Prawa autorskie do zdjęć

Masz pomysł na grę planszową? Chciałbyś go kiedyś zrealizować? Chcesz się nim podzielić albo pomóc w realizacji jakiegoś pomysłu? Do dzieła!
loker
Posty: 32
Rejestracja: 09 lut 2009, 16:34

Prawa autorskie do zdjęć

Post autor: loker »

Witam. jestem w trakcie projektowania gry o II Wojnie Światowej. Elementem gry będą karty, na których chciałbym umieścić zdjęcia z epoki. Czy ktoś z Was orientuje się jaka jest możliwość wykorzystania zdjęć dostępnych w sieci i może zna jakieś godne zaufania portale, gdzie można kupić (najlepiej w miarę tanio) legalny dostęp do takich zdjęć z możliwością ich wykorzystania w grze, która być może będzie wydana. Z góry dzięki.
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1304
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 369 times
Been thanked: 219 times

Re: Prawa autorskie do zdjęć

Post autor: ShapooBah »

https://klosinski.net/licencja-na-co-zw ... c-zdjecia/ Ten artykuł chyba wyczerpuje temat w kwestii licencji i praw autorskich
Awatar użytkownika
Lynx
Posty: 15
Rejestracja: 20 kwie 2009, 22:18
Lokalizacja: Koszalin/Poznań
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Prawa autorskie do zdjęć

Post autor: Lynx »

Kiedyś interesowałem się tematem zdjęć z WWII i był jakiś taki motyw, że zdjęcia zrobione na rzecz "armii amerykańskiej" co do zasady są w domenie publicznej. Potraktuj to oczywiście jako trop, a nie prawdę objawioną - musisz to sam gdzieś zweryfikować.
Tu masz, na przykład wybór fotografii z WWII, które są w domenie publicznej https://www.archives.gov/research/military/ww2/photos.
Hex, Cats & Rock'n'Roll!
ODPOWIEDZ