Ostatnio NIE sprzedaliśmy bo...

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Muleq
Posty: 597
Rejestracja: 13 cze 2018, 21:44
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 162 times
Been thanked: 156 times

Re: Ostatnio NIE sprzedaliśmy bo...

Post autor: Muleq »

Parę ładnych lat temu udało mi sie ściągnąć od kumpla z AU Zakazane Gwiazdy ( jak już polskich w sklepach dawno nie było ). W sumie nie wiem czemu przez te wszystkie lata gra leżała na półce i się kurzyła więc postanowiłem ją sprzedać za 500zł ale akuratnie pojawił się temat francuskiej wersji więc chętnych jakoś nie było. 2 tygodnie temu zupełnie przypadkowo gra wylądowała na stole ( mieliśmy grać w WoPa ale było już późno więc postanowiliśmy zagrać w coś szybszego :wink: ) Od tego czasu zagraliśmy już 3 razy i gra wskoczyła do mojego TOP 3 ulubionych gier :wink: .
Awatar użytkownika
Elo
Posty: 205
Rejestracja: 24 sty 2018, 18:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 210 times
Been thanked: 91 times

Re: Ostatnio NIE sprzedaliśmy bo...

Post autor: Elo »

eveni pisze: 05 sty 2023, 14:05
RUNner pisze: 05 sty 2023, 12:20 Jak wystawiam coś na sprzedaż, to zwykle nie mam wielkiego ciśnienia. Ogłoszenie może sobie wisieć i czekać na odpowiedniego klienta.
Nie wiem czy to tylko moje doświadczenie, ale ostatnio ciężej jest coś sprzedać (poza unikatami). Jak wystawiam sprawdzam najniższą cenę na Olx i swój egzemplarz wystawiam kilkanaście (-dziesiąt) złotych taniej. Dzień, dwa i dostaje wiadomość "Gra wystawiona za 130 zł - dam 80 zł" albo najniższa oferta na Olx 80 zł, moja 50 zł, a ktoś pisze że kupi, ale muszę opuścić cenę :shock: :shock: :shock: Kilka razy po takich wiadomościach, potrafiłam się wkurzyć i zdjąć ogłoszenie.

Edit: Jeszcze super są wiadomości typu "Za tyle nie sprzedasz", "Ogłoszenie wisi, opuść cenę to kupię".
Myślę, że to rynek sam się reguluje. Może ludzie przejrzeli na oczy i po prostu nie kupują gier w tych absurdalnych cenach, które w ostatnich latach się pojawiają coraz częściej wątkach sprzedażowych czy na portalach aukcyjnych. Myślę, że dla większości ludzi to tylko gra planszowa i jak widzą ceny zaczynające się od 500 zł to rezygnują z zakupów. Wiem, że piszesz o czymś trochę innym, bo wystawiasz w normalnych cenach, ale tu też zdarzają się sytuacje że nowa gra kosztuje powiedzmy 20 zł więcej, więc wniosek dla kupującego jest prosty. Sam bym nigdy nie próbował oszczędzić 20 zł za rezygnację z prawa do reklamacji.
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 636 times
Been thanked: 550 times

Re: Ostatnio NIE sprzedaliśmy bo...

Post autor: eveni »

Elo pisze: 07 sty 2023, 10:34 Myślę, że to rynek sam się reguluje. (...)
Chodziło mi o trochę inną sytuację. Dla przykładu kupiłam nowego Smartphone za 160 zł, mam go w stanie idealnym (raz zagrany, nie podszedł). Teraz nówka do kupienia za 150 zł, na Olx używka jest za 90 zł (tylko pudełko ma lekki defekt). Wystawiam swoje ogłoszenie za 75-80 zł i dostaje wiadomości o obniżenie ceny itd. I najczęściej jest to roszczeniowy ton, jakby kupujący robił mega łaskę że po super obniżonej cenie grę ode mnie kupi.
Spoiler:
Qardasowsky
Posty: 70
Rejestracja: 31 sty 2021, 22:43
Has thanked: 77 times
Been thanked: 96 times

Re: Ostatnio NIE sprzedaliśmy bo...

Post autor: Qardasowsky »

Mage Wars Arena - Miałem wystawione przez dwa miesiące i nikt się nie skusił więc z jakiegoś losowego powodu zacząłem o niej coraz bardziej myśleć i aktualnie zastanawiam się nad dokupieniem dodatków. A że gram głównie w dwie osoby lub solo to niech sobie leży i czeka na moment. Gdyby nie konieczność budowania całych decków przed grą to pewnie już dawno bym miał ograne wzdłuż i wszerz. No i instrukcja też onieśmiela na początku. Szkoda że trzeba będzie mieszać wersje językowe a nie widzi mi się płacić 300 złotych za podstawkę ENG jak już mam polską wersję. No i dodatkowo druga połówka powiedziała żeby zostawić więc tym bardziej niech sobie spokojnie leży w kolekcji :D
Awatar użytkownika
scraber
Posty: 317
Rejestracja: 06 mar 2022, 18:27
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 226 times
Been thanked: 97 times

Re: Ostatnio NIE sprzedaliśmy bo...

Post autor: scraber »

eveni pisze: 07 sty 2023, 11:26
Elo pisze: 07 sty 2023, 10:34 Myślę, że to rynek sam się reguluje. (...)
Chodziło mi o trochę inną sytuację. Dla przykładu kupiłam nowego Smartphone za 160 zł, mam go w stanie idealnym (raz zagrany, nie podszedł). Teraz nówka do kupienia za 150 zł, na Olx używka jest za 90 zł (tylko pudełko ma lekki defekt). Wystawiam swoje ogłoszenie za 75-80 zł i dostaje wiadomości o obniżenie ceny itd. I najczęściej jest to roszczeniowy ton, jakby kupujący robił mega łaskę że po super obniżonej cenie grę ode mnie kupi.
Spoiler:
To chyba niestety urok OLXa jako tako i dotyczy nie tylko gier.

Ostatnio też miałem wystawiona nowa gierkę 50zl taniej niż w sklepie (375->325) i non stop wiadomości w stylu "250 i biore".

Ciekawe czy takie osoby wchodząc do sklepu po chleb też się targują.
Rozumiem jakieś lekkie negocjacje lub jeśli ktoś np. wyraźnie zaznaczył taką chęć, ale w tym przypadku mówimy praktycznie o 25% różnicy w cenie mimo że oferta i tak była atrakcyjna
Cyel
Posty: 2575
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1223 times
Been thanked: 1429 times

Re: Ostatnio NIE sprzedaliśmy bo...

Post autor: Cyel »

Muleq pisze: 07 sty 2023, 10:18 Parę ładnych lat temu udało mi sie ściągnąć od kumpla z AU Zakazane Gwiazdy ( jak już polskich w sklepach dawno nie było ). W sumie nie wiem czemu przez te wszystkie lata gra leżała na półce i się kurzyła więc postanowiłem ją sprzedać za 500zł ale akuratnie pojawił się temat francuskiej wersji więc chętnych jakoś nie było. 2 tygodnie temu zupełnie przypadkowo gra wylądowała na stole ( mieliśmy grać w WoPa ale było już późno więc postanowiliśmy zagrać w coś szybszego :wink: ) Od tego czasu zagraliśmy już 3 razy i gra wskoczyła do mojego TOP 3 ulubionych gier :wink: .
Pamiętajcie, zawsze jeśli ktoś ma Zakazane Gwiazdy ale w nie nie gra, każdego tygodnia gdzieś na świecie z tego powodu umiera szczeniaczek. Mam nadzieję, że posty takie jak ten przyczynią się do spadku umieralności szczeniaczków spowodowanej niegraniem w Zakazane Gwiazdy.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 864
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 298 times
Been thanked: 285 times

Re: Ostatnio NIE sprzedaliśmy bo...

Post autor: KOSHI »

@ Scraber

Mówimy raczej o 15℅. Dla wielu ludzi te 15 to może być za mało bo nie mają gwarancji albo skąd mogą wiedzieć, że nie będzie ukrytego feleru i potem szarp się ze sprzedającym. Osobiście dałbym te 5 dych więcej dla świętego spokoju. Wziąłem teraz MD2 ze sklepu. Pudło pęknięte, wypraski zmasakrowane. I niby gra folia. Już to widzę jakbym kupował prywatnie. Paanieee, folia była, nie moja wina itp. A tak gwarancja, wymiana wyprasek, pudła i święty spokój. W Lockdown było jeszcze ciekawiej bo brakowało figurki obcego... Także wolę zapłacić parę zł więcej bo folia nie daje żadnej gwarancji, że z grą będzie wszystko ok a w sumie nie wiem jak zareaguje sprzedający na takie kwiatki.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2360
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Ostatnio NIE sprzedaliśmy bo...

Post autor: karawanken »

Cyel pisze: 07 sty 2023, 12:46
Muleq pisze: 07 sty 2023, 10:18 Parę ładnych lat temu udało mi sie ściągnąć od kumpla z AU Zakazane Gwiazdy ( jak już polskich w sklepach dawno nie było ). W sumie nie wiem czemu przez te wszystkie lata gra leżała na półce i się kurzyła więc postanowiłem ją sprzedać za 500zł ale akuratnie pojawił się temat francuskiej wersji więc chętnych jakoś nie było. 2 tygodnie temu zupełnie przypadkowo gra wylądowała na stole ( mieliśmy grać w WoPa ale było już późno więc postanowiliśmy zagrać w coś szybszego :wink: ) Od tego czasu zagraliśmy już 3 razy i gra wskoczyła do mojego TOP 3 ulubionych gier :wink: .
Pamiętajcie, zawsze jeśli ktoś ma Zakazane Gwiazdy ale w nie nie gra, każdego tygodnia gdzieś na świecie z tego powodu umiera szczeniaczek. Mam nadzieję, że posty takie jak ten przyczynią się do spadku umieralności szczeniaczków spowodowanej niegraniem w Zakazane Gwiazdy.
Kurczaki, dobrze, że małe szczeniaczki nie ruszają mojego sumienia :D Pewnie ich liczba przekroczyła 200.


Ostatnio nie sprzedałem i raczej nie sprzedam Rising 5. Gra wisi na olx już kilka miesięcy. Chyba w końcu wyląduje na strychu. Nawet za 15 zł nikt się nie chce schylić. I w sumie to się nie dziwię. To były niestety przykre czasy kiedy kupowało się wszysko co wpadło w oko.
Awatar użytkownika
scraber
Posty: 317
Rejestracja: 06 mar 2022, 18:27
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 226 times
Been thanked: 97 times

Re: Ostatnio NIE sprzedaliśmy bo...

Post autor: scraber »

KOSHI pisze: 07 sty 2023, 14:20 @ Scraber

Mówimy raczej o 15℅. Dla wielu ludzi te 15 to może być za mało bo nie mają gwarancji albo skąd mogą wiedzieć, że nie będzie ukrytego feleru i potem szarp się ze sprzedającym. Osobiście dałbym te 5 dych więcej dla świętego spokoju. Wziąłem teraz MD2 ze sklepu. Pudło pęknięte, wypraski zmasakrowane. I niby gra folia. Już to widzę jakbym kupował prywatnie. Paanieee, folia była, nie moja wina itp. A tak gwarancja, wymiana wyprasek, pudła i święty spokój. W Lockdown było jeszcze ciekawiej bo brakowało figurki obcego... Także wolę zapłacić parę zł więcej bo folia nie daje żadnej gwarancji, że z grą będzie wszystko ok a w sumie nie wiem jak zareaguje sprzedający na takie kwiatki.
Jakby rozumiem, że ktoś woli kupić taniej, a ktoś mieć gwarancję sklepu.

Rozumiem też, jak ktoś prowadzi negocjację na zasadzie "Dzień dobry, a czy można by..."
Nie trawię natomiast takiej bezczelności ludzi na zasadzie, że ma być tyle i koniec, a jak nie to jestem gbur

Ale tak jak mówiłem - to raczej urok OLXa jako tako.
Pamiętam, że kiedyś wystawiłem coś za darmo - jakiś mebel.
I jeszcze zostałem zwyzywany, że nie przywiozłem własnym autem pod dom jaśniepanu :D
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3405
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Ostatnio NIE sprzedaliśmy bo...

Post autor: psia.kostka »

scraber pisze: 08 sty 2023, 18:50 Nie trawię natomiast takiej bezczelności ludzi na zasadzie, że ma być tyle i koniec, a jak nie to jestem gbur
Bezczelnosc jest za darmo, co bardzo zacheca do takiej formy komunikacji element mniej wysublimowany :lol:
(Jeszcze taka moja niesprawdzona teoria: jesli ogloszenie jest np 20% ponizej ceny rynkowej, to jakis chytrus moze pomyslec: " o, co za mientki zawodnik, tyle opuszcza, to pocisne go na kolejne 20%, pewnie sie zgodzi, bo zero asertywnosci" :mrgreen: Wtedy padaja te wszystkie bzdetne teksty "jestem za godzine z gotowka" itp)


Ja ostatnio nie sprzedalem, bo dostalem propozycje wyslania kompletu gier do Iranu :roll:
Mam taka makabryczna obserwacje: wzrost czestotliwosci scamow internetowych i samobojstw to znak, ze Swieta za pasem...
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
feniks_ciapek
Posty: 2290
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1596 times
Been thanked: 931 times

Re: Ostatnio NIE sprzedaliśmy bo...

Post autor: feniks_ciapek »

psia.kostka pisze: 08 sty 2023, 19:40 Ja ostatnio nie sprzedalem, bo dostalem propozycje wyslania kompletu gier do Iranu :roll:
No patrz, miałem podobną propozycję jakiś czas temu, ale po tym, jak podałem ceny, to nie dostałem odpowiedzi :)
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3405
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Ostatnio NIE sprzedaliśmy bo...

Post autor: psia.kostka »

feniks_ciapek pisze: 08 sty 2023, 22:05
psia.kostka pisze: 08 sty 2023, 19:40 Ja ostatnio nie sprzedalem, bo dostalem propozycje wyslania kompletu gier do Iranu :roll:
No patrz, miałem podobną propozycję jakiś czas temu, ale po tym, jak podałem ceny, to nie dostałem odpowiedzi :)
Kusilo mnie, by spytac czy maja tam jeszcze przelewy SWIFT :P ale odpuscilem i pozegnalem sie predko.
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 864
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 298 times
Been thanked: 285 times

Re: Ostatnio NIE sprzedaliśmy bo...

Post autor: KOSHI »

Massive Darkness 2 - w sumie to było nawet wystawione, ale ostatnio doszedłem do wniosku, że skoro szukam jakiegoś dungeon crawlera to co ja będę szukał, myślał nad jakimiś Descentami i zastanawiał się, którą edycję wziąć i czy chcę grać z apką czy automą, czy też myśleć nad inna grą, jak MD 2 leży i czeka. Nie ma żadnych apek, idziesz i siekasz. Jest kampania. Mają być dodatki od Portalu. No to czego chcieć więcej i kombinować. No i zostało. :mrgreen:
mineralen
Posty: 961
Rejestracja: 01 gru 2019, 19:07
Has thanked: 563 times
Been thanked: 644 times

Re: Ostatnio NIE sprzedaliśmy bo...

Post autor: mineralen »

Brazil - wystawione za 100 zł. Zresztą nie tylko moja, bo takich ofert jest pełno i też nie widzę, żeby schodziły. Uznałem, że za mniej to nie chce mi się pakować i wysyłać, więc oddałem znajomemu.

Pętla - ta sama sytuacja co wyżej z tym, że pies z kulawą nogą się tą grą nie interesuje, bo prawie zero odwiedzin ogłoszenia przez 2 miesiące. Znajomy też ją ma, więc pójdzie do biblioteki.

Dinosaur World - angielska wersja KS z metalowymi monetami i ładnymi dinozaurami. Kupiłem używaną i wystawiam za 100 zł mniej niż kupiłem a i tak siedzi 3 miesiące na OLX. No tu można powiedzieć, że wciąż za drogo, chociaż stosunek cena/zawartość w stosunku do wersji polskiej jest jak dla mnie kosmicznie lepsza. Same metalowe monety są warte stówę.
Awatar użytkownika
JollyRoger90
Posty: 474
Rejestracja: 28 lut 2020, 20:33
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 843 times
Been thanked: 200 times

Re: Ostatnio NIE sprzedaliśmy bo...

Post autor: JollyRoger90 »

Brzdęk!: Nie drażnij smoka - od jakiegoś czasu miałem wystawiony kompletny zestaw (wszystkie plansze, mini dodatki oraz dodatkowe postacie) na sprzedaż i obniżałem cenę systematycznie. Chciałbym zamienić go na Katakumby.
Po dwóch odświeżających partiach postanowiłem jednak zostawić, mimo, że już kupiec na OLX był :)
Awatar użytkownika
Mrukar
Posty: 157
Rejestracja: 06 cze 2021, 13:48
Has thanked: 134 times
Been thanked: 73 times

Re: Ostatnio NIE sprzedaliśmy bo...

Post autor: Mrukar »

Chciałem sprzedać Imperium: Antyk i Legendy na OLX. Długi czas wisiało po 60 zł za sztukę. Po jakimś czasie dostałem zapytanie ile za dwie w pakiecie, a że nie jestem Żabką i wielosztuki to nie u mnie, potwiedziłem tylko, że kwota się nie zmienia. Gry wisiały dalej. Obniżyłem do 55 zł za sztukę. W końcu dostałem wspaniałomyślną ofertę sprzedaży za 95 zł kompletu. Poczułem się urażony i zdjąłem ofertę, niech gnije na półce może jednak jeszcze kiedyś zagram.
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 636 times
Been thanked: 550 times

Re: Ostatnio NIE sprzedaliśmy bo...

Post autor: eveni »

Brawo TY! Też nie lubię takich wiadomości.
ODPOWIEDZ