(Gliwice) Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Aba
Posty: 1296
Rejestracja: 19 lis 2008, 22:02
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: Aba »

trzewik pisze:3. W kolejny poniedziałek jest robocze spotkanie Pomarańczowych Koszulek, więc jak ktoś jest Pomarańczowy lub chce być Pomarańczowy, to zaprszam.
Wydaje mi się że bardzo wąskie grono wybrałeś na taką informację. Myślę że zainteresuje większą część planszówkowego Śląska.
Awatar użytkownika
Salgi
Posty: 184
Rejestracja: 17 lut 2009, 21:04
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: Salgi »

trzewik pisze:3. W kolejny poniedziałek jest robocze spotkanie Pomarańczowych Koszulek, więc jak ktoś jest Pomarańczowy lub chce być Pomarańczowy, to zaprszam.
Czyli rozumiem, że nie będzie to stricte "growe" spotkanie a jedynie organizacyjne??

No i delikatnie (ale żeby wszyscy widzieli) :) pochwale trzewika za info na gamesfanatic odnośnie poniedziałkowych spotkań, bo inaczej pewnie bym się nie osmielił na przybycie do tak dobrze znajacego sie grona.
Choć doznałem traumatycznych przeżyć związanych z rozgrywka w Thurn und Taxis to i tak uznaje poniedziałkowe pózne popołudnie za udane choćby za sprawą Stone age.
Wielkie dzieki i czekam na kolejne wspólne granie. :D
trzewik

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: trzewik »

Granie planszowe będzie w poniedziałek normalnie przebiegało. Spotkanie Pomarańczowych odbędzie się w cichym kąciku i nie będzie przeszkadzało w zwykłej, tradycyjnej zabawie :)
Awatar użytkownika
tiamat
Posty: 180
Rejestracja: 09 paź 2008, 21:44
Lokalizacja: Zabrze k/Gliwic :D

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: tiamat »

Salgi - ponieważ grono już znasz, nie musisz już tak chwalić Prezesa :D
Mst - o ile pamiętam, uwaga miała być za podważanie autorytetu tłumaczącego zasady TuT

Co do Golden Age to poza kilkoma wątpliwościami rozwianymi pod koniec rozgrywki, standardowo graliśmy z małym błąd w regułach. Bład ten być może nieznacząco wpływa na rozgrywkę, ale jak to bywa w przypadku gry w Gliwicach - zmieniał wszystko :) A mianowicie po wygraniu akcji w aukcji (czyli poza własną turą) ruch wygrywającego (poza zapłaceniem włascicielowi) ogranicza się do wykonania tej akcji, ale nie czerpania z niej profitów, a więc można położyć dodatkowego chłopka na planszy czy pociągnąć kartę, ale wymiana karty na pieniądze, wysłanie wyprawy do kolonii itp odbywa się dopiero we własnej turze.
A ja ogolić się nie pozwolę! Noszę zarost od przed wojny!
A tu co mam i w co gram
Awatar użytkownika
GOOR
Posty: 75
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:52
Lokalizacja: Knurów

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: GOOR »

trzewik pisze:Spotkanie Pomarańczowych odbędzie się w cichym kąciku i nie będzie przeszkadzało w zwykłej, tradycyjnej zabawie :)

Czy spotkanie doszlo do skutku? Jako ze nie ma mnie w kraju prosze o info jakie kwestie byly poruszane...

Przepraszam za brak polskich liter ale korzystam z czeskiej klawiatury (koszmar)...
Cierń
Posty: 601
Rejestracja: 15 gru 2008, 11:53
Lokalizacja: Gliwice/Sośnica
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: Cierń »

GOOR pisze:
trzewik pisze:Spotkanie Pomarańczowych odbędzie się w cichym kąciku i nie będzie przeszkadzało w zwykłej, tradycyjnej zabawie :)

Czy spotkanie doszlo do skutku? Jako ze nie ma mnie w kraju prosze o info jakie kwestie byly poruszane...

Przepraszam za brak polskich liter ale korzystam z czeskiej klawiatury (koszmar)...
Może się mylę ale sadzę, że spotkanie odbędzie się w ten poniedziałek - 21.09 ... Mam nadzieje, że będzie krótkie :) - chciałbym sprawdzić mój najnowszy zakup - Chaos in the Old World...
Awatar użytkownika
GOOR
Posty: 75
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:52
Lokalizacja: Knurów

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: GOOR »

Cierń pisze: Może się mylę ale sadzę, że spotkanie odbędzie się w ten poniedziałek - 21.09 ...
No tak - dalem lekka plame :oops: Niestety w poniedzialek rowniez mnie nie bedzie wiec i tak prosze o info co ciekawego ustalono na spotkaniu.
maaku
Posty: 8
Rejestracja: 20 wrz 2009, 21:08

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: maaku »

Witam :]

Mam takie pytanie, bo interesuej się grami planszowymi. I dopiero teraz dowiedziałem się ,że co poniedziałek są organizowane spotkania w MDK na pierwszej stronie przeczytałem, że trzeba wpłacić 50zł rocznie;d Czy to się zgadza? Dalej aktualne?
Cierń
Posty: 601
Rejestracja: 15 gru 2008, 11:53
Lokalizacja: Gliwice/Sośnica
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: Cierń »

W zeszłym roku tak było nie wiem jak w tym - ale z góry płacić na pewno nie musisz :). Przyjdź, zagraj rozejrzyj się - to nic nie kosztuje...
Awatar użytkownika
Silent
Posty: 512
Rejestracja: 18 wrz 2007, 20:26
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Has thanked: 36 times
Been thanked: 9 times

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: Silent »

Witam

Dzisiaj nie uda mi się przybyć, ale deklaruję się, że będę Pomarańczowym na następnym Pionku :). Udanych ustaleń.
Pozdrawiam :)
Marcin aka Silent (czyt. Sajlent) :)
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: mst »

Ja przyniosę dzisiaj King of Siam i Dynastię Ming ale tradycyjnie nie obiecuję, że zdążę przeczytać instrukcje do obu gier. :)
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
trzewik

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: trzewik »

Maaku, zapraszam do przybycia. Przyjdziesz dwa, trzy razy i zadecydujesz czy atmosfera i warunki spotkań ci pasują i zapiszesz się na stałe (i zapłacisz na konto MDK 50 zł), czy jednak ci nie odpowiadają. Bez paniki. Zapraszam serdecznie.
Awatar użytkownika
tiamat
Posty: 180
Rejestracja: 09 paź 2008, 21:44
Lokalizacja: Zabrze k/Gliwic :D

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: tiamat »

Ja mam oczywiście Colosseum od zeszłego tygodnia, jak się dzisiaj nie uda, zagramy następnym razem...albo następnym...:) King of Siam i Dynastia Ming - piszę się na rozgrywkę, zasady do Dynastii Ming postaram się przeczytać, ale nie obiecuje, bo siedzę w robocie niestety :)
A ja ogolić się nie pozwolę! Noszę zarost od przed wojny!
A tu co mam i w co gram
trzewik

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: trzewik »

Spotkanie w warunkach bojowych (w sali zastępczej) przebiegało w warunkach bojowych (np. przez godzinę czekaliśmy z Tiamatem aż ktoś dotrze do MDK), ale w końcu udało się, spotkanie ruszyło z kopyta, na trzech stołach, 12 graczy, Chaos in the Old World, King of Siam, Wsiąść do pociągu...

Odbyło się też spotkanie dotyczące Pionka, jako że to spotkanie robocze, to raporcik z niego na forum Pomarańczowych Koszulek :)

Mam nadzieję, że w najbliższy poniedziałek nie będzie już problemów lokalowych.
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: mst »

King of Siam na cztery osoby bardzo dziwny, w sumie w pierwszych rundach nie bardzo jest sens zagrywać jakiekolwiek karty. Trzeba sprawdzić jak to wygląda w 3 osoby.
Zapomniałem, że niestety nie będzie mnie w MDK'u w przyszły poniedziałek więc partyjkę w Dynastię Ming musimy przełożyć na poniedziałek 05/10. :)
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
maaku
Posty: 8
Rejestracja: 20 wrz 2009, 21:08

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: maaku »

Hmm dotarłem do MDK ale na Rybickiej, i nie bardzo wiedziałem czy jest sens iść na Barlickiego;d Więc powiedzcie mi tylko czy te spotkania odbywają się na Rybnickiej, czy na Barlickiego obok Gch'u? ;]
Awatar użytkownika
Korzeń
Posty: 280
Rejestracja: 02 paź 2007, 22:31
Lokalizacja: Gliwice
Been thanked: 2 times

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: Korzeń »

Spotkania odbywają się w MDK na ul. Barlickiego 3 (duży, ładny budynek - żółty ) obok GCH. Sala jest w piwnicach, ale w wyjątkowych wypadkach jak ostatnio, gramy też na IIp w sali 41. Można zapytać portiera, gdzie iść.
adam.lakomy
Posty: 239
Rejestracja: 31 paź 2007, 18:30
Lokalizacja: Gliwice

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: adam.lakomy »

a gdziez to forum jest?
maaku
Posty: 8
Rejestracja: 20 wrz 2009, 21:08

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: maaku »

A po co Ci wiedzieć gdzie jest forum? Jest niedaleko pl.piastów ?
http://www.zumi.pl/namapie.html?&loc=Gl ... tive=false

na lewo ten wielki biały budynek od zaznaczonego pkt ;]
Awatar użytkownika
Salgi
Posty: 184
Rejestracja: 17 lut 2009, 21:04
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: Salgi »

maaku, że niby takim żartem zapodałeś, czy naprawde myslałeś że rozbija sie o centrum handlowe a nie o forum internetowe?? :D
Awatar użytkownika
salou
Posty: 1074
Rejestracja: 20 gru 2006, 19:19
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 47 times
Been thanked: 47 times

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: salou »

Witam

Na początku listopada otwierać będziemy kolejną Żyrafę, lokalizacja ARENA GLIWICKA :mrgreen: w związku z tym poszukiwana jest osoba :

1. znająca się na obsłudze klienta
2. znająca asortyment sklepu żyrafa
3. której jednym z hobby są gry planszowe :D


resztę sobie wyjaśnimy na ewentualnym spotkaniu.
Awatar użytkownika
kolderek
Posty: 1368
Rejestracja: 15 paź 2007, 17:25
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 1 time

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: kolderek »

trzewik pisze: Odbyło się też spotkanie dotyczące Pionka, jako że to spotkanie robocze, to raporcik z niego na forum Pomarańczowych Koszulek :)
właśnie, gdzie te forum pomarańczowych koszulek? niestety nie mogłem być ale następnym razem znów służę pomocą :-)
maaku
Posty: 8
Rejestracja: 20 wrz 2009, 21:08

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: maaku »

Salgi pisze:maaku, że niby takim żartem zapodałeś, czy naprawde myslałeś że rozbija sie o centrum handlowe a nie o forum internetowe?? :D
Takie mam poczucie humoru ;]
Awatar użytkownika
salou
Posty: 1074
Rejestracja: 20 gru 2006, 19:19
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 47 times
Been thanked: 47 times

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: salou »

salou pisze:Witam

Na początku listopada otwierać będziemy kolejną Żyrafę, lokalizacja ARENA GLIWICKA :mrgreen: w związku z tym poszukiwana jest osoba :

1. znająca się na obsłudze klienta
2. znająca asortyment sklepu żyrafa
3. której jednym z hobby są gry planszowe :D


resztę sobie wyjaśnimy na ewentualnym spotkaniu.
Sprawa zakończyły się sukcesem, na chwilę obecną zawieszam poszukiwania. :D
Awatar użytkownika
asiok
Posty: 1423
Rejestracja: 09 paź 2008, 17:29
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 331 times
Been thanked: 76 times

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: asiok »

salou pisze:
salou pisze:Witam

Na początku listopada otwierać będziemy kolejną Żyrafę, lokalizacja ARENA GLIWICKA :mrgreen: w związku z tym poszukiwana jest osoba :

1. znająca się na obsłudze klienta
2. znająca asortyment sklepu żyrafa
3. której jednym z hobby są gry planszowe :D


resztę sobie wyjaśnimy na ewentualnym spotkaniu.
Sprawa zakończyły się sukcesem, na chwilę obecną zawieszam poszukiwania. :D

A że tak po cichu zapytam.... Ceny w Arenie będą wyższe niż na Mikołowskiej? Pytam na podstawie tego co robi Gral - w marketach jest inna grupa odbiorców, inne czynsze i inne ceny...
ODPOWIEDZ