Die Tore der Erde (World Without End)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
iscariot
Posty: 52
Rejestracja: 06 sie 2008, 16:12
Lokalizacja: Gdańsk

Die Tore der Erde (World Without End)

Post autor: iscariot »

Z tego co widziałem, właśnie się pojawiła. Mam pytanie. Czy Galakta, wydawca "Filarów Ziemi" i rozszerzenia, prekursorów "Świata bez końca", ma w planach wydanie spolszczonej wersji tej gry? Jeżeli tak, to kiedy można się jej spodziewać.
Mam nadzieję, że mają w planie wydanie tej gry! :D Bardzo na to liczę.
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Die Tore der Erde (World Without End)

Post autor: yosz »

gra wydaje się niezależna językowo - chyba że są jakieś karty. Rio Grande Games na pewno wydaje po angielsku.
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
khaox
Posty: 419
Rejestracja: 13 wrz 2006, 15:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Die Tore der Erde (World Without End)

Post autor: khaox »

yosz pisze:gra wydaje się niezależna językowo - chyba że są jakieś karty
Zapewne sprawdzales na BGG? ;)
44 karty wydarzen - duzo tekstu, mozna zrobic tłumaczenie na kartce, ale no f### way, zeby przy 44 kartach to bylo wygodne

48 kart akcji - tekst + ikonki

a co do zaleznosci jezykowej to korespondowalem z Kosmos.de (fragment maila umiescilem na BGG, co zapewne tez widziales ;) ) znajomosc niemieckiego nie jest absolutnie wymagana , ale "zalecana" i jak mi dopisali w mailu "moze jednak poczekac na wydanie angielskie... bedzie pewnie przystępniejsze" - co wydaje się ciekawe, albo znalezli cos niejasnego w zasadach i angielskie wydanie bedzie poprawione albo faktycznie niemiecki jest na wyższym poziomie

A RGG nie wydaje, na BGN byl stosowny artykul... moze będzie na Essen jeżeli statki dopłyną na czas ;)
Awatar użytkownika
zanskar
Posty: 30
Rejestracja: 29 lip 2009, 10:23
Lokalizacja: zazwyczaj Małopolska :)

Re: Die Tore der Erde (World Without End)

Post autor: zanskar »

Może mail do Galakty w tej sprawie? :) Ja chętnie kupię jeśli będzie polska wersja (lub angielska, ale skoro RGG nie wyda...) Niemiecka wersja u mnie odpada przy tej ilości tekstu.
Awatar użytkownika
sowacz
Posty: 772
Rejestracja: 04 lut 2008, 11:08
Lokalizacja: Rumia
Been thanked: 26 times

Re: Die Tore der Erde (World Without End)

Post autor: sowacz »

Czy to ma coś związanego z Filarami Ziemi? I pewnie ten sam grafik Michael?
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Die Tore der Erde (World Without End)

Post autor: yosz »

khaox pisze:Zapewne sprawdzales na BGG? ;)
44 karty wydarzen - duzo tekstu, mozna zrobic tłumaczenie na kartce, ale no f### way, zeby przy 44 kartach to bylo wygodne

48 kart akcji - tekst + ikonki
......
ok ok ;)
A RGG nie wydaje, na BGN byl stosowny artykul... moze będzie na Essen jeżeli statki dopłyną na czas ;)
Masz rację - Mayfair wydaje
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
zanskar
Posty: 30
Rejestracja: 29 lip 2009, 10:23
Lokalizacja: zazwyczaj Małopolska :)

Re: Die Tore der Erde (World Without End)

Post autor: zanskar »

Owszem, ma wiele wspólnego z FZ - ten sam grafik Michael, ci sami projektanci, wydawca... No i przede wszystkim gra jest oparta na kolejnej powieści Kena Folleta.

Zastanawia mnie jaka będzie mechanika, chyba tym razem nie worker placement?
ODPOWIEDZ