(Warszawa) Agresor - Piątek WIBHiIŚ PW

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
krokodiler
Posty: 402
Rejestracja: 30 kwie 2008, 11:04
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 18 times
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: krokodiler »

Najpierw szybka partia w Wysokie Napięcie z Pawłem i Rafałem, czyli fluorem i bratem :-) Było bardzo wyrównanie i o kolejności zadecydowała ilość gotówki (nie wiem, czy taka sytuacja często się zdarza, gdyż grałem po raz pierwszy), ponieważ każdy z nas zasilał na koniec sieć 16 miast. Wygrał fluor z 7 elektro przewagi nade mną, ja o 2 elektro więcej od Rafała. Poza tym koniec nastąpił tak jakoś niespodziewanie i nie bardzo mogliśmy się do niego przygotować - gdyby było wiadomo, że to już w tej rundzie pewnie inaczej rozegralibyśmy zakupy i rozbudowę i kolejność mogłaby być inna.
Później w tym samym składzie Republic of Rome. Tematyka podobna do Sylli - zdobywanie wpływów w starożytnym Rzymie. Teraz sobie przypomniałem, że niedawno trafiłem na nią na BGG i mnie zainteresowała - fajnie, że dzisiaj udało mi się ją poznać, bo gra w Polsce bardzo trudno dostępna (szacunek dla Was za zrobienie samoróbki). Gra przeogromna, z mnóstwem zasad, w którą na pewno trzeba długo pograć żeby grać w miarę sensownie (na pewno dużo, dużo dłużej niż te 1,5h...).
Mam nadzieję, że teraz uda mi się znowu znaleźć trochę czasu na granie, bo paradoksalnie w wakacje nic z moich planów wpadania do Agresora nie wychodziło... Zatem do zobaczenia i dzięki za dzisiejsze rozgrywki!

edit w związku z wyjaśnieniem fluora (a jednak pomyliłem):
fluor pisze:krokodiler: szybkie sprostowanie fluor=Paweł, brat - Rafał
Ostatnio zmieniony 18 wrz 2009, 10:02 przez krokodiler, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
elayeth
Posty: 1051
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 175 times
Been thanked: 193 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: elayeth »

Mustafa pisze: [...]
I przyszedł czas na główne danie wieczoru czyli Chaos in the old world w składzie:
Waffel :arrow: Khorne
Valmont :arrow: Slanesh
Elayeth :arrow: Nurgle
Mustafa :arrow: tzeench
Z początku wszyscy rozsiewaliśmy korupcje po starym świecie, tak delikatnie, choć agresja Khorna dała się we znaki Nurglowii i Tzeenchowi, ja dzięki zdradzieckim sztuczkom zmiany otoczenia szybko rozprzestrzeniłem swoich kultystów po świecie zdobywając powoli przewagę w 4 regionach, psując zarazem nurglowi który już powoli uruchamiał maszynę destrukcji, Khorne przypiłował trochę Slanesh, który zaczynał już korumpować kolejne prowincje i niebezpiecznie, kręcić kołem fortuny, ostatnie manewry Slanesha oraz niemożność wybicia mi kultystów przez khorna dała mi przewagę w 3 regionach dzięki czemu potoczyło się koło i zostałem Mrocznym Panem :twisted: , po lekkiej analizie doszliśmy do wniosku, w kolejne kolejce pozostali Bogowie mieli szanse na zwycięstwo.
Po pierwszej rozgrywce oraz drobnej analizie strategi poszczególnych bogów uważam grę za zbalansowaną i bardzo wciągającą każdy ma osobne taktyki, dzięki skromnemu elementowi losowemu gra nie wydaje się powtarzalna, nie zdziwił bym się gdyby daleko zaszła na Bgg w okolicach top 20. Zdecydowanie Polecam.
Dzięki wszystkim za grę.
Ja również dziękuję za możliwość zagrania Bogiem Rozkładu. ;-) Jak na gracza z niewielkim (jeszcze) planszówkowym doświadczeniem coś tam kumałem. Nurgle ma opóźniony, ale jakże zabójczy zapłon. Tylko, że jakoś nie udało mi się go w pełni wykorzystać. Ach ten Khorn i Slanesh. :wink:
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Geko »

Mustafa pisze:Notre dame wraz z Lotharem, Geko , Ostr'ym i Ja_n'em, po paru kolejkach wiedziałem, że raczej karta nie podeszła i skończyłem z 49 , wygrał Lothar z 64pkt potem Ostry 63 , dalej nie pamiętam kolejności :P Następnie pojechaliśmy wszycy na zlot czarownic już niestety bez Ja_n lecz z koleżanką ( nie pamiętam imienia i ksywki sorki :P ) W pierwszej grze zacząłem trochę smutno, ale ponieważ często mam dobry finish, to skończyłem pierwszy ex quo z 3 osobami nie pamiętam już z kim :) Druga rozgrywka to przez długi czas byłem pierwszy i tylko na końcu oddałem prowadzenie koleżance by zakończyć na pierwszym miejscu już bez remisu :twisted:
Koleżanka to Ola, czyli oopsiak. Po wspomnianym Notre Dame i dwóch partiach Zlotu Czarownic (ech, niesamowite emocje), znowu zagraliśmy w Notre Dame, a potem w Diamonds Club, gdzie ostatnia runda była błyskawiczna, bo chcieliśmy wyjść o 22giej. Przy wszystkich grach bawiłem się wyśmienicie. Dziękuję współgraczom za świetną atmosferę i emocje z rozgrywek.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
fluor
Posty: 314
Rejestracja: 01 sie 2009, 01:13
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: fluor »

krokodiler: szybkie sprostowanie fluor=Paweł, brat - Rafał :)

Wysokie Napięcie jest grą, w której niełatwo jest odskoczyć od "peletonu", chociaż potrafi sprawiać niespodzianki. Ostatnia tura nastąpiła wyjątkowo niespodziewanie, być może Rafał nie do końca skalkulował szanse i nie chciał starcia w kolejnej licytacji (jasne było, że ten kto weźmie najlepszą elektrownię, zwycięży - zwłaszcza że wszyscy zasilaliśmy po 16 miast).
Znów gra talią z dodatku pokazała dodatkowy dynamizm - już na początku gry udało się kupić silną trzydziestkę (inna sprawa to zasadność takiego zakupu). Z surowcami graliśmy zachowawczo, nikt nie zbliżał się do najdroższych jednostek, przy rozbudowie też "niedzielnie", nie pamiętam żadnego zablokowania - przyjemna partia, z dość zaskakującym rezultatem - rzeczone kilka elektro różnicy na podium.

Rzym... najlepiej rozgrywany w 4-6 osób, więc w trójkę zrobiliśmy raczej rozgrzewkę :)

Dzięki za fajną rozgrywkę, aż szkoda, że kolejna wizyta dopiero za 2 tyg. Coś podkusiło mnie na starego Wampira, jeśli dodrukuję nowe żetony (wszystkie pogubione oczywiście), to przyniosę :)
Awatar użytkownika
Franek Strzała
Posty: 353
Rejestracja: 06 lip 2007, 21:40
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Franek Strzała »

wczoraj w 17 zostawilem parasol. chcialem sie zapytac czy moze ktos przezornie nie zabral ze soba mojego parasola?

btw wielkie dzieki za ekstra rozgrywke Ksiazat Renesansu
pozdrawiam
Franek

Mój Harem!!!
Awatar użytkownika
Wilk
Posty: 683
Rejestracja: 19 cze 2007, 15:21
Lokalizacja: Wawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Wilk »

Jakiś parasol się pętał - o ile wiem, zostawiono go na portierni. ;)
Awatar użytkownika
Andreus
Posty: 1568
Rejestracja: 01 mar 2009, 19:55
Has thanked: 6 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Andreus »

Wczoraj zacząłem od wspomnianego już wyżej Cash 'n' Guns - mi udało się dożyc do końca, a wygrał Yosz policjant, który nie tylko przeżył, ale i też miał najwięcej kasy na koniec.
Po lekkim wstępie zagrałem w dwie bardziej wymagające pozycję spod znaku Ystari - Sylla i Amyitis, obie padły łupem Zephira, a w tej drugiej zdeklasował nas (łącznie z Miceliusem zebraliśmy mniej punktów niż Zephir). O zwycięstwo już od połowy rozgrywki walki nie było, natomiast o drugie miejsce i owszem, ostatecznie udało mi się skończyć o jeden punkt przed Miceliusem. W obie gry zagrałem pierwszy raz, obie mi się spodobały i chętnie zagram jeszcze raz, zwłaszcza że po pierwszych rozgrywkach mam już pewne pojęcie, jak grać i pewnie nie popełnię tylu błędów jak wczoraj. Osobiście troszkę bardziej spodobała mi się Amyitis. Dziękuję za bardzo miły planszówkowy wieczór :)
Awatar użytkownika
Leo
Posty: 298
Rejestracja: 05 maja 2006, 09:02
Lokalizacja: Stąd

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Leo »

Potwierdzam - parasol Franka zostawiliśmy na portierni.
I też jeszcze raz dzięki za piękna i pasjonującą rozgrywkę w Książąt Renesansu. To naprawdę wielka gra.
"Szlabany w głowach podnoszą się najwolniej."
Awatar użytkownika
oopsiak
Posty: 832
Rejestracja: 04 lip 2009, 00:48
Lokalizacja: Warszawa / gdzieś na morzu

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: oopsiak »

dzięki, Panowie, za sympatyczny wieczór : ) bardzo przyjemnie mi się grało, zarówno w Zlot Czarownic, jak i w Notre Dame. Nieco mniej w Diamond Clubs, bo koncentracja nieco siadła : P

To na pewno nie była moja ostatnia wizyta : )

Pozdrawiam,
Olka
LICZBA graczy/punktów/żetonów

MAM / ODDAM / CHCĘ
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Geko »

Nowy tydzień się zaczął, pora powoli szykować ustawki. Może ktoś chętny na Szoguna?
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
Mustafa
Posty: 537
Rejestracja: 31 gru 2007, 12:21
Lokalizacja: Szkocja

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Mustafa »

Jeżeli ktoś by przyniósł Chaos in the old world to by było miło. :twisted:
Monsoon Group Rulez

A.J.Mustafa
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: yosz »

Chaosa ja też chętnie. Ktoś chętny na Steam, Agricolę, Caylusa?
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Andreus
Posty: 1568
Rejestracja: 01 mar 2009, 19:55
Has thanked: 6 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Andreus »

yosz pisze:Chaosa ja też chętnie. Ktoś chętny na Steam, Agricolę, Caylusa?
Steama chętnie poznam
jedrek
Posty: 220
Rejestracja: 10 lip 2008, 20:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: jedrek »

Też się piszę na Chaos in the old world. A jak nie to Small World Tym razem na pewno będę :)
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Geko »

yosz pisze:Chaosa ja też chętnie. Ktoś chętny na Steam, Agricolę, Caylusa?
Jak nie będzie chętnych na Szoguna, to ja jestem chętny na w/w tytuły.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
Vidocq
Posty: 121
Rejestracja: 12 wrz 2007, 13:07
Lokalizacja: Warszawa Wilanów/Ursynów

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Vidocq »

Ja tam bym chętny był na Szoguna :) Jeśli się zbierze ekipa to GEKO count me in :)


Edit: A jak nie będzie Szoguna to poznam Steam'a (jak ktoś wytłumaczy :P)
Ostatnio zmieniony 08 wrz 2009, 23:08 przez Vidocq, łącznie zmieniany 1 raz.
Nec Hercules contra plures
Moja skromna kolekcja
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Geko »

Vidocq pisze:Ja tam bym chętny był na Szoguna :) Jeśli się zbierze ekipa to GEKO count me on :)
Dobrze, kto jeszcze?

P.S. "Count me in", nie "on" :P
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 3 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: melee »

Chętnie zagram w jedną z poniższych gier, jeśli ktoś ją przyniesie, to może na mnie liczyć:

AoE III
Hub & Gut
Himalaya
Java
Louis XIV
Primordial Soup
Tamsk
Awatar użytkownika
elayeth
Posty: 1051
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 175 times
Been thanked: 193 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Sobota-Niedziela

Post autor: elayeth »

Czy jest szansa w piątek podłączyć się pod jedną z następujących gier?
Cosmic Encounter
Stone Age
Small World
Nie wiem na 100% czy będę ale już sonduję... :wink:

Przenosze do watku piatkowego - Don Simon
Awatar użytkownika
Przemekk
Posty: 344
Rejestracja: 19 maja 2009, 09:08
Lokalizacja: Ząbki

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Przemekk »

Po dość długiej nieobecności, spowodowanej zmianą stanu cywilnego :D , pojawię się w piątek jak zawsze około 16:30-17:00.

Najbardziej miałbym ochotę na TiE ze Sztefanem, który chyba chciał zagrać w tym tygodniu. Z propozycji pozostałych z miłą chęcią Steam, bo jeszcze go nie poznałem.
Grze zawsze trzeba dać drugą szansę, a czasem nawet trzecią, czwartą i piątą.

Moje gry
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: yosz »

Gadałem z Wafflem - mówił, że będzie około 19:30 z Chaosem. REZERWUJĘ JEDNO MIEJSCE !! :P (jeszcze Mustafa i jędrek byli chętni więc mamy chyba komplet ;P)

Jak mamy grać w Steam'a to zaczynamy o 17:30 najpóźniej. Wcześniej może być tłumaczenie reguł by me. Jak nie to będę miał Burger Baumaister & Co i Notre Dame z dodatkiem do pogrania.
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
dezerter
Posty: 182
Rejestracja: 18 paź 2007, 09:42
Lokalizacja: Szczęśliwice

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: dezerter »

Leo Wspaniały, czy gramy w piątek w HIS w 17 koło 17.00?
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: draco »

Bardzo chętnie: Chaos in the Old World, Steam (17:30 to dobra godzina i też mogę tłumaczyć), Hab&Gut, Space Hulk. Przyniosę Himalayę, skoro jest zapotrzebowanie. Może ktoś ma ochotę na Giganten :?:
Awatar użytkownika
Leo
Posty: 298
Rejestracja: 05 maja 2006, 09:02
Lokalizacja: Stąd

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Leo »

dezerter pisze:Leo Wspaniały, czy gramy w piątek w HIS w 17 koło 17.00?
Hmm...
W sumie to chętniej skorzystałbym z propozycji Geko i zagrał w Szoguna. Nie chcę się już na stałe przyspawać do HISa.
Poczekajmy do jutra - jeśli do HISa zbierze się 5 osób, to dołączę jako szósty. Jeśli ekipy nie będzie to jednak Szogun.
"Szlabany w głowach podnoszą się najwolniej."
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Geko »

Leo pisze:
dezerter pisze:Leo Wspaniały, czy gramy w piątek w HIS w 17 koło 17.00?
Hmm...
W sumie to chętniej skorzystałbym z propozycji Geko i zagrał w Szoguna. Nie chcę się już na stałe przyspawać do HISa.
Poczekajmy do jutra - jeśli do HISa zbierze się 5 osób, to dołączę jako szósty. Jeśli ekipy nie będzie to jednak Szogun.
To ja zadecyduję ostatecznie w piątek rano. Jak będziesz chętny na Szoguna, to już mamy w sumie 3 osoby i mogę grać. Jak nie, to pewnie wezmę Steam.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
ODPOWIEDZ