Marvel United (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4478
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1432 times
Been thanked: 1102 times

Re: Marvel United (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang)

Post autor: garg »

Czy ktoś z Was ma pomysł na zapakowanie Marvel United i X-Men United w jakiś sensowny insert? Bo granie samą podstawką jest jako tako wygodne, ale dorzucanie dowolnych dodatków robi się już ze względu na liczbę pudełek i pudełeczek mocno kłopotliwe :? .
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10987
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3365 times
Been thanked: 3246 times

Re: Marvel United (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang)

Post autor: japanczyk »

garg pisze: 05 cze 2023, 09:19 Czy ktoś z Was ma pomysł na zapakowanie Marvel United i X-Men United w jakiś sensowny insert? Bo granie samą podstawką jest jako tako wygodne, ale dorzucanie dowolnych dodatków robi się już ze względu na liczbę pudełek i pudełeczek mocno kłopotliwe :? .
Ja mam Folded Space - spokojnie miesci dwie podstawki, wiec podstawka z jakimis dwoma dodatkami fajnie wchodzi w jedno pudlo i w drugie to samo :)
lazarro
Posty: 228
Rejestracja: 01 sie 2017, 19:48
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 22 times

Re: Marvel United: X-Men (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang)

Post autor: lazarro »

Hej ludziska!
Obojętnie przechodziłem obok tej gry ze względu na design postaci przedstawiający ich jako bobasów na sterydach. Jednak ostatnio obejrzałem kilka recenzji i zastanawiam się nad zakupem tylko pytanko czy warto? Lubię x-menów lecz czy gempley będzie satysfakcjonujący? Czemu pytam? Ostatnim moim zakupem był Wiedźmin, mi się gra podoba zwłaszcza z dodatkiem Na tropie Potworów i Dziki Gon, który załatwia sprawę. Lecz nie zawsze ta rozgrywkach jest satysfakcjonująca, zwłaszcza że ziomek marudzi. Mówi że zagra kilka razy ale nie za każdym razem, gdyż coś mu mechanicznie się nie spina w tej grze-właśnie brak radochy z gry-czasem mam podobne wrażenie. Ale to już było poruszane w temacie gry. Jakieś podobieństwa do innych tytułów? Dodam ze uwielbiam gry typu dungeon crawler, przygodowe gdzie można pokombinować nad combieniem umiejętności. Czy może lepiej spojrzeć w kierunku Senjuitsu:bitwa o Japonię?
gregoff
Posty: 796
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 535 times
Been thanked: 154 times

Re: Marvel United: X-Men (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang)

Post autor: gregoff »

Dobra gra ale ja bym rozważał to tylko w ramach grania z rodziną/dziećmi plus do piwka ze znajomymi.
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
gogovsky
Posty: 2222
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 466 times
Been thanked: 513 times

Re: Marvel United: X-Men (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang)

Post autor: gogovsky »

lazarro pisze: 19 sie 2023, 13:13
Bloodborne sobie kup wymagający DC w którym można porobić combosy.
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
ravenone
Posty: 239
Rejestracja: 13 lip 2016, 21:29
Has thanked: 65 times
Been thanked: 35 times

Re: Marvel United: X-Men (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang)

Post autor: ravenone »

Po rocznej przerwie odświeżyłem sobie X-menów.
Dalej cieszy mnie granie przeciwko Arcade, Legion, Mojo czy Spiral. Niestety większość villanów w strech goalach to wariacje na temat liczby obrażeń i crisis tokenów. Na dłuższą metę robi się to mocno powtarzalne i monotonne.
Otworzę to pudło na kolejne 10 rozgrywek pewnie jak przyjdą decki z przedmiotami z 3 sezonu;)
Cieszę się, że zainwestowałem w F4. Teamwork postaci jest cudny, a Doom i Super Skrull potrafią napsuć krwi i mają ciekawe zasady gry.
gregoff
Posty: 796
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 535 times
Been thanked: 154 times

Marvel United: Spider-Geddon (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang)

Post autor: gregoff »

Obrazek

https://boardgamegeek.com/boardgame/379 ... der-geddon

Chyba nie ma tematu o podstawce więc zaczynam go ja od rozgrywki która opisałem na FB:


Superior Spider-Man kontra Anti Venom oraz Symbiote Spider Man...

Kurcze jaka ta gra jest "miodna". Skończyło się na walce do ostatniej karty. Łotr wygrał z jednym życiem na karcie swojej a gdyby stał w innym miejscu lub mój Anti Venom miał lepszą kartę na koniec to bym wygrał.

Gra sztos. Naprawdę polecam spróbować tym którzy jeszcze nie mieli okazji poznać tej gry a Ci którzy już znają niech biorą w ciemno.

Naprawdę trzecia podstawka z z pomysłem na siebie bez powielania schematów!!! Aż sam się zdziwiłem jak mi siadła mimo, że nie za bardzo gram solo plus bałem się pożerania własnego ogona.

PS: Ci którzy lubią filmy z serii Spider Man Uniwersum to też uważam, że powinni się mocno przyjrzeć tej grze bo pojawiają się bohaterowie z tego świata.
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10987
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3365 times
Been thanked: 3246 times

Re: Marvel United (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang)

Post autor: japanczyk »

Polaczylem temat w jedno, bo de facto Spidergeddon to kolejne rozszerzenie standalone i nie wyroznia sie niczym z calej rodziny Marvel United

Ja jestem do tej pory pelen podziwu jak roznorodni potrafia byc zarowno villaini w tej serii jak i sami bohateorwie, ktorych jest przeciez grubo ponad setka na tym etapie
gregoff
Posty: 796
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 535 times
Been thanked: 154 times

Re: Marvel United (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang)

Post autor: gregoff »

A jak jeszcze wjedzie Civil War? Przecież to gra to tylko rule them all ;)
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
Awatar użytkownika
Kondzio167
Posty: 244
Rejestracja: 13 mar 2012, 23:28
Has thanked: 71 times
Been thanked: 43 times

Re: Marvel United (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang)

Post autor: Kondzio167 »

Civil War jest częścią marvel united multiverse ale to ciągle ta sama gra i na pewno nie potrzebuje nowego wątku :) Ja to bym nawet dla DC nie robił nowego tematu tylko zmieniał ten, coś na zasadzie Marvel United / DC United :)
ODPOWIEDZ