Gra dla znajomych na ślub

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
veljarek
Posty: 1189
Rejestracja: 07 sty 2009, 19:50
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 5 times
Been thanked: 23 times

Re: Gra dla znajomych na ślub

Post autor: veljarek »

Powiem szczerze że uwielbiam planszówki, ale nie chciałbym by ktoś mnie uszczęśliwił na siłę Middle Earth Quest lub fury of dracula (chociaż te gra są dość fajne) lub jakąś grą za 300zł której klimatu nie łapie. Zdecydowanie wolałbym dostać jakiś kupon do sklepu internetowego na zakupy bo wiem że musiałbym coś kupić ale wybrałbym coś co mi pasuje. Nadal uważam że gra za 300 zł to przesada, chyba byłoby ci przykro gdyby powędrowała na półkę
Przemyśl czy kupujesz grę dla dwojga ludzi czy dla jednej z osób, bo coś czuję że celujesz w gusta męskie (bez urazy drogie panie)
Dogadaj się ze sklepem internetowym odnośnie bonu, niech nowożeńcy coś wybiorą a Ty zapłacisz. Proste i praktyczne
Uważam że bardzo ciężko trafić w czyjeś gusta odpowiednią grą, pomimo że zna się ludzi ludzi to do końca się nie wie co im się marzy.

Dostałem na prezent kilka gier (bo ludzie wiedzą że lubię planszówki) no i ... nie trafili. Gra leży na półce i się kurzy bo przykro sprzedać (chociaż niektóre już wymieniłem i przeraża mi mnie myśl że ktoś może spytać: "jak się gra w grę ode mnie?"). Ja wiem co lubie i w co będę grać.
_______________
Nie wystarczy grać w gry, trzeba jeszcze grać we właściwe gry
Eahl
Posty: 45
Rejestracja: 17 sie 2009, 21:56
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 7 times

Re: Gra dla znajomych na ślub

Post autor: Eahl »

Osoby z gatunku "Chinczyk + MiM", ktore znam, wkrecaly sie latwo w takie tytuly:

Ticket to Ride - w ktorejs tam wersji - w Skandynawie da sie bardzo fajnie grac we dwie osoby (tylko troche tania...)
Shadows Over Camelot (+ dodatek, bedzie kole 300z w sumie, a gra jest przesliczna...), tylko klopot z graniem w 2 osoby.
Carcassone (jak wspomniales wczesniej, odpada z innych powodow).
Colosseum (troche za tanie, ale Days of Wonder, zachwyca wykonaniem, tez nie do grania w 2 osoby)
Dominion + dodatek (same karty, nie ma figurek, ale miodnosc pierwszaklasa)

Zdecydowanie odradzam natomiast:
Arkham - dla poczatkujacych masakra, chociaz jak ktos umial grac pare godzin w MiMa to moze jakos przezyje...
Descenta - nie wiem czemu, mnie sie podoba, ale jak na razie nikomu z powyzszej kategorii sie nie spodobal

Mysle ze warto przygladanc sie Age of Conan, osobiscie nie widzialem, ale pierwsze wrazenie jest niezle.

P.
Awatar użytkownika
skanna
Posty: 1337
Rejestracja: 22 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 22 times

Re: Gra dla znajomych na ślub

Post autor: skanna »

Jak ma być dość drogie, efektowne, ładne i jeszcze kobiecie się podobać, to ja optuję za AoE III..
offtopikowa specjalistka - z góry przepraszam, to niezależne ode mnie i moich palców ;-)
Awatar użytkownika
steady
Posty: 1034
Rejestracja: 25 wrz 2006, 17:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gra dla znajomych na ślub

Post autor: steady »

Albo limitowany Caylus :)
Awatar użytkownika
skanna
Posty: 1337
Rejestracja: 22 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 22 times

Re: Gra dla znajomych na ślub

Post autor: skanna »

steady pisze:Albo limitowany Caylus :)

O tak, choć Caylusa nie lubię, to wersja limitowana jest przepiękna. I cenę ma akuratną do wymagań :twisted:
offtopikowa specjalistka - z góry przepraszam, to niezależne ode mnie i moich palców ;-)
Awatar użytkownika
bartusm
Posty: 66
Rejestracja: 14 gru 2008, 15:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gra dla znajomych na ślub

Post autor: bartusm »

W tym roku braliśmy z żoną ślub. Od planszówkowych ziomków dostaliśmy "1960: The Making of the President". Sprawdziło się połowicznie. Mi gra przypadła do gustu. Grałem dwa razy z kolegą i wrażenia są bardzo pozytywne. Z drugiej strony z żoną ani razu nie udało nam się zagrać. A w końcu miał być prezent na nową drogę życie :?

Chociaż nie ukrywam, że cudownie było obok porcelany i fajansu dostać w ślubnym prezencie wypasioną planszówkę 8)
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Gra dla znajomych na ślub

Post autor: costi »

Ja bym Dooma nie kupowal, bo IMHO ta gra jest po prostu slaba, w ogole nie czuc klimatu z wersji komputerowej. Juz lepiej Space Hulka - klimat podobny, a gra IMHO duzo lepsza (prostsza, a bardziej emocjonujaca) i swietnie sie prezentuje.

Popieram Age of Empires III, bardzo powaznie zastanowilbym sie nad Starcraftem z dodatkiem - na 2 osoby jest swietny i tez rewelacyjnie sie prezentuje.
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
veljarek
Posty: 1189
Rejestracja: 07 sty 2009, 19:50
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 5 times
Been thanked: 23 times

Re: Gra dla znajomych na ślub

Post autor: veljarek »

costi pisze:Ja bym Dooma nie kupowal, bo IMHO ta gra jest po prostu slaba, w ogole nie czuc klimatu z wersji komputerowej. Juz lepiej Space Hulka - klimat podobny, a gra IMHO duzo lepsza (prostsza, a bardziej emocjonujaca) i swietnie sie prezentuje.

Popieram Age of Empires III, bardzo powaznie zastanowilbym sie nad Starcraftem z dodatkiem - na 2 osoby jest swietny i tez rewelacyjnie sie prezentuje.
Czy myślicie że wskazane wyżej tytuły są dla kobiet?
_______________
Nie wystarczy grać w gry, trzeba jeszcze grać we właściwe gry
Awatar użytkownika
Fiona
Posty: 34
Rejestracja: 03 sie 2008, 17:24
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Gra dla znajomych na ślub

Post autor: Fiona »

Proponuję Touch of the Evil. Gra jest pięknie wydana, ma proste zasady, można grać i w trybie rywalizacji i trybie kooperacji.
Awatar użytkownika
piechotak
Posty: 401
Rejestracja: 17 gru 2007, 21:56
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 19 times
Been thanked: 24 times

Re: Gra dla znajomych na ślub

Post autor: piechotak »

To ja dorzucę jeszcze jeden tytuł, który razem z dodatkami mieści się w zadanym przedziale cenowym - Tannhauser. Kolorowe figurki, wielka plansza, wizualnie na pewno prezentuje się świetnie. Niestety nie grałem w to, ale ponoć najlepiej działa właśnie na 2 graczy.
Perpetka
Posty: 1124
Rejestracja: 06 sty 2009, 22:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Gra dla znajomych na ślub

Post autor: Perpetka »

veljarek pisze:
costi pisze:Ja bym Dooma nie kupowal, bo IMHO ta gra jest po prostu slaba, w ogole nie czuc klimatu z wersji komputerowej. Juz lepiej Space Hulka - klimat podobny, a gra IMHO duzo lepsza (prostsza, a bardziej emocjonujaca) i swietnie sie prezentuje.

Popieram Age of Empires III, bardzo powaznie zastanowilbym sie nad Starcraftem z dodatkiem - na 2 osoby jest swietny i tez rewelacyjnie sie prezentuje.
Czy myślicie że wskazane wyżej tytuły są dla kobiet?
A czemu nie? Widziałeś kiedyś, żeby ktoś na forum pisał "nie wiem, czy ta gra nadaje się dla faceta"? Co my jesteśmy, podgatunek?

Jeśli potencjalna obdarowana lubi MiMa, to czemu miałyby nie odpowiadać jej inne gry?
Awatar użytkownika
veljarek
Posty: 1189
Rejestracja: 07 sty 2009, 19:50
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 5 times
Been thanked: 23 times

Re: Gra dla znajomych na ślub

Post autor: veljarek »

Perpetka pisze:
veljarek pisze:
costi pisze:Ja bym Dooma nie kupowal, bo IMHO ta gra jest po prostu slaba, w ogole nie czuc klimatu z wersji komputerowej. Juz lepiej Space Hulka - klimat podobny, a gra IMHO duzo lepsza (prostsza, a bardziej emocjonujaca) i swietnie sie prezentuje.

Popieram Age of Empires III, bardzo powaznie zastanowilbym sie nad Starcraftem z dodatkiem - na 2 osoby jest swietny i tez rewelacyjnie sie prezentuje.
Czy myślicie że wskazane wyżej tytuły są dla kobiet?
A czemu nie? Widziałeś kiedyś, żeby ktoś na forum pisał "nie wiem, czy ta gra nadaje się dla faceta"? Co my jesteśmy, podgatunek?

Jeśli potencjalna obdarowana lubi MiMa, to czemu miałyby nie odpowiadać jej inne gry?
Perpetko, przeciez doskonale wiesz ze przedstawicielek Twojej płci jest niewiele wśród sympatyków planszówek.
Przeciez regularnie chodzisz na politechnike i widzisz ilu jest facetow a ile kobiet. Generalnie kobiety nie interesuja sie tak planszowkami jak faceci i o to mi chodzilo, a jeszcze dodajac do tego tytuł typu DOOM (strzelanak z komputera).

Przyznam ze z kobietami sie swietnie gra i sa rewelacyjnymi graczami, tylko szkoda ze jest ich tak malo w naszym gronie :(
_______________
Nie wystarczy grać w gry, trzeba jeszcze grać we właściwe gry
Awatar użytkownika
Benedetto XVII
Posty: 207
Rejestracja: 01 sie 2009, 18:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 12 times

Re: Gra dla znajomych na ślub

Post autor: Benedetto XVII »

Równierz podpisze się pod propozycją Space Hulka:

Wysoka cena - co u Ciebie jest na plus
Wgniatające w ziemię wydanie
Śliczne figurki
Proste zasady
BARDZO emocjonujące gry
Wysokie replayability

Jeżeli lubią klimat Obcego to na pewno chwyci. Po prostu po opisie wymagan widze ze klasyczne Euro moze się tu nie sprawdzic. Jeżeli to są artysci bardziej będą się liczyc emocje niz "zbalansowana mechanika", bardziej ładne niz praktyczne wydanie - a cięzko o cos ładniejszego niz SH.
Do tego to naprawdę gra z górnej półki - a jak nie chwyci to też stratni nie będą - spokojnie ta grę mozna traktowac jako inwestycję finansową.
Taka "zakamuflowana" koperta :)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
poooq
Posty: 1242
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:04
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Has thanked: 134 times
Been thanked: 61 times

Re: Gra dla znajomych na ślub

Post autor: poooq »

A może jakieś ręcznie rzeźbione, artystyczne szachy? Na dwie osoby chodzi jak złoto...
Po co piać, gdy można grać?
Odkrycie roku 2019: nie każdego interesuje moje zdanie.
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Gra dla znajomych na ślub

Post autor: costi »

Szczerze? Jakbym poprosil o planszowke i dostal szachy to bym sie wku***... ;)

Ocenzurowano - Don Simon
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Jabol
Posty: 207
Rejestracja: 28 kwie 2008, 22:32
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gra dla znajomych na ślub

Post autor: Jabol »

W przyszłym tygodniu także wybieram się na wesele kolegi mojej dziewczyny i również doszliśmy do wniosku że gra będzie najlepszym prezentem. Koleś podobno lubi grać na kompie tak więc sądze że i planszówką nie wzgardzi :). A jako znajomi nie bedziemy mu kompletu garnków kupować albo tym bardziej koperty dawać... Wybór padł na Small World. Proste zasady, dobra skalowalność, niewielka mózgożerność, duża interakcja, b. ładne wydanie (szczególnie dla osób ktore wcześniej grały tylko w Monopoly i zachwycał się metalowymi pionkami w kształcie butów i armatek...). IMO idealna. Do tego jeszcze jakieś 2 fajne filmy i powinna być z tego całkiem sympatyczna paczuszka :)
costi pisze:Szczerze? Jakbym poprosil o planszowke i dostal szachy to bym sie wkurwil... ;)
Nie ty jeden ;)
Każdy w końcu kiedyś zaczyna...
Awatar użytkownika
FormatC
Posty: 405
Rejestracja: 27 wrz 2007, 15:39
Lokalizacja: Lodz

Re: Gra dla znajomych na ślub

Post autor: FormatC »

Hmmmm... Wydaje mi sie, ze nie czytacie tego, co pisze soloo. Skoro o ludkach, dla ktorych kupuje prezent, pisze tak:
soloo pisze:Teraz jeśli chodzi o nich samych - to takie artystyczne małżeństwo (znaczy przyszłe małżeństwo) przed trzydziestką z Krakowa, i obawiam się, że gry typu Agricola, Osadnicy itd. po prostu nie znajdą u nich zrozumienia ze względu na klimat. To co ich interesuje w grach planszowych to przygoda, dreszczyk emocji itd.. Co do tych figurek tudzież ładnie wydanej gry - tak, zależy mi na tym, aby gra właśnie była przepięknie wydana, gdyż widziałem jak im się oczy świeciły gdy przeglądali u mnie Talizman, każdą figurkę oglądali, a jeśli chodzi o planszę to już w ogóle...
to po co wciskacie im Filary Ziemi? :/ Gdzie tam klimat, gdzie przygoda, gdzie, o zgrozo, dreszczyk emocji? I co za roznica, ze jeden z przyszlych graczy jest kobieta? Nawet jesli Wy, veljarku i costi, nie spotkaliscie kobiet, ktore LUBIA rywalizacje i mordowanie potworow, to nie znaczy, ze takie nie istnieja! :) soloo najwidoczniej zna jedna taka, wiec jesli jest przekonany, ze Doom obojgu sie spodoba, to czemu ma im go nie kupic? Mozliwe, ze "stereotypowa kobieta" nie przychodzi na Politechnike i nie gra w planszowki, ale kto powiedzial, ze kolezanka soloo jest "stereotypowa"?

Co do argumentow, czy lepszy SH czy Doom, to powiem tylko tyle, ze niedawno zrezygnowalam z kupowania SH bo jest TYLKO na dwie osoby. Co z tego, ze jest "lepszy", skoro nie zaprosza nikogo do wspolnej zabawy?... a w Doomie mozna grac "normalnie" w 4 osoby, a w Capture the Flag nawet w 6!
Awatar użytkownika
poooq
Posty: 1242
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:04
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Has thanked: 134 times
Been thanked: 61 times

Re: Gra dla znajomych na ślub

Post autor: poooq »

costi pisze:Szczerze? Jakbym poprosil o planszowke i dostal szachy to bym sie wkurwil... ;)
Prezent to prezent. Są ważniejsze powody do zdenerwowania niż szachy....
Po co piać, gdy można grać?
Odkrycie roku 2019: nie każdego interesuje moje zdanie.
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6490
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 614 times
Been thanked: 971 times

Re: Gra dla znajomych na ślub

Post autor: Odi »

My tu gadu gadu, A TEN ŚLUB JUŻ CHYBA BYŁ! 8)

soloo -> i co w końcu kupiłeś? Podobało się?
Awatar użytkownika
clown
Posty: 1226
Rejestracja: 13 sty 2009, 12:40
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 12 times

Re: Gra dla znajomych na ślub

Post autor: clown »

Pewnie kupił szachy i teraz się ukrywa :mrgreen:
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Gra dla znajomych na ślub

Post autor: costi »

FormatC pisze:to po co wciskacie im Filary Ziemi? :/ Gdzie tam klimat, gdzie przygoda, gdzie, o zgrozo, dreszczyk emocji? I co za roznica, ze jeden z przyszlych graczy jest kobieta? Nawet jesli Wy, veljarku i costi, nie spotkaliscie kobiet, ktore LUBIA rywalizacje i mordowanie potworow, to nie znaczy, ze takie nie istnieja! :)
Biorac pod uwage, ze proponowalem Space Hulka i Starcrafta, to chyba przytyk nietrafiony ;)

Co do Dooma - gralem w niego raz i w sumie to strasznie mnie znudzil. W sumie to nic, co gracz kontolujacy potwory wymyslil, nie bylo dla mnie wielkim wyzwaniem (gralismy 1on1). Drugiej partii juz nie bylo, bo wspolgraczowi tez sie nudzilo... Tylko dlatego odradzam ta gre. IMHO nie oddaje ona tempa ani klimatu komputerowego pierwowzoru.

@Odi & clown - jesli wesele bylo dobre, to od soloo uslyszymy w sorde :P
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
zanskar
Posty: 30
Rejestracja: 29 lip 2009, 10:23
Lokalizacja: zazwyczaj Małopolska :)

Re: Gra dla znajomych na ślub

Post autor: zanskar »

to po co wciskacie im Filary Ziemi? :/ Gdzie tam klimat, gdzie przygoda, gdzie, o zgrozo, dreszczyk emocji?
Jeśli ktoś czytał książkę to zaręczam, że przy minimum wyobraźni klimat jest naprawdę OK, oczywiście jeśli komuś taka konwencja pasuje i się w niej odnajdzie (nie każdy przecież musi lubiec opowieści o murarzach). Zresztą klimat zależy też przecież od atmosfery i nastawienia graczy... Dla mnie największa "przygoda" to spotkanie ze współgraczami a nie np. wyciągnięcie karty "przygody".
I co za roznica, ze jeden z przyszlych graczy jest kobieta? Nawet jesli Wy, veljarku i costi, nie spotkaliscie kobiet, ktore LUBIA rywalizacje i mordowanie potworow, to nie znaczy, ze takie nie istnieja! :) soloo najwidoczniej zna jedna taka, wiec jesli jest przekonany, ze Doom obojgu sie spodoba, to czemu ma im go nie kupic?
Stereotypy robią swoje :)

Swoją drogą jestem ciekaw na co soloo się zdecydował ostatecznie, bo jakoś charakterystyka "artystyczne małżeństwo przed 30-tką" mi się z Doomem nie kojarzy, ale może się mylę :)
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Gra dla znajomych na ślub

Post autor: kwiatosz »

Doom na 2 osoby to pomysł co najmniej zły, nie dziwię się że się nie spodobał - trzeba grać w pełnym składzie, wtedy gra jest naprawdę wyzwaniem dla marines i kawałkiem solidnej zabawy dla Pana Złego :)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Jervon
Posty: 165
Rejestracja: 07 maja 2006, 10:36
Lokalizacja: Łódź

Re: Gra dla znajomych na ślub

Post autor: Jervon »

Ja wtrącę tyle, że na SH w ogóle nie masz co spoglądać. Nie jest to gra dla przeciętnego planszówkowicza, nie oszukujmy się to gra dla ludzi, którzy siedzą jakoś w klimacie gier bitewnych. Dla ludzi, którzy potrafią obchodzić się z figurkami, będą umieli je złożyć, posklejać, oszlifować i najlepiej jeszcze pomalować. Ten obrazek ładnie to pokazuje :D

Obrazek

Ja osobiście wybrałbym Dooma - figurki nie są tak ładne jak te z SH ale nie trzeba spędzić przy nich kilku godzin aby zabrać się do grania. Grałem wielokrotnie w Dooma z jednym tylko marinem i chodzi bardzo dobrze, nawet lepiej niż na trzech marinów. Do tego tak jak już było powiedziane SH zamknie się w tym nowym małżeństwie i nie dopuści nikogo do zabawy Doom pozwoli na grę nawet sześciu osobom.

IMHO równie świetnym pomysłem jest Dracula. Gra bardzo ładnie wydana, bardzo wciągająca i przynosząca wiele frajdy zarówno hunterom jak i Draculi. Do tego można grać od dwu do pięciu osób.
- Koza!
- Co?
- Ty... wiesz co :p
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Gra dla znajomych na ślub

Post autor: costi »

Sorry, jesli ktos ma problem ze zlozeniem figurek do SH, to chyba ma dwie lewe rece. Przeciez tam wszystko jest ponumerowane i nawet kleju nie potrzeba...
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
ODPOWIEDZ