Zombicide: 2nd Edition - pytania, wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 864
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 298 times
Been thanked: 285 times

Re: Zombicide: 2nd Edition - pytania, wątpliwości

Post autor: KOSHI »

Ja zastąpiłem abo z 1 Ed abo packiem. Troll to a bomb, byk robi za berserkerską abo, a ablo za toxic. Co nie znaczy, że nie można sobie po zamieniać.
Awatar użytkownika
Prus
Posty: 85
Rejestracja: 01 sie 2019, 12:17
Has thanked: 29 times
Been thanked: 37 times

Re: Zombicide: 2nd Edition - pytania, wątpliwości

Post autor: Prus »

Zacząłem kampanię i mam pytania:
1. Czy "szara" broń przechodzi ze scenariusza na scenariusz (bo to Ekwipunek Początkowy) czy nie (bo nie ma symbolu z kłódką)? Jeżeli przechodzi, to tylko gdy mamy ją w ekwipunku czy odrzucona też?
2. Anton w "czerwonym" ma do wyboru:
+ 1 darmowa akcja na całość: walka (czyli dostaję dodatkową akcję walki z użyciem kości NC)
lub
na całość: +1 darmowa akcja: walka (czyli jeżeli zawalczę na całość, to potem dostanę dodatkową zwykłą akcję walki)
czym się różni jedno od drugiego? Przecież to prawie to samo.

Po namyśle... Ekwipunek Początkowy chyba musi być dostępny, w innym wypadku mogłoby się okazać, że brakuje sprzętu do otwierania drzwi.
Jorge
Posty: 10
Rejestracja: 23 paź 2015, 13:14
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: Zombicide: 2nd Edition - pytania, wątpliwości

Post autor: Jorge »

W "washington zc" jak jest noc zombi idą tylko do hałasu jak nie ma światła latarki??
The Time is Near !!
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 864
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 298 times
Been thanked: 285 times

Re: Zombicide: 2nd Edition - pytania, wątpliwości

Post autor: KOSHI »

Idą do najgłośniejszej strefy bo widoczność w nocy spada do 0.
Jorge
Posty: 10
Rejestracja: 23 paź 2015, 13:14
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: Zombicide: 2nd Edition - pytania, wątpliwości

Post autor: Jorge »

Tak myślałem ale wolałem spytać.

Dzięki za odpowiedź 😁
The Time is Near !!
rkr
Posty: 9
Rejestracja: 31 sty 2020, 07:34
Has thanked: 76 times
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide: 2nd Edition - pytania, wątpliwości

Post autor: rkr »

Prus pisze: 11 lip 2021, 09:48 W kwestii koktajlu... Instrukcja chyba nie precyzuje, ale kierując się zdrowym rozsądkiem pistolet powinien hałasować na polu strzelca, a granat (czy koktajl) na polu eksplozji.

W kwestii stref mroku... Zasięg 0-1 dla stref i zasięg widzenia w budynkach nie wykluczają się. Raczej powielają. Zasięg 0-1 dla stref może będzie ważny w dodatkach, może strefy mroku ogarną ulice. Właściwie tryb noc/dzień jest jakby strefą mroku również na ulicach.

Tak mi się wydaje, mogę się gdzieś mylić w interpretacji zasad.
Zgadza się. Koktajl spada i butelka hałasuje.

Strefy mroku? Zgadza, się to powielenie. Jedynie, gdy postać jest w budynku otwartym i patrzy do innego otwartego budynku przez przestrzeń otwartą, to wtedy ta zasada nie pozwala na widoczność obserwowanego pomieszczenia, gdy to jest w mroku. Normalnie widać pierwsze pomieszczenie nawet z daleka, gdy pomiędzy budynkami jest otwarta przestrzeń (grafiki na s. 10 instr.)
bulczan
Posty: 49
Rejestracja: 07 lis 2022, 16:12
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Zombicide: 2nd Edition - pytania, wątpliwości

Post autor: bulczan »

mam pytanko dot. otwierania drzwi, a konkretnie o namnażanie zombie po tym otwarciu.
Jeśli otwieramy drzwi 1 akcją postaci to ona po tym otwarciu najpierw wykonuje pozostałe akcje i później następuje to namnożenie w pomieszczeniach? Czy jednak najpierw pojawiają się zombiaki (i ewentualnie ich aktywacja), a później ocalały wykonuje pozostałe akcje?
Awatar użytkownika
Prus
Posty: 85
Rejestracja: 01 sie 2019, 12:17
Has thanked: 29 times
Been thanked: 37 times

Re: Zombicide: 2nd Edition - pytania, wątpliwości

Post autor: Prus »

Najpierw namnożenie.
Paprika
Posty: 1
Rejestracja: 27 lip 2022, 19:28
Has thanked: 1 time

Re: Zombicide: 2nd Edition - pytania, wątpliwości

Post autor: Paprika »

Cześć, czy ktoś może mi pomóc rozwiać następujące wątpliwości :?: :
1. Czy użycie ryżu, wody etc. liczy się jako akcja?
2. Jeśli trzymam w każdej ręcę obrzyn (broń z symbolem Broni Podwójnej i jednocześnie z potrzebą przeładownaia) - czy mogę obie bronie przeładować w ramach jednej akcji (jako konsekwencja Broni Podwójnej) czy powinnam użyć osobno 1 jednej akcji na przeladowanie każdej z nich (razem 2 akcje).

Dziękuję za pomoc :wink:
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 864
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 298 times
Been thanked: 285 times

Re: Zombicide: 2nd Edition - pytania, wątpliwości

Post autor: KOSHI »

Nie liczy się jako akcja. Wg. Faq jedna akcja na przeładowanie obu.
Maka1600
Posty: 1
Rejestracja: 17 kwie 2023, 18:39

Re: Zombicide: 2nd Edition - pytania, wątpliwości

Post autor: Maka1600 »

Pytania dotyczą podstawki.
1. Czy jest jakaś reguła wyboru, na początku rozgrywki, sześciu ocalałych (sami dorośli, albo jakiś podział)? Czy dowolnie (losowo)?
2. Czy samochody jeżdżą tylko w linii prostej? Czy mogą też skręcać na planszy?
Awatar użytkownika
Prus
Posty: 85
Rejestracja: 01 sie 2019, 12:17
Has thanked: 29 times
Been thanked: 37 times

Re: Zombicide: 2nd Edition - pytania, wątpliwości

Post autor: Prus »

Maka1600 pisze: 17 kwie 2023, 18:52 Pytania dotyczą podstawki.
1. Czy jest jakaś reguła wyboru, na początku rozgrywki, sześciu ocalałych (sami dorośli, albo jakiś podział)? Czy dowolnie (losowo)?
2. Czy samochody jeżdżą tylko w linii prostej? Czy mogą też skręcać na planszy?
1. Dowolnie.
2. Mogą skręcać.
Algeroth
Posty: 3
Rejestracja: 04 sie 2023, 19:34

Re: Zombicide: 2nd Edition - pytania, wątpliwości

Post autor: Algeroth »

Witam serdecznie. Mam mały problem, pożyczyłem podstawową wersję gry i niestety została mi ona zwrócona w uszczuplonym stanie. A mianowcie brakuje karty zombiaków, abominanacji i auta plus parę znaczników. Jest jakaś możliwość zakupienia tych elementów osobno? Szczególnie zależy mi na kartach. Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Obrazek
bulczan
Posty: 49
Rejestracja: 07 lis 2022, 16:12
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Zombicide: 2nd Edition - pytania, wątpliwości

Post autor: bulczan »

Algeroth pisze: 04 sie 2023, 19:52 Witam serdecznie. Mam mały problem, pożyczyłem podstawową wersję gry i niestety została mi ona zwrócona w uszczuplonym stanie. A mianowcie brakuje karty zombiaków, abominanacji i auta plus parę naznaczników. Jest jakaś możliwość zakupienia tych elementów osobno? Szczególnie zależy mi na kartach. Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Obrazek
najlepiej napisz bezpośrednio do wydawcy - portal games. często w takich sytuacjach pomagają i dosyłają brakujące elementy.
Algeroth
Posty: 3
Rejestracja: 04 sie 2023, 19:34

Re: Zombicide: 2nd Edition - pytania, wątpliwości

Post autor: Algeroth »

Dziekuje, spróbuje napisać, ale wątpię czy będą chcieli pomóc losowej osobie, bo gra była mi sprezentowana, także nie będę w stanie okazać dowodu zakupu w razie czego :/ Ale jakby ktoś z forumowiczów miał na sprzedaż brakujące elementy które wyminiłem wcześniej (albo kontakt do kogoś kto ma) to byłbym niesamowicie wdzięczny. Pozdrawiam :)
Algeroth
Posty: 3
Rejestracja: 04 sie 2023, 19:34

Re: Zombicide: 2nd Edition - pytania, wątpliwości

Post autor: Algeroth »

Witam ponownie. Faktycznie firma Portal Games stanęła na wyskości zadania i sprawnie wysłali brakujace elementy, choć jakby nie patrzeć wcale nie musieli i możemy dalej z rodzina cieszyć się grą. Także chciałem tylko podziekować za radę. Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Prus
Posty: 85
Rejestracja: 01 sie 2019, 12:17
Has thanked: 29 times
Been thanked: 37 times

Re: Zombicide: 2nd Edition - pytania, wątpliwości

Post autor: Prus »

Po przerwie wróciłem do 2.0 przy okazji nabycia Fortu Hendrix i mam następujące wątpliwości:
1. Dociągam kartę zombi (np szwendacze) z symbolem strzelca. Jestem na poziomie niebieskim, a na kacie dla tego poziomu jest 0. Zakładam, że to niewiele zmienia, tj obecni na planszy strzelcy strzelają do ocalałych (nie bacząc na zero) i następuje namnożenie nowych strzelców (o ile to możliwe).
2. Analogiczna sytuacja. Dociągam kartę Abominacji z 0 na niebieskim. Nie namnażam nowych Abominacji, ale czy te obecne otrzymują dodatkową aktywację? Myślę, że nie, ale głowy bym nie dał.
3. Czy strzały oddane przez strzelców również są źródłem hałasu? Wg zasad nie... chyba nie.
I na marginesie...
4. Dodatkowe pudełko strzelców jako zestaw obowiązkowy (jak w "Misiu") - rozumiem, że była marna sprzedaż paczek strzelców i stąd taki ruch, wg mnie dodatkowych 6 figurek jest zupełnie zbędnych. Czy ktoś ma inne doświadczenia?
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 864
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 298 times
Been thanked: 285 times

Re: Zombicide: 2nd Edition - pytania, wątpliwości

Post autor: KOSHI »

1 i 2. Liczy się wg mnie tylko symbol w prawym górnym rogu
3. Nie przeginaj :wink:
4. Raczej zbędni. Nie miałem sytuacji, żeby ich brakło.
Iak
Posty: 3
Rejestracja: 16 lis 2021, 13:47
Has thanked: 2 times

Re: Zombicide: 2nd Edition - pytania, wątpliwości

Post autor: Iak »

Hej,

Czy jest jakakolwiek możliwość dołączenia do ed2 morderczych kruków z ed1? Wiem że grafiki na odwrocie kart są inne ale bardziej mam na myśli możliwość od strony rozgrywki czy mechanizm gry pozwoli na taką modyfikacje?
ppeter
Posty: 530
Rejestracja: 22 cze 2021, 17:15
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 153 times
Been thanked: 59 times

Re: Zombicide: 2nd Edition - pytania, wątpliwości

Post autor: ppeter »

Iak pisze: 27 paź 2023, 22:12 Wiem że grafiki na odwrocie kart są inne ale bardziej mam na myśli możliwość od strony rozgrywki czy mechanizm gry pozwoli na taką modyfikacje?
Pozwoli, masz nawet do tego specjalne zestawy Zombicide (2nd edition): Complete Upgrade Kit
Muszczu
Posty: 78
Rejestracja: 13 wrz 2022, 16:03
Has thanked: 11 times
Been thanked: 10 times

Re: Zombicide: 2nd Edition - pytania, wątpliwości

Post autor: Muszczu »

Czy talia broni podstawowych z Waszyngtonu jest taka sama jeden do jeden jak ta z podstawki ? Zamówiłem wlanie dodatek i się zastanawiam czy można podmienic talie żeby korzystać z mechaniki na całość w podstawowej grze
Awatar użytkownika
Prus
Posty: 85
Rejestracja: 01 sie 2019, 12:17
Has thanked: 29 times
Been thanked: 37 times

Re: Zombicide: 2nd Edition - pytania, wątpliwości

Post autor: Prus »

Chyba nie.
Awatar użytkownika
anonim
Posty: 232
Rejestracja: 01 paź 2005, 14:20
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 48 times

Re: Zombicide: 2nd Edition - pytania, wątpliwości

Post autor: anonim »

Tak. Jest taka sama właśnie po to byś mógł ją podmienić.
(S)Ghost Stories z dodatkiem Black secret, Pan tu nie stał.
Awatar użytkownika
Prus
Posty: 85
Rejestracja: 01 sie 2019, 12:17
Has thanked: 29 times
Been thanked: 37 times

Re: Zombicide: 2nd Edition - pytania, wątpliwości

Post autor: Prus »

anonim pisze: 11 sty 2024, 23:56 Tak. Jest taka sama właśnie po to byś mógł ją podmienić.
Racja, myślałem o Forcie Hendrix, bo w to ostatnio grałem. Moja pomyłka.
Awatar użytkownika
anonim
Posty: 232
Rejestracja: 01 paź 2005, 14:20
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 48 times

Re: Zombicide: 2nd Edition - pytania, wątpliwości

Post autor: anonim »

W Forcie Hendrix mamy w tali same bronie takie same jak w podstawce i je się podmienia ale karty bez statystyk w stylu : Woda lub ożeż!! zostają z podstawki.
(S)Ghost Stories z dodatkiem Black secret, Pan tu nie stał.
ODPOWIEDZ