Imperium: Classics oraz Legends (Nigel Buckle, David Turczi)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
anitroche
Posty: 769
Rejestracja: 23 kwie 2020, 10:09
Has thanked: 669 times
Been thanked: 781 times
Kontakt:

Re: Imperium: Classics oraz Legends (Nigel Buckle, David Turczi)

Post autor: anitroche »

Na BGG jest plik z rozpiską, jak można stworzyć talię rynku wspólnego, tak aby grać albo pokojowo, albo militarnie, albo zrobić idealny rynek do nauki swojej frakcji itp. itd. Żeby skorzystać z tej rozpiski trzeba mieć wszystkie 3 pudła: Classics, Legends i Horizons. Ja jeszcze tych decków nie testowałam, ale jak ktoś się skusi, to chętnie poczytam opinie :)

https://boardgamegeek.com/filepage/2763 ... -card-sets
"Cześć, mam na imię Ania i dzisiaj pokażę wam jak wygląda rozgrywka w wariancie solo w..."

Zapraszam na mój kanał z pełnymi rozgrywkami solo: Gram Solo na YouTube
krpi
Posty: 19
Rejestracja: 17 gru 2020, 22:32
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Imperium: Classics oraz Legends (Nigel Buckle, David Turczi)

Post autor: krpi »

sasquach pisze: 14 kwie 2024, 00:31 Ale co ma horizons do błędów na kartach? Myślisz, że Osprey by wydało Horizons jakby im wcześniejsze tytuły w serii się nie sprzedały? :lol:
Pozwól, że Ci przypomnę od czego się zaczęła dyskusja:
krpi pisze: 13 kwie 2024, 10:15 Nie wyobrażam sobie tej gry po polsku - na bgg widać, że jest trochę błędów w oryginalnych kartach, jak dołożyć do tego średnią jakość tłumaczeń, to ja podziękuję ;)
Zboczyliśmy z tematu na jakość obsługi klienta - co do meritum: dalej wolę wersję angielską (tłumaczenia nawet jeśli logicznie są sensowne, to poprostu mi nie pasują doborem słownictwa, co w grze z masą tekstu jest nieuniknione)
Biorąc pod uwagę, że polska nie zażarła to nie spodziewam się horizons PL, więc tym bardziej się cieszę mając oryginał (kompletnie mi nie przeszkadza wydrukowanie kilku kartek erraty)
krpi
Posty: 19
Rejestracja: 17 gru 2020, 22:32
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Imperium: Classics oraz Legends (Nigel Buckle, David Turczi)

Post autor: krpi »

anitroche pisze: 16 kwie 2024, 11:48 Na BGG jest plik z rozpiską, jak można stworzyć talię rynku wspólnego....
Wygląda na kawał dobrej roboty, ale dodaje czas do rozkładania, które i tak sporo zajmuje - też chętnie usłyszę czy różnica jest tego warta.
Zdecydowanie bardziej mi się podoba mapka/schemat kampanii around the world - dodaje odrobinę klimatu znikomym kosztem
ODPOWIEDZ