(Warszawa) Agresor - Piątek WIBHiIŚ PW

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Valmont
Posty: 1461
Rejestracja: 04 cze 2004, 08:08
Lokalizacja: Warszawa -serce w Białymstoku ;)

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Valmont »

Geko pisze:Jax, zawsze jak grałem w Shoguna, to ustalenia na daną rundę były wiążące. To nie GoT. Teraz było inaczej i zostałem tym zaskoczony. I tyle. Więc nie ma się co dziwić, że się zdziwiłem :P
Geko, najwyraźniej musisz przerzucić się na jeszcze bardziej familijne gry - w takich grach jak np. Shogun należy wykorzystywać dawane przez współgraczy okazje - nie bacząc na takie głupoty jak wcześniejsze ustalenia :twisted: Ustalenia są wiążące dopóki opłacają się obu graczom.
Nawet zwrócę ci twoją Blue Moon City :D (za godziwą zapłatę oczywiście) 8) - tam nie da się raczej wbijać noża w plecy.
Wpieriod! - niekoniecznie efektywnie, ale efektownie.
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Geko »

Naprawdę nie widzę sensu ciągnąć dalej tego tematu.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
P.Kot.L.
Posty: 62
Rejestracja: 23 lut 2009, 14:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: P.Kot.L. »

Przychodzę z większą grupką w ten piątek, jakby ktoś mógł załatwić Brassa i ew. Dixit, to byłbym baaaaardzo wdzięczny.
Awatar użytkownika
oopsiak
Posty: 832
Rejestracja: 04 lip 2009, 00:48
Lokalizacja: Warszawa / gdzieś na morzu

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: oopsiak »

ok, będzie Dixit : )
LICZBA graczy/punktów/żetonów

MAM / ODDAM / CHCĘ
Awatar użytkownika
veljarek
Posty: 1189
Rejestracja: 07 sty 2009, 19:50
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 5 times
Been thanked: 23 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: veljarek »

Witam,
Będę w piątek (jak zwykle) i chciałbym spróbować Thurn und Taxis - bardzo mi zależy żeby zagrać bo otrzymałem propozycję wymiany i chciałbym wcześniej spróbować. Czy ktoś może przynieść tą gierkę :) ? Plisss
Będę od 17:00
Ja wezmę ze sobą Mall of Horror jakby ktoś miał ochotę zagrać :)
_______________
Nie wystarczy grać w gry, trzeba jeszcze grać we właściwe gry
Perpetka
Posty: 1124
Rejestracja: 06 sty 2009, 22:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Perpetka »

W ten piątek przyniosę Cosmic Encounter i mamy już chyba do niego komplet: elayeth, Don Simon, yosz, waffel i ja.

Ktoś ostatnio pytał o Manilę, mogę dorzucić do torby, jako lekką pozycję na godzinkę.
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: yosz »

niestety mnie nie będzie :( choroba mnie zdjęła :( więc jedno miejsce przy CE jest wolne.
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
elayeth
Posty: 1051
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 175 times
Been thanked: 193 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: elayeth »

Perpetka pisze:W ten piątek przyniosę Cosmic Encounter i mamy już chyba do niego komplet: elayeth, Don Simon, yosz, waffel i ja.

Ktoś ostatnio pytał o Manilę, mogę dorzucić do torby, jako lekką pozycję na godzinkę.
Potwierdzam. Będę. :)
W piątek mogę też przynieść RftG, Agricolę lub Szoguna.
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Don Simon »

Perpetka pisze:W ten piątek przyniosę Cosmic Encounter i mamy już chyba do niego komplet: elayeth, Don Simon, yosz, waffel i ja.
Magda - ja potwierdze jeszcze w drugiej czesci tygodnia. Bardzo chce byc i to juz od 16, ale ostatnio to roznie z tym bywa...
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: staszek »

jeśli ktoś przyniesie jakiegoś starego M.W.- tu ukłony do Smerfa i Dezertera-to pewnie uda mi się w ten piątek zajrzeć na jedną gierkę
Awatar użytkownika
Keleno
Posty: 451
Rejestracja: 04 kwie 2007, 10:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Keleno »

veljarek pisze:Witam,
Będę w piątek (jak zwykle) i chciałbym spróbować Thurn und Taxis - bardzo mi zależy żeby zagrać bo otrzymałem propozycję wymiany i chciałbym wcześniej spróbować. Czy ktoś może przynieść tą gierkę :) ? Plisss
Mogę przynieść :)

Ja też mam bardzo, bardzo wielką prośbę: czy ktoś ma w posiadaniu gierkę Wikingowie/Wikinger i mógłby ją przynieść? Będę dozgonnie wdzięczna :) Zastanawiam się nad jej kupnem, ale zawsze lepiej upewnić się co do tej decyzji podczas rozgrywki :)
Awatar użytkownika
dezerter
Posty: 182
Rejestracja: 18 paź 2007, 09:42
Lokalizacja: Szczęśliwice

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: dezerter »

[staszek][/jeśli ktoś przyniesie jakiegoś starego M.W.- tu ukłony do Smerfa i Dezertera-to pewnie uda mi się w ten piątek zajrzeć na jedną gierkę]

wstępnie z Miceliusem ustalałem Starożytne Imperia. Pewnie będę. Około 17.00. Grę przyniosę. Ale potwierdzę we czwartek.
Awatar użytkownika
Mustafa
Posty: 537
Rejestracja: 31 gru 2007, 12:21
Lokalizacja: Szkocja

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Mustafa »

yosz pisze:niestety mnie nie będzie :( choroba mnie zdjęła :( więc jedno miejsce przy CE jest wolne.
Czy mogę zając to miejsce, ale niestety nigdy nie grałem.
Monsoon Group Rulez

A.J.Mustafa
Awatar użytkownika
Micelius
Posty: 758
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Micelius »

Geko pisze:Jax, zawsze jak grałem w Shoguna, to ustalenia na daną rundę były wiążące. To nie GoT. Teraz było inaczej i zostałem tym zaskoczony. I tyle. Więc nie ma się co dziwić, że się zdziwiłem :P
Wprawdzie sam autor wypowiedzi prosił już o zamknięcie tematu... Ale nie mogę się powstrzymać :lol: W tego typu grze, jako osobnik z natury dość pokojowy, oczekuję minimum szlachetności (jeśli tylko gra nie zakłada zdrady jako podstawowej metody prowadzenia rozgrywki, przykładem chyba GoT), ale to "minimum" oznacza, że każdorazowo proszę o jednoznaczne zapewnienie, że nie będę w danym miejscu atakowany. Jeśli je dostaję, bacznie obserwuję mimikę przysięgającego... No i nie wierzę, że utrzymają się sojusze, które ewidentnie szkodzą jednej ze stron... Doprawiam to jęczeniem nad beznadziejnością swej sytuacji przez całą grę i uzyskuję sprawdzalność sojuszy na poziomie jakichś 70% 8)

W sprawach bieżących - jak najbardziej z nadzieją oczekuję na wizytę Dezertera z Imperiami...
Niech garby waszych wielbłądów będą zawsze tłuste!
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: bazik »

Micelius pisze:Doprawiam to jęczeniem nad beznadziejnością swej sytuacji przez całą grę i uzyskuję sprawdzalność sojuszy na poziomie jakichś 70% 8)
kurcze, dawno nie gralem chyba w tego typu gre, bo dopiero to zdanie przypomnialo mi dlaczego nienawidze w takie gry grac

EDIT: w sumie moze jakbym jojczyl cala gre w Chaos ze to troche bez sensu ze czarujaca przeciwniczka grajaca czerwonym (darujcie, nie znam tej mitologii i nazw bogow) atakuje od pierwszej do ostatniej tury tylko moje wojska, to gra by mi sie bardziej podobala... tylko zawsze watpie w takiej sytuacji czy bardziej by sie podobala wspolgraczom...
Perpetka
Posty: 1124
Rejestracja: 06 sty 2009, 22:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Perpetka »

Mustafa pisze:
yosz pisze:niestety mnie nie będzie :( choroba mnie zdjęła :( więc jedno miejsce przy CE jest wolne.
Czy mogę zając to miejsce, ale niestety nigdy nie grałem.
Myślę, że nie widzę przeszkód :)

Co tak ludzi na ameritrash wzięło, to po ostatniej Planszostacji?
Awatar użytkownika
dezerter
Posty: 182
Rejestracja: 18 paź 2007, 09:42
Lokalizacja: Szczęśliwice

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: dezerter »

no to jest nas ze Staszkiem trzech... jeszcze jeden góra dwóch i ... się zobaczy, co z Imperiami. Jakoś do piątku w swojej norce doczekam.
A co do nienawiści - nawet w grach dyplomatycznych sojuszy nie zawieram. Jeśli przypadkowo wyjdzie zbieżność interesów, to dobrze. Jeśli nie - to nie.
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 3 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: melee »

bez beksy Panowie!
trochę godności :)
Awatar użytkownika
Micelius
Posty: 758
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Micelius »

bazik pisze:
Micelius pisze:Doprawiam to jęczeniem nad beznadziejnością swej sytuacji przez całą grę i uzyskuję sprawdzalność sojuszy na poziomie jakichś 70% 8)
kurcze, dawno nie gralem chyba w tego typu gre, bo dopiero to zdanie przypomnialo mi dlaczego nienawidze w takie gry grac
To nie znaczy, że jojczę non-stop. Wystarczą delikatne jęknięcia w kluczowych momentach :lol: Zresztą o tyle zasadne, że w takich grach z definicji wszyscy spiskują przeciw każdemu - sytuacja wszystkich graczy i każdego z osobna jest w zasadzie beznadziejna :mrgreen:
dezerter pisze:co do nienawiści - nawet w grach dyplomatycznych sojuszy nie zawieram. Jeśli przypadkowo wyjdzie zbieżność interesów, to dobrze. Jeśli nie - to nie.
Hm... gwoli sprawiedliwości muszę przyznać, iż mam wrażenie, że nieraz mówiłeś coś, co w uszach mniej podejrzliwych niż moje brzmiało jak gwarancje pokoju... no może nadzieja na gwarancje. Choć częściej niż to stosujesz szczucie, pod hasłem: "o, patrzcie, jaki ten silny!" 8)
Niech garby waszych wielbłądów będą zawsze tłuste!
Awatar użytkownika
Micelius
Posty: 758
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Micelius »

melee pisze:bez beksy Panowie!
trochę godności :)
godności? Hm... a czy to pomaga wygrać? :mrgreen:

Zresztą jak wyjedziesz z godnością, to ktoś mógłby wzywać do przestrzegania porozumień... a któregoś pięknego dnia może nawet do powstrzymania się od rozlewu krwi. A przecież, jak mawiali Wikingowie: "chcę umrzeć jak mężczyzna, w walce, a nie jak krowa, na sienniku"
Niech garby waszych wielbłądów będą zawsze tłuste!
Awatar użytkownika
Leo
Posty: 298
Rejestracja: 05 maja 2006, 09:02
Lokalizacja: Stąd

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Leo »

No, Panowie, zmiana tematu:
Jeśli Franek Strzała nie zmienił zdania,to na najbliższy piątek szukamy chętnych do Dutch Revolt.
"Szlabany w głowach podnoszą się najwolniej."
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: draco »

Przyjadę w piątek o 16:30 i zostanę najwyżej do 21:30. Bardzo chciałbym zagrać w Chaos in the Old World, coby lepiej szerzyć planszówkową zarazę po Warszawie. :D Przyniosę Himalayę, jeśli melee jest nadal zainteresowany zagraniem. Przyniosę też NsHex z dodatkiem. Chętnie zagram w Zooloretto z dodatkami, jeśli ktoś z graczy mógłby przynieść oraz wiele innych gier. Dlaczego spotkania trwają tylko 7 godzin. :cry:
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Geko »

draco pisze:Dlaczego spotkania trwają tylko 7 godzin. :cry:
Oj, nie marudź. Dla mnie najczęściej 5, a czasem 6 godzin.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: waffel »

A dla mnie 2,5. Graczy w CE standardowo zachęcam do przeczytania instrukcji na stronach FFG. Draco: ja CitOW przyniosę ale standardowo będę ok. 19.30 więc wyrabiasz się na styk. Ale już chyba nie ja jeden w Warszawie go mam, przecież jest i u Was i u nas chyba :)
berem
Posty: 1218
Rejestracja: 26 sie 2008, 14:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: berem »

Leo - ja nie grałem w Revolution The Dutch Revolt ale może bym się skusił.
Od której planujecie rozgrywke i tłumaczenie?
Chyba wypadałoby by jeszcze ktos dokoptował do gry by było ciekawiej.
Tak czy inaczej to przyniosę to moje HIS byś przynajmniej zobaczył jak moja wersja tej gry wyglada.
ODPOWIEDZ