Pax Viking - zasady, wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Romekszymocha
Posty: 2
Rejestracja: 24 sie 2020, 23:22

Pax Viking - zasady, wątpliwości

Post autor: Romekszymocha »

Hej mam pytanie jak rozumieć trace center marker-> GAIN ALL payments made for … including your. Otrzymuje zwrot kwoty która zapłacę ja i przeciwnicy za dany typ followers lub cards zgodnie z ikonami? Dzięki za info.
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Pax Viking (Jon Manker)

Post autor: Szewa »

Romekszymocha pisze: 09 gru 2021, 08:51 Hej mam pytanie jak rozumieć trace center marker-> GAIN ALL payments made for … including your. Otrzymuje zwrot kwoty która zapłacę ja i przeciwnicy za dany typ followers lub cards zgodnie z ikonami? Dzięki za info.
Tak.
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
Kretilla
Posty: 150
Rejestracja: 28 maja 2005, 19:43
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Pax Viking - zasady, wątpliwości

Post autor: Kretilla »

Co dzieje się z LANGSKIPem POTĘŻNYCH STRONNIKÓW jeżeli zostanie ZWRÓCONY. Gdzie trafia i czy pojawi się w grze ponownie, w jakich okolicznościach?
Awatar użytkownika
bajbaj
Posty: 1116
Rejestracja: 11 sie 2019, 11:39
Has thanked: 860 times
Been thanked: 631 times

Re: Pax Viking - zasady, wątpliwości

Post autor: bajbaj »

Kretilla pisze: 27 sie 2023, 19:45 Co dzieje się z LANGSKIPem POTĘŻNYCH STRONNIKÓW jeżeli zostanie ZWRÓCONY. Gdzie trafia i czy pojawi się w grze ponownie, w jakich okolicznościach?
W instrukcji na końcu jest słowniczek pojęć. Zerknij na wyjaśnienie "zwróć" - napisane jest "zwróć element w miejsce, w którym rozpoczynał grę". Czyli w tym przypadku na odpowiedni region domowy stronników, czyli tam, gdzie kładliśmy te statki na początku gry (tam, gdzie są oznaczenia).

Gdy jest to langskip innego gracza, to wraca on w to miejsce wraz z jego tarczą. Zresztą langskipy graczy pomimo, że są poza planszą, to przecież w zasadzie też stacjonują w naszych regionach domowych, czyli jakby na tej planszy były.
Awatar użytkownika
Migdał
Posty: 224
Rejestracja: 21 wrz 2012, 20:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pax Viking - zasady, wątpliwości

Post autor: Migdał »

Hej,
Pytanie o koniec gry.
Jak spełnimy 1 z 4 warunków to wiadomo ale mi chodzi o ten warunek kiedy skończy się talia.
I teraz koniec następuje kiedy skończy się talia, czy tali + cały tor sagi będzie pusty?
SPRZEDAM: Sword&Sorcery z dodatkami, Drakula, Zatoka Kupców z dodatkami.
Awatar użytkownika
wallace
Posty: 34
Rejestracja: 07 sty 2022, 09:34
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 43 times
Been thanked: 12 times
Kontakt:

Re: Pax Viking - zasady, wątpliwości

Post autor: wallace »

Migdał pisze: 20 sty 2024, 12:02I teraz koniec następuje kiedy skończy się talia, czy tali + cały tor sagi będzie pusty?
Kiedy cały tor sagi będzie pusty odpala się ostatnie sprawdzanie warunków zwycięstwa.
Awatar użytkownika
Migdał
Posty: 224
Rejestracja: 21 wrz 2012, 20:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pax Viking - zasady, wątpliwości

Post autor: Migdał »

Dzięki wielkie. Mam jeszcze jedno pytanie.
Jak wygląda sprawa z podmianą kafelków?
Czy mogę podmienić orędownika, boga czy przedsięwzięcie na mapie? Co jeśli przedsięwzięcie ma ustanowionego poplecznika ?

Instrukcja jest koszmarna.
SPRZEDAM: Sword&Sorcery z dodatkami, Drakula, Zatoka Kupców z dodatkami.
Awatar użytkownika
wallace
Posty: 34
Rejestracja: 07 sty 2022, 09:34
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 43 times
Been thanked: 12 times
Kontakt:

Re: Pax Viking - zasady, wątpliwości

Post autor: wallace »

Migdał pisze: 21 sty 2024, 16:37Jak wygląda sprawa z podmianą kafelków?
Czy mogę podmienić orędownika, boga czy przedsięwzięcie na mapie? Co jeśli przedsięwzięcie ma ustanowionego poplecznika ?
Mówisz o akcji zagraj? Chwilę czasu minęło od ostatniej rozgrywki i sam musiałem spojrzeć na treść akcji i "Kamień z Rosetty" (skrót ikon i terminów na końcu). Generalnie treść akcji + skrót ikon i terminów i masz większość niejasności jasnych :-).

Zagraj - Jeśli spełniasz wymaganie (=w wymaganej kartą lokalizacji są tylko Twoje langskipy), umieść/podmień (=możesz podmienić orędownika, boga czy przedsięwzięcie na mapie) i ustanów (=czyli usuwasz obcych popleczników i ustanawiasz swoich). Oczywiście nie możesz podmieniać placówek handlowych oraz potężnych sojuszników.
Migdał pisze: 21 sty 2024, 16:37Instrukcja jest koszmarna.
Tak, bardzo.
ODPOWIEDZ