Gumki na pudełka gier

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Aba19xx
Posty: 24
Rejestracja: 12 gru 2016, 19:41
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Gumki na pudełka gier

Post autor: Aba19xx »

Cześć,

Szukam czegoś takiego
https://tabletop.enhancegaming.com/inde ... t_id=11653
czy ktoś może podpowiedzieć gdzie można u nas taki produkt zakupić?

Pozdrawiam
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1216 times
Been thanked: 1419 times

Re: Gumki na pudełka gier

Post autor: Mr_Fisq »

Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1115 times
Been thanked: 1282 times

Re: Gumki na pudełka gier

Post autor: seki »

Są do kupienia bez problemu. Ja od kilku lat używam Geekmod Gumowe opaski na pudełka. Polecam, żadna nie pękła, są tak akurat elastyczne tzn dobrze spinają pudełka do transportu a jednocześnie nie zostawiają śladu.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10022
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Gumki na pudełka gier

Post autor: rastula »

Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Gumki na pudełka gier

Post autor: BOLLO »

Podpowiem "darmowy" sposób który ja wykorzystuję. Jak kupuję włoszczyznę z Lidla to tam są tam takie 2 szerokie gumy. Nie wyrzucam ich tylko lądują na pudła.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1216 times
Been thanked: 1419 times

Re: Gumki na pudełka gier

Post autor: Mr_Fisq »

BOLLO pisze: 15 lip 2022, 10:24 Podpowiem "darmowy" sposób który ja wykorzystuję. Jak kupuję włoszczyznę z Lidla to tam są tam takie 2 szerokie gumy. Nie wyrzucam ich tylko lądują na pudła.
Nie ulegają później biodegradacji brudząc pudełka?
W latach 90 zdarzyło mi się zagumkować karty do Magicznego Miecza i nietrudno się domyślić jak to się skończyło...
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
JollyRoger90
Posty: 473
Rejestracja: 28 lut 2020, 20:33
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 842 times
Been thanked: 200 times

Re: Gumki na pudełka gier

Post autor: JollyRoger90 »

Mr_Fisq pisze: 15 lip 2022, 10:37
BOLLO pisze: 15 lip 2022, 10:24 Podpowiem "darmowy" sposób który ja wykorzystuję. Jak kupuję włoszczyznę z Lidla to tam są tam takie 2 szerokie gumy. Nie wyrzucam ich tylko lądują na pudła.
Nie ulegają później biodegradacji brudząc pudełka?
W latach 90 zdarzyło mi się zagumkować karty do Magicznego Miecza i nietrudno się domyślić jak to się skończyło...
Apropo gumkowania gumką recepturką, to jak widzę ogłoszenie, gdzie gołe karty są tak złapane, to aż mnie wzdryga w środku.. ;(
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Gumki na pudełka gier

Post autor: BOLLO »

Mr_Fisq pisze: 15 lip 2022, 10:37
BOLLO pisze: 15 lip 2022, 10:24 Podpowiem "darmowy" sposób który ja wykorzystuję. Jak kupuję włoszczyznę z Lidla to tam są tam takie 2 szerokie gumy. Nie wyrzucam ich tylko lądują na pudła.
Nie ulegają później biodegradacji brudząc pudełka?
W latach 90 zdarzyło mi się zagumkować karty do Magicznego Miecza i nietrudno się domyślić jak to się skończyło...
Tak ulegają jak każda "guma" dlatego nie należy takowego pudła pozostawić bez nadzory na np 1rok na regale. Ja gumy używam do transportu /wakacje/wyjazd....później ściągam je i są pod ręką w szufladzie. Chociaż powiem szczerzę że i tak nie wytrzymują zbyt długo. Jakieś 3miesiace i następna bo szybko parcieją i pękają. No ale są za D_A_R_M_O :mrgreen:
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1490
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 315 times

Re: Gumki na pudełka gier

Post autor: Tringa »

A ja polecam te gumki z Feldherra. Mega jakość i gumka trzyma dobrze od kilku lat ;)

DO nabycia np. tutaj: https://3trolle.pl/jolisearch?search_query=opaska
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
McNab
Posty: 221
Rejestracja: 19 paź 2015, 20:32
Has thanked: 43 times
Been thanked: 139 times

Re: Gumki na pudełka gier

Post autor: McNab »

To co linkujecie to wersje dla bogatych, za kilka gumek dać 7 zł.. uhm.
Tu link dla tych co nie chcą płacić 1,5zł za gumke, to tylko przykład, można znaleźć dowolna wielkość:
https://www.aliexpress.com/store/194636 ... 1c24yWyJ6M
Nie dyskutuj z trolem, bo najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu, a później pobije doświadczeniem.
StasGow
Posty: 11
Rejestracja: 17 maja 2022, 09:20
Been thanked: 2 times

Re: Gumki na pudełka gier

Post autor: StasGow »

Ja używam gumki od GeekMod - 4 za 7 zł. Póki co sprawdzają się bardzo dobrze, a planszówki transportuje dość często. Poległa jedna, ale to się nie liczy, bo zeżarł ją kot :D

Obrazek
Awatar użytkownika
trixon
Posty: 629
Rejestracja: 24 sie 2020, 10:08
Has thanked: 256 times
Been thanked: 288 times

Re: Gumki na pudełka gier

Post autor: trixon »

Pytanie od niezorientowanego. W jaki sposób transportujecie gry, że takie gumki są potrzebne. Wiele razy woziłem gry i ani razu żadna mi się nie otworzyła. A woziłem naprawdę różnie: luzem, w worku na śmieci, na bagażniku rowerowym, plecakach, torbach podróżnych i zwykłych torbach na zakupy.
Awatar użytkownika
Swawolny_Pionek
Posty: 286
Rejestracja: 29 cze 2016, 10:43
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 83 times
Been thanked: 8 times

Re: Gumki na pudełka gier

Post autor: Swawolny_Pionek »

trixon pisze: 15 lip 2022, 19:33 Pytanie od niezorientowanego. W jaki sposób transportujecie gry, że takie gumki są potrzebne. Wiele razy woziłem gry i ani razu żadna mi się nie otworzyła. A woziłem naprawdę różnie: luzem, w worku na śmieci, na bagażniku rowerowym, plecakach, torbach podróżnych i zwykłych torbach na zakupy.
Wystarczy, że masz insert i potrzebujesz docisku. Transportuje w torbie na gry, raczej w pionie.

Dwa pudełka dzięki temu są twardsze, przynajmniej sprawiają takie wrażenie. Na legendarny chłopski rozum, zawsze są 2 ściany denka i wieczka w podobnej pozycji, a nie np. 5mm przerwy bo wieczko się odsunęło i przy małym łupniu jest awaria.

Używałem gumek od Geekmod i Warbox, są spox. Jednak te od Feldherra mają jedną zaletę. Ciężej je zgubić i nie muszę co miesiąc kupować kolejnej paczki. xD

AAAA i jeszcze jedna rzecz mi wpadła do dopisania. Niektóre inserty są tak zrobione, że bez nie da się sensownie położyć pudła w pionie, a tak trzymam gry.
StasGow
Posty: 11
Rejestracja: 17 maja 2022, 09:20
Been thanked: 2 times

Re: Gumki na pudełka gier

Post autor: StasGow »

trixon pisze: 15 lip 2022, 19:33 Pytanie od niezorientowanego. W jaki sposób transportujecie gry, że takie gumki są potrzebne. Wiele razy woziłem gry i ani razu żadna mi się nie otworzyła. A woziłem naprawdę różnie: luzem, w worku na śmieci, na bagażniku rowerowym, plecakach, torbach podróżnych i zwykłych torbach na zakupy.
W przypadku dużej ilości dodatków, które chce się upchać w jedno pudło to wieczka się nie domykają. Ja tam mam z Flamme Rouge: Wielka Pętla z dwoma dodatkami i wszystko na siłę wepchane w jedno pudełko. Przy transporcie to wszystko wypada. Tak samo w przypadku gier z żetonami i insertem na nie, gdzie wieczko nie jest dociśnięte i po prostu wypadają. W Szeryfie z Nottingham to monety latają gdzie chcą i jak chcą. Gumki drobnostka, ale mi pomagają i jakoś wszystko w środku dobrze się trzyma.
emka
Posty: 311
Rejestracja: 01 gru 2016, 23:24
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 30 times
Been thanked: 42 times

Re: Gumki na pudełka gier

Post autor: emka »

Zastanawiam się nad formą zabezpieczenia pudełek przed "ciekawskimi" rączkami małego dziecka i radosnym wysypywaniu zawartości na podłogę :wink: w związku z tym mam pytanie - czy takie gumowe opaski jak np. te od Geekmod założone na stałe, nie tylko na czas transportu, nie spowodowałyby po jakimś czasie odkształceń na brzegach pudełek?
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1490
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 315 times

Re: Gumki na pudełka gier

Post autor: Tringa »

Osobiście używam opasek Feldherra i uważam, że lepszych na rynku nie ma. Są o niebo lepsze niż te gumowe.

https://3trolle.pl/22034-opaska-krzyzowa-zolta-m.html

Jakby co to są w 3 rozmiarach :)
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
Koshiash
Posty: 937
Rejestracja: 01 sty 2010, 17:45
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 32 times
Been thanked: 119 times

Re: Gumki na pudełka gier

Post autor: Koshiash »

Widzę bardziej budżetowe rozwiązanie: https://mimotek.pl/pl/p/Guma-PLASKA-DZIANA-20mm/349 + igła i nitka :wink:
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Gumki na pudełka gier

Post autor: BOLLO »

Koshiash pisze: 23 lut 2024, 09:00 Widzę bardziej budżetowe rozwiązanie: https://mimotek.pl/pl/p/Guma-PLASKA-DZIANA-20mm/349 + igła i nitka :wink:
Też o tym samym pomyślałem ale trzeba zrobić "lekko ciasne" bo im bardziej będziesz naprężał tym szybciej stracą swoją sprężystość.
Awatar użytkownika
strid3rr
Posty: 484
Rejestracja: 24 wrz 2017, 21:53
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 61 times
Been thanked: 167 times

Re: Gumki na pudełka gier

Post autor: strid3rr »

Osobiście polecam najbardziej uniwersalne rozwiązanie czyli taśmę rzep - dowolna szerokość, długość, nie parcieje, nie pęka, wytrzymała, wielokrotnego użytku, łatwa w obsłudze, nie brudzi, jest powszechnie dostępna i tania ;)
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Gumki na pudełka gier

Post autor: BOLLO »

strid3rr pisze: 23 lut 2024, 15:22 Osobiście polecam najbardziej uniwersalne rozwiązanie czyli taśmę rzep - dowolna szerokość, długość, nie parcieje, nie pęka, wytrzymała, wielokrotnego użytku, łatwa w obsłudze, nie brudzi, jest powszechnie dostępna i tania ;)
Hmmm...nie głupie. Masz jakieś zdjęcia/linki?
ODPOWIEDZ