Fallout: Wasteland Warfare (James Sheahan)

Dyskusje o konkretnych grach bitewnych
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1218 times
Been thanked: 1419 times

Fallout: Wasteland Warfare (James Sheahan)

Post autor: Mr_Fisq »

Obrazek

Fallout: Wasteland Warfare

O grze:
Skirmish grywalny PvP, Co-Op, Solo, osadzony w świecie Fallout'a.

Opis ze strony wydawcy:
Fallout: Wasteland Warfare - Players build their own crew from a wide range of factions, allies and iconic characters from the Fallout series. Play through a solo campaign or setup AI forces as a third party in your player vs player or co-op games. Check out the collectible miniatures, dice, character sheets, free PDFs and accessories.
Liczba graczy:1+ (?)
Autor: James Sheahan
Tagi: #skirmish #solo
Ciekawe linki:
- Strona gry: BGG
- Darmowe materiały oficjalne: https://www.modiphius.net/pages/fallout-downloads
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1218 times
Been thanked: 1419 times

Re: Fallout: Wasteland Warfare (James Sheahan)

Post autor: Mr_Fisq »

Zupełnie nie załapałem, że ta gra ma tryb Solo/Co-Op, a przez to była poza moim radarem. Dopiero teraz przy przeglądzie gier Falloutowych na fali serialu zorientowałem się, że mogę należeć do grupy docelowej tej gry.

Ktoś grał/planuje grać i podzieli się wrażeniami/zebranymi informacjami?

Jak wygląda skala figurek dla tego tytułu?
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3404
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Fallout: Wasteland Warfare (James Sheahan)

Post autor: psia.kostka »

Mr_Fisq pisze: 15 kwie 2024, 11:16 skala figurek
Jest taka, ze sa uber drogie :lol:

Raz kupilem dla draki jakis zestawik 3postaci z przeceny rebela. Chyba -70%

Przyszla paczuszka niewiele wieksza od paczki papierosow, a plaska jak czekolada, ze czulem ze przeplacilem :mrgreen:

Pograc kasztanami, to i owszem. Ale wchodzic w te kolejne fale, zgaduje ze z "power creep"? :?

Tam nastapil tez twist wydawniczy, ze pierwotnie w boxaxh byly karty, a teraz juz nie i sa one dostepne osobno. Troche jest udostepnione w pdf, pewnie te pierwsze. #kasztany DIY ;)

Figsy tez mam z planszowki ;) jbc

Aha, jest tez jakis rynek dla samorobek i drukow 3d, figsow i elementow krajobrazu. Co by moglo sugerowac, ze nie jestem jedyny marudzacy na ceny.
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1218 times
Been thanked: 1419 times

Re: Fallout: Wasteland Warfare (James Sheahan)

Post autor: Mr_Fisq »

psia.kostka pisze: 15 kwie 2024, 11:41 Pograc kasztanami, to i owszem. Ale wchodzic w te kolejne fale, zgaduje ze z "power creep"? :?
Przy solo/co-op "power creep" nie jest tak wielkim problemem. Bardziej się obawiam, czy nie wychodzą już tylko nowe figurki, bez dodatków fabularnych/misji pod solo.
psia.kostka pisze: 15 kwie 2024, 11:41 Figsy tez mam z planszowki ;) jbc
Kasztaniaki FTW - mam trochę towaru do Stargrave - Crew i Scavengers powinno się bardzo dobrze sprawdzić, tylko kilka Power Armour'ów jeszcze muszę sobie znaleźć.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3404
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Fallout: Wasteland Warfare (James Sheahan)

Post autor: psia.kostka »

Wiem, ze dwoch forumowiczow z wawy mialo/sprzedawalo spore kolekcje, to moze wydadza werdykt o miodnosci gry.
Probe9 i Lopek43
(patrzylem z zazdroscia, ale bitewniaki nie na moja kieszen...)

Sceneria za to niskim kosztem ;) resoraki+młotek i kaluze z Radioactive Goo ;) oraz inne szalasy z blachy falistej i patyczkow po lodach

Nawet te miarki i zetony z core boxa idzie sproxowac wg mnie.
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1218 times
Been thanked: 1419 times

Re: Fallout: Wasteland Warfare (James Sheahan)

Post autor: Mr_Fisq »

Mnie kusi na początek goły starter na dwie osoby + proxy figurkami do Stargrave w razie potrzeby.

Nie zdziwił bym się, jakby grze popularność teraz skoczyła...
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3404
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Fallout: Wasteland Warfare (James Sheahan)

Post autor: psia.kostka »

Mr_Fisq pisze: 15 kwie 2024, 12:24 Nie zdziwił bym się, jakby grze popularność teraz skoczyła...
Biznes is biznes ;)

Mialem tez mail, ze cyfrowe fallouty sa na ofercie w EpicStore.
Jest hajp, wreszcie mozna wyjsc z kanalow i pic NukaCole w promieniach slonca w koszulce z zolta "13" na plecach. Oraz czarne, skorzane kurtki bez jednego rekawa :mrgreen:

Ech, moze FFG by nas czyms uraczylo do planszowki?
goły starter na dwie osoby
Ten sklepowy ma figsy chyba gorszej jakosci, plastiki. W pierwszym princie byl dodawany drugi zestaw figsow zywicznych, odpowiadajacy standardowi kolejnych dodatkow. Wiec warto poszperac moze za takimi uzywanymi duopackami. Ale czas na tanie zakupy juz raczej minal :P
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Cyel
Posty: 2575
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1223 times
Been thanked: 1429 times

Re: Fallout: Wasteland Warfare (James Sheahan)

Post autor: Cyel »

W temacie do wyboru jest jeszcze ta pozycja: https://www.modiphius.net/collections/fallout-factions
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Fallout: Wasteland Warfare (James Sheahan)

Post autor: Probe9 »

Trochę pograłem, więc się krótko wypowiem :) Tak na szybko spoiler - gra jest dobra, u mnie przegrała ostatecznie z ASOIAF i Marvel: Crisis Protocol + Star Wars: Shatterpoint. Ale nie znaczy, że jest od tych gier słabsza (no może od ASOIAF dla mnie jest bo to moj nr 1 ;p), u mnie zdecydowały też preferencje głównego współgracza.

No ale po kolei. O solo/coop, o które ktoś dopytywał za bardzo się nie wypowiem bo nie grałem, ale wiem, że jakieś jest :)

Jeżeli chodzi o grę PvP to można grać w to jako w skirmish lub na zasadach kampanijnych. Ja grałem tylko skirmishe ale w czasach, gdy się grą interesowałem to widziałem na grupach relacje z gry kampanijnej i wyglądało kozacko. Całe to zarządzanie osadą itp. No ale to trochę gra w grze, jeżeli ktoś lubi klimat Fallouta i ogólnie to IP to jest to mega. Do gry figurkowej można też wpleść nieco zasad z gry rpg od tego samego wydawcy (m. in zasady tworzenia nowej postaci itp.). Ogólnie jest tu sporo gry w grze, jak ktoś wsiąknie to jest co tu robić. Z drugiej strony może to być uznane za wadę bo próg wejścia może wydawać się spory ;p

Jeżeli skupimy się na samym skirmishu to zasady są dość proste i raczej nie ma żadnych rewolucji w stosunku do innych tego typu gier. Z rzeczy, z którymi do tej pory się nie spotkałem, to warto wspomnieć o sposobie rozpatrywania ataków, który jest ciekawy i satysfakcjonujący. Rzucamy Skill Dice i porównujemy jej wynik do współczynnika postaci i jednocześnie rzucamy kolejnymi kostkami w zależności od rodzaju broni i zasięgu, które zawierają modyfikatory dla głównego rzutu i ewentualnie dodatkowe efekty. Ogólnie po tych paru grach miałem wrażenie, że początkowa głebia jest mniejsza niż np. przy Shatterpoincie. Natomiast Shatterpoint potem już nic nie oferuje, a tutaj jak ktoś będzie chciał bardziej się zagłębić w modyfikacje i rozszerzenia to możliwości jest znacznie więcej. U mnie na stole z gier figurkowych kroluje ASOIAF i to sie raczej nie zmieni, wiec w inne gram z doskoku i przy takim założeniu lepiej sprawiają się M:CP czy SW:S ale gdybym miał możliwość częstrzej gry z bardziej zaangażowanym przeciwnikiem to F:WW by kusił bo oferuje dużo bogatsze możliwości customizacji samej gry i doznań z niej płynących :)

Mnie też nieco odepchnął model dystrybucyjny. Początkowo karty były dodawane do boxów, potem z nich zniknęły i zaczeli wydawać je zbiorczo w postaci takich card packów dla konkretnych fal. Potem i z tego zrezygnowali i zaczeli dodawać karty do takich gazetek wydawanych dla fal i to w sumie nadal byłoby ok (bo podobne do card packów przy czym gazetki były super bo zawierały też dodatkowe scenariusze czy tryby gry) ale pojawił się mały niuans :) Jakość tych kart była żenująca, rwały się podczas wydobywania z arkuszy (trzeba było je wypychać;p) bo były bardzo cienkie. Wiem, że większość osób grających na serio korzysta z apki, ale ja tam jednak wole tradycyjnie czuć też papier :) No i jeszcze na koniec nieco o figurkach. Były w bardzo dobrej jakości, wykonane z żywicy. No ale to też się zmieniło i teraz chyba przerzucili się na plastik :) Jakości plastiku nie oceniam bo nie miałem nic już z tej fali (a nie wiem czy to ta sama jakość co Starter, który był oferowany w 2 wersjach - żywicy i plastiku).
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1218 times
Been thanked: 1419 times

Re: Fallout: Wasteland Warfare (James Sheahan)

Post autor: Mr_Fisq »

Cyel pisze: 17 kwie 2024, 14:49 W temacie do wyboru jest jeszcze ta pozycja: https://www.modiphius.net/collections/fallout-factions
Ale to już bez solo/co-op?
Probe9 pisze: 17 kwie 2024, 15:57 Mnie też nieco odepchnął model dystrybucyjny. Początkowo karty były dodawane do boxów, potem z nich zniknęły i zaczeli wydawać je zbiorczo w postaci takich card packów dla konkretnych fal. Potem i z tego zrezygnowali i zaczeli dodawać karty do takich gazetek wydawanych dla fal i to w sumie nadal byłoby ok (bo podobne do card packów przy czym gazetki były super bo zawierały też dodatkowe scenariusze czy tryby gry) ale pojawił się mały niuans :) Jakość tych kart była żenująca, rwały się podczas wydobywania z arkuszy (trzeba było je wypychać;p) bo były bardzo cienkie. Wiem, że większość osób grających na serio korzysta z apki, ale ja tam jednak wole tradycyjnie czuć też papier :) No i jeszcze na koniec nieco o figurkach. Były w bardzo dobrej jakości, wykonane z żywicy. No ale to też się zmieniło i teraz chyba przerzucili się na plastik :) Jakości plastiku nie oceniam bo nie miałem nic już z tej fali (a nie wiem czy to ta sama jakość co Starter, który był oferowany w 2 wersjach - żywicy i plastiku).
Tak... Karty. Spędza mi to trochę sen z powiek, bo nie jestem fanem samodzielnego drukowania, a jak teraz chciałbym teraz nadrabiać kolekcję, to nie wiem czy są dostępne wydrukowane gotowce dla każdej fali.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Cyel
Posty: 2575
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1223 times
Been thanked: 1429 times

Re: Fallout: Wasteland Warfare (James Sheahan)

Post autor: Cyel »

Mr_Fisq pisze: 17 kwie 2024, 17:13
Cyel pisze: 17 kwie 2024, 14:49 W temacie do wyboru jest jeszcze ta pozycja: https://www.modiphius.net/collections/fallout-factions
Ale to już bez solo/co-op?
A to już nie wiem, szczegółów nie znam. Wiem tylko, że gra istnieje, ale nie interesowała mnie.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Terry
Posty: 18
Rejestracja: 21 sie 2017, 08:09
Lokalizacja: Żywiec
Has thanked: 19 times
Been thanked: 2 times

Re: Fallout: Wasteland Warfare (James Sheahan)

Post autor: Terry »

Mr_Fisq pisze: 17 kwie 2024, 17:13 Tak... Karty. Spędza mi to trochę sen z powiek, bo nie jestem fanem samodzielnego drukowania, a jak teraz chciałbym teraz nadrabiać kolekcję, to nie wiem czy są dostępne wydrukowane gotowce dla każdej fali.
Ja zacząłem kolekcjonować F:WW jakoś w listopadzie i wydaje mi się że udało mi się zebrać wszystkie karty, jak teraz spojrzałem
pobieżnie to wygląda że jeszcze w sklepach są jakieś pojedyncze sztuki większości paczek choć ceny jakieś wyższe są od kiedy serial się pojawił :D . Najsensowniejsze są zdecydowanie Rules Expansion bo do gazetki z dodatkowymi zasadami i innymi smaczkami dodawane są karty, choć rzeczywiście jakość kar jest słaba.

Dla zainteresowanych w Humble Bundle jest obecnie paczka PDFów z zasadami, troche scenariuszy i plików stl do drukowania 3D:
https://www.humblebundle.com/fallout-rp ... 2024-books
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1218 times
Been thanked: 1419 times

Re: Fallout: Wasteland Warfare (James Sheahan)

Post autor: Mr_Fisq »

Terry pisze: 22 kwie 2024, 10:51 Ja zacząłem kolekcjonować F:WW jakoś w listopadzie i wydaje mi się że udało mi się zebrać wszystkie karty, jak teraz spojrzałem
pobieżnie to wygląda że jeszcze w sklepach są jakieś pojedyncze sztuki większości paczek choć ceny jakieś wyższe są od kiedy serial się pojawił :D . Najsensowniejsze są zdecydowanie Rules Expansion bo do gazetki z dodatkowymi zasadami i innymi smaczkami dodawane są karty, choć rzeczywiście jakość kar jest słaba.
Powoli zaczynam się w tym łapać; z pozycji niefigurkowych w EU brakuje chyba dwóch dodatków => New Vegas i kart do 2 fali (raiders).
Dodatkowo w PL brakuje 2 mniejszych pozycji: Into the Wasteland i Astoundingly Awesome Tales: Chapter 1.
Szkoda też, że nie ma (nie zostały nigdy wydane) papierowych wersji: Into the Vault i Homestead, bo tam jest też trochę kart.

Jak temat u mnie chwyci, to może pokombinuję z jakimś zestawieniem co, jak i gdzie.
Terry pisze: 22 kwie 2024, 10:51 Dla zainteresowanych w Humble Bundle jest obecnie paczka PDFów z zasadami, troche scenariuszy i plików stl do drukowania 3D:
https://www.humblebundle.com/fallout-rp ... 2024-books
Wielkie dzięki! Przegapiłbym :)
Terry pisze: 22 kwie 2024, 10:51 Ja zacząłem kolekcjonować F:WW jakoś w listopadzie i wydaje mi się że udało mi się zebrać wszystkie karty,
Tylko zbierasz, czy coś grałeś i możesz podzielić się wrażeniami?
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Fallout: Wasteland Warfare (James Sheahan)

Post autor: Probe9 »

Wzięło mnie na sentyment i chyba odbuduję nieco kolekcję :) Jakby ktoś chciał zamówić z Modiphiusa bezpośrednio (na początek z tego oddziału US bo widzę, że tam mają m.in New Vegas) to uderzajcie.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3404
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Fallout: Wasteland Warfare (James Sheahan)

Post autor: psia.kostka »

Probe9 pisze: 23 kwie 2024, 11:31 Wzięło mnie na sentyment
hłe hłe :twisted:
nie samymi czolgami czlowiek zyje!
Ja natomiast, szperajac po zatu, trafilem na zestawy fallout, a robie tam zamowienie, wiec tez polecam przejrzec co maja.
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1218 times
Been thanked: 1419 times

Re: Fallout: Wasteland Warfare (James Sheahan)

Post autor: Mr_Fisq »

Probe9 pisze: 23 kwie 2024, 11:31 Wzięło mnie na sentyment i chyba odbuduję nieco kolekcję :) Jakby ktoś chciał zamówić z Modiphiusa bezpośrednio (na początek z tego oddziału US bo widzę, że tam mają m.in New Vegas) to uderzajcie.
You have my sword!
Zwłaszcza, że New Vegas jest w niezłej cenie.

Karty/zasady uzupełniasz czy figsy też?
Ja z figurkami nie mogę się przełamać bo urodą zdają się nie grzeszyć...
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Fallout: Wasteland Warfare (James Sheahan)

Post autor: Probe9 »

Mr_Fisq pisze: 23 kwie 2024, 11:47 You have my sword!
Zwłaszcza, że New Vegas jest w niezłej cenie.

Karty/zasady uzupełniasz czy figsy też?
Ja z figurkami nie mogę się przełamać bo urodą zdają się nie grzeszyć...
Na początek wejdę w Enclave i BoS bo mi klimatycznie najbardziej leżą. No i jedyną rzeczą jaką sobie zostawiłem w kolekcji był Horrigan, więc pasuje do Enklawy :) Figurki złe nie były imo, przynajmniej za tych czasów gdy były z żywicy jeszcze, tych nowych nie widziałem. No i makulatury też troche, bo z reprintami tu chyba jest gorzej niż z figsami.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
ODPOWIEDZ