Sea Dragons (Yaniv Kahana, Simone Luciani, Pini Shekhter)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Kocia
Posty: 101
Rejestracja: 12 sty 2021, 17:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 39 times
Been thanked: 61 times
Kontakt:

Sea Dragons (Yaniv Kahana, Simone Luciani, Pini Shekhter)

Post autor: Kocia »

Obrazek

W grze wcielamy się w rodziny smoków, które bronią mórz przed piratami i walczą o wpływy na morzach. W trakcie gry będziemy realizować misje i zbierać skarby, a na koniec przyznamy punkty graczom kontrolującym każde z czterech mórz.
W swoim ruchu zagrywamy kartę z pokazanym kształtem smoka i układamy ten kształt na planszy wykorzystując drewniane elementy. Następnie dobieramy kolejną kartę.

Liczba graczy: 2–5
Czas rozgrywki: 30–45 Min
Wiek: 8+
Ciężar: 2.25 / 5

Link do gry na BoardGameGeek
Spoiler:
Ja osobiście grę polecam. 8)
Awatar użytkownika
Koklusz
Posty: 116
Rejestracja: 26 lis 2020, 16:47
Has thanked: 29 times
Been thanked: 40 times

Re: Sea Dragons (Yaniv Kahana, Simone Luciani, Pini Shekhter)

Post autor: Koklusz »

Czaiłem się na wersję angielską, ale jak są plotki o polskiej wersji to poczekam :)
Awatar użytkownika
anitroche
Posty: 772
Rejestracja: 23 kwie 2020, 10:09
Has thanked: 671 times
Been thanked: 782 times
Kontakt:

Re: Sea Dragons (Yaniv Kahana, Simone Luciani, Pini Shekhter)

Post autor: anitroche »

Też polecam (zresztą grałam na egzemplarzu Koci ;) ). Siadając do rozgrywki nastawiłam się na familijny lekki abstrakt, a kurczę tutaj trzeba uważać, żeby się nie przyblokować, bo smoki "budować" trzeba tak, żeby nie dotykały smoka innego w twoim kolorze, ale koniecznie dotykały środka planszy lub smoka innego gracza. Źle dobrane karty wzorów smoków lub złe rozstawienie swoich smoków na planszy może skutkować zablokowaniem się pod koniec gry. No fajne to, niby lekkie, ale cały czas trzeba się pilnować, co, gdzie i jak najlepiej położyć.
"Cześć, mam na imię Ania i dzisiaj pokażę wam jak wygląda rozgrywka w wariancie solo w..."

Zapraszam na mój kanał z pełnymi rozgrywkami solo: Gram Solo na YouTube
Awatar użytkownika
Grover
Posty: 16
Rejestracja: 09 maja 2017, 21:30
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Sea Dragons (Yaniv Kahana, Simone Luciani, Pini Shekhter)

Post autor: Grover »

No i dzisiaj Munduko ogłosiło polskie wydanie Smoków z Głębin.
ODPOWIEDZ