Gra miesiąca - wrzesień 2009

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
B
Posty: 795
Rejestracja: 01 cze 2007, 21:08
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Gra miesiąca - wrzesień 2009

Post autor: B »

Nie ma, to ja założę, mam nadzieję że się nikt nie obrazi...

Dominion 18
Race for the Galaxy 14
Blue Moon 7
Carcassonne 4
Duel in the Dark 3
The Hell of Stalingrad 2
Ingenious 2
Agricola 1
Descent: Journeys in the Dark 1
Kingsburg 1
Odin's Ravens 1
Poison 1
Snow Tails 1
Twilight Struggle 1

57 rozgrywek.
Rządzą karcianki - blue moon w końcu powraca na stół! Z przyjemnych niespodzianek - w końcu udaje mi się zagrać w poison na 4 osoby i dobrze się przy nim bawimy.
Awatar użytkownika
Aba
Posty: 1296
Rejestracja: 19 lis 2008, 22:02
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Gra miesiąca - wrzesień 2009

Post autor: Aba »

Chaos in the Old World tuż przed TtA i Palce w Pralce :D
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6358
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: Gra miesiąca - wrzesień 2009

Post autor: yosz »

B pisze:Nie ma, to ja założę, mam nadzieję że się nikt nie obrazi...
Ja się obrażę ;) Dzięki - dzisiaj niedobry dzień w pracy ;)

U mnie nasłabszy planszówkowo miesiąc ever! Tylko 19 rozgrywek. Kilka nowości i w zasadzie nic co by mnie powaliło na kolana. Z nowości

Warhammer: Invasion - jedna, instruktażowa partia - może być fajne.. za cholerę nie mogę zagrać w Chaos in the old World :/
Burger, Baumaister & Co - jak to Schacht - mało zasad, trochę kombinowania. Na dwie osoby (w więcej jeszcze za dużo nie grałem) fajny, 30minutowy filler
Endeavor - na 3 osoby jest słabe, ale czuję potencjał na 4 i 5 osób
Louis XIV - spodziewałem się gry o ciężarze zbliżonym do Notre Dame a dostałem niezłego mózgożera :|
Wings of War - całkiem fajne, do pokombinowania, ale nie wiem jak często będzie wracało na stół
Leonardo da Vinci - najbrzydsza gra jaką widziałem, ale bardzo ciekawe mechanizmy

Niestety w tym miesiącu opadła mi chęć na granie w Race for the Galaxy :| w ogóle opadła mi chęć na granie, a to niedobrze. No i w związku z tym wszystkim nie przyznaję tytułu gry miesiąca. Za to będą dwa wyróżnienia.

Pierwsze dla nowego prototypu: Through the Europe (tytuł roboczy) autorstwa Filipposa - fajny pick-up-deliver, z kartami akcji. Potrzeba trochę ubarwienia licytacji, niektórych kart, ale już zapowiada się naprawdę fajnie

No i kolejny pick-up-deliver: Railways of England and Wales w wariancie zaawansowanym. Bardzo przyjemna gra. W jedynej rozgrywce poszło mi tragicznie. Dostałaby tytuł gry miesiąca gdyby nie zamieszanie z regułami, które po miesiącu dyskusji na BGG zaczynają w końcu się klarować (całkowicie inna wersja FAQ jest szykowana przez FRED - zupełnie inna niż ta, którą do tej pory można było znaleźć na BGG )
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3237
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: Gra miesiąca - wrzesień 2009

Post autor: Veridiana »

Aba pisze:Chaos in the Old World tuż przed TtA i Palce w Pralce
Wszystkie trzy podobnej ciężkości... :lol:

U mnie czołówka wyskoczyła do przodu:
Witchcraft - 18
Pandemic - 9

Wygrywa bezapelacyjnie Witchcraft (fanfary)
Debiut miesiąca - Race for the Galaxy
Powrót miesiąca - Hoity Toity
Rozczarowanie miesiąca - Portobello Market
Nadrobienie miesiąca (czyli: zagrałam dopiero teraz) - Książęta Florencji
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Gra miesiąca - wrzesień 2009

Post autor: kwiatosz »

Ja natomiast odwrotnie, po niemal roku ostrego zniechęcenia wróciła mi chęć do grania, oraz świeżo przyszło uwielbienie dla AT :)
Grą miesiąca bezapelacyjnie zostaje Chaos w starym świecie, no po prostu uwielbiam tę grę, jeszcze nigdy tak interesujący mnie klimat nie szedł w parze z takim wykonaniem :)
Na drugim miejscu będzie odkryty niedawno Dixit, który w odpowiednim towarzystwie jest przenajkozackszy :)
Kawałek dalej jest Cosmic Encounter, zagrałem dopiero 2 partie, więc nie mogę go sensownie ocenić, ale póki co ilość czystego czynnika HATE wypływającego z tego tytułu oraz wprost określone dobijanie graczy brakiem balansu jest tym, co ostatnio zacząłem bardzo cenić :)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Filip z Lublina
Posty: 1681
Rejestracja: 13 paź 2007, 08:46
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 19 times

Re: Gra miesiąca - wrzesień 2009

Post autor: Filip z Lublina »

miesiąc zdominowany przez Razzię! ta gra podoba się wszystkim;) poza tym poznałem sporo nowych gier, ale największe wrażenie zrobiły na mnie: Domaine i(o dziwo Wallace) Perikles.
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: Gra miesiąca - wrzesień 2009

Post autor: Don Simon »

yosz pisze:Pierwsze dla nowego prototypu: Through the Europe (tytuł roboczy) autorstwa Filipposa - fajny pick-up-deliver, z kartami akcji. Potrzeba trochę ubarwienia licytacji, niektórych kart, ale już zapowiada się naprawdę fajnie
Chcialem zaprotestowac! Takie bezczelne nakrecanie hype'u i sztuczne zwiekszanie zainteresowania kolejna niedorobiona gierka pseudo-autora, ktory juz bezwstydnie sprzedal swoje wczesniejsze "dzielo" za pare judaszowych groszy jest nie do przyjecia! Wstyd!

:twisted:
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
bartek_mi
Posty: 655
Rejestracja: 13 sie 2008, 20:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gra miesiąca - wrzesień 2009

Post autor: bartek_mi »

wyrownany rekord - 47 rozgrywek

czolowka:
battle line 17
mr. jack 9
RFTG, Ingenious po 5

wygrywa bezapelacyjnie

Battle line - spora losowosc, sporo kombinowania, proste reguly i... kompaktowa wielkosc (pudelko zastepcze na talie kart od ultrapro - wiekszosc gier na wyjezdzie) spowodowaly, ze wlasnie ta karcianka staje na najwyzszym stopniu podium we wrzesniu
Dice Hate Me :(
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6358
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: Gra miesiąca - wrzesień 2009

Post autor: yosz »

Don Simon pisze:Chcialem zaprotestowac! Takie bezczelne nakrecanie hype'u i sztuczne zwiekszanie zainteresowania kolejna niedorobiona gierka pseudo-autora, ktory juz bezwstydnie sprzedal swoje wczesniejsze "dzielo" za pare judaszowych groszy jest nie do przyjecia! Wstyd!

:twisted:
chciałem zaprotestować przeciwko bezpodstawnemu protestowi. Imć Szymon, nie zagrał we wcześniejszą grę wyżej wymienione autora i śmie krytykować coś czego nie zna. A poza tym jak śmiesz publicznie imputować że jestem nieobiektywny - rzucam Ci rękawicę i spotkajmy się na udeptanej ziemi... najlepiej z Through the Ages pod pachą :P
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Harun
Posty: 1099
Rejestracja: 21 sie 2006, 16:48
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 648 times
Been thanked: 524 times

Re: Gra miesiąca - wrzesień 2009

Post autor: Harun »

Tobago
Radek
Posty: 628
Rejestracja: 15 gru 2006, 21:20
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 6 times

Re: Gra miesiąca - wrzesień 2009

Post autor: Radek »

Ingenious - pozyskany w ramach math trade okazał się strzałem w 10. Podoba się żonie, podoba się dzieciom. Mi też się podoba :)
Lucf
Posty: 1346
Rejestracja: 09 lip 2008, 22:29
Been thanked: 1 time

Re: Gra miesiąca - wrzesień 2009

Post autor: Lucf »

Jedna partia RTycoon - graliśmy w 3 osoby. Skończyły nam się WSZYSTKIE ZNACZNIKI pustych miast a my graliśmy dalej. :) Ustalilismy czas o 01:00 koniec - jeszcze jedna tura i liczymy punkty :) Super gierka. Bardziej mi się podoba niż Steam.

Na drugim miejscu świetny Tikal. Gdyby nie RT Tikal byłby pierwszy!
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1768
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 379 times
Been thanked: 94 times

Re: Gra miesiąca - wrzesień 2009

Post autor: farmer »

Bezapelacyjnie Descent :P.
Dużo, fajnych i wesołych partii.

pozdr,
farm
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2268
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 397 times
Been thanked: 1045 times
Kontakt:

Re: Gra miesiąca - wrzesień 2009

Post autor: Leviathan »

U mnie znowu słabo. Jak zwykle przez brak czasu.

Zooloretto - 8 partii (wszystkie wygrane :mrgreen: )
Saboteur - 4
Jet Set - 3
Chang Cheng - 1
Irata - 1

Wczoraj rozpakowałem RftG i już się ślinię na myśl o pierwszej partii
:lol:
Awatar użytkownika
piotrek.t
Posty: 115
Rejestracja: 03 lut 2009, 12:08
Lokalizacja: Kopenhaga
Kontakt:

Re: Gra miesiąca - wrzesień 2009

Post autor: piotrek.t »

Po wakacjach, więc już normalna ilość rozgrywek - 16:

Othello - 4
Dominion - 3
Middle Earth Quest - 3
Pandemic - 3

Go - kilka partyjek, ale tylko przez internet - nie rejestruje gier poza planszą

najlepsza gra to Go a w realu - Dominion
Awatar użytkownika
piechotak
Posty: 399
Rejestracja: 17 gru 2007, 21:56
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 19 times
Been thanked: 24 times

Re: Gra miesiąca - wrzesień 2009

Post autor: piechotak »

Ingenious - wprawdzie tylko w wersji travel, ale i tak daje mnóstwo frajdy mnie i żonie.
Natomiast w kategorii "planszówki na komputerze" wygrywa Race for The Galaxy - genialna gra. Może dzięki reaktywacji grania w Białymstoku uda się wypróbować Rajd na żywo.
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Re: Gra miesiąca - wrzesień 2009

Post autor: draco »

85 rozgrywek w ponad 40 tytułów. Nie wiem, w ile gier zagrałem, bo lista zawiera na 1. miejscu Unpublished Prototype. :) Grą miesiąca zostaje Neuroshima Hex, w którą zagrałem 10 razy. Na listę granych tytułów wróciły YINSH i LotR: Konfrontacja. Tylko raz zagrałem w grę poprzedniego miesiąca, czyli Dixit. :cry: Z nowości najbardziej spodobał mi się Endeavor i chciałbym w niego zagrać jeszcze kilka razy, aby sprawdzić, czy nie jest powtarzalny.
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Gra miesiąca - wrzesień 2009

Post autor: Dzej »

Oczywiście Warhammer: Invasion zaraz potem Age of Conan .
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 2 times

Re: Gra miesiąca - wrzesień 2009

Post autor: melee »

118 rozgrywek, ale 80 w jedną grę ;)
kilka naprawdę niezłych nowych gier, wygrywa The Scepter of Zavandor
Awatar użytkownika
Sandman
Posty: 1406
Rejestracja: 11 lut 2009, 11:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gra miesiąca - wrzesień 2009

Post autor: Sandman »

U mnie, po sierpniowym przemęczeniu TtA, w tym miesiącu król wraca na tron wyżynając wszystkich pretendentów bez litości. Na drugim miejscu u jego boku (przy okazji debiut miesiąca) RftG, w którego wreszcie udało mi się zagrać i jestem zachwycony. Oba dodatki już w drodze. Na trzecim LotR: Konfrontacja, która powróciła na stół.

1. TtA
2. RftG
3. LotR: Konfrontacja
Planszowa przeszłość, teraźniejszość, przyszłość
Uzależniony od TtA :]
Visca el Barca!!!
Awatar użytkownika
godpuppet
Posty: 592
Rejestracja: 30 gru 2008, 12:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gra miesiąca - wrzesień 2009

Post autor: godpuppet »

grą września (słabiutkiego pod katem grania) zostaje u mnie świeżo nabyty Race for the Galaxy... zakochałem się :oops: :mrgreen:
All work and no play makes Jack a dull boy!
Awatar użytkownika
Tommy
Posty: 1739
Rejestracja: 25 lut 2008, 15:18
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 108 times
Been thanked: 27 times

Re: Gra miesiąca - wrzesień 2009

Post autor: Tommy »

Dla mnie wrzesień to też powrót do normalności po kosmicznie obfitym w plansżówki sierpniu....

No cóż, lepiej późno niż wcale jak to mówią, moją grą miesiąca zostaje ...... Thurn und Taxis - wstyd się przyznać, ale dopiero teraz poznałem tą grę i w kręgu mojej rodziny wyparł natychmiast wielbiony chyba przez 2 lata TtRide.

Grałem w TuT praktycznie w każdy weekend po kilka razy - REWELACYJNA gra.
"I used to roll the dice
feel the fear in my enemy's eyes"
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: Gra miesiąca - wrzesień 2009

Post autor: BloodyBaron »

U mnie bezapelacyjnie we wrześniu wygrywa Railroad Tycoon w wydaniu Rails of Europe.
Na drugim miejscu Catan Card Game - gra, która zawsze trafia na podium, kiedy tylko jest grana. Rewelacja.
_________
Moje gry
Awatar użytkownika
westwood
Posty: 432
Rejestracja: 04 gru 2007, 02:45
Lokalizacja: Kraków

Re: Gra miesiąca - wrzesień 2009

Post autor: westwood »

Miesiąc miałem skrajnie słaby z powodu obowiązków zawodowych.
Zdecydowanym zwycięzcą jest Space Hulk. Wahałem się, czy go kupować, bo ostatni raz grałem wiele lat temu i niewiedziałem, czy mój pociąg do tej gry nie wynika bardziej z sentymentu niż z czego innego. Jednak nie żałuję. Tym bardziej, że kumpel, który w życiu tej gry na oczy nie widział, polubił ją od pierwszej partii, wiec nie ma obaw, ze nie będę miał z kim grać :)
Awatar użytkownika
pingus
Posty: 755
Rejestracja: 25 lut 2008, 18:50
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Gra miesiąca - wrzesień 2009

Post autor: pingus »

Zdecydowanym zwycięzcą zostaje Dixit. Parę rozgrywek tylko, ale wreszcie spróbowałem i jest niesamowity.
ODPOWIEDZ