Dragon's Ordeal

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Dragon's Ordeal

Post autor: Dzej »

Niestety nie mój typ ale fani magi i miecza i innych talismanów będą w niebie :)
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: Dragon's Ordeal

Post autor: BloodyBaron »

Jak na grę przygodową, to grafiki na kartach nie rzucają o glebę. W Magii i Mieczu były według mnie o niebo lepsze.
_________
Moje gry
rhcorvin
Posty: 249
Rejestracja: 10 mar 2008, 09:33
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1 time

Re: Dragon's Ordeal

Post autor: rhcorvin »

Witam,
wszedłem sobie na stronkę tą co podali i można sobie w galerii tylko karty i kostki zobaczyć a większość grafik się nie ładuje. Jeśli te karty w grze są czarnobiałe tak ja je widać na stronce to jak na mój gust trochę na dzisiejsze standardy słabo. Grafiki mnie się osobiście nie podobają ale to rzecz gustu. Mechanika z tego co wyczytałem na forum wydaje się być interesująca ale jakbym miał wybrać czy zagrać w talizman czy w to to wolę talizman. Wiadomo że pewnie z sentymentu do magii i miecza:). Natomiast jak porównując do innych gierek i jako że posiadam descenta to zdecydowanie zamiast usiąść do tej gry wybrałbym descenta. Dla nowych graczy biorąc pod uwagę tą mechanikę rzeczywiście gra może być okey, niektórzy tu pisali że runebound tu się na razie nie wypowiem. Po pierwsze dlatego że runebounda nie grałem (chociaż mam od jakiegoś czasu się przymierzam do rozgrywki) a po drugie ciężko tak naprawdę porównywać skoro się nie zagrało.
rh
Grać czy nie grać oto jest pytanie. OCZYWIŚCIE GRAĆ!!!
Awatar użytkownika
Klos
Posty: 1065
Rejestracja: 29 wrz 2007, 22:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Dragon's Ordeal

Post autor: Klos »

Potwierdzam - wogole grafice nie mozna si eprzyjrzec bo si enie laduje, a to co jest przedstawione .... no to tak mocno srednio pasuje.... nie na dzisiejszy poziom gier chyba....
Owszem, widzialem gdy fantasy z tego typu grafika wydane dosc niedawno (Dorn), ale nawet tam wszytsko bylo bardziej klimatyczne. I mechanika byla naparwde dobra, wiec nie bede nic mowil poki nie zagram.
Awatar użytkownika
Witold Janik
Posty: 445
Rejestracja: 25 sty 2008, 13:00
Lokalizacja: spod Warszawy
Kontakt:

Re: Dragon's Ordeal

Post autor: Witold Janik »

Mi się wszystko ładuje jak trzeba, pewnie coś macie niehalo z przeglądarką czy cóś :roll:
- Albo my graliśmy źle, albo wy (...), w naszej partii wyniki były w granicach 20-30. Co prawda gra skończyła się szybko (wcześnie papież umarł), ale chyba nie może to mieć aż takiego wpływu.
- U nas papież umarł w ostatniej turze - może stąd różnica.
Awatar użytkownika
poooq
Posty: 1240
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:04
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Has thanked: 134 times
Been thanked: 61 times

Re: Dragon's Ordeal

Post autor: poooq »

Na moje oko, skany pochodzą z różnych etapów zaawansowania prac nad grą. Opisy na kartach nie do końca do siebie pasują (mocno odmienne projekty kart "ekwipunku" i "zaklęć"), tak jak i grafiki, całość zapowiada się w mocno oldschoolowym klimacie i nie trzeba tego wcale odbierać jako wadę. Jak ktoś lubi graficznie gry pokroju Monstrum to się ucieszy. Na pewno kilka ciekawych pomysłów będzie można tam spotkać.
I kultowe "ciągniesz dwie karty".
Po co piać, gdy można grać?
Odkrycie roku 2019: nie każdego interesuje moje zdanie.
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2268
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 397 times
Been thanked: 1045 times
Kontakt:

Re: Dragon's Ordeal

Post autor: Leviathan »

janekbossko pisze:znalazlem ta herezje
20 lat temu ok była fajna
ona ngdy nie byla fajna! :twisted:
Nie mogę pozostawić tego bez komentarza.
Magia i Miecz była jest i będzie klasyką.

Zgadzam się z tym, że obecne wydanie (sic!) niekoniecznie przywodzi na myśl najlepsze skojarzenia i osobiście nie zamierzam się na nie przerzucać. Pozostanę przy starym dobrym MiMie - sentyment sentymentem, ale to i pragmatyczne podejście.

Do starego MiMa stworzyłem ponad 1.500 dodatkowych kart. Szereg innych osób wiele, wiele więcej. Pokażcie mi inną grę, którą fani aż tak bardzo rozbudowali? To mówi samo za siebie.


Żeby nie było całkowitego offtopu, to samo Dragon's Ordeal na pierwszy rzut oka (po obejrzeniu kilku przykładowych kart) wygląda na bardzo MiMopodobne. Przywodzi mi to na myśl Magiczny Miecz, a to nie jest dobre skojarzenie.
;)
rhcorvin
Posty: 249
Rejestracja: 10 mar 2008, 09:33
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1 time

Re: Dragon's Ordeal

Post autor: rhcorvin »

odnośnie nie ładowanie się obrazków na ie-syfie się nie ładują widocznie nie dopasowali za bardzo do ie. Natomiast na ff wsio okey:).
rh
Grać czy nie grać oto jest pytanie. OCZYWIŚCIE GRAĆ!!!
tomfid
Posty: 14
Rejestracja: 01 maja 2008, 17:42

Re: Dragon's Ordeal

Post autor: tomfid »

Ocena grafik to kwestia gustu- mi na przykład bardzo się podoba pomysł na czarno białe obrazki - tworzą mroczny, tajemniczy klimat i sądzę, że pasują do konwencji gry. Mają też swój unikatowy styl, a rozplanowanie kart jest przejrzyste i eleganckie. Oczywiście najważniejsza będzie mechanika - z tego, co wywnioskowałem z relacji DarkenSana jest to mocna strona i nowotorsko rozwiązana. Zagramy, zobaczymy, ale gdybym miał oceniać po grafikach, to bym kupił.
Awatar użytkownika
GoldenDragon
Posty: 611
Rejestracja: 11 lut 2009, 22:50
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

Re: Dragon's Ordeal

Post autor: GoldenDragon »

Na plus widzę jakieś karty questów do zrealizowania, składana plansza, odróżnienie niektórych kart innym kolorem - wydaje się to takie bardzo rozwinięte.
Na minus na pewno część kart czarnobiała, układ kart czy lokacji strasznie podobne do MiM-a.
Ma być egzemplarz na Gratislavii to się przekonamy. Ciekawe co ekipa z trik-traka zobaczyła, że chcą promować ten tytuł?
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Dragon's Ordeal

Post autor: Dabi »

Wygląda gra nieźle - klasycznie jeśli można się tak wyrazić aczkolwiek imo całkiem klimatycznie

Czarno białe grafiki mnie nie rażą

Ciekaw jestem elementów mechaniki - czyli ile dało radę wycisnąć z tworów MiMo podobnych.
Gra wygląda jednak na bardziej złożoną - co jest dobre.
No i ciekawi mnie cena

Życzyć wypada powodzenia.
Awatar użytkownika
TRIK-TRAK.com.pl
Posty: 102
Rejestracja: 15 cze 2009, 19:30
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Dragon's Ordeal

Post autor: TRIK-TRAK.com.pl »

Witajcie! Miło nam poinformować iż nasz sklep został oficjalnym dystrybutorem gry Dragon's Ordeal. Wszelkie materiały promocyjne będą rozsyłane do sklepów i serwisów. Już niedługo przy naszej pomocy powstanie strona dragonsordeal.pl. Na razie większość informacji widnieje na stronie wydawcy.
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Dragon's Ordeal

Post autor: Dzej »

tomfid pisze: z tego, co wywnioskowałem z relacji DarkenSana jest to mocna strona i nowotorsko rozwiązana.
DarkenSan zdobywa też po 100 VP w partiach 4 osobowych RftG :lol:
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Dragon's Ordeal

Post autor: Nataniel »

A tak serio to o co chodzi z ta Aparycja?
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
bajeczny
Posty: 71
Rejestracja: 01 mar 2008, 13:51
Kontakt:

Re: Dragon's Ordeal

Post autor: bajeczny »

Aparcyja: pozytywna - wyglad postaci robi pozytywne wrazenie, nie chcialem dawac Aparycja: ładny albo śliczny ;)

Jest to informacja jak postrzegana jest dana postać w świecie. Moze miec to wplyw na niektore karty itd.
http://www.rakugames.pl
Facebook - zostań fanem Dragon's Ordeal! http://www.facebook.com/dragonsordeal
Forum Dragon's Ordeal na Gamekeeper
Dragon's Ordeal na BGG - http://www.boardgamegeek.com/boardgame/ ... ons-ordeal
Awatar użytkownika
poooq
Posty: 1240
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:04
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Has thanked: 134 times
Been thanked: 61 times

Re: Dragon's Ordeal

Post autor: poooq »

Fabularny wstępniak niedwuznacznie sugeruje nutkę kooperacyjno-drużynową. Czy znajdziemy tam takie wątki?
Po co piać, gdy można grać?
Odkrycie roku 2019: nie każdego interesuje moje zdanie.
Awatar użytkownika
bajeczny
Posty: 71
Rejestracja: 01 mar 2008, 13:51
Kontakt:

Re: Dragon's Ordeal

Post autor: bajeczny »

Nie bedzie w podstawce kooperacji.
http://www.rakugames.pl
Facebook - zostań fanem Dragon's Ordeal! http://www.facebook.com/dragonsordeal
Forum Dragon's Ordeal na Gamekeeper
Dragon's Ordeal na BGG - http://www.boardgamegeek.com/boardgame/ ... ons-ordeal
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2268
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 397 times
Been thanked: 1045 times
Kontakt:

Re: Dragon's Ordeal

Post autor: Leviathan »

bajeczny pisze:Nie bedzie w podstawce kooperacji.
"W podstawce"?

Szykujecie dodatki?
W sumie to logiczne działanie.
:mrgreen:
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Re: Dragon's Ordeal

Post autor: Muttah »

Osobiście zastanawiam się kto kupi kolejny klon MiMa... A z "modularną" planszą z kart to jeszcze komuś mało takich gier? Dungeoneer, Anima, chyba nawet ta karcianka "wiedźmin" (chociaż w sumie nie wiem).

A względem ciekawej mechaniki to chyba nie chodzi Wam o rzuty z serii "cecha + 2k6", bo nie uwierzę... Ikonki na kartach śmierdzą mi runeboundem (jest mieczyk i łuk, to pewnie ranged combat oraz melee). Także ja póki co tych super innowacji nie widzę, ale najwyraźniej coś mi umyka :roll:
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Dragon's Ordeal

Post autor: Dzej »

A po co innowacja skoro ta formuła nadal się sprawdza?
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
Awatar użytkownika
GoldenDragon
Posty: 611
Rejestracja: 11 lut 2009, 22:50
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

Re: Dragon's Ordeal

Post autor: GoldenDragon »

MiM + Runebound + własne pomysły = może być cosik przyjemnego. Dajmy grze szansę:)
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Dragon's Ordeal

Post autor: Dabi »

GoldenDragon pisze:MiM + Runebound + własne pomysły = może być cosik przyjemnego. Dajmy grze szansę:)

Tym bardziej że jak wychodzi kolejna gra o uprawianiu marchewki w dodatku brzydka to jakoś aż takie głosy krytyki dotyczące wtórności się nie podnoszą ;)

Gra może być ciekawą prostą pozycją z lepszymi zasadami niż wspomniany Talisman (MiM)
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: Dragon's Ordeal

Post autor: BloodyBaron »

Dabi pisze: Tym bardziej że jak wychodzi kolejna gra o uprawianiu marchewki w dodatku brzydka to jakoś aż takie głosy krytyki dotyczące wtórności się nie podnoszą ;)
Fakt, nie podnoszą. Ale mniej więcej z tego powodu nie podnieca mnie Loyang ani trochę... Le Havre - a owszem, ale kolejna gra o hodowaniu fasoli i marchewki już nie bardzo - Agricola jak najbardziej wypełnia tą lukę w kolekcji.
_________
Moje gry
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Re: Dragon's Ordeal

Post autor: Muttah »

przypomnę Wam te komentarze jak zabiorę się za wydawanie którejś z własnych gier :twisted: (tyle tylko, że w moich będzie tak gwałtowny powiew świeżości i tak niebywała elegancja mechaniki, że nawet mucha z Essen nie siądzie :lol: )
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: Dragon's Ordeal

Post autor: BloodyBaron »

Muttah pisze:przypomnę Wam te komentarze jak zabiorę się za wydawanie którejś z własnych gier :twisted: (tyle tylko, że w moich będzie tak gwałtowny powiew świeżości i tak niebywała elegancja mechaniki, że nawet mucha z Essen nie siądzie :lol: )
elgancja mechaniki? :) Muttah, będziesz robił eurogry? Po tym wszystkim, co tu na forum wypisywałeś? :)
_________
Moje gry
ODPOWIEDZ