Gra miesiąca - kwiecień 2024

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
azazelmo
Posty: 912
Rejestracja: 12 sie 2019, 10:49
Has thanked: 152 times
Been thanked: 288 times

Re: Gra miesiąca - kwiecień 2024

Post autor: azazelmo »

JollyRoger90 pisze: 09 maja 2024, 16:31 (...)
Botanik: 1 gry
(...)
Dzięki za cynk, że jest na BGA!
Awatar użytkownika
JollyRoger90
Posty: 482
Rejestracja: 28 lut 2020, 20:33
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 858 times
Been thanked: 204 times

Re: Gra miesiąca - kwiecień 2024

Post autor: JollyRoger90 »

azazelmo pisze: 09 maja 2024, 16:35
JollyRoger90 pisze: 09 maja 2024, 16:31 (...)
Botanik: 1 gry
(...)
Dzięki za cynk, że jest na BGA!
jest ale w wersji beta, a nie każdy ma do tego dostęp :) ale każdy może go zdobyć
azazelmo
Posty: 912
Rejestracja: 12 sie 2019, 10:49
Has thanked: 152 times
Been thanked: 288 times

Re: Gra miesiąca - kwiecień 2024

Post autor: azazelmo »

JollyRoger90 pisze: 09 maja 2024, 19:01
azazelmo pisze: 09 maja 2024, 16:35
JollyRoger90 pisze: 09 maja 2024, 16:31 (...)
Botanik: 1 gry
(...)
Dzięki za cynk, że jest na BGA!
jest ale w wersji beta, a nie każdy ma do tego dostęp :) ale każdy może go zdobyć
Nie, betę chyba ma każdy. Do alfy trzeba mieć dostęp.
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 950
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 314 times
Been thanked: 202 times

Re: Gra miesiąca - kwiecień 2024

Post autor: Losiek »

JollyRoger90 pisze: 09 maja 2024, 16:31 Concordia (1) 2/3 - minimum zasad, a maksimum kombinowania. Podobnie jak w królestwie w budowie. Grało się bardzo przyjemnie, mimo nie do końca dobrego wytlmuaczenia zasad przez nowopoznanego gracza. Nie mniej chetnie zagram, jak bedzie okazja. Sam nie kupie bo slabo dziala na 2 graczy, a tak gramy najczesciej.
Moim zdaniem na dwie osoby działa bardzo dobrze, ale trzeba kupić mapę Korsyki lub Krety.
Awatar użytkownika
JollyRoger90
Posty: 482
Rejestracja: 28 lut 2020, 20:33
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 858 times
Been thanked: 204 times

Re: Gra miesiąca - kwiecień 2024

Post autor: JollyRoger90 »

Losiek pisze: 09 maja 2024, 22:36
Spoiler:
Moim zdaniem na dwie osoby działa bardzo dobrze, ale trzeba kupić mapę Korsyki lub Krety.
Właśnie, trzeba coś dokupić :) przy sporej kolekcji innych gier nie ma na to parcia, ale dzięki za informacje, że ta mapa dobrze działa na 2 os
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4666
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1040 times
Been thanked: 1975 times

Re: Gra miesiąca - kwiecień 2024

Post autor: warlock »

Kup Kretę - działa świetnie ;). A mapa Egiptu na rewersie wydaje się bardzo intrygująca.
Awatar użytkownika
cboot
Posty: 324
Rejestracja: 17 lut 2007, 14:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 18 times

Re: Gra miesiąca - kwiecień 2024

Post autor: cboot »

Jedyne grane w miesiącu:
Grand Austria Hotel: Let's Waltz!
Awatar użytkownika
ZygfrydDeLowe
Posty: 498
Rejestracja: 17 sty 2017, 13:47
Has thanked: 955 times
Been thanked: 215 times

Re: Gra miesiąca - kwiecień 2024

Post autor: ZygfrydDeLowe »

Ja właściwie mógłbym skopiować mój post z marca - Pax Renaissance oraz High Frontier wchodziły na stół, a rozgrywki tylko utwierdzają mnie w przekonaniu, że dla mnie oferują dokładnie to, czego oczekuję od gier planszowych.
Awatar użytkownika
mordimer5
Posty: 39
Rejestracja: 04 gru 2015, 02:13
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: Gra miesiąca - kwiecień 2024

Post autor: mordimer5 »

Nowości miesiąca: Valhalla
Najwięcej partii: Moje Miasto - tryb legacy
Powrót miesiąca: Brass Birmingham, Niezbadana Planeta
Rozczarowanie miesiąca: Architekci ZK
Zaskoczenie miesiąca: Valhalla
Gra miesiąca: BRAK
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
No i tak po krótku:

Valhalla - świetna turlanka, faktycznie taka do piwka w odpowiednim gronie, nic trudnego ale daje odpowiedni zasób fanu i na moje oko wymaga mikro dodatków, które do niej wyszły a to wszystko aby móc przebierać w settingach gry. NA PLUS :)

Moje Miasto - to już prawie koniec tego poliomino legacy (na 2 graczy), zostały nam 3 ostatnie epizody. Takie 6.5/10 dla osób nieporadnych w układanie kafelków, może być nie mały problem z kulą śnieżną pomimo ułatwień.

Brassik B - co tu dużo gadać, złoto wśród gier euro, każdy zna ( dwie rozgrywki, jedna po drugiej)

Niezbadana Planeta - takie poliomino to dobre poliomino ALE talia wydarzeń to moduł, który jest nudny jak flaki z olejem i jest trochę broken względem asymetrycznych firemek ALE tak to jest te układanie kafelków, które zostaje w kolekcji jako jedyne. Narazie ;)

Architekci ZK - grałem w 5 graczy, o dziadziuniu ale się wynudziłem pomimo szybkich ruchów to było jakieś takie bez efektu wow ;) niby jest negatywna interaakcja, wsadzamy sie do ciupy, wykupujemy ale ta gra jest jakaś taka miałka dla mnie, nic ze sobą nie wnosi

I tyle z mojego chwalenia/narzekania ;) To był krótki kwiecień ale w Maju będzie Pagan/WojnaWKC/BattleForRokugan ! Oh yeah
Awatar użytkownika
charlie
Posty: 1000
Rejestracja: 14 wrz 2011, 13:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 59 times
Been thanked: 52 times

Re: Gra miesiąca - kwiecień 2024

Post autor: charlie »

W kwietniu trochę lepsza pogoda, a co za tym idzie więcej aktywności w plenerze, które częściowo przeszkodziły w graniu (niech dunder świśnie tę pogodę :)), ale i tak wyszło nieźle: 95 partii w 33 tytuły, w tym 7 nowości. Mało online: 20 partii.

Nowości: Aeon's End: Otchłań x2, Aeon's End: Czeluście x3, Pojedynek Superbohaterów: Kryzys x2, Dorfromantik x6, Super Mega Fajna Gra x4, Flowers x4, Eminent Domain x3.
Powroty: Kakao x2, Sushi Go! Party! x2, Gejsze x2, Paszczaki x2, Czy wiesz, który zwierz...? x3, Śpiące Królewny x2, Fasolki x2, Szachy x4, Jenga x2.
Stałe tytuły: Wędrujące wieże x3, Lamaland x2, Ekosystem x2, Ekosystem 2: Rafa Koralowa x5, Mysterium Park x2, Bolidy x3, Pachnący ogród x1, Faraway x4, Zakazana Wyspa x2, Ubongo x2, Jednym słowem x4, Spór o Bór x2, Mały Książę: Stwórz mi planetę x2, Captain Flip x4, Zombie Kidz: Ewolucja x2, Ślimaki to mięczaki x2, Wirus x9,.
Najwięcej Partii: Wirus (9) - mniej partii, ale i tek wystarczyło, po raz trzeci z rzędu najczęściej grana gra.
Powrót miesiąca: Kakao - cały czas uwielbiam wcześniejsze designy Walkera-Hardinga, a ten jest jednym z moich ulubionych.
Chwiler miesiąca: Super Mega Fajna Gra.
Rozczarowanie miesiąca: Flowers - wyglądała na ciekawy kafelkowy abstrakt, ale po kilku partiach się wyczerpała.
Zaskoczenie miesiąca: Super Mega Fajna Gra - moje nowe BGA bingo zamiennie w z Via Magica.
Nowość miesiąca: Dorfromantik - doskonała, gdy fanów puzzli chcemy namówić na planszówkę, na luźny wieczór, na czilałcik, potencjalnie też super do gry ze starszymi (rodzicami, dziadkami itd.). Dzieciaki też uwielbiają, choć pierwsze przyjęcie trochę syn miał chłodne. Czują jednak rozwój i cały czas chcą pobijać poprzednie wyniki. I poza arkuszem kampanii nie trzeba nic niszczyć, żeby zagrać serię. Gdy to piszę jeszcze nie skończyliśmy.
Pozostałe nowości na plus: Aeon's End: Otchłań, Aeon's End: Czeluście - miałem od jakiegoś czasu, ale specjalnie wstrzymywałem, żeby ograć wszysto pozostałe do Aeon's End,
Nowości na nie wiem: Eminent Domain - mogę zagrać, nie jest to zła gra, ale z kolekcji wyleciała, Pojedynek Superbohaterów: Kryzys - trochę poprawia rozgrywkę podstawki, ale czuję, że nie potrwa to długo.
Gra miesiąca: Dorfromantik.
ODPOWIEDZ