(Warszawa) Agresor - Piątek WIBHiIŚ PW

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Andreus
Posty: 1568
Rejestracja: 01 mar 2009, 19:55
Has thanked: 6 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Andreus »

berem pisze:Przytargać więc Here I Stand - jest kto chętny?
A może na inną wieloosobówkę historyczną?
Jeśłi nie odstrasza Cię wizja pojedynku z nowicjuszem, to mogę spróbować swoich sił w Hannibala
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Geko »

Micelius pisze:
Wilk pisze:chiapas: w Espanę z morzem bardzo chętnie, tylko na początku gramy z jaxem w CoH. Później nader chętnie stoczę jeszcze jedną wojnę domową. :)
Eh... na obie te gry od dawna się napalam... czy wreszcie ktoś pozwoli mi spróbować? :)
Na CoH wystarczy się ze mną umówić w dogodnym terminie. Tylko tyle i aż tyle. Targać ze sobą tej gry na zasadzie "może ktoś zagra" mi się po prostu nie chce, bo pudło jest długie, szerokie i ciężkie, a rozgrywka nie trwa 30 min.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: jax »

Geko pisze:Na CoH wystarczy się ze mną umówić w dogodnym terminie. Tylko tyle i aż tyle. Targać ze sobą tej gry na zasadzie "może ktoś zagra" mi się po prostu nie chce, bo pudło jest długie, szerokie i ciężkie, a rozgrywka nie trwa 30 min.
To włóż sobie jeszcze wydrukowane dodatkowe scenariusze, dodatek z mapą bagienną, zafoliowane plansze do tajnych ruchów, mazak i papier do ścierania, to wtedy zobaczysz co to znaczy 'ciężkie' ;)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Geko »

jax pisze:
Geko pisze:Na CoH wystarczy się ze mną umówić w dogodnym terminie. Tylko tyle i aż tyle. Targać ze sobą tej gry na zasadzie "może ktoś zagra" mi się po prostu nie chce, bo pudło jest długie, szerokie i ciężkie, a rozgrywka nie trwa 30 min.
To włóż sobie jeszcze wydrukowane dodatkowe scenariusze, dodatek z mapą bagienną, zafoliowane plansze do tajnych ruchów, mazak i papier do ścierania, to wtedy zobaczysz co to znaczy 'ciężkie' ;)
Na razie nie mam tego ekwipunku, o którym piszesz, więc nie mogę tego zrobić :-p
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: waffel »

Mustafa pisze:
waffel pisze:To na CitOW są Valmont, Mustafa i Elayeth, tak? Ja będę ok. 19.30. Tłumaczy się szybko, jak zaczniemy o czasie to powinniśmy zdążyć przed 22.00 (jakoś nie lubię wychodzić o 23). Zachęcam do przejrzenia instrukcji, jest na stronie FFG.
No dla mnie mus jest wyjście 21:50, bo potem nie mam autobusów do domu :mrgreen:
No to bardzo proszę wszystkich o przeczytanie instrukcji, niby tłumaczy się szybko ale jeszcze szybciej się nie tłumaczy w ogóle.
berem
Posty: 1218
Rejestracja: 26 sie 2008, 14:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: berem »

Do Andreusa:
Tego Hannibala o którym chyba myślisz to nie mam (mam w domu innego Hannibala - Hannibal Barkas ale raczej jutro z nim nie przyjdę).
Zbiera się chyba ekipa do Napoleonic Wars.
Awatar użytkownika
Leo
Posty: 298
Rejestracja: 05 maja 2006, 09:02
Lokalizacja: Stąd

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Leo »

Micelius pisze:
Wilk pisze:chiapas: w Espanę z morzem bardzo chętnie, tylko na początku gramy z jaxem w CoH. Później nader chętnie stoczę jeszcze jedną wojnę domową. :)
Eh... na obie te gry od dawna się napalam... czy wreszcie ktoś pozwoli mi spróbować? :)
To ja bardzo chetnię z Tobą zagram. Znam obie gry, tylko że ich nie mam. Jakby Geko albo Jax nam użyczyli CoH, albo berem wziął Espanę, to możemy grać. Ja będę ok.16.30.
"Szlabany w głowach podnoszą się najwolniej."
Awatar użytkownika
veljarek
Posty: 1189
Rejestracja: 07 sty 2009, 19:50
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 5 times
Been thanked: 23 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: veljarek »

Czy jest szansa zagrania jutro w:
Fauna
Fist of Dragonstones
Tulipmania
?

Bardzo mi zależy na spróbowaniu tych gier.
Ja wezmę Wasabi jakby ktoś był chętny :)
_______________
Nie wystarczy grać w gry, trzeba jeszcze grać we właściwe gry
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Geko »

Niestety nie dam rady ze sobą nosić cały dzień jeszcze CoH. Biorę tym razem lżejsze pozycje: Blue Moon City na wymianę za Notre Dame, Haziendę i Zlot Czarownic.

Sztefan, pamiętaj, że gramy w EiT z dodatkiem :P
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
oopsiak
Posty: 832
Rejestracja: 04 lip 2009, 00:48
Lokalizacja: Warszawa / gdzieś na morzu

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: oopsiak »

dobrze kombinuję, że ze ścisłego centrum to najwygodniej dojechać do Was 118?
LICZBA graczy/punktów/żetonów

MAM / ODDAM / CHCĘ
Perpetka
Posty: 1124
Rejestracja: 06 sty 2009, 22:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Perpetka »

Przecież Politechnika to jest ścisłe centrum :)
Lepiej tramwajami, nie stoją w korkach.
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Geko »

oopsiak pisze:dobrze kombinuję, że ze ścisłego centrum to najwygodniej dojechać do Was 118?
Może być, z tego co widzę w rozkładzie jazdy. Wysiadasz przy Nowowiejskiej. W zasadzie możesz dojechać byle tramwajem do Dworca Centralnego, a stamtąd dwa przystanki na południe, też jakimkolwiek trawajem.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
Sztefan
Posty: 1690
Rejestracja: 01 wrz 2006, 17:18
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Sztefan »

Geko pisze: Sztefan, pamiętaj, że gramy w EiT z dodatkiem :P
O ile wiem Alzheimera nie mam ;) Spakowany i ok. 17 możemy jechać. Ostry już zgłaszał, że też jest chętny.
Awatar użytkownika
Andreus
Posty: 1568
Rejestracja: 01 mar 2009, 19:55
Has thanked: 6 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Andreus »

A najlepiej pieszo :wink:
Awatar użytkownika
oopsiak
Posty: 832
Rejestracja: 04 lip 2009, 00:48
Lokalizacja: Warszawa / gdzieś na morzu

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: oopsiak »

dla mnie "ścisłe centrum" to okolice przystanków CENTRUM - Rotunda, te klimaty : P niestety, tramwajem stamtąd bezpośrednio nie da rady, a pieszo nie, bo cały dzień mam "latany"...

:idea: tak teraz pomyślałam - a może rowerem? jest gdzie zostawić, nie? w końcu to kampus... :?:
LICZBA graczy/punktów/żetonów

MAM / ODDAM / CHCĘ
Awatar użytkownika
Smerf Maruda
Posty: 1131
Rejestracja: 15 mar 2009, 20:53
Lokalizacja: Stolyca

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Smerf Maruda »

oopsiak pisze: :idea: tak teraz pomyślałam - a może rowerem? jest gdzie zostawić, nie? w końcu to kampus... :?:
Jest gdzie zostawić.
Awatar użytkownika
oopsiak
Posty: 832
Rejestracja: 04 lip 2009, 00:48
Lokalizacja: Warszawa / gdzieś na morzu

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: oopsiak »

to jeszcze jedno: o CO konkretnie mam zapytać w portierni?
LICZBA graczy/punktów/żetonów

MAM / ODDAM / CHCĘ
Awatar użytkownika
Smerf Maruda
Posty: 1131
Rejestracja: 15 mar 2009, 20:53
Lokalizacja: Stolyca

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Smerf Maruda »

oopsiak pisze:to jeszcze jedno: o CO konkretnie mam zapytać w portierni?
Sprawa jest prosta. Wjeżdżasz Noakowskiego - to chyba jest Noakowskiego - w bramę Politechniki, zostawiasz przy dyżurce rower, idziesz dalej prosto aleją, po lewej miniesz komin z cegły, po prawej park z fontanną, kierujesz się do dużego budynku, który wygląda jak hotel robotniczy, kto wie, może nim kiedyś był, tam wchodzisz do środka, wjeżdżasz na piąte piętro, kierujesz się hałasami. Prosta sprawa, jako rzekłem.
Awatar użytkownika
Franek Strzała
Posty: 353
Rejestracja: 06 lip 2007, 21:40
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Franek Strzała »

rower mozesz zostawic nie przy dyzurce ale tuz przy budynku gdzie gramy. Jest nawet stojak ogrodzony pod zamknieciem.
pozdrawiam
Franek

Mój Harem!!!
Awatar użytkownika
Andreus
Posty: 1568
Rejestracja: 01 mar 2009, 19:55
Has thanked: 6 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Andreus »

Ja dziś wyjątkowo nie jestem na nic umówiony, jeśli BSG dojdzie do skutku, to chętnie spróbuję ;)

Ze sobą mam Le Havre, TtA i 6 Bierze. Do zobaczenia koło 17 :)
Awatar użytkownika
Inermis
Posty: 735
Rejestracja: 04 maja 2008, 12:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Inermis »

No właśnie na BSG coś mało chętnych. W takim razie pasuje w ten piątek może uda się w następny poniedziałek/piątek.
Udanych gier :)
Inermis - Blog netrunner.znadplanszy.pl
Chętnie zagram: Android: Netrunner LCG, Mage Wars, Battlestar Galactica
Chętnie poznam: Rex
Kolekcja | Want to Trade
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Geko »

Sztefana dziś jednak nie będzie, więc Tygrysek z dodatkiem odpada.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
fluor
Posty: 314
Rejestracja: 01 sie 2009, 01:13
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: fluor »

ja będę około 18 z bratem, poszukując chętnych do Rzymu lub WN, ewentualnie doczepimy się do jakiejś partii (np. BSG? ;) )
Awatar użytkownika
Smerf Maruda
Posty: 1131
Rejestracja: 15 mar 2009, 20:53
Lokalizacja: Stolyca

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Smerf Maruda »

Po pierwsze: bardzo dziękuję wszystkim za rozgrywkę.

Po drugie: o panie, było niesamowicie. Graliśmy w Princes of the Renaissance, w składzie sześcioosobowym: Adam Safari, Grzesiek Dezerter, Janusz Jans, Franek Strzała, Leszek i ja. Szybkie tłumaczenie zasad i rozgrywka.

Pierwsza dekada upłynęła bardzo szybko - gracze kupili armie, a potem szybko zlicytowali cztery karty zdarzeń. W międzyczasie zaczęły się rysować pierwsze strategie - Leszek wygrał licytację kompanii handlowej, Franek Strzała miał mocne kafelki militarne. Tak naprawdę jednak od początku spójną strategię przez całą grę realizował Adam - miał rodzinę zmniejszającą koszt przy licytacji o bycie kondotierem i wyraźnie szedł w stronę militarną, tym bardziej, że wydawało się, że posiadał karty najmniej prestiżowych miast.

W drugiej dekadzie gracze grali już trochę mniej po omacku - może z wyjątkiem mnie - realizują swoje strategie. Leszek miał dwóch kupców z Neapolu, Adam miał już trzy laury za zwycięstwa, Grzesiek bardzo tanio pod koniec tejże dekady kupił dwóch artystów, dających mu w sumie 6 VP. Ja zająłem stanowisko papieża, miał dwie karty Rzymu i jedną Mediolanu. Rzym był w środku stawki, Mediolan zajmował drugie miejsce. Pierwsza była Wenecja, z której nikt nie miał jeszcze karty (!).

Trzecia dekada przyniosła ostateczne rozstrzygnięcia: stanowisko papieża kosztowało zwycięzcę (Grześka) nominalnie 13 punktów wpływu, a realnie jedynie 8 (karty intryg potrafią być przydatne).

Wojny wypromowały Rzym, Mediolan i Wenecję na trzy pierwsze miejsca. Florencja i Neapol znajdowały się na dole stawki. Ja starałem się zdobyć udziały w trzech najwyżej punktowanych miastach - co mi się udało - niemniej, moje plany zniweczył Franek, który na pierwsze miejsce wyniósł Mediolan, Rzym był dopiero drugi (dla mnie oznaczało to utratę sześciu punktów zwycięstwa). Nawet Święte Przymierze i wsparcie papieskiej armii nie dało zwycięstwa Rzymowi przy pechowych rzutach.

Po raz kolejny się potwierdza, że to trzecia dekada jest w tej grze najważniejsza. Karty artystów (dwa razy +1 do statusu miasta) i najazd Francuzów zmieniają obraz rozgrywki. Trzeba uważnie planować swoje działania, by osiągnąć cel. Mi się udało to połowicznie, jako rzekłem to Adam miał spójny plan i go zrealizował.

Końcowe wyniki:
  • Adam = 2 za artystów + 8 za miasta + 6 za pieniądze + 21 (!) za zwycięstwa = 37.
  • Janusz = 4 za artystów + 20 za miasta + 2 za wpływ + 10 za zwycięstwa = 34.
  • Grzesiek = 8 punktów za artystów + 15 punktów za miasta + 4 punkty za wpływy + 3 za papieża + 3 za zwycięstwa = 33.
  • Łukasz (ja) = 29 punktów za miasta = 29.
  • Franek = 27 punktów za miasta + 1 za zwycięstwa = 28.
  • Leszek = 14 punktów za miasta + 3 punkty za pieniądze + 3 punkty za kupców = 20.
Gratulacje, Adam!

EDIT: tak sobie zajrzałem do instrukcji, sorki, Janusz, ale nie ma dwóch punktów za drugie miejsce w posiadanych punktach wpływu :-P
Awatar użytkownika
Mustafa
Posty: 537
Rejestracja: 31 gru 2007, 12:21
Lokalizacja: Szkocja

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Mustafa »

Ach dzisiaj się działo na początek Cash n guns bardzo szybko oberwałem dwie kulki bodajże w 2 kolejce i potem Zephir mnie dobił z bang bang bang :arrow: odszedłem od stołu i się przygotowałem do Notre dame wraz z Lotharem, Geko , Ostr'ym i Ja_n'em, po paru kolejkach wiedziałem, że raczej karta nie podeszła i skończyłem z 49 , wygrał Lothar z 64pkt potem Ostry 63 , dalej nie pamiętam kolejności :P Następnie pojechaliśmy wszycy na zlot czarownic już niestety bez Ja_n lecz z koleżanką ( nie pamiętam imienia i ksywki sorki :P ) W pierwszej grze zacząłem trochę smutno, ale ponieważ często mam dobry finish, to skończyłem pierwszy ex quo z 3 osobami nie pamiętam już z kim :) Druga rozgrywka to przez długi czas byłem pierwszy i tylko na końcu oddałem prowadzenie koleżance by zakończyć na pierwszym miejscu już bez remisu :twisted:
I przyszedł czas na główne danie wieczoru czyli Chaos in the old world w składzie:
Waffel :arrow: Khorne
Valmont :arrow: Slanesh
Elayeth :arrow: Nurgle
Mustafa :arrow: tzeench
Z początku wszyscy rozsiewaliśmy korupcje po starym świecie, tak delikatnie, choć agresja Khorna dała się we znaki Nurglowii i Tzeenchowi, ja dzięki zdradzieckim sztuczkom zmiany otoczenia szybko rozprzestrzeniłem swoich kultystów po świecie zdobywając powoli przewagę w 4 regionach, psując zarazem nurglowi który już powoli uruchamiał maszynę destrukcji, Khorne przypiłował trochę Slanesh, który zaczynał już korumpować kolejne prowincje i niebezpiecznie, kręcić kołem fortuny, ostatnie manewry Slanesha oraz niemożność wybicia mi kultystów przez khorna dała mi przewagę w 3 regionach dzięki czemu potoczyło się koło i zostałem Mrocznym Panem :twisted: , po lekkiej analizie doszliśmy do wniosku, w kolejne kolejce pozostali Bogowie mieli szanse na zwycięstwo.
Po pierwszej rozgrywce oraz drobnej analizie strategi poszczególnych bogów uważam grę za zbalansowaną i bardzo wciągającą każdy ma osobne taktyki, dzięki skromnemu elementowi losowemu gra nie wydaje się powtarzalna, nie zdziwił bym się gdyby daleko zaszła na Bgg w okolicach top 20. Zdecydowanie Polecam.
Dzięki wszystkim za grę.
Monsoon Group Rulez

A.J.Mustafa
ODPOWIEDZ