Kraby

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Kraby

Post autor: Tycjan »

Na Gratislavii (7-8.11) odbędzie się przedpremierowy pokaz nowej gry Folko Kraby
Tutaj zdjęcie: http://www.gamesfanatic.pl/2009/11/03/g ... entarza-7/

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
Van
Posty: 1062
Rejestracja: 24 sie 2006, 19:10
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times

Re: Kraby

Post autor: Van »

Ja już miałem okazję grać i przyznam, że gra jest warta uwagi. Lepsza zdecydowanie od hooopa tegoż autora :wink: Dawno dosyć w to grałem i nie wiem czy w między czasie nie nastąpiły jakieś zmiany większe ale z tego co czytałem na games fanatic opis mechaniki bardzo przypominał to co dane mi było poznać. Do fajnych rozwiązań należy obstawianie kolorów i do tego zasada, że dwóch nie może obstawić takim samym mnożnikiem tego samego rodzaju krabów (czyli koloru). Dzięki temu gracze pomagają sobie ale też mogą przeszkadzać innym. Bardzo dobra gra ogólnie rzecz biorąc :) .
Van_Hoover
#Lista gier
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Kraby

Post autor: Tycjan »

Czyli zapowiada się ciekawie, bo wygląda milutko ;)

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 96 times
Kontakt:

Re: Kraby

Post autor: WRS »

Takie pytanie do P.T. Autora mnie naszło...

Jakie jest (o ile w ogóle) powinowactwo Krabów z Uptown?
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
Awatar użytkownika
folko
Posty: 2442
Rejestracja: 23 wrz 2004, 13:26
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: Kraby

Post autor: folko »

:-) Tu i tu występują żetony, tu i tu zagrywa się żeton i dobiera. Podobne powinowactwo jak przy Domino, Rummikubie, Ingeniousie i wielu innych ;-)
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 96 times
Kontakt:

Re: Kraby

Post autor: WRS »

Czyli na Pionku dopytam ;)
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4784
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1040 times

Re: Kraby

Post autor: Trolliszcze »

Dorwałem w Planszomanii za nieprzyzwoicie niską cenę, z myślą, że będzie na przyszłość, dla córki (niespełna dwuletniej, więc na granie jeszcze troszkę za młoda). I co się okazało? Że to wcale nie jest gra dla dzieci, tylko rewelacyjny przerywnik do toczenia krwawych bojów z żoną! Rozgrywamy po kilka partii z rzędu, kiedy córka drzemie popołudniu. Szybka, wesoła gra wymagająca odrobiny strategii i mnóstwa taktycznego myślenia. Polecam!
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 96 times
Kontakt:

Re: Kraby

Post autor: WRS »

No ja od pierwszego wejrzenia jestem w Krabach zakochany. Pisałem o tem na GF...
http://www.gamesfanatic.pl/2009/12/13/k ... zut-okiem/
Poziom hate w tej grze (zwłaszcza w składzie większym niż 2) jest niesamowity!
Ale takie gry lubię.
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4784
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1040 times

Re: Kraby

Post autor: Trolliszcze »

Trochę smutno, że tak dobra gra przeszła, przynajmniej na tym forum, zupełnie bez echa. Poczytałem kilka opinii na BGG i złapałem się za głowę. Ktoś np. pisał, że początek jest nudny i można stawiać żetony gdziekolwiek, bo nie ma to żadnego znaczenia. To chyba był ktoś, kto w Kraby wiele nie grał, bo moim zdaniem kombinowanie zaczyna się od drugiego ruchu. Jak powiedziałem żonie, jeszcze przed pierwszą grą, że Kraby zaprojektował Folko, to na jej twarzy pojawił się grymas, bo z K2 ma niemiłe wspomnienia (ach, ci ginący himalaiści...). A teraz po partii Krabów pyta: To co, jeszcze raz?
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 96 times
Kontakt:

Re: Kraby

Post autor: WRS »

To kolejny przykład, że niekoniecznie jakość, ale często ten-czas i to-miejsce decydują o sukcesie.

Mnie zachwycają "sojusze" zawiązywane przy danym ruchu. Zostało to - w pewnym sensie - rozwinięte w Qubiksie, ale Kraby mają swoją kapitalną specyfikę.

Staram się polecać... :D
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
Awatar użytkownika
Hobold
Posty: 46
Rejestracja: 27 mar 2013, 14:35
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Kraby

Post autor: Hobold »

Gra jest rewelacyjna. Przede wszystkim regrywalna! Świetna również dla młodszych graczy: szybkie przeliczanie , interakcja negatywna, zawieranie paktów (jak pisał WRS).

Polecam gorąco!
ODPOWIEDZ