestracja: 19 lip 2021, 01:52
Has thanked: 42 times
Been thanked: 68 times

Re: Ankh: Gods of Egypt (Eric M. Lang)

Post autor: antonio3333 »

Może chodzi o jakąś okrojoną wersję Divine Offerings? Nie wyobrażam sobie, żeby mieli wydawać Tomb of Wonders bo byłoby słychać wycie... Znakomicie :P
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2086
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 432 times

Re: Ankh: Gods of Egypt (Eric M. Lang)

Post autor: tomp »

Zestawy Iron Maiden z tego co kojarzę były już zapowiadane. Może to taka przypominajka?
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10923
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Ankh: Gods of Egypt (Eric M. Lang)

Post autor: japanczyk »

Jeżeli dotarliście do końca postu... to mamy news! Dodatek do Ankh ogłosimy już niebawem!
No wording dość specyficzny, IM juz zostaly ogloszone
MManiekM
Posty: 197
Rejestracja: 15 lut 2019, 11:26
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times

Re: Ankh: Gods of Egypt (Eric M. Lang)

Post autor: MManiekM »

Szybkie pytanie. Jak to działa na dwie osoby? Graliśmy w Blood Rage i strasznie nie podobało mi się to, że część potworów była całkowicie wykluczona dla dwóch graczy.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10923
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Ankh: Gods of Egypt (Eric M. Lang)

Post autor: japanczyk »

MManiekM pisze: 09 sty 2024, 11:48 Szybkie pytanie. Jak to działa na dwie osoby? Graliśmy w Blood Rage i strasznie nie podobało mi się to, że część potworów była całkowicie wykluczona dla dwóch graczy.
Swietnie :)
Serio, to jeden z niewielu AC, ktory w ogole dziala na 2 osoby
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4472
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Ankh: Gods of Egypt (Eric M. Lang)

Post autor: Hardkor »

A może po prostu jak wcześniej Ignacy robił tego Zombicide Roll and Write tak teraz robi coś podobnego do Ankh? Tylko jako dodatek xD
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
sasquach
Posty: 1829
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 934 times
Been thanked: 586 times

Re: Ankh: Gods of Egypt (Eric M. Lang)

Post autor: sasquach »

MManiekM pisze: 09 sty 2024, 11:48 Szybkie pytanie. Jak to działa na dwie osoby? Graliśmy w Blood Rage i strasznie nie podobało mi się to, że część potworów była całkowicie wykluczona dla dwóch graczy.
Też uważam, że Ankh świetnie działa na dwóch. Kawał fajnych szachów.
prib4
Posty: 218
Rejestracja: 20 mar 2021, 21:12
Has thanked: 21 times
Been thanked: 101 times

Re: Ankh: Gods of Egypt (Eric M. Lang)

Post autor: prib4 »

ScorpZero pisze: 09 sty 2024, 10:58 Też myślę, że o Eddiego chodzi. A szkoda, bo za Tomb of Wonders bym się nie obraził. :D
Całego ToW nikt by nie wydał bo cena byłaby zaporowa - ilość plastiku w tym pudle to masakra.

Strzelam, że udało im się wynegocjować jakieś dodatki wizualne.
Awatar użytkownika
SetkiofRaptors
Posty: 457
Rejestracja: 15 maja 2020, 02:04
Has thanked: 243 times
Been thanked: 374 times

Re: Ankh: Gods of Egypt (Eric M. Lang)

Post autor: SetkiofRaptors »

MManiekM pisze: 09 sty 2024, 11:48 Szybkie pytanie. Jak to działa na dwie osoby? Graliśmy w Blood Rage i strasznie nie podobało mi się to, że część potworów była całkowicie wykluczona dla dwóch graczy.
Moje zdanie jest takie, że to jest gra 2–3 graczy. Dla mnie 4 to chaos, a na 5 grałem chyba tylko raz. Na 3 nawet Merge lepiej sensowniej działa.
Wrocław. Kupiłem sobie już Inis i jest super.
ODPOWIEDZ