Return to Dark Tower (T. Burrell-Saward, I. Childres, N. Cohen. R. Daviau, J. D. Jacobson, B. Neff)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1681
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 879 times

Re: Return to Dark Tower (T. Burrell-Saward, I. Childres, N. Cohen. R. Daviau, J. D. Jacobson, B. Neff)

Post autor: XLR8 »

Gambit pisze: 28 sie 2022, 12:45 Wróciłem z Mrocznej Wieży. Oto co widziałem
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Obawy potwierdzone.
Właśnie oszczędziłem 600zl.
Nie no, żartuję, po prostu kupię inne gry 😅
PanFantomas
Posty: 593
Rejestracja: 02 lut 2019, 08:41
Has thanked: 136 times
Been thanked: 507 times

Re: Return to Dark Tower (T. Burrell-Saward, I. Childres, N. Cohen. R. Daviau, J. D. Jacobson, B. Neff)

Post autor: PanFantomas »

.
Ostatnio zmieniony 20 lut 2024, 16:42 przez PanFantomas, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10988
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3365 times
Been thanked: 3246 times

Re: Return to Dark Tower (T. Burrell-Saward, I. Childres, N. Cohen. R. Daviau, J. D. Jacobson, B. Neff)

Post autor: japanczyk »

Co jak co, ale na pewno nie nazwałbym tej gry nudna
Ma wysoka regrywalnosc, fajne gimmicki, wcale nieoczywiste decyzje (szczrgolnie na wyższych poziomach trudnosci)

Ja gralem na chwile obecna 4 razy, zawsze fun
Asol
Posty: 30
Rejestracja: 24 lut 2022, 01:34
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Return to Dark Tower (T. Burrell-Saward, I. Childres, N. Cohen. R. Daviau, J. D. Jacobson, B. Neff)

Post autor: Asol »

https://youtu.be/tqNwyWthKQs
A dla porównania jeszcze tu :)
Asol
Posty: 30
Rejestracja: 24 lut 2022, 01:34
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Return to Dark Tower (T. Burrell-Saward, I. Childres, N. Cohen. R. Daviau, J. D. Jacobson, B. Neff)

Post autor: Asol »

Japańczyk,
na czym polegają "wyższe poziomy trudności" w grze? Bo o tym jeszcze nie slyszalam, a brzmi ciekawie.
Strike
Posty: 99
Rejestracja: 03 paź 2006, 10:36
Lokalizacja: Zebrzydowice
Has thanked: 20 times
Been thanked: 10 times

Re: Return to Dark Tower (T. Burrell-Saward, I. Childres, N. Cohen. R. Daviau, J. D. Jacobson, B. Neff)

Post autor: Strike »

Dla mnie gra jest odkryciem roku , przyjemna gra przy prostych zasadach - ja się bardzo cieszę, że kupiłem i poluje aktualnie na dodatki.

Malo tego uważam, że są duże emocje przy grze i to jest coś co napewno zostanie w kolekcji na długo
Jest to aż szokujące dla mnie bo pierwsza recenzja Gambita z którą się tak bardzo nie zgadzam ale cieszę się z tego bo fajnie mieć trochę inne gusta jednak czasami :).
Jakubn
Posty: 9
Rejestracja: 01 lut 2020, 01:13

Re: Return to Dark Tower (T. Burrell-Saward, I. Childres, N. Cohen. R. Daviau, J. D. Jacobson, B. Neff)

Post autor: Jakubn »

Hejo,

Nie wiem czy moge sobie tu pozwolic na taki wpis, ale wpadlem na taki pomysl aukcji WOSP, by wystawic mozliwosc zagrania w Return to Dark Tower. Moze nie kazdy chce kupic, ale chcialby zagrac i stestowac gre samemu.

https://allegro.pl/oferta/wspolna-gra-w ... 3185339127

Zapraszam do licytacji :)
Awatar użytkownika
OlazRed
Posty: 149
Rejestracja: 10 paź 2022, 13:38
Has thanked: 15 times
Been thanked: 27 times

Re: Return to Dark Tower (T. Burrell-Saward, I. Childres, N. Cohen. R. Daviau, J. D. Jacobson, B. Neff)

Post autor: OlazRed »

japanczyk pisze: 21 lip 2022, 15:39
Asol pisze: 21 lip 2022, 15:35 A tak z innej beczki: myslicie, ze jest szansa, ze ktos nam wyda w Polsce Return to Dark Tower?
Nie ma moim zdaniem - zbyt droga impreza w każdym możliwym aspekcie
Tak jakoś ostatnio Return to Dark Tower pojawiło się na moim radarze i bardzo intensywnie próbuję znaleźć opcję do nabycia w rozsądnej cenie. Pojawiła się taka rozkmina... Lucky Duck Games, w swoim dedykowanym wątku, chwalą się, że mają w planach wydawniczych na przyszły rok jeszcze jeden tytuł z tegorocznych nagrodzonych podczas The Dice Tower Awards. Jest tam kilka bardzo mocnych typów (Cat in the Box lub My Father's Work), ale chciałbym pospekulować, że może jednak będzie to... "Powrót do Mrocznej Wieży"? :roll: Niby mało prawdopodobne (potencjalna cena), ale w praktyce, dosłownie w tym momencie, są oni u progu wydania tego tytułu w wersji francuskiej (zakończona kampania crowdfundingowa na poziomie 90k EUR i otwarte preordery na ich stronie) i to w naprawdę nie najgorszej cenie (podczas kampanii, podstawka była za około 550zł, teraz 650zł). Nie wydaje się być nieprawdopodobne, że mogli by wydać i w Polsce. Szczerze na to liczę :mrgreen:
Asol
Posty: 30
Rejestracja: 24 lut 2022, 01:34
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Return to Dark Tower (T. Burrell-Saward, I. Childres, N. Cohen. R. Daviau, J. D. Jacobson, B. Neff)

Post autor: Asol »

No, jeśli ludzie kupują dodatek do Descenta za 700 zł, to 650 za podstawkę brzmi całkiem rozsądnie.
Podoba mi się to, co napisałeś OlazRed.
Też pewnie bym się skusiła na Powrót do Mrocznej Wieży.
Może, gdyby nas tu na forum zdeklarowało się więcej osób, wydawca miał by sygnał: czego lud pragnie? 😊
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10988
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3365 times
Been thanked: 3246 times

Re: Return to Dark Tower (T. Burrell-Saward, I. Childres, N. Cohen. R. Daviau, J. D. Jacobson, B. Neff)

Post autor: japanczyk »

w 3 trollach promocja na te swietna gre:
Return to Dark Tower (second printing) 28 sztuk za 743 zl
https://3trolle.pl/27331-return-to-dark ... nting.html
Awatar użytkownika
Irr3versible
Posty: 988
Rejestracja: 09 cze 2019, 01:03
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów
Has thanked: 625 times
Been thanked: 541 times

Re: Return to Dark Tower (T. Burrell-Saward, I. Childres, N. Cohen. R. Daviau, J. D. Jacobson, B. Neff)

Post autor: Irr3versible »

A ktoś kojarzy jak z dostępnością dodatków ENG w Europie?
Kaczki wydają retail na francję, ale to zlokalizowany produkt. Poszukałem na szybko angielskiej i nic nie znalazłem niestety, wziąłbym alliances dodatek z wielką chęcią. Ściągać z restoration games (USA) nie mam zamiaru.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10988
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3365 times
Been thanked: 3246 times

Re: Return to Dark Tower (T. Burrell-Saward, I. Childres, N. Cohen. R. Daviau, J. D. Jacobson, B. Neff)

Post autor: japanczyk »

Irr3versible pisze: 02 lut 2024, 15:29 A ktoś kojarzy jak z dostępnością dodatków ENG w Europie?
Kaczki wydają retail na francję, ale to zlokalizowany produkt. Poszukałem na szybko angielskiej i nic nie znalazłem niestety, wziąłbym alliances dodatek z wielką chęcią. Ściągać z restoration games (USA) nie mam zamiaru.
Byly, ale chyba wyszly - Alliances nie potrzebujesz, ten drugi jest za to fajnym dodatkiem
ODPOWIEDZ