Orzeł i gwiazda

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: Orzeł i gwiazda

Post autor: ragozd »

L na kartach na pewno bedzie mialo porzedwojenna wymowe ;)
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Awatar użytkownika
robert-wg
Posty: 135
Rejestracja: 13 wrz 2006, 12:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Orzeł i gwiazda

Post autor: robert-wg »

Wehr. Świetnie, że wkleiłeś obrazek ale czytaj również komentarze do obrazków na BGG. To karta sprzed kilku miesięcy i przede wszystkim sprzed korekty.
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6490
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 614 times
Been thanked: 971 times

Re: Orzeł i gwiazda

Post autor: Odi »

Niestety, obrazek ten wkleił również Rebel..... :|
Awatar użytkownika
robert-wg
Posty: 135
Rejestracja: 13 wrz 2006, 12:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Orzeł i gwiazda

Post autor: robert-wg »

BGG nie oferuje (niestety) funkcjonalności usuwania/edycji obrazków. Trzeba pisać do adminów, a Ci to robią długo i bardzo niechętnie :(
Awatar użytkownika
Wehr
Posty: 333
Rejestracja: 27 maja 2008, 19:10
Lokalizacja: C.K.S.M.K.Kraków/Zakopane
Has thanked: 12 times
Been thanked: 15 times

Re: Orzeł i gwiazda

Post autor: Wehr »

No to ja jestem ciekaw 1)dlaczego taka obciachowa fotka została w ogóle udostępniona, 2)dlaczego wydawnictwo pozwoliło rebelowi na jej wykorzystanie (albo nie poprosiło o jej ściągnięcie). Przypomina sytuację z karcianką "Lightning cośtam-cośtam" o Fall Weiss, gdzie występuje miasto Bydgoszez.
Obecnie: Agricola, Bitwy Westeros, 7 Cudów
Moja kolekcja
A to bym chciał :-P
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: Orzeł i gwiazda

Post autor: jax »

Dopuszczenie do publikacji tej fotki przy produkcie będącym już oficjalnie w przedsprzedaży to niestety amatorszczyzna. Coś takiego może zniechęcać potencjalnych kupujących, wyrabiać grze złe publicity itd.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
robert-wg
Posty: 135
Rejestracja: 13 wrz 2006, 12:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Orzeł i gwiazda

Post autor: robert-wg »

Rebel usunął kartę. Również poproszę adminów z BGG o usuniecie.
Archibald
Posty: 167
Rejestracja: 03 cze 2004, 23:39
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Orzeł i gwiazda

Post autor: Archibald »

Cirrus pisze: -IV "Każdy etap trwa 1 miesiąc czasu..." nie lepiej "Każdy etap trwa miesiąc czasu..."? Powtórzenie niepotrzebne.
A jeszcze lepiej "Każdy etap trwa miesiąc..." no bo jak miesiąc to wiadomo, że czasu a nie wagi, pojemności czy czegoś tam :)
Awatar użytkownika
Arteusz
Posty: 151
Rejestracja: 27 sty 2008, 12:18
Lokalizacja: Kielce

Re: Orzeł i gwiazda

Post autor: Arteusz »

Kilka zdjęć gry z konwentu "Pola Chwały 2009". Zdjęcia na BGG: http://www.boardgamegeek.com/images/thing/42396
Wszystkie za zgodą autora Roberta Żaka. Plansza, karty i żetony są jeszcze w wersji testowej, więc proszę nie wyciągać daleko idących wniosków :wink: .

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Plansza ogromna (dwa stoły musieliśmy złączyć aby grało się komfortowo).
Rozgrywaliśmy scenariusz "Wyprawa kijowska" w składzie :ja, hubertok, Bagu i Gonzo. Gra bardzo przyjemna. Pędrak był konsultantem ds. zasad, ale w zasadzie nie miał za dużo roboty.
Moje gry
Szlachectwa nie nabiera się przez urodzenie, ale przez czyny.
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: Orzeł i gwiazda

Post autor: ragozd »

Wyglad planszy jest docelowy, ale bedzie kartonowa, nie papierowa
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Awatar użytkownika
Larry
Posty: 167
Rejestracja: 28 kwie 2006, 13:42
Lokalizacja: Poznań Wilda

Re: Orzeł i gwiazda

Post autor: Larry »

Orła i Gwiazdę już zamówiłem, potem miałem przyjemność zagrania na Gramy w Gdyni i wydatku z pewnością nie żałuję- pierwsze wrażenie zdecydowanie korzystne, wygląda naprawdę bardzo fajnie. Mam dwa pytania- jakich rozmiarów jest samo pudełko i jakie koszulki pasują do kart?
Awatar użytkownika
robert-wg
Posty: 135
Rejestracja: 13 wrz 2006, 12:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Orzeł i gwiazda

Post autor: robert-wg »

Larry2903 pisze:Orła i Gwiazdę już zamówiłem, potem miałem przyjemność zagrania na Gramy w Gdyni i wydatku z pewnością nie żałuję- pierwsze wrażenie zdecydowanie korzystne, wygląda naprawdę bardzo fajnie. Mam dwa pytania- jakich rozmiarów jest samo pudełko i jakie koszulki pasują do kart?
1. Pudełko - rozmiar troszkę większy niż A4. Rozmiar bardzo zbliżony do tego stosowanego przez GMT.
2. Karty - rozmiar mini 57x87mm (takie jak w Hannibalu Barkasie)
TomuSS
Posty: 188
Rejestracja: 13 lip 2009, 17:46

Re: Orzeł i gwiazda

Post autor: TomuSS »

Hmm... Z tego co widzę to jedynym minusem całej gry jest wielkość planszy...
Wiadomo, że jest świetnie wykonana, ale niestety komfort gry nie jest świetny...
Co do kart to zdecydowanie najlepsze wyjście...
Hannibala mam i jeżeli o ten fakt chodzi to jest bardzo dobrze...
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Orzeł i gwiazda

Post autor: janekbossko »

a jak z czasem gry slyszalem cos niepokojącego ze trwa 6h
prawda to czy bujda?
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: Orzeł i gwiazda

Post autor: ragozd »

a ja slyszalem ze niektorzy z grajacych zagineli i nikt ich juz nie widzial ;)
Za mala plansza - zle. Wieksza - za duza ;) Dogodzic sie wszystkim jak widac sie nie da :)
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Awatar użytkownika
clown
Posty: 1226
Rejestracja: 13 sty 2009, 12:40
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 12 times

Re: Orzeł i gwiazda

Post autor: clown »

Dogodzic sie wszystkim jak widac sie nie da
Mogę Cię zacytować w wątku o Strongholdzie? Nie żebym był jakimś zwolennikiem gier o pseudooblężeniach, ale to co napisałeś jest odpowiedzią na Twoje wątpliwości w tamtym wątku :)
I może odpowiesz na pytanie potencjalnego kupującego o czas grania? (jak znasz odpowiedź na to pytanie) No chyba, że polski odbiorca nie jest "targetem docelowym" "Orła i Gwiazdy" i można go zbyć stwierdzeniem - "dogodzić się wszystkim nie da".
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Orzeł i gwiazda

Post autor: Dzej »

clown pisze:
Dogodzic sie wszystkim jak widac sie nie da
Mogę Cię zacytować w wątku o Strongholdzie? Nie żebym był jakimś zwolennikiem gier o pseudooblężeniach, ale to co napisałeś jest odpowiedzią na Twoje wątpliwości w tamtym wątku :)
I może odpowiesz na pytanie potencjalnego kupującego o czas grania? (jak znasz odpowiedź na to pytanie) No chyba, że polski odbiorca nie jest "targetem docelowym" "Orła i Gwiazdy" i można go zbyć stwierdzeniem - "dogodzić się wszystkim nie da".
AMEN.
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: Orzeł i gwiazda

Post autor: ragozd »

powiem wiec tak - gralem w TtA 2h, gralem i ponad 6h. Ta sama gra, inni gracze. Gralem w orla 2h i gralem 6h. Ta sama gra, inni gracze. Tylko czy taka odpowiedz swiadczy o grze? Czas tu zalezy bardziej od grajacych, tak wiec nie jestem w stanie podac czasu trwania rozgrywki.
Cytowac mnie mozna wszedzie, byle bez wyrwania z kontekstu, czyli z :P na koncu ...
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Orzeł i gwiazda

Post autor: janekbossko »

ale rozumiem ze sa scenariusze czy kampanie...
dlugosc rozgrywki da sie oszacować - przeciez nikt nie bedzie nikogo rozliczał z dokładnością do minuty

ja myślałem nad tym czy nie skusić sie na pre-order ale chyba jednak poczekam na wypowiedz szerszego grona odbiorców ktorzy zakupią w przyszlosci OiG.
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: Orzeł i gwiazda

Post autor: ragozd »

odradzam pre-order wszystkim tym, ktorzy zadaja takie pytania ;)
Te informacje sa powtarzane wszedzie, gdzie pre-order jest prowadzony :) tak jak i pelna instrukcja :) - na stronie wydawcy rownierz jest to podane :)
Gra stawia wieksze wyzwania niz powyzsze ;)
a wymiary map? Jedyne co moge powiedziet - jest duza :) wg zdjecia poltora na dwa i pol lokcia :)
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Awatar użytkownika
clown
Posty: 1226
Rejestracja: 13 sty 2009, 12:40
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 12 times

Re: Orzeł i gwiazda

Post autor: clown »

Pytanie o czas gry może się okazać kluczowe, bo potencjalny odbiorca będzie wiedział, czy znajdzie w swoim gronie ludzi do grania. To, że Ty masz dużo czasu do grania i mozesz grać sześć, czy dziesięć godzin w planszówki nie znaczy, że inni mają podobną sytuację. A po co mi na półce ładnie wydana gra, jeżeli nie będę mógł z nikim w nią zagrać, bo nikogo nie przytrzymam sześciu godzin przy planszy? Informacja o 180 minutach podawana jest przy grze. Tylko pytanie jest tego typu, czy jest to czas średni, czy może minimalny? Zresztą to pytania do autora/wydawcy, bo Ty ragozdzie (na szczęście) nim nie jesteś.
odradzam pre-order wszystkim tym, ktorzy zadaja takie pytania
Mam nadzieję, że nie jesteś też specem od marketingu "Orła i Gwiazdy", bo nie wróżę wtedy grze powodzenia. Chyba, że już zapomniałeś, ze głupich pytań nie ma, są jedynie głupie odpowiedzi - Twoje są wybitnym tego przykładem.
Następnym razem gdy nie będziesz miał czegos konstruktywnego do napisania, może po prostu tego nie pisz. Tak będzie lepiej - dla gry oczywiście. Najwyżej ucierpi Twoje napompowane jak balonik ego.
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: Orzeł i gwiazda

Post autor: ragozd »

Cale szczescie nie jestem specem od marketingu :). Ale Twoja opinia tylko pompuje moj balonik :)
Podany czas gry 3h jest czasem stricte dokladnym. Gra bedzie miala innowacyjny system przyspiaszania / zwalniania rozgrywki, a rowno p o 3h plansza automatycznie sie sklada ;) Tak wiec minimalny, sredni i maksymalny czas rozgrywki wynosi zawsze dokladnie 180 minut :P
1 miejsce na BGG w kategori zgodnosci czasu rozgrywki z pudelka a tym faktycznym :)
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: Orzeł i gwiazda

Post autor: jax »

180 minut to zdaje się czas mniejszych scenariuszy a nie całej wojny. Zresztą, nie chcę rozsiewać niesprawdzonych informacji. Jest autor na forum, może się wypowiedzieć. Będziemy wiedzieli z pierwszej ręki.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: Orzeł i gwiazda

Post autor: ragozd »

jax, pewnie Cie to nie zadowoli, ale czas gry w pelna kampanie to ok 2-12 godzin. Jak to na wojnie - nic sie przewidziec nie da. Jak ktos chce - moze wyciagnac srednia arytmetyczna, wazona, lub inna :)
Dla zwolennikow zas precyzyjnych odpowiedzi mam prosbe - ile wazy pies?
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Orzeł i gwiazda

Post autor: janekbossko »

ale pytanie nie brzmi ile trwa gra historyczna tylko jest pytanie o konkretny tytul.
Mam nadzieje ze ktos z testujacych sie wypowie moze i autor.

Ja rozumiem ze niektórzy dobrze sie bawia ale ich wypowiedzi ani nie sa pomocne ani tym bardziej mile, ja szukam odpowiedzi a nie zabawy w kotka i myszke.
ODPOWIEDZ