Space Hulk 3 ed. (Richard Halliwell)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
konev
Posty: 2094
Rejestracja: 22 gru 2006, 12:39
Lokalizacja: Tewkesbury (UK)

Re: Nowy Space Hulk

Post autor: konev »

Najlepiej chyba z płyty piankowej (Kappa). Płyta ta ma w środku piankę, a po zewnętrznych stronach karton. Na BGG wiele osób robi przegródki i wkładki do pudełek z tej płyty. Tutaj masz przykładowy sklep z cenami:
http://www.paleta-art.com.pl/ceny_plyty.html
Ostatnio sobie kupiłem do ogarnięcia Agricoli. Tnie się idealnie nożykiem za 5zł. Potem klej i gotowe :).

[EDIT] Ta firma twierdzi na swojej stronie, że sprzedaje w Lublinie płyty Kapa: http://www.plastics.pl/frames.php?f=oddzialy
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych
Monsoon Group :: Aktualne Spotkania :: Facebook
Awatar użytkownika
vder
Posty: 731
Rejestracja: 30 gru 2007, 20:20
Lokalizacja: warszawa
Has thanked: 306 times
Been thanked: 124 times

Re: Nowy Space Hulk

Post autor: vder »

bard.pl pisze: Ja ściągnę sobie coś z dawn of war
Soundtrack z dawn of war 2 jest do ściągnięcia za darmo stąd http://media.steampowered.com/apps/1562 ... dtrack.rar
Awatar użytkownika
Łukasz Pach
Posty: 424
Rejestracja: 16 sty 2009, 10:35
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Nowy Space Hulk

Post autor: Łukasz Pach »

Jeśli szukacie czegoś, w co można powkładać figurki by się nie uległy zniszczeniu to przeglądnijcie sobie te gąbki: http://bard.pl/36,PokazProdukty.htm
Nie sądzę jednak, by wtedy wszystko zmieściło się w jednym pudełku.
Łukasz Pach
Niegdyś pracownik Bard.pl aktualnie Grupa ADream
Dziękuję wszystkim z forum którzy mnie wspierali i którzy pomagali przy pracy nad Dominionem.
Promocji o kryptonimie "rozwalamy serwer" nigdy nie zapomnę. Dziękuję ;)
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1768
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 381 times
Been thanked: 94 times

Re: Nowy Space Hulk

Post autor: farmer »

Kurcze, dużo się naczytałem o tej grze, ale nic mnie tak nie zachęciło do niej, jak ten filmik :>. Ten gość jest niesamowity, potrafi mówić baaardzo przekonująco... a piosenka wymiata :twisted:

pozdr,
farm
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Nowy Space Hulk

Post autor: costi »

Adrahil pisze:Miałby ktoś jakiś pomysł, jak te wszystkie elementy umieścić w pudełku, żeby były tam bezpieczne i sensownie ułożone? Zwłaszcza figurki. Najbardziej mi się podoba coś w rodzaju "battle foam" (zdjęcia na BGG), ale razem z przesyłką to za droga impreza :(

Myślałem, żeby samemu zrobić takie przegródki w arkuszu pianki, ale... No właśnie z jakiego rodzaju pianki można by to zrobić - proszę o nazwę, jeśli ktoś zna. Ewentualnie, gdzie takie pojedyńcze arkusze można nabyć. Zapewne w jakiś marketach budowlanych są, ale pewnie w większej ilości.
Ja uzywam toreb z folii babelkowej. Wzialem jakies po sprzecie elektronicznym, ktore mieszcza w sobie ksiazke formatu A4 (czyli sa duzo za duze) i skutecznie wypelniaja one wolne miejsce w pudelku tak, ze nic nie lata. Trzeba tylko troche uwazac przy wkladaniu.
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Łukasz Pach
Posty: 424
Rejestracja: 16 sty 2009, 10:35
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Nowy Space Hulk

Post autor: Łukasz Pach »

Szanowni Państwo!
(Do zmiany powitania zainspirował mnie artykuł na temat sowa "Witam" który MisterC ma w podpisie)
-----------------
Gdzie ten gość załatwił taką piankę? Swego czasu kojarzę, że w sklepach z tapicerką były takie gąbki. Druga sprawa to to, że on musiał to wycinać na gorąco. Nie mam takich narzędzi by tak ładnie to zrobić więc chyba użyję gąbek feldhera.
Wszelkie rozwiązania mile widziane. Dzięki za linka do muzy :D
Łukasz Pach
Niegdyś pracownik Bard.pl aktualnie Grupa ADream
Dziękuję wszystkim z forum którzy mnie wspierali i którzy pomagali przy pracy nad Dominionem.
Promocji o kryptonimie "rozwalamy serwer" nigdy nie zapomnę. Dziękuję ;)
Adrahil
Posty: 76
Rejestracja: 06 sty 2005, 18:58
Lokalizacja: Lublin

Re: Nowy Space Hulk

Post autor: Adrahil »

Właśnie chodziło mi o coś takiego, o czym pisze MisterC. Pochodzę po sklepach i może znajdę jakiś arkusz pianki. Potem go dotnę do wymiarów pudełka i zrobię wnęki na figurki. Ale za pomysły oczywiście wszystkim dziękuję :)
Awatar użytkownika
TuReK
Posty: 1482
Rejestracja: 07 cze 2004, 13:57
Lokalizacja: Opole (d. Mecatol Rex)
Has thanked: 50 times
Been thanked: 75 times

Re: Nowy Space Hulk

Post autor: TuReK »

soundtrack z warhammer 40k chaos gate jest klimatyczny, epickosc, duzo chorkow itp
a i sama gra bardzo fajna :)
Z pustego i Saruman nie naleje
Awatar użytkownika
vder
Posty: 731
Rejestracja: 30 gru 2007, 20:20
Lokalizacja: warszawa
Has thanked: 306 times
Been thanked: 124 times

Re: Nowy Space Hulk

Post autor: vder »

Pytanie takie mam:

Czy ktoś kupił sobie 2 kopie by robić super hiper duże mapy? ewentualnie czy można znaleźć sporo scenariuszy które przeznaczone są na 2 wersje SH3? No i ogolnie czy ma to jakiś sens?
Awatar użytkownika
tokage
Posty: 964
Rejestracja: 26 cze 2008, 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nowy Space Hulk

Post autor: tokage »

Właśnie przyszedł mój prywatny i osobisty egzemplarz, po dwóch godzinach wyżynania figurek z wyprasek na usta cisnęło mi się tylko jak bardzo nienawidzę GW.

Zagrałem. Na ustach mam szeroki uśmiech który mam nadzieję szybko nie zejdzie. uwielbiam tą gre i warta jest każdej złotówki,

Skończyłem grę iii... gdzie ja mam schować figurki? Jak przetrzymujecie swojego SH? No byłem przygotowany na to że to się tu zmieści do pudła z powrotem po wyjęciu a tu nic. Wam się to wszystko mieści po włożeniu do pudła jeszcze z taką gąbką?
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Re: Nowy Space Hulk

Post autor: Muttah »

...a tymczasem SH w pierwszej dziesiątce na BGG :D Pfff, gdyby mi to ktoś powiedział miesiąc temu, to bym na pewno nie uwierzył.

Natomiast co do przechowywania, to też miałem ten sam problem. Ale pogłówkowałem chwilkę i zaopatrzyłem się w bardzie w gąbkowy separator za całe 4 złote (choć proponowali najpierw elegancki neseserek za 70PLN z gotowymi miejscami na figurki :D). Pociąłem moją gąbkę na dwa kawałki i zaaranżowałem wszystko tak:

-elementy planszy, żetony, klepsydra itd. w jednej połówce pudełka
-w drugiej drzwi, na których leży warstwa gąbki
-drugi płat gąbki oddziela drzwi od reszty tektury i stanowi "ściankę działową" dla figurek

po ułożeniu separatora na drzwiach zostaje akurat tyle miejsca, że typowy genek z rozcapierzonymi łapami może sobie normalnie stać i wieko pudełka nie będzie go przyciskać (a nawet jeśli, to gąbczane podłoże powinno zamortyzować ;) ) Przy pakowaniu figurek niestety trzeba trochę pobawić się w tetrisa (podobnie jak z tekturami na drugiej połowie), ale przynajmniej wszystko się mieści.
Awatar użytkownika
bart8111
Posty: 691
Rejestracja: 28 wrz 2008, 22:25
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Nowy Space Hulk

Post autor: bart8111 »

Ja bym powiedział raczej, że patrząc na średnią ocen to kwestią najbliższych dni jest pierwsze miejsce. Inną sprawą jest na ile uzasadnione było wydzielenie 3 edycji jako osobnego od pozostałych części wpisu na BGG.
Awatar użytkownika
blazej
Posty: 483
Rejestracja: 06 lut 2005, 20:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowy Space Hulk

Post autor: blazej »

A ja mam obawy czy to nie jest ciąg dalszy kampanii marketingowej GW, bo tempo wzrostu i skala ocen jest zaskakująca. Może gdyby to była nowa gra pomyślałbym, że jakiś fenomen, ale stary SH jest na 70 miejscu.
Awatar użytkownika
Sandman
Posty: 1406
Rejestracja: 11 lut 2009, 11:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nowy Space Hulk

Post autor: Sandman »

blazej pisze:A ja mam obawy czy to nie jest ciąg dalszy kampanii marketingowej GW, bo tempo wzrostu i skala ocen jest zaskakująca. Może gdyby to była nowa gra pomyślałbym, że jakiś fenomen, ale stary SH jest na 70 miejscu.
Ja tam profilaktycznie już zaniżam średnią. ;)
Planszowa przeszłość, teraźniejszość, przyszłość
Uzależniony od TtA :]
Visca el Barca!!!
Awatar użytkownika
konev
Posty: 2094
Rejestracja: 22 gru 2006, 12:39
Lokalizacja: Tewkesbury (UK)

Re: Nowy Space Hulk

Post autor: konev »

Swojego czasu BattleLore też podskakiwał, a po pewnym czasie znalazł swoje miejsce w szeregu. Ze Space Hulkiem pewnie będzie podobnie. W końcu każdy musi przed sobą (żoną) usprawiedliwić tak duży wydatek :).
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych
Monsoon Group :: Aktualne Spotkania :: Facebook
Awatar użytkownika
konev
Posty: 2094
Rejestracja: 22 gru 2006, 12:39
Lokalizacja: Tewkesbury (UK)

Re: Nowy Space Hulk

Post autor: konev »

Widzieliście to?
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?Vi ... 0434077845

Chłopak z Krakowa, niejaki Rafał Maj, sprzedał Space Hulka z pomalowanymi figurkami za $1,009.00.
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych
Monsoon Group :: Aktualne Spotkania :: Facebook
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowy Space Hulk

Post autor: Dzej »

Ludzie są porąbani ale jakbym miał pieniądze to przyznam że by mnie kusiło :wink:
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
Awatar użytkownika
aro_kal
Posty: 39
Rejestracja: 12 sie 2009, 21:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowy Space Hulk

Post autor: aro_kal »

Startował od ceny 550$ i już ta wydawał mi się abstrakcyjna. Oczywiście pięknie pomalował te figurki, ale przecież to tylko gra i dodatkowa farbka znacznie jej nie uprzyjemni.

Pozwolicie, że napiszę kilka spostrzeżeń odnośnie nowego SH. Reguły zostały nieco tylko zmodyfikowane i raczej na plus. Wiele aspektów zostało wyjaśnionych dobitnie i jednoznacznie. Jednak dziwi mnie niesamowity skok w rankingu na BGG. Wciąż jest to ten sam SH. Co z tego, że figurki są pięknie odlane, kiedy plastik użyty do ich produkcji w kategorii łamliwości i delikatności mógłby pobić wszystkie rekordy. Samo malowanie też należy do kosmicznie ciężkich. Cały ogrom detali może cieszyć, ale to są pionki do gry, a nie figurki na wystawę. Na jedną figurkę potrzebuję co najmniej dwóch wieczorów. To jednak takie narzekanie na siłę - w końcu widziały gały co brały. Najgorszą rzeczą jest ich wielkość. Ciężko im stać obok siebie. Czasami stoją na liniach nie zaś w samym centrum pola. Niejednoznaczność kierunku w którym terminatorzy są zwróceni także trochę przeszkadza.

Ja lubię tę grę. Jest naprawdę ładna. Ale pobicie Agricoli będzie nadużyciem.
Awatar użytkownika
aZiss
Posty: 91
Rejestracja: 24 paź 2005, 21:13
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Nowy Space Hulk

Post autor: aZiss »

aro_kal pisze:Najgorszą rzeczą jest ich wielkość. Ciężko im stać obok siebie. Czasami stoją na liniach nie zaś w samym centrum pola. Niejednoznaczność kierunku w którym terminatorzy są zwróceni także trochę przeszkadza.
Faktycznie, figurki bardzo ładne, ale ciut za duże w stosunku do korytarzy gdzie trzeba poruszać się gęsiego. Czasem są mocno poprzesuwane, bo detale przeszkadzają.
Wokół sami lunatycy ...
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: Nowy Space Hulk

Post autor: BloodyBaron »

aro_kal pisze: Jednak dziwi mnie niesamowity skok w rankingu na BGG.
tyle ludzi to kupiło, wydali kupę szmalu, muszą dać dychę na BGG - albo, żeby uzasadnić wydatek przed samym sobą/rodziną współdzielącą budżet, albo żeby zainteresować innych, którzy to potem kupią na rynku wtórnym z przebitką - jak to było z poprzednią edycją Space Hulka.

To gra kolekcjonerska - w tym sensie, że dla kolekcjonerów. Mechanika pewnie działa i gra bitewna ze scenariuszami dającymi się rozegrać w rozsądnym czasie kusi - ale chyba nie ma wątpliwości, że hype bynajmniej nie jest oparty na cudownej regrywalności tej gry czy jej miodności tylko na tym, że to czterdziestka, luks figurki i limitowana wersja.
_________
Moje gry
Awatar użytkownika
bart8111
Posty: 691
Rejestracja: 28 wrz 2008, 22:25
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Nowy Space Hulk

Post autor: bart8111 »

Ja tam bym się może aż tak konspiracyjnych teorii nie doszukiwał. Zwyczajnie po prostu większość osób, które wydała tyle kasy na tę grę to byli fani Space Hulka, z czasem jak w grę zagra szersze spektrum graczy ocena będzie spadać.
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Re: Nowy Space Hulk

Post autor: Muttah »

A ja powiem jeszcze inaczej, mianowicie z pozycji osoby która sporo słyszała o tej grze i grała w wersję komputerową, ale nigdy nie miała okazji zagrać w planszówkę. Co prawda udało mi się parę razy sieknąć w Space Crusade (aka Starquest), ale to jest zupełnie inna zabawa, mimo że formuła wydaje się identyczna.

SH 3rd edition mnie osobiście wdeptał w ziemię, bo pomijając super wykonanie (lubię ładne gry jak każdy) oferuje rewelacyjny klimat, ale przede wszystkim bardzo wciągający, asymetryczny konflikt, wymagający twardej i konsekwentnej taktyki. To jest wręcz jak łamigłówka, w której każda strona może wymyśleć sobie otymalne rozwiązania, tyle że potem nie ma wyjścia - życie je zweryfikuje. Ja wiem, że teraz każdy euro-nerd powie "no właśnie, kostki", ale ja mu na to że życie niestety tak właśnie działa, że w takich sytuacjach nie ma gwarantowanych rozwiązań, jak to już wielokrotnie pokazała historia rozmaitych konfliktów. W bitwie pod El Alamein Rommel został wyeliminowany przez dezynterię, a zastępujący go oficer kojfnął na zawał jak Brytyjczycy zaczeli lać z artylerii. I teraz to jest właśnie zagwozdka - w momencie kiedy (zdawałoby się) idealnie zoptymalizowany plan w jednym miejscu zawiedzie, to co teraz? Zacina się broń, gienek rozpruwa jednego termosa i nagle okazuje się, że cała flanka jest odsłonięta, wszystko się wali i trzeba jakoś zaadaptować wcześniejszy plan do nowych okoliczności - a piaseczek się przesypuje...
Awatar użytkownika
dasilwa
Posty: 1128
Rejestracja: 18 maja 2005, 18:33
Lokalizacja: Stolica
Been thanked: 1 time

Re: Nowy Space Hulk

Post autor: dasilwa »

Ja myślę, że ocenę 10 wystawiają osoby, które rzeczywiście tak myślą o tej grze i są to oceny szczere. Ocenę 1 lub 2 osoby, które chcą obniżyć średnia, ponieważ nie podoba im się to że Space Hulk jest tak wysoko w rankingu. A to już mi się nie podoba ponieważ nie o to chyba chodzi w tym rankingu.
Awatar użytkownika
aZiss
Posty: 91
Rejestracja: 24 paź 2005, 21:13
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Nowy Space Hulk

Post autor: aZiss »

Muttah pisze:Zacina się broń, gienek rozpruwa jednego termosa i nagle okazuje się, że cała flanka jest odsłonięta, wszystko się wali i trzeba jakoś zaadaptować wcześniejszy plan do nowych okoliczności - a piaseczek się przesypuje...
Ładne wytłumaczenie faktu, że jak źle dolosujesz command pointy, kostki nie wyjdą i jeden z oddziału zginie to już wszystko się sypie po równi pochyłej. W takim Doomie coś na to można było poradzić. Tu w tych wąskich korytarzach się nawet przestawić szybko nie można. Jednak gra od Dooma szybsza i luźniejsza. Nie męczy.
Takie wnioski z pierwszego scenariusza nota bene samobójczego :shock:.
Wokół sami lunatycy ...
dorelas
Posty: 26
Rejestracja: 11 lis 2005, 00:23
Been thanked: 5 times

Re: Nowy Space Hulk

Post autor: dorelas »

aZiss pisze: Tu w tych wąskich korytarzach się nawet przestawić szybko nie można. Jednak gra od Dooma szybsza i luźniejsza. Nie męczy:.
wlasnie dlatego Doom ssie, po suwa sie tymi pionami z puzzla na puzzel i masz wszystko gdzies. A w Space Hulku jest klaustrofobia , figurki blokuja ruch, pozycja kazdej z nich ma znaczenie. Zeby to zaliczac do negatywow? :shock:

Space jest szybki , meczy i ma opresywny klimat.
Doom jest latwy, nie obchodzi cie ustawienie, amunicja ani czas.
ODPOWIEDZ