Zestawy gier bitewnych z serii "Getting Started"

Forum przeznaczone do dyskutowania o grach bitewnych
morgis
Posty: 9
Rejestracja: 04 sty 2017, 21:32

Zestawy gier bitewnych z serii "Getting Started"

Post autor: morgis »

Hej czy kojarzycie może jakieś zestawy startowe/pokazowe do bitewniaków. Chodzi mi coś w stylu Warhammer Age of Sigmar - Getting Started, tanio, dwie różne frakcje, podstawowe zasady. Tak tylko żeby zapoznać się z systemem. Szukam natchnienia, każdy klimat, świat, system mnie interesuje.
Zdjęcie dla uwagi
Obrazek
Awatar użytkownika
Zaan84
Posty: 465
Rejestracja: 16 wrz 2015, 15:14
Has thanked: 16 times
Been thanked: 86 times

Re: Zestawy gier bitewnych z serii "Getting Started"

Post autor: Zaan84 »

Chyba zdecydowana większość systemów posiada starter. Wystarczy wyguglac tytuł + starter i już.
morgis
Posty: 9
Rejestracja: 04 sty 2017, 21:32

Re: Zestawy gier bitewnych z serii "Getting Started"

Post autor: morgis »

Tak, wiem że są startery, ale one kosztują kilkaset złotych, a takie małe pokazówki parę dyszek, jak mi nie podejdzie system to nie będzie mi tak szkoda kasy. Chodzi żeby poznać nowe systemy ale żeby przy tym nie wydać nie wiadomo ile pieniędzy.
Awatar użytkownika
Zaan84
Posty: 465
Rejestracja: 16 wrz 2015, 15:14
Has thanked: 16 times
Been thanked: 86 times

Re: Zestawy gier bitewnych z serii "Getting Started"

Post autor: Zaan84 »

Hmm... To moze inaczej. Z tego co sie orientuję, zasady do zdecydowanej większości systemów zasady są dostępne online w postaci pdf. Nawet GW, zdaje sie, wyszlo graczom naprzeciw i od 4 edycji AoS całą makulaturę ma oferować w postaci pdf. Więc aby przetestować na szybko system wystarczy wejśc na stronę wydawcy i poszukać zasad. Jak masz jakiekolwiek figurki w domu to użyj ich jako proxów.
Nie wiem czy o takie rozwiązanie Ci chodzi :)
morgis
Posty: 9
Rejestracja: 04 sty 2017, 21:32

Re: Zestawy gier bitewnych z serii "Getting Started"

Post autor: morgis »

rozumiem i wiem że tak można, ale to jest łatwiejsza droga, nie chcę proxów, bo też trochę ze zbieractwa mam i bym chciał, jak nie podejdzie to do gablotki, żeby ładnie wyglądały 8) a zasady do reszty na półeczce
samuraj1369
Posty: 424
Rejestracja: 23 cze 2023, 22:11
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 146 times
Been thanked: 148 times

Re: Zestawy gier bitewnych z serii "Getting Started"

Post autor: samuraj1369 »

Aktualnie wyszedł starter do Warhammera Underworlds WinterMaw.
Nie da się bardziej okroić takiego startera do WHU.
Masz tam wszystko co potrzebne do gry dla dwóch osób:
- dwie plansze
- dwie bandy wraz z ich deckami,
- dwa dodatkowe decki do budowania spersonalizowanej talii
- najświeższy rulebook
- wszystkie potrzebne żetony i tokeny
- kości i hexy na plansze.

Starter kosztuje w okolicach 270 zł, ale jak Ci nie podejdzie to rozbijasz zestaw i na OLX na nim zarabiasz (każda banda schodzi po 100-120 zł, każdy deck ze startera schodzi po 70-80 zł, boardy za 60-80 zł = więc możesz sprzedać za ok. 450 zł xD).

Co do samego systemu i gry, to ja się z niego wycofałem. Losowa gra oparta na kościach. GW samo nie wie jak ta gra ma działać i musisz czytać FAQ i Erraty, bo karty są zmieniane na bieżąco. Na turniejach masz dominacje 1-2 konkretnych band, więc balans nie istnieje. Jak chcesz grać format Championship, który w Polsce króluje, to musisz kupić wszystkie decki z poprzednich 2 sezonów, żeby móc zbudować porządną talię (czasami kupujesz talię za 70 zł, żeby użyć z niej 1 karty). Potem te karty wyrotowują i możesz nimi napalić w piecu. System mega nieprzyjazny dla niedzielnego gracza i takiego, co lubi mieć komplet i się bawić.
Przerzuciłem się na Senjutsu i sobie chwalę.
morgis
Posty: 9
Rejestracja: 04 sty 2017, 21:32

Re: Zestawy gier bitewnych z serii "Getting Started"

Post autor: morgis »

wygląda ciekawie, cenowo nie jest tak jak gazetka ale też nie jest z kosmosu
Cyel
Posty: 2577
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1224 times
Been thanked: 1429 times

Re: Zestawy gier bitewnych z serii "Getting Started"

Post autor: Cyel »

morgis pisze: 21 kwie 2024, 20:11 Tak, wiem że są startery, ale one kosztują kilkaset złotych, a takie małe pokazówki parę dyszek, jak mi nie podejdzie system to nie będzie mi tak szkoda kasy. Chodzi żeby poznać nowe systemy ale żeby przy tym nie wydać nie wiadomo ile pieniędzy.
Obawiam się że coś takiego jak "starter do bitewniaka za parę dyszek" nie istnieje. Zawsze, nawet przy najmniejszych (pod względem liczebności figurek) systemach trzeba liczyć się z wydatkiem przynajmniej 200+zł.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
ODPOWIEDZ