Inserty

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
Awatar użytkownika
Irr3versible
Posty: 985
Rejestracja: 09 cze 2019, 01:03
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów
Has thanked: 619 times
Been thanked: 541 times

Re: Inserty

Post autor: Irr3versible »

eveni pisze: 25 sty 2024, 18:56 Mi się marzy drewniana skrzynia z insertem na Massive Darkness i dodatki, taka jaka została zrobiona do Talizmana. Teraz trzymam komponenty w kartonowym pudle, karty mam w drewnianych podajnikach, figurki w plastikowych oryginalnych wypraskach. Zakapslowałam żetony więc dedykowany insert od reDrewno niestety już nie dla mnie.
Hmm, problemem są extra large figurki bossów.
A do tego dochodzi jeszcze masa crossoverów z zombiecide czy do massive darkness 1. Jeden box to chyba za mało.
Mój MD2 to teraz 4 skrzynki oraz insert wewnątrz głównego pudła z grą.
Gdyby to była tylko retail edycja, o insert byłoby łatwiej a tak to kolekcje są bardzo różnorodne a przecież później były jeszcze komiksy czy dodatki Iron Maiden.

PS. Robiłem sobie ostatnio rozpiskę plastiku w excelu, bez White death crossover oraz MD1 konwersji (na pierwsze czekam, przy drugim zastanawiam się czy w ogóle kupić) mamy 368 sztuk - w tym 55 bohaterów i 9 hero forms (Druid forms, Tinkerer constructs czy Shaman Spirits).
Awatar użytkownika
jazzy
Posty: 35
Rejestracja: 09 sty 2022, 14:09
Been thanked: 5 times

Re: Inserty

Post autor: jazzy »

Zainspirowany tym tematem na forum pochwalę się insertem do Wyprawa do El Dorado. W pudełku wszystkie dodatki i zostało jeszcze trochę miejsca na kolejne w przyszłości. Jest to mój 3 insert i widzę że każdy następny wychodzi coraz lepiej. Dodaję kilka fotek.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
MowMiStefan
Posty: 636
Rejestracja: 17 sie 2020, 15:09
Lokalizacja: Warszawa/Tychy
Has thanked: 68 times
Been thanked: 162 times

Re: Inserty

Post autor: MowMiStefan »

jazzy pisze: 29 sty 2024, 21:32 Zainspirowany tym tematem na forum pochwalę się insertem do Wyprawa do El Dorado. W pudełku wszystkie dodatki i zostało jeszcze trochę miejsca na kolejne w przyszłości. Jest to mój 3 insert i widzę że każdy następny wychodzi coraz lepiej. Dodaję kilka fotek.
jakiego kleju uzywasz?
Moja półka - chetnie umówię się na partyjkę (Tychy i okolice).

Sprzedam / Kupię
Kurzynsky
Posty: 138
Rejestracja: 18 sty 2022, 17:40
Has thanked: 51 times
Been thanked: 26 times

Re: Inserty

Post autor: Kurzynsky »

Lukers pisze: 28 gru 2023, 12:49
Kurzynsky pisze: 28 gru 2023, 12:40 Drodzy,
Macie jakąś alternatywę dla pseudo insertu czy raczej wypraski do marvel zombies ? Ten oryginalny przyszedł połamany po za tym karty w koszulkach już się nie zmieszczą ;/ Widziałem jakiś piankowy za 50euro, ale on wymienia także karton wewnętrzny z wypraskami na figurki, który wg mnie jest ok - chciałbym go zostawić..
Będę wdzięczny za podpowiedzi..

Pozdrawiam
cześć, podeślij wszelkie niezbędne informacje (wymiary pudełka, kart itp.) a postaram się pomóc.
Odezwij się na PW albo najlepiej na fb https://www.facebook.com/luckygraw4
No i pomógł :) tak prezentuje się insert zrobiony przez Łukasza !!

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
jazzy
Posty: 35
Rejestracja: 09 sty 2022, 14:09
Been thanked: 5 times

Re: Inserty

Post autor: jazzy »

MowMiStefan pisze: 29 sty 2024, 22:12
jazzy pisze: 29 sty 2024, 21:32 Zainspirowany tym tematem na forum pochwalę się insertem do Wyprawa do El Dorado. W pudełku wszystkie dodatki i zostało jeszcze trochę miejsca na kolejne w przyszłości. Jest to mój 3 insert i widzę że każdy następny wychodzi coraz lepiej. Dodaję kilka fotek.
jakiego kleju uzywasz?
Uhu Por do pianek. Polecam. Super jest.
sferoida
Posty: 79
Rejestracja: 11 sty 2021, 13:13
Lokalizacja: Słupsk
Has thanked: 30 times
Been thanked: 50 times

Re: Inserty

Post autor: sferoida »

Ćwiczenia z drukarką 3D
Tym razem na tapetę poszedł insert do "Wyprawy Darwina" wraz z dodatkiem "Ziemia ognista". Celem było upchać wszystko w jednym pudełku od podstawki. A pudełko jest wyjątkowo płaskie, same plansze zajmują sporo miejsca, więc zadanie bardzo trudne.
Niemniej udało się.
Spoiler:
pozdrawiam Radek
sferoida
Posty: 79
Rejestracja: 11 sty 2021, 13:13
Lokalizacja: Słupsk
Has thanked: 30 times
Been thanked: 50 times

Re: Inserty

Post autor: sferoida »

Dzisiaj ukończyłem insert dla Carnegie z dodatkiem. Przedstawiam mój układ komponentów.
Spoiler:
pozdrawiam Radek
Lukers
Posty: 67
Rejestracja: 26 lip 2017, 23:16
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Inserty

Post autor: Lukers »

Skrzynia do Arnaka wraz z dodatkami
Spoiler:
Lukers
Posty: 67
Rejestracja: 26 lip 2017, 23:16
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Inserty

Post autor: Lukers »

na prośbę klienta zaprojektowaliśmy organizery do segregowania kart LCG. Do wyboru wiele wersji kolorystycznych. Możliwość wykonania graweru. Przykładowa realizacja - nadruk wykonany przez firmę zewnętrzną.
Spoiler:
Awatar użytkownika
Diserve
Posty: 196
Rejestracja: 05 paź 2021, 08:35
Has thanked: 92 times
Been thanked: 67 times

Re: Inserty

Post autor: Diserve »

Wracając do 'klasycznych' diy metod robienia insertów - Gdzie obecnie kupujecie foamcore czarny? Wcześniej był łatwy do znalezienia na allegro w przystępnych cenach - a teraz totalnie pusto albo biały w abstrakcyjnej cenie. Jakieś tropy?
Hrosskar
Posty: 355
Rejestracja: 30 cze 2020, 18:36
Has thanked: 73 times
Been thanked: 77 times

Re: Inserty

Post autor: Hrosskar »

Diserve pisze: 28 lut 2024, 09:53 Wracając do 'klasycznych' diy metod robienia insertów - Gdzie obecnie kupujecie foamcore czarny? Wcześniej był łatwy do znalezienia na allegro w przystępnych cenach - a teraz totalnie pusto albo biały w abstrakcyjnej cenie. Jakieś tropy?
Kupowałem od tego sprzedawcy prawie 4 lata temu i płyta w tym wymiarze była po 26 zł, teraz jest po 38 zł. Od pewnego czasu już widziałem, że te płyty podrożały i może gdzieś lokalnie uda Ci się znaleźć nieco taniej.
https://allegro.pl/oferta/plyta-piankow ... d6604cf017
superthulee
Posty: 79
Rejestracja: 12 sie 2016, 00:14
Has thanked: 14 times
Been thanked: 1 time

Re: Inserty

Post autor: superthulee »

Chciałbym sobie porobić takie proste separatory / inserty w małych karciankach. Żeby przykładowo oddzielić 2 talie.

Co polecacie, jakąś piankę którą można dociąć na wymiar i skleić?

Jeżeli możecie to podrzucćie pls jakiś link.

Z góry dzięki!
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Inserty

Post autor: BOLLO »

superthulee pisze: 12 mar 2024, 19:43 Chciałbym sobie porobić takie proste separatory / inserty w małych karciankach. Żeby przykładowo oddzielić 2 talie.

Co polecacie, jakąś piankę którą można dociąć na wymiar i skleić?

Jeżeli możecie to podrzucćie pls jakiś link.

Z góry dzięki!
Jak nie będzie tego dużo to lepiej kupić gotowce.

https://redrewno.pl/pl,produkty,pokaz,s ... owe-65x105
https://allegro.pl/oferta/gamegenic-car ... 8JEALw_wcB
https://allegro.pl/oferta/przekladki-do ... JZEALw_wcB
Indianin
Posty: 22
Rejestracja: 25 maja 2009, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: Inserty

Post autor: Indianin »

Chciałbym pochwalić się swoim pierwszym insertem do Brass Birmingham.

Porządkuje wszystkie elementy gry oraz ułatwia przygotowania do rozgrywki.
Insert przygotowałem pod drukowane znaczniki połączeń (pociągi i barki).

Zestaw składa się z 9 elementów:
4x zestawy graczy – miejsce na pociągi i barki, przegródki na poszczególne przedsiębiorstwa – oznaczone „ikonami”, miejsce na znaczniki gracza, dochodu oraz PZ
1 tacka na monety
1 podwójny organizer na karty – projektowany pod karty w koszulkach premium
1 pojemnik pod beczki oraz kupców – część z beczkami zabezpieczona przesuwną pokrywką
1 pojemnik na węgiel oraz żelazo – obie części zabezpieczone pokrywkami
1 pojemnik z pokrywką na oryginalne połączenia, znaczniki dochodu oraz PZ – lubię mieć wszystko w jednym pudełku.

Dzięki modułowemu układowi insertu można go wykorzystywać również podczas rozgrywki. Nie trzeba rozkładać przedsiębiorstw na planszetkach, można je zagrywać po kolei z insertu (jeśli wcześniej ułożyło się je w kolejności :) ) sprawdzając tylko koszt na planszetce.

Przy ułożeniu jak na zdjęciach nic nie lata luzem po pudełku.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
DaaV
Posty: 233
Rejestracja: 21 cze 2021, 15:04
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 34 times
Been thanked: 36 times

Re: Inserty

Post autor: DaaV »

@Indianin wygląda mega dobrze! Gratki! Nie chciałbyś się podzielić plikami? :)
Awatar użytkownika
Visar
Posty: 40
Rejestracja: 13 sie 2007, 19:23
Lokalizacja: Nowa Osuchowa
Been thanked: 2 times

Re: Inserty

Post autor: Visar »

Ukończyłem insert do Białego Zamku, było to swego rodzaju wyzwanie, żeby zmieścić się w pudełku, tak żeby całkowicie się domykało.

Każdy gracz ma swój zestaw komponentów (rozdzielony na dwie tacki), wszystkie karty w koszulkach.
Spoiler:
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Inserty

Post autor: BOLLO »

Super wyszło. Fajnie że każdy gracz ma swoje komponenty. W przypadku insertu od reDrewno ze względu na grubość ścianki nie udało się tego uzyskać.
longmen76
Posty: 662
Rejestracja: 28 lut 2017, 08:15
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 53 times
Been thanked: 81 times
Kontakt:

Re: Inserty

Post autor: longmen76 »

Visar pisze: 16 kwie 2024, 14:55 Ukończyłem insert do Białego Zamku, było to swego rodzaju wyzwanie, żeby zmieścić się w pudełku, tak żeby całkowicie się domykało.
Każdy gracz ma swój zestaw komponentów (rozdzielony na dwie tacki), wszystkie karty w koszulkach.
Wygląda spoko. Jednak jak bym robił w druku 3D to bym przeniósł 1:1 swój projekt insertu (reDrewno) na druk 3D. Kluczem to zamknięcia się pudełka jest obrócenie mostów, schowanie pod nich kostek oraz nadwieszenie mostów nad pojemnikiem obok (wymyślenie / wpadnięcie na ten pomysł kosztowało nas najwięcej czasu). Grubość materiału nie pozwoliła nam niestety zamknięcie wieka całkowicie. U Ciebie na pewno wprowadziłbym podcięte boki w pojemnikach na Członków Klanu, tak żeby ich się łatwo wyjmowało, zrobił pojemnik z podziałem na poszczególne talie i wstawił luzem (pionowo) znacznik rundy obok kart.
Awatar użytkownika
jazzy
Posty: 35
Rejestracja: 09 sty 2022, 14:09
Been thanked: 5 times

Re: Inserty

Post autor: jazzy »

Zrobiłem już kilka insertów (całe 5), wszystkie z pianki i jestem z nich bardzo zadowolony. Mam też insert z druku 3D do klasycznego brzdęka - insert fajny bo pomieścił w pudełku z podstawki wszystkie dodatki. Jednak uważam że wadą tych insertów jest ich waga. Nie ważyłem brzdęka jednak kilka dobrych kilogramów będzie ważył. Zaletą jest natomiast na pewno możliwość używania różnych kolorów filamentu w zależności od kolorów poszczególnych graczy. Stąd pytanie - czy w swoich insertach z pianki używacie kolorów? W sensie malujecie je lub używacie innych metod znaczenia? I jeszcze pytanie o przekładki. Obecnie projktuję insert do Wojny w Krainie Czarów. Mam problem z przekładkami bo przy tacce z 10 rzędami żetonów (pianka 3mm) robią za dużą różnicę (30mm). Czy używacie innych zamienników w takich przypadkach?
niwlak
Posty: 60
Rejestracja: 20 sty 2020, 14:08
Has thanked: 36 times
Been thanked: 30 times

Re: Inserty

Post autor: niwlak »

Udało mi się skończyć insert do drugiej edycji pax renaissance. Stworzony do użycia z oryginalną wypraską. Pomieści podstawkę plus dodatek era reformacji. Zakoszulkowane karty do 60 mikronów(takie jak mam sam czyli Sleeve Kings Standard USA Chimera) mieszczą się na styk.
Spoiler:
Udostępniłem projekt na https://www.printables.com/model/854811 ... sert/files dla każdego zainteresowanego :)
Awatar użytkownika
poooq
Posty: 1237
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:04
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Has thanked: 131 times
Been thanked: 57 times

Re: Inserty

Post autor: poooq »

jazzy pisze: 23 kwie 2024, 14:35 Stąd pytanie - czy w swoich insertach z pianki używacie kolorów? W sensie malujecie je lub używacie innych metod znaczenia?
U mnie sprawę załatwia kolorowy papier techniczny i prostokąt w rozmiarach piankowego pojemnika wklejony na jego spód.
Po co piać, gdy można grać?
ODPOWIEDZ