NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2331
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 570 times
Been thanked: 920 times

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: Galatolol »

Jeśli dobrze widzę, to "Remastered edition" starszych produktów mają zaktualizowane szablony kart (szczególnie rzucały się w oczy punkty agend) - super :) Mierziło mnie to bardziej niż powinno.
Ostatnio zmieniony 19 mar 2024, 14:22 przez Galatolol, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
zombiak
Posty: 70
Rejestracja: 10 sty 2014, 19:22
Has thanked: 6 times
Been thanked: 61 times

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: zombiak »

Tak jest, te reguły/templatowanie które były zmienione na przestrzeni czasu (Interface, brain damage => core damage, podtyp Trojan) też są dorzucone, więc karty już świeżutkie.
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1385
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: Emil_1 »

Słuchajcie, czy jest jakiś sensowny odpowiednik dla karty dostępny po polsku?
https://netrunnerdb.com/en/card/26037
Wiem że jest z angielskiej wersji 23 seconds:
https://netrunnerdb.com/en/card/11008
Nie ma tego w wersji polskiej. Wiecie, czy w projekcie była ta karta tłumaczona?
Miłego dnia! :)
Awatar użytkownika
zombiak
Posty: 70
Rejestracja: 10 sty 2014, 19:22
Has thanked: 6 times
Been thanked: 61 times

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: zombiak »

Nie rozumiem pytania trochę, pierwsze to karta dla Corpa a druga event dla runnera. W jakim rozumieniu 'odpowiednik'?

Red Level Clearance jest dla korpa jako Czerwony Poziom Dostępu czy coś takiego. Deuces Wild nie było tłumaczone bo to karta wydana przez FFG, nie NSG. W Automata Initiative jest coś podobnego, ale nie wiem czy Vesper zrobił już tłumaczenie:
https://netrunnerdb.com/find/?q=bahia+b ... _locale=pl
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1385
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: Emil_1 »

O to chodzilo, dzieki :)
Ogolni to troszke jestem oburzony bnowaniem fajnych kart u Runnera (np Rezeki :) )
Miłego dnia! :)
Awatar użytkownika
zombiak
Posty: 70
Rejestracja: 10 sty 2014, 19:22
Has thanked: 6 times
Been thanked: 61 times

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: zombiak »

Bardzo dobrze właśnie ;) W Ashes sporo jest przykładów, że dla Null Signal Games to był pierwszy cykl i design/balans trochę kulały, nieskończony bezwarunkowy drip econ w formie Rezeki za 1 infa to jednak przesada, bo za 3 infa każdy kto miał wolne MU grał komplet niezależnie od frakcji. Przez Bukhaltera to się nie opłacało małych sentry grać ;)

Ja bym jeszcze na banlistę dorzucił Lata i Hoshiko, bo dają duży profit przy nudnym/zbyt łatwym wymogu, Hoshiko turniejowo to jest go-to deck gdzieś od dwóch lat, więc ja bym już wolał żeby coś zamieszali poważniej.
chlon123
Posty: 14
Rejestracja: 31 gru 2011, 16:46
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: chlon123 »

Cześć, wiecie może skąd najlepiej teraz kupić Nisei? W ich oficjalnym sklepie widnieje info, że najprawdopodobniej za ok. 6 tygodni wznowią sprzedaż ze względu na wypadek osoby obsługującej temat na EU. Jest również strona netrunnercards,co,uk, ale nie wiem jak to się ma do cen bezpośrednio od Nisei, i czy nie można gdzieś dostać ich szybciej (z przesyłką różnie bywa), chyba, że ktoś już od nich zamawiał ;) Może ma też ktoś na sprzedaż używkę.

Z góry dziękuję za odpowiedź :)
Awatar użytkownika
zombiak
Posty: 70
Rejestracja: 10 sty 2014, 19:22
Has thanked: 6 times
Been thanked: 61 times

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: zombiak »

Netrunnercards.co.uk jest bardzo w porządku, karty drukowane w Wielkiej Brytanii w Ivory, bardzo dobrej jakości. Czas dostawy plus-minus tydzień-dwa, Nick wysyła zamówienia raczej sprawnie, jedyny problem to fakt że UK nie jest już w UE więc większe zamówienia mogą gdzieś utknąć na cle. Mieliśmy też przypadek, że atak hakerski sparaliżował wysyłki międzynarodowe z Royal Mail, co w kontekście Netrunnera było mocno ironiczne ;) Wada/zaleta kupna z UK - koszt wysyłki do Europy to 10 funtów niezależnie od rozmiaru zamówienia, więc często dobrze to podzielić na dwie lub więcej osób. Jeden set wyjdzie ~180zł z wysyłką, jeśli będziesz brał zestaw to proporcjonalnie mniej.

Oficjalny sklep Null Signal Games teraz drukuje wszystko hurtem w Chinach, więc jakość kart dystrybuowanych w USA i Europie jest taka sama (MPC Premium, 330GSM), bardzo podobne do tych z UK. Free shipping, wysyłka z Francji (Nantes) więc nie ma cła, cenowo wychodzi tak jak z UK. Jedyny problem to właśnie to że Hector ma złamaną rękę, więc raczej skupiają się na wysyłce zaległych zamówień.

No i pytanie na czym konkretnie Ci zależy :) jeśli chcesz wskakiwać bezpośrednio w format Startup to polecam brać tylko System Gateway ("Remastered" - poprawili parę wordingów, ale zmiany są kosmetyczne), The Automata Initiative i Rebellion Without Rehearsal. System Update 2021 jako produkt rotuje ze wszystkich formatów pod koniec 2024, więc szkoda pieniędzy i prościej proxować.

Jeśli interesuje Cię Standard to chyba najlepiej kupić to co napisałem powyżej z UK, i potem jak sklep UE się otworzy dokupić Downfall i Uprising (Remastered), Midnight Sun i Parhelion. System Update 2021 dalej olewasz bo pod koniec roku wyjdzie produkt który go zastąpi.
chlon123
Posty: 14
Rejestracja: 31 gru 2011, 16:46
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: chlon123 »

Wow, dzięki za szczegółową odpowiedź oraz opinie :)

Informacje o System Update widziałem na stronie ale mimo wszystko dzięki za dodatkowe objaśnienie!

£10 za przesyłkę to nie problem, kwestia tego, czy skoro zamierzam uczyć się i grać ze znajomymi w domu, to nie lepiej zamiast proxować kupić teraz gateway + coś co nie zrotuje a przyda się kiedy dobrze zapoznamy się z gateway’em. Oczywiście to nie mus, po prostu chciałem wykorzystać sytuację skoro i tak płacę za przesyłkę z UK.

Być może popełnię teraz foux pas, ale czy to nie jest tak, że jeżeli chcę grać w domu, to nie ma znaczenia format? Chodzi mi o to, że mogę dokupić zestaw niezależnie od formatu, ponieważ liczą się dla mnie/nas karty, z których możemy stworzyć ciekawsze talie, a to, czy zrotują za jakiś czas ma drugorzędne znaczenie? Oczywiście podstawy jak System Update lepiej na ten moment pominąć, skoro samo Nisei podaje info o nowym produkcie, jednak, czy dokupienie Downfall/Uprising/MS/Parhelion do podstawki Gateway to błąd (nawet grając luźno, tylko w domu)?

Jeszcze raz, dzięki wielkie!
Awatar użytkownika
zombiak
Posty: 70
Rejestracja: 10 sty 2014, 19:22
Has thanked: 6 times
Been thanked: 61 times

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: zombiak »

Do grania w domu faktycznie format nie ma znaczenia, zresztą kart FFG do standardu nie dostaniesz (poza używkami). Budowanie decków niezależnie od formatu wygląda tak samo, różni się tylko pula kart z której korzystasz i ewentualne banlisty. Nie wiem skąd jesteś, ale jeśli jeszcze nie grałeś to warto sprawdzić czy nie ma jakiejś grającej ekipy w okolicy żeby zgadać się na parę partyjek na samym System Gateway.

Do grania ze znajomymi absolutnie najpierw sam System Gateway żeby załapać podstawy, i potem dodawać rzeczy do deckbuildingu :) Do nauki grania akurat zestaw System Gateway+Update 21 jest całkiem fajny, korzystałem z takich decków żeby pokazać co w Netrunnerze można robić i NetrunnerDB ma całkiem udany zestaw 18 decków robiących różne rzeczy
https://netrunnerdb.com/en/decklists/fi ... s%5B%5D=sg

Gdybyś się zdecydował jednak brać System Gateway i coś dodatkowego to polecam kupować cały cykl - dostajesz po jednym ID dla wszystkich frakcji i wszystkie karty, które potencjalnie mogą je wspierać, kupując połówkę cyklu deckbuilding może być cięższy. Patrząc po doświadczeniach ze Startupa:
- cykl Ashes (Downfall+Uprising) - odradzam na początek, to pierwsza rzecz zrobiona przez NSG, sporo mocnych kart ale też miejscami dosyć nieoczywiste interakcje typu Simulchip, Class Act
- cykl Borealis (Midnight Sun+Parhelion) - ogólnie bardzo fajny w graniu, archetypy runnerów wyraźnie zarysowane, po stronie korpo dużo zabawek do zabijania, ale warto od razu się umówić że Endurance (od Runnera) i Drago Ivanov (po stronie korpo) nie używacie, bo obie karty są mocno przegięte niezależnie od okoliczności
- cykl Liberation (The Automata Initative i Rebellion Without Rehearsal) - ostatni dodatek wyszedł miesiąc temu, więc ciężko jeszcze mówić na temat balansu. Runner dostał sporo dobrych zabawek i ID są fajne w graniu, ale mechanicznie dosyć skomplikowane (Arissana, Sebastiao); korporacje dostały prostsze ale wartościowe rzeczy,
qrak
Posty: 12
Rejestracja: 29 sty 2012, 18:03
Lokalizacja: Czestochowa
Has thanked: 4 times

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: qrak »

Hej,
orientuje sie ktos jak to wyglada w przypadku zamowienia z netrunnercards.co.uk kwestia cla/podatku - trzeba liczyc sie z jakimis dodatkowymi kosztami?
Awatar użytkownika
Michał M
Posty: 800
Rejestracja: 14 wrz 2014, 20:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 29 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: Michał M »

Tak, ale z tego, co pamiętam, niewielkimi (kilka miesięcy temu około 30zł cła za kilka talii w zamówieniu).
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1385
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: Emil_1 »

qrak pisze: 16 maja 2024, 11:10 Hej,
orientuje sie ktos jak to wyglada w przypadku zamowienia z netrunnercards.co.uk kwestia cla/podatku - trzeba liczyc sie z jakimis dodatkowymi kosztami?
Miał ruszyć sklep na EU.
Miłego dnia! :)
Awatar użytkownika
Urkeith
Posty: 260
Rejestracja: 02 lis 2021, 09:38
Has thanked: 174 times
Been thanked: 113 times

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: Urkeith »

@minimati chyba śledzi temat bo chce kupić angielskie nisei : :) może coś wie o przybliżonych widełkach czasowych
Awatar użytkownika
zombiak
Posty: 70
Rejestracja: 10 sty 2014, 19:22
Has thanked: 6 times
Been thanked: 61 times

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: zombiak »

qrak pisze: 16 maja 2024, 11:10 Hej,
orientuje sie ktos jak to wyglada w przypadku zamowienia z netrunnercards.co.uk kwestia cla/podatku - trzeba liczyc sie z jakimis dodatkowymi kosztami?
Na pewno 16-17zł za 'czynności celno-skarbowe', na potrzeby pozostałych opłat Nick akurat deklaruje niższą wartość niż potrzeba, z tego co zauważyłem ;D Koszt wysyłki to 10 funtów niezależnie od zamówionych ilości, więc od Nicka akurat warto robić zamówienia grupowe.

Sklep EU teoretycznie powinien już się otwierać ale zależy od stanu zdrowia gościa, który to ogarnia, podpytam :)
Awatar użytkownika
Morkai
Posty: 54
Rejestracja: 05 sie 2022, 10:40
Has thanked: 27 times
Been thanked: 15 times

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: Morkai »

zombiak pisze: 17 maja 2024, 11:28
qrak pisze: 16 maja 2024, 11:10 Hej,
orientuje sie ktos jak to wyglada w przypadku zamowienia z netrunnercards.co.uk kwestia cla/podatku - trzeba liczyc sie z jakimis dodatkowymi kosztami?
Na pewno 16-17zł za 'czynności celno-skarbowe', na potrzeby pozostałych opłat Nick akurat deklaruje niższą wartość niż potrzeba, z tego co zauważyłem ;D Koszt wysyłki to 10 funtów niezależnie od zamówionych ilości, więc od Nicka akurat warto robić zamówienia grupowe.

Sklep EU teoretycznie powinien już się otwierać ale zależy od stanu zdrowia gościa, który to ogarnia, podpytam :)
Super. Daj znać, jeżeli będziesz coś wiedzieć, bo byłbym zainteresowany kupnem w końcu wersji .eng :)
=][= WH40k =][= X-wing, Magic, Cthulhu...
ODPOWIEDZ