Malowanie figurek - ekspresowe metody

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
Awatar użytkownika
Zmij
Posty: 592
Rejestracja: 29 gru 2016, 11:00
Has thanked: 119 times
Been thanked: 221 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: Zmij »

BOLLO pisze: 10 cze 2024, 16:02
Pytnanie czy musi być napis vortex czy te noname to to samo? Kurcze boję się w ciemno bać kolejnego bubla.
Właśnie różne opinie o tych no name, trochę ludzi pisało że chwilę im podziałało i padlo dlatego zdecydowałem się na ten Intlab. Akurat na allegro mi się trafił poniżej 100 zł
Awatar użytkownika
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4837
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1311 times
Been thanked: 1503 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: Mr_Fisq »

Speedpaint Metallics 2.0 - ktoś testował i podzieli się wrażeniami?
Sprzedam: Final Girl S1 PL, Arnak - zestaw, North Africa '41, High Frontier 4 All, Lewis & Clark, Fort Hendrix
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero), figurki do Kill Team, Stargrave - SF, Postapo.
musicer
Posty: 231
Rejestracja: 02 lut 2020, 11:28
Has thanked: 213 times
Been thanked: 24 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: musicer »

Mr_Fisq pisze: 16 cze 2024, 18:06 Speedpaint Metallics 2.0 - ktoś testował i podzieli się wrażeniami?
Dość fajnie szybko pokrywa się nimi kolczugi, jakieś fakturowe powierzchnie, tak że nie potrzeba washa.
Natomiast na gładkich powierzchniach no nie jest to pełnoprawny metalic. To raczej takie coś pomiędzy metalikiem a szarym/żółtym/czerwonym/brązowym/zielony.m w zależności od barwy.
Awatar użytkownika
Zmij
Posty: 592
Rejestracja: 29 gru 2016, 11:00
Has thanked: 119 times
Been thanked: 221 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: Zmij »

Mr_Fisq pisze: 16 cze 2024, 18:06 Speedpaint Metallics 2.0 - ktoś testował i podzieli się wrażeniami?
Testowałem kilka ale jak dla mnie efekt taki sobie, nie używam ich wogole, wolę te 2 minuty na washowanie czy drybrushowanie zwykłego metalika poświęcić. Jeżeli miałbym jakiś najlepszy wskazać to enchanted steel ale nadal to przepaść w porównaniu do tradycyjnych metalikow.
Awatar użytkownika
wrojka
Posty: 508
Rejestracja: 10 cze 2018, 00:00
Lokalizacja: Gdańsk Wrzeszcz
Has thanked: 247 times
Been thanked: 236 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: wrojka »

Mam dużo dużych modeli do pomalowania. Jako że jestem artystycznym kaleką, to zawsze jechałem na Wratibhone z puszki + Contrasty od Citadela. Mam kompresor (z reduktorem), mogę sobie ogarnąć aerograf, ale totalnie nie mam pojęcia czego użyć jako podkładku, żeby Contrasty na tym dobrze leżały.

Czy ktokolwiek ma jakieś doświadczenia i polecajki?
Awatar użytkownika
Zmij
Posty: 592
Rejestracja: 29 gru 2016, 11:00
Has thanked: 119 times
Been thanked: 221 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: Zmij »

wrojka pisze: 01 lip 2024, 17:59 Mam dużo dużych modeli do pomalowania. Jako że jestem artystycznym kaleką, to zawsze jechałem na Wratibhone z puszki + Contrasty od Citadela. Mam kompresor (z reduktorem), mogę sobie ogarnąć aerograf, ale totalnie nie mam pojęcia czego użyć jako podkładku, żeby Contrasty na tym dobrze leżały.

Czy ktokolwiek ma jakieś doświadczenia i polecajki?
Vallejo primer np taki jest bardzo dobrym podkladem do aero a i kontrasty na nim zacnie wygladaja. A juz najlepiej najpierw czarnym a potem zenithal bialym i figurki nabieraja dodatkowej głębi. Szczerze mowiac jak masz duzo modeli to pucha bedzie szybsza niz aero
Awatar użytkownika
wrojka
Posty: 508
Rejestracja: 10 cze 2018, 00:00
Lokalizacja: Gdańsk Wrzeszcz
Has thanked: 247 times
Been thanked: 236 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: wrojka »

Zmij pisze: 01 lip 2024, 18:09 A juz najlepiej najpierw czarnym a potem zenithal bialym i figurki nabieraja dodatkowej głębi. Szczerze mowiac jak masz duzo modeli to pucha bedzie szybsza niz aero
Dziękuję :)

Na aero decyduję się ze względu na koszta, możliwość późniejszego eksperymentowania i użyteczność do nakładania varnisha na koniec (zwłaszcza, że pewnie będę kłaść dwa - gloss + matte)
osimaru
Posty: 43
Rejestracja: 05 lip 2024, 14:59
Has thanked: 23 times
Been thanked: 7 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: osimaru »

Skończyłem malować figurki do Wrath of the Lich King z użyciem speedpaintów 2.0, a na podstawce farbka techniczna - śnieg Valhallan Blizzard. Nadszedł czas, aby wróciły do pudełka i zacząłem się zastanawiać… jak przechowujecie swoje pomalowane figurki od planszówek?

Nie chciałbym, aby podczas przechowywania coś się pościerało albo poobijało. Figurki zabezpieczone lakierem Vallejo Premium Color Satin Varnish 62.063
Awatar użytkownika
Zmij
Posty: 592
Rejestracja: 29 gru 2016, 11:00
Has thanked: 119 times
Been thanked: 221 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: Zmij »

osimaru pisze: 10 lip 2024, 15:52 Skończyłem malować figurki do Wrath of the Lich King z użyciem speedpaintów 2.0, a na podstawce farbka techniczna - śnieg Valhallan Blizzard. Nadszedł czas, aby wróciły do pudełka i zacząłem się zastanawiać… jak przechowujecie swoje pomalowane figurki od planszówek?

Nie chciałbym, aby podczas przechowywania coś się pościerało albo poobijało. Figurki zabezpieczone lakierem Vallejo Premium Color Satin Varnish 62.063
Jak masz zabezpieczone to nie masz się czego obawiać i możesz je trzymać jak chcesz. Trzymam w worku strunowym nawet niezabezpieczone i nic się nie dzieje
ODPOWIEDZ