Gry Deluxe, w cenie Dyskont

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3390
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Gry Deluxe, w cenie Dyskont

Post autor: psia.kostka »

Wyglada elegancko, a jak z kwestia "dalton-friendly"? Bo widze tam troche kolorkow. To tez jest cos, co wydawca moze dodac/przemyslec "za darmo", a czesto zapomina...
#DaltonGamersMatter (moge robic za testera)

Te dopasowane inserty maja tylko jedna wade - sukces gry i dodatki, lub promki ;)
A w przypadku karcianek, koszulki, jak w Century.

Ad Pani z okladki
Mysle, ze ktos moglby zrobic duze oczy, gdyby dostal te gre w prezencie z zapowiedzia "mam tu taka elegancka, swietnie zilustrowana gre" ;) jasne, taki styl, tylko ostrzegam, ze nie jest uniwersalny. Mi pasuje, ale jako awangarda, nie kanon ;)

Drugi rzut oka na okladke Wiedzmiej Skaly Sa kotki, ropuchy i inne maskotki, a nawet dekolty robia robote. Obrazki sa tez poprawne, tylko paleta barw wymaga tego ostrzezenia dla wrazliwych wzrokowo. Mi tam cos zgrzyta (jakby toksyczna poswiata :lol: black magic), no ale szaro nie jest, nasycenie full.
Irka pisze: 20 sty 2024, 18:18 Bonfire, które mnie zauroczyło kolorami i drewienkami https://boardgamegeek.com/image/5988441/bonfire
:shock: nie bylem na to gotowy, serio
Feld odkryl blekity i fiolety? (czy cos w tym stylu...) Znalem go z Notre Dame, W roku smoka i Carpe Diem :mrgreen: no i Zamki. Ale tego Bonfire anglika, to trzeba brac z rabatem -11%, i darmo odbior w waw,ma sie rozumiec 8)

Łączkę oślą upolowalem z kodami amazona ok 100
"Kapitana Wyderke" (z warszawskiej Policji rzecznej), czyli dodatek, tez cos pod 60
Jesli w srodku sa skarby, to mi sie to podoba! :D
Czyli tam dodatek podmienia jeden z holderkow na karty i dlatego mozna wyjac?
No ale nie wyrzucisz przeciez wyderki...
(´⊙ω⊙`)
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 831
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 288 times
Been thanked: 192 times

Re: Gry Deluxe, w cenie Dyskont

Post autor: Seraphic_Seal »

arian pisze: 19 sty 2024, 16:52 (...)Faktycznie szkoda tylko, że nie ma tam insertu. (...) Ale to jest właśnie chyba cechą CGE, że oni to robią u siebie i mogą sobie pozwolić na barok w pudełku. Alchemicy też mają pudło wypakowane po brzegi. (...)
Cechą CGE jest chyba też właśnie brak insertów : D
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3390
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Gry Deluxe, w cenie Dyskont

Post autor: psia.kostka »

Seraphic_Seal pisze: 21 sty 2024, 17:58
arian pisze: 19 sty 2024, 16:52 (...)Faktycznie szkoda tylko, że nie ma tam insertu. (...) Ale to jest właśnie chyba cechą CGE, że oni to robią u siebie i mogą sobie pozwolić na barok w pudełku. Alchemicy też mają pudło wypakowane po brzegi. (...)
Cechą CGE jest chyba też właśnie brak insertów : D
Bo insert, jest chyba czesto dodany w funkcji transportowej, jako wypelniacz.
W grach CGE tym wypelniaczem jest tuzin arkuszy grubej tektury :P musieliby zrobic cos jak skladak a'la Park Niedzwiedzi.

Speaking of a devil, jak tam ta nowa Kutna Hora sie prezentuje, trzyma poziom? ;)
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
yrq
Posty: 953
Rejestracja: 06 sie 2018, 10:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 335 times
Been thanked: 359 times

Re: Gry Deluxe, w cenie Dyskont

Post autor: yrq »

W Cywilizacji Poprzez Wieki od CGE jest (był?) plastikowy insert. Ale jak dla mnie zupełnie niepraktyczny - wszystkie planszetki trzeba było kłaść jedna na drugiej w określonej kolejności i pudło było za duże jak na zawartość.

Kutna Hora ma świetne komponenty do systemu podaży i popytu. Plansze i kafelki mają sporo farb metalicznych i ładnie się prezentują na stole. Zdjęcia i filmiki tego nie oddają.
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1532
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 201 times

Re: Gry Deluxe, w cenie Dyskont

Post autor: Furan »

Sobek 2-osobowy! Fantastycznie wydane male pudełko wypakowane elegancko. A sama gra to top 2osobówek. Podobnie jak Jaipur (albo świetnie wydana Herbatka dla dwojga) wypadający czasem na wyprzedaże.
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Temporum
Awatar użytkownika
kurdzio
Posty: 798
Rejestracja: 26 paź 2019, 13:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 122 times
Been thanked: 378 times

Re: Gry Deluxe, w cenie Dyskont

Post autor: kurdzio »

Sobek 2-osobowy!
+1, cały czas jest na Empiku (wysyłają Hobbity) za 46 zł+transport, jeśli ktoś lubi 2 osobówki to naprawdę warto.
Gramy głównie w 2 osoby, służę radą :)
azazelmo
Posty: 897
Rejestracja: 12 sie 2019, 10:49
Has thanked: 150 times
Been thanked: 281 times

Re: Gry Deluxe, w cenie Dyskont

Post autor: azazelmo »

Dla mnie Deluxe, ale w mini rozmiarze to Curious Cargo.
Wykonanie pyszne, drewniane figurynki z nadrukiem milion plansz z jakiegoś cudo-plasto-papieru i te żetony połączeń w płóciennym woreczku (z nadrukiem) - ja nie wiem z czego to jest zrobione, ale to nie może być zwykły karton. Nówka za 100kę. No i wnętrze pudełka:

https://boardgamegeek.com/image/5782587/curious-cargo

Nie zgodzę się za to względem wspomnianego Survive czy Island. Wszystko pięknie, gra była do dostania w okolicach 120, ale plansza paskudnie się rysuje od samego patrzenia, a jak się tam tym całym tałałajstwem suwa (przecież rekin "popłynie"), to aż zębami zgrzytam. Miałem, w różnym czasie, dwa egzemplarze tej gry, także to nie jednostkowy błąd. A dodatek jest Dyskont w cenie Deluxe.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3390
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Gry Deluxe, w cenie Dyskont

Post autor: psia.kostka »

azazelmo pisze: 22 sty 2024, 00:20 plansza paskudnie się rysuje od samego patrzenia, a jak się tam tym całym tałałajstwem suwa (przecież rekin "popłynie")
Hmm, mozliwe. Ladnie to wyargumentowales w swej prokuratorskiej mowie :) Kto wie, czy to nie bylo powodem atrakcyjniejszych cen.

Ale moze to zwyczajnie ktos przyzydzil na lakierowaniu, doborze papieru okleiny w fabryce, czy kierownik produkcji wydawcy? Moim zdaniem projektant i jego pomysl na wielowarstwowe kafle, wciaz zasluguja na oklaski.
Tutaj widac o co kaman
Do tego fajny insert z wygodnymi studniami na hexy i slodkim miejscem na jedyna kostke :D
https://boardgamegeek.com/image/2364304 ... e-atlantis
https://boardgamegeek.com/image/3720220 ... e-atlantis
A dodatek jest Dyskont w cenie Deluxe.
Hehe, zabawnie i bolesnie prawdziwie powiedziane. Moze fanboje od expansionow finansuja core box?
Tam tez warto dodac, ze sa 3 mini dodatki, ktore kazdy kosztowal pewnie z 5euro. Wiec wspolne eleganckie pudeleczko nie dostalo za wiele obnizki, albo i ciut dodano ;)
Moze trzeba na to patrzec jak all in za 250zl, sporo uciechy i wariantow gry. No tylko te lakierowanie do poprawki. Moze chcieli satynowe pokrycie, bez refleksow? (tak to wyglada ze zdjec) A gdyby do nich napisac z uwagami, kto wie, moze temat rozwojowy wciaz. Mi wysylali z Francji jakies ludki, wiec nie sa tacy zli.

Ale nie idzmy ta droga, szukajmy pozytywow w tym wątku. Choc odwrocone haslo doceniam! :D

*** Karnie wrzucam przezroczyste karty z plastiku z Gloom
(z czasow, gdy slowo gloom, nie oznaczalo tego gloom co teraz :mrgreen: )
Pomysl genialny, skladamy dwie karty razem, cos przeswituje z dolu, cos zostaje zakryte gornym obrazkiem. Nie wiem czy to jest jakos zbalansowane growo, czy wesole wariatkowo, bo to jednak troche party game. Ale karty sa zdaje sie w roznych kategoriach, to moze sie jakos balansuje i nie ma killer kombo. Wspomnialem juz, ze takie karty sa rowniez w Fallout Shelter, ale inaczej uzyte mechanicznie, bo tam te przezroczyste ludki i potworki, trafiaja na karty lokacji. Raczej tam sie nic nie zaslania (?). Co by tym bardziej podkreslalo, ze dali to dla bajeru produkcyjnego, co przeciez kochamy :twisted: a moze cos tam jest mechaniki, tym lepiej!

Minusik, ze te plastiki jednak sie troche rysuja, co na tych przezroczystych szybkach jednak widac, wiec twardy orzech dla estetow :? Pewnie jakis niefortunny zabieg, moze rowniez zdrapac kolorowy nadruk na wierzchu. No nic, koszty zycia :lol: ja ten geniusz podziwiam. Portal mial taka gierke zdaje sie, chwalili sie, ze master box z 2 dodatkami. Ktos tu na pewno przypomni tytul 8) o, Mystic Vale? Koszulkowaliscie te karty? Dziala to, dobrze wyglada?

Wincyj gier z "przezroczystymi mechanikami"! pewnie pojdzie za tym koszt premium, ale coz zrobic (Jestes tego warta!)

PS Jeszcze mnie gryzie ciekawosc, jak w Gutenbergu zrobili ośki do kol zebatych, skoro nie ma plastiku (czyli tych typowych klipsow w liczniczkach i pokretlach). Jakies łożyska ślizgowe z kartonu/drewna? We will see, ale powoli sie zakochuje
♡^▽^♡ Na bgg kilka pimpowych projektow:
Krople tuszu, podmalowane i z zywica
Akrylowe krople
Czcionki podszlifowane
A tu podmalowane
Jack Dempsy
@JackDempsy
Jun 12, 2022
I just did this based on your picture. I also used 220 sandpaper. Took about 30 mins from seeing your picture to deciding to do it and having it completed. A few swipes on a flat board does the trick for each one. Wow, what a huge difference!

In case anyone is looking for a way to cheaply upgrade the ink tokens, buying flattened glass marbles, like the ones you use to fill vases, does the trick. I spent $13 USD at Amazon on a 1 lb bag. Search for “Colored Flat Marbles Glass Gems Beads” and you should see a set of four colors: Red, Blue, Yellow, and a ‘greenish/grey’ color.
Z tym szlifowaniem bym nie przesadzal, bo bedzie bida, ale kolorek mi sie podoba dla czytelnosci, choc chyba czarny kolor tuszu wydaje sie bardziej true. Pewnie zalezy od palety barw planszy. Bialy elegancko kontrastuje!

PS2 kilka "grannowych" pomyslow niesmialo kielkuje mi w glowie 8)
Spoiler:
PS3 jeszcze bonus dla grzecznych dzieci:
Don Trzewik vs Gutenberg!!1!
Spoiler:
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1965
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 191 times
Been thanked: 839 times

Re: Gry Deluxe, w cenie Dyskont

Post autor: Neoptolemos »

Ad Gutenberg i Dwergar - warto tylko pamiętać, że Granna w przeciwieństwie do znakomitej większości polskich wydawców ma własną drukarnię (ba, drukują też niektóre gry innym rodzimym wydawcom). Nie jest to oczywiście zarzut, ale trochę wyjaśnia, dlaczego mogą sobie pozwolić na tak dobry stosunek jakości do ceny ;)
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
Awatar użytkownika
Irka
Posty: 539
Rejestracja: 23 wrz 2022, 01:27
Has thanked: 504 times
Been thanked: 272 times

Re: Gry Deluxe, w cenie Dyskont

Post autor: Irka »

psia.kostka pisze: 21 sty 2024, 16:03
Irka pisze: 21 sty 2024, 14:34 wnioskuję o zamknięcie tematu, bo mi się lista potencjalnych zakupów niebezpiecznie rozrasta :lol:
Tej lawiny juz nie zatrzymiesz :mrgreen:
Może jednak żarty, bo ta lista na szczęście działa tak, jak niektórzy tu też polecają - wpisujesz grę i gadzi mózg uspokojony, jakby już dostał żarełko :) Potem się do tego wraca i szuka dziury w całym, albo zapomina. Część rzeczy uparcie wypływa na powierzchnię, a część spada na dno jako szlam. Im więcej dodajesz, tym lepiej to nawet działa, bo zdajesz sobie sprawę, że i tak wszystkiego nie kupisz 8)
I mam nadzieję, że u wszystkich to tylko zabawa w optymalizację i poznanie rynku, czyli tak jak piszesz:
Spoiler:
Co do "odsiany", to nie pisalem o Gutenbergu negatywnie, wspomnialem, ze posiada mechanike kol zębatych
Jasne. Powinnam była napisać: wychwycony. W każdym razie coś, co pozostaje ostatecznie na sitku jako ciekawe, użyteczne lub zabawne. Całkiem dużo zostaje, kilka postów by obdzielił czasem, wg obecnej mody ;)
A sam Tzolkin, to chyba kawal klasyka i to niedrogo. Wiec nawet w wątek sie wpasowuje, jak masz farbki i szczypte gustu, by ich uzyc :D
Tak.
Spoiler:

W Botaniku ta pani z okladki ma dosc specyficzny, pokraczny styl :P
A to tam jest pani?? :) Bo mignęła mi tylko twarz i założyłam, że jak taki tytuł i mechaniczne elementy, to pewnie pana można oczekiwać. A tutaj proszę - taka awangardowa pani i jeszcze zgodna ze współczesnymi trendami w modzie - biorę tym bardziej! :D
Btw, w rencenzjach piszą, że znajdziesz tam symbole dla daltonistów.
Drugi rzut oka na okladke Wiedzmiej Skaly Sa kotki, ropuchy i inne maskotki, a nawet dekolty robia robote. Obrazki sa tez poprawne, tylko paleta barw wymaga tego ostrzezenia dla wrazliwych wzrokowo. Mi tam cos zgrzyta (jakby toksyczna poswiata :lol: black magic), no ale szaro nie jest, nasycenie full.
Kolory super, przynajmniej na ekranie. Wzory to kwintesencja kiczu, ale ja to szanuję i doceniam na pewno bardziej niż takie, gdzie ktoś miał ambicje, a nie do końca wyszło... :D
Ale tego Bonfire anglika, to trzeba brac z rabatem -11%, i darmo odbior w waw,ma sie rozumiec 8)
Tylko żeby nie było, że nie ostrzegałam, jak złudna bywa ta bajkowa sceneria...
Zamieszam zdjęcie teścia po jednej z pierwszych długich i burzliwych partii 8)
Obrazek
Mój mąż z mamusią poszli tu jak zwykle łeb w łeb, a ja ostatnia - bo pilnowałam, żeby wszyscy grali zgodnie z zasadami, a nie po swojemu...
@BOLLO pocieszał mnie kiedyś, że jest dla nas jeszcze nadzieja i tego się trzymam ;)
Btw, dodatek do tej gry zawiera m.in. naklejki na drewniane zasoby.

Czyli tam dodatek podmienia jeden z holderkow na karty i dlatego mozna wyjac?
W tej Łące jednego z holderków można w ogóle od początku nie składać, bo w danym momecie w grze biorą udział tylko 3 z 4 talii z podstawki - czwarta może więc siedzieć luzem w wyprasce. Dodatek bardzo polecam, bo dodaje nowy wymiar decyzyjny i przestrzenny. Ale to chyba tylko tym, którym spodobała się już podstawka.
yrq pisze: 21 sty 2024, 18:16 W Cywilizacji Poprzez Wieki od CGE jest (był?) plastikowy insert. Ale jak dla mnie zupełnie niepraktyczny - wszystkie planszetki trzeba było kłaść jedna na drugiej w określonej kolejności i pudło było za duże jak na zawartość.
Mam czeską wersję od CGE - ten insert jest brzydki, ale dla mnie praktyczny - plansze układa się szybko przy odrobinie wprawy - najpierw te odłożone po lewej, a potem te na górze (mam tam jeszcze dwie przezroczyste nakładki, które dodają 2 mm grubości). Tutaj też dobrze widać te dwie możliwości wkładania kart - gdyby były w koszulkach to przekręcamy o 90 stopni i wypełniamy też puste miejsca.
Obrazek

***
W ogóle to chyba większa szansa trafić dobry stosunek komponenty/cena w grach o trudności 2.0 - 3.0. Może po prostu cięższe gry muszą być stosunkowo droższe ze względu na dłuższy czas pracy nad rozwojem gry?
Awatar użytkownika
anitroche
Posty: 769
Rejestracja: 23 kwie 2020, 10:09
Has thanked: 669 times
Been thanked: 781 times
Kontakt:

Re: Gry Deluxe, w cenie Dyskont

Post autor: anitroche »

psia.kostka pisze: 21 sty 2024, 17:49 Wyglada elegancko, a jak z kwestia "dalton-friendly"? Bo widze tam troche kolorkow. To tez jest cos, co wydawca moze dodac/przemyslec "za darmo", a czesto zapomina...
#DaltonGamersMatter (moge robic za testera)
Właśnie zagraliśmy z mężem w Botanika i specjalnie zwróciłam uwagę, czy są jakieś dodatkowe oznaczenia kafli, bo w grze kolory odgrywają kluczową rolę, a są to czerwony, zielony, żółty, niebieski i czarny, więc raczej mało przychylne daltonistom. Na kaflach są dodatkowe małe oznaczenia też poza kolorem, ale na dwóch kolorach są bardzo podobne do siebie, a dokładniej jeden kolor oznaczony jest okręgiem i małą czarną kropką w środku, a drugi okręgiem i nieco większą kropką w środku... Bez sensu rozwiązanie, bo przecież jest tyle kształtów, które mogli zastosować dla większej rozpoznawalności (chociażby kwadrat lub trójkąt). Pozostałe kolory mają np. x albo białe kółko, co już bardziej rzuca się w oczy, ale może to testowali i daltoniści nie mieli problemów, a ja się ich tutaj doszukuję :D. W każdym razie o daltonistach pomyśleli, ciężko tylko stwierdzić, czy dla was zastosowane rozwiązanie rzeczywiście działa.
"Cześć, mam na imię Ania i dzisiaj pokażę wam jak wygląda rozgrywka w wariancie solo w..."

Zapraszam na mój kanał z pełnymi rozgrywkami solo: Gram Solo na YouTube
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1683 times
Kontakt:

Re: Gry Deluxe, w cenie Dyskont

Post autor: BOLLO »

Kroniki Zamku Avel:
Gra kupiona co prawda z promocji Biedronkowej za 50pln ale nawet jak bywały oferty za 99pln to warto. Za tą cenę mamy sporo customowych kosteczek, ładne kafle terenu, sporo drewnianych elementów i całą masę żetonów. Dodatkowo dobrej jakości woreczek welurowy oraz ciekawy schowek `ala skrzynia w pudełku. Sporo arkuszy na postacie i nawet bestiariusz.
Jak dla mnie super opcja...no i oczywiście bardzo udany rodzinny tytuł.
ODPOWIEDZ