Bitwa pięciu armii (Roberto Di Meglio, Marco Maggi, Francesco Nepitello)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
azazelmo
Posty: 911
Rejestracja: 12 sie 2019, 10:49
Has thanked: 152 times
Been thanked: 288 times

Re: Bitwa pięciu armii (Roberto Di Meglio, Marco Maggi, Francesco Nepitello)

Post autor: azazelmo »

Chciałem napisać:
„Racja, ale co z tego? Nie ma z kim grać w takie kobyły. Przydałaby się wersja online”.
Ale zanim puściłem posta, to wygogolowałem sobie, że jednak coś jest:
https://m.youtube.com/watch?v=g6xt-xC9dXY
Nie mam teraz czasu tego sprawdzać. Chyba jest tylko WoP i trzeba mieć fizyczną kopię, ale dla mnie pojawiło się światełko w tunelu. Oby była opcja gry asynchronicznej.
Jeśli się okaże, że to tylko WoP, a nie B5A, to przeniosę posta wieczorem.
Awatar użytkownika
jacobPL
Posty: 143
Rejestracja: 05 paź 2020, 13:36
Lokalizacja: Warszawa / Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 39 times

Re: Bitwa pięciu armii (Roberto Di Meglio, Marco Maggi, Francesco Nepitello)

Post autor: jacobPL »

Powiem tak, jak lubisz area control i świat Tolkiena, a równocześnie szanujesz swój czas, to zdecydowanie Bitwa. Mam bitwę, a druga ekipa ma WoP. Natomiast ja wychodzę z założenia, że albo gra Cię spełnia w area control, albo w przygodzie, albo w euro itd., bo gdy robi wszystko po trochu, to i tak trzeba zagrać w kolejny tytuł, żeby dzień był udany. Pierwsza rozgrywka 2 os. zajmie Ci ok. 3,5h z czytaniem zasad, tutorialem.. im dalej w las, tym (z tą samą osobą) zbliżycie się do 1,5h nawet.

Z tego powodu w swojej kolekcji mam: Sztukę Wojny (krótka) + B5A (długa) dla 2 os.; a dla >3 Inis, Kemet, M:CP, PLO.

Mam zasadę, że nie gram w gry, które zajmą więcej jak 1h/gracza. Z tego też względu nie siądę do Twilight, bo szkoda mi pół dnia na tylko jedną grę i rozgrywkę. W tym czasie zagram w 3 euro gry i 3 area control i będę 2x bardziej spełniony niż Twilight - ot taka dygresja.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3508
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 445 times
Been thanked: 1051 times

Re: Bitwa pięciu armii (Roberto Di Meglio, Marco Maggi, Francesco Nepitello)

Post autor: psia.kostka »

Cos widze, ze gra nie zostala w PL przyjeta z miloscia...

Wyskoczyla mi dzis na yt recenzja od SUSD, to odpalilem dla relaksu. A tam pokazuja jakies nakladki na plansze itp. Serduszko mi zabilo szybciej, wyklikalem jakis polski unboxing, ale tam nic takiego nie bylo. Chwila na BGG i okazuje sie, ze:

1. w 2021 powstala wersja Collectors Edition z malowanymi figsami i wydana na bogatosci.
https://boardgamegeek.com/boardgame/263 ... rs-edition
Porownanie obrazkowe np tutaj:
https://boardgamegeek.com/thread/264494 ... lectors-ed

2. obecnie na zachodzie sprzedawana jest wersja "revised" z poprawionymi niescislosciami w instrukcji i na kartach oraz dorzucaja tam te nakladke czyli The Fate of Erebor (minidodatek do WotR) https://boardgamegeek.com/boardgameexpa ... ate-erebor
What if the Battle of Five Armies was lost by the Free Peoples? The Fate of Erebor is a variant for War of the Ring which you can play to answer this question. The course of history changes drastically and you will play the game with a different setup. A real challenge and a must-have for all War of the Ring fans!
Galakta co prawda zapowiedziala "Wojna o Pierścień: Los Ereboru – nowość!" ale nie maja w planach dodruku B5A (revised lub nie-revised), czyli jaka bedzie dystrybucja tego bonusiku? :? Dorzucany do WoP w sklepiku Galakty czy normalnie w handlu za jakies 49.99pln :shock: No ale to juz temat raczej do watku WoP.

edit:
O, znalazlem i nawet cene zgadlem :roll:
https://www.board-game.co.uk/product/th ... expansion/
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Nosiadbt1100
Posty: 390
Rejestracja: 06 maja 2020, 16:25
Has thanked: 72 times
Been thanked: 89 times

Re: Bitwa pięciu armii (Roberto Di Meglio, Marco Maggi, Francesco Nepitello)

Post autor: Nosiadbt1100 »

Rozmawiałem dzisiaj z Galaktą - zgłosili chęć dodruku Bitwy Pięciu Armii :) To samo dotyczy Poszukiwań Pierścienia! Czekają na podanie daty druku międzynarodowego:) Nie zdziwiłbym się, jakby była to wersja revised! Ares jeszcze nie podał terminów, ale widzę, że w ich europejskich hubie już nie ma kopii, więc może będzie to z jakimś zjadliwym czasie.Chociaż teraz pewnie wszystko się przeciągnie - w ciągu ostatniego roku wydali ponad 1m $ więcej na transport niż forecastowali - nie przerzucili tych kosztów bezpośrednio na klientów, więc pewnie teraz będą chcieli podciągnąć chodliwymi tytułami.
Awatar użytkownika
Elros.
Posty: 166
Rejestracja: 01 lis 2020, 16:55
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 167 times
Been thanked: 135 times

Re: Bitwa pięciu armii (Roberto Di Meglio, Marco Maggi, Francesco Nepitello)

Post autor: Elros. »

Cześć,
wiadomo coś o dodruku?
Awatar użytkownika
jacobPL
Posty: 143
Rejestracja: 05 paź 2020, 13:36
Lokalizacja: Warszawa / Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 39 times

Re: Bitwa pięciu armii (Roberto Di Meglio, Marco Maggi, Francesco Nepitello)

Post autor: jacobPL »

Nie skończyła się czasem licencja? Też ubolewam, ale chyba nie ma na co liczyć.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3508
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 445 times
Been thanked: 1051 times

Re: Bitwa pięciu armii (Roberto Di Meglio, Marco Maggi, Francesco Nepitello)

Post autor: psia.kostka »

jacobPL pisze: 20 lis 2023, 18:48 Nie skończyła się czasem licencja?
Ale pytasz o licencje Ares-Galakta czy Ares-Tolkien?

Ares-Tolkien
Mysle, ze ma sie dobrze, bo tluka kolejny dodatek do WoP planszowego i karcianego
Nie sadze, aby Hobbit mial tu jakas osobna klauzule od LOTR.
A autorzy WoP i B5A jakby ci sami, wydawnictwo tez.

Ares-Galakta
Tez drukuja polskie wersje planszowego i karcianego WoP, w tym nowosci z Essen.

oraz ta wypowiedz kolegi, z nie tak odleglej przeciez przeszlosci:
Nosiadbt1100 pisze: 26 lip 2022, 09:29 Rozmawiałem dzisiaj z Galaktą - zgłosili chęć dodruku Bitwy Pięciu Armii To samo dotyczy Poszukiwań Pierścienia! Czekają na podanie daty druku międzynarodowego:)
Oba te tytuly sa dostepne po angielsku, nie wiem do konca jak to interpretowac ;)
Czy Galakta blefowala,
Czy moze nie miala sianka w momencie dodruku,
Czy gry angielskie leza juz od dawna i na dodruk sie nie zanosi? (Tu bylby wytrych, bo i bez eng mogloby pojsc moze z samych europejskich dialektow :P ale pewnie szkoda jednak grzac drukarki pod taki naklad)

Co do B5A, to zastanawiam sie, czy gra nie jest troche upierdliwa, przez te zetony obrazen. Sam myslalem, ze moze mini k6 obok oddzialu lepiej by dzialaly (cos jak liczniki obrazen w Nemesis:Lockdown). Podobnie "Poszukiwania Pierscienia" ze swoja nietypowa budowa i mocnym podzialem na dwie (dlugawe) czesci, nie jest takim oczywistym evergreenem jak inne sprytniejsze hidden movement. Czyli moze nie tylko w PL ale i ogolnie ludzie niezbyt kochaja te tytuly i Galakta to wie :?
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
pingus
Posty: 755
Rejestracja: 25 lut 2008, 18:50
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Bitwa pięciu armii (Roberto Di Meglio, Marco Maggi, Francesco Nepitello)

Post autor: pingus »

Ale przecież druk EN i druk międzynarodowy to dwie różne rzeczy
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3508
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 445 times
Been thanked: 1051 times

Re: Bitwa pięciu armii (Roberto Di Meglio, Marco Maggi, Francesco Nepitello)

Post autor: psia.kostka »

pingus pisze: 20 lis 2023, 19:21 Ale przecież druk EN i druk międzynarodowy to dwie różne rzeczy
Niby rozne, ale moze bez osiagniecia masy krytycznej (dzieki np ENG 15tys), nikomu nie chce sie puszczac 2tys PL, 2tys DE, 2tys FRA. Trzeba tez wziac poprawke, ze w grach figurkowych, to raczej inny przypadek produkcyjny niz podrukowac troche kart. Musisz miec wolumen zamowien, aby gumoludki sie oplacalo wtryskiwac. //ale ja sie nie znam :D

Swoja droga, to te formy do goblinow juz pewnie zmieniali kilka razy, a nikt nie pokusil sie, by zrobic figsy 3 edycja, ze szczegolami, kolorami narodow itp
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Tijaczer
Posty: 195
Rejestracja: 09 gru 2021, 09:34
Has thanked: 57 times
Been thanked: 17 times

Re: Bitwa pięciu armii (Roberto Di Meglio, Marco Maggi, Francesco Nepitello)

Post autor: Tijaczer »

Galakta dziś o godzinie 12 ogłosiła na swoim FB dodruk Bitwy pięciu armii!!! :mrgreen:
Awatar użytkownika
salaba
Posty: 302
Rejestracja: 08 maja 2020, 14:40
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 169 times
Been thanked: 248 times

Re: Bitwa pięciu armii (Roberto Di Meglio, Marco Maggi, Francesco Nepitello)

Post autor: salaba »

Astrologowie ogłaszają: Populacja B5A po 500 zł na OLX zmniejsza się
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3508
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 445 times
Been thanked: 1051 times

Re: Bitwa pięciu armii (Roberto Di Meglio, Marco Maggi, Francesco Nepitello)

Post autor: psia.kostka »

salaba pisze: 08 lut 2024, 14:55 Astrologowie ogłaszają: Populacja B5A po 500 zł na OLX zmniejsza się
Czy ja wiem... ostatnia szansa na zniwa. Moze wlasnie wysyp byc.

Ja kupilem niedawno, ale nie zaluje. Bo byla w pakiecie z rarytaskiem! :mrgreen:
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
ODPOWIEDZ