Półprodukty do projektowania planszówek

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Damerien
Posty: 32
Rejestracja: 15 wrz 2004, 14:30
Lokalizacja: Samaetry Town
Kontakt:

Post autor: Damerien »

Ee... I ktoś chce z tego niby zrobić planszę? :) No dobra, to ja wolę poczekać na wypowiedź Galakty co do jej propozycji. :)
Awatar użytkownika
Uiek
Posty: 99
Rejestracja: 30 sie 2004, 11:40
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Uiek »

tak mi sie wydaje ze to o to chodzi, ale faktycznie masz racje na plansze to to sie nie za bardzo nadaje (chyba ze do warcabów)
Awatar użytkownika
Szept
Posty: 225
Rejestracja: 04 cze 2004, 00:49
Lokalizacja: okolice Warszawy
Has thanked: 1 time

Post autor: Szept »

Chodzi o nadrukowanie planszy na materiał. Nie koniecznie bandanę.
http://szept.deviantart.com
-I am James Hook, captain of the Jolly Roger.
-If you are Hook, then who am I?
-You are a codfish.
Awatar użytkownika
TKIZZ
Posty: 12
Rejestracja: 08 gru 2006, 15:08

Post autor: TKIZZ »

Cos wiadomo o tych pustych zetonach???
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Post autor: draco »

Odświeżę temat, bo mam potrzebę zakupienia półproduktów do gier, a szczególnie do projektowania. Obejrzałem ten niemiecki sklep i http://www.educarium.pl i szczerze mówiąc drogo tam. Szczególnie chodziłoby mi o kostki 10mm i 20mm, krążki 20mm, patyczki 25mm (jak w Osadnikach), domki oraz karty. Planszę mogę sobie sam zrobić z corelu i nakleić na coś grubszego. Czekam na konkretne propozycje.
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Post autor: Blue »

Konkretnej propozycji Ci nie dam :). Ale powiedz jeszcze jakiej wysokosci maja byc te rzeczy. Jak tylko dojdzie do mnie balsa[idzie juz od piątku i dość nie może] i przetestuje jak dobrze się ją tnie to Ci bede mógł podać ceny,ale boje sie ze moga byc podobne[badz wieksze :/] do tych z educarium...zobaczymy jak przyjda materialy.
Awatar użytkownika
TuReK
Posty: 1482
Rejestracja: 07 cze 2004, 13:57
Lokalizacja: Opole (d. Mecatol Rex)
Has thanked: 50 times
Been thanked: 75 times

Post autor: TuReK »

http://www.wholesalersusainc.com/acryli ... -c-70.html
tu sa rozne ladne blyszczace rzeczy :D
ciekawe czy mozna takie dostac w Polsce
Z pustego i Saruman nie naleje
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Post autor: Blue »

Identyczn jak counteri z Troji :).
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Post autor: draco »

TuReK pisze:http://www.wholesalersusainc.com/acryli ... -c-70.html
tu sa rozne ladne blyszczace rzeczy :D
ciekawe czy mozna takie dostac w Polsce
Można. Najtaniej w hurtowniach kosmetycznych po 1zł za 50 sztuk. Przynajmniej po takiej cenie szły w Alibi w zeszłym roku.

Blue, kostki - sześcienne, krążki - 20mm średnicy, wysokie na 5 do 10 mm, domki i patyczki są w osadnikach.
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Post autor: Blue »

Draco mam pytanie- te elementy musza byc z drewna, czy to jest sprawa drugorzedna? W zasadzie jest pare spraw do obgadania. Na gg sie odezwij.
Awatar użytkownika
Lim-Dul
Administrator
Posty: 1711
Rejestracja: 11 gru 2006, 17:12
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Lim-Dul »

Ha, ha, ha! kolejny wątek, w którym pojawił się sklep educarium.pl

Ludzie - przecież ten sklep to przekręt żeby poprzez jakieś dopłaty dla szkół alternatywnych czy nie wiem co wyciągać pieniądze od państwa. Widzieliście drewniane kręgle po 500,-? Albo jakieś gąbki obszyte materiałem za 400-? Śmiałem się z tego z kolegą chyba przez dwie godziny - przelicytowywaliśmy się kto znajdzie rzecz o najbardziej absurdalnym stosunku oferowanego produktu do ceny. ;-)
War does not determine who is right - only who is left. - Bertrand Russell
---
Moja (niekompletna) kolekcja gier
Moja lista życzeń
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Post autor: Blue »

Lim-Dul masz racje ze tak jest, tylko kwestia tego ze te klocki to najlepiej by bylo, jakby byly z chin sprowadzane i dostepne gdzies w ludzkiej cenie. Oni pewnie tak wlasnie robia, produkcja kosztuje grosze, narzut jak.... Zreszta sam bym chetnie kupil gdyby byly w jakiejs ludzkiej cenie ;).
Awatar użytkownika
Browarion
Posty: 2374
Rejestracja: 12 kwie 2005, 14:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 19 times
Been thanked: 2 times

Post autor: Browarion »

No i gdzie te oczekiwane półprodukty??
Ja naprawdę chętnie zakupiłbym co-nieco - choć w przeciewnieństwie do Jana ja wybrałbym kwadraty :P

DW - Może jakies pocieszające info?? :)
niby stary koń, a jednak z ogromnym sentymentem do zabaw i uciech wszelakich
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Post autor: Blue »

Jezeli ktos bedzie potrzebowal zetonow o danym wymiarze z cienkiej balsy, to nie ma problemow ;). Ew. moga byc grubsze,ale cena z gruboscia niestety strasznie rosnie. Za jakis czas pokaze pare próbek tego co moge zaoferowac.
Jarzynek
Posty: 179
Rejestracja: 26 lip 2005, 00:41
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: Jarzynek »

Blue, tak z ciekawości, jakiej grubości balsy używasz? Używam balsy 1mm jako podstawki do figurek i wydaje mi się, że jako materiał nażetony jest zbyt łamliwa.
A co do kostek 10 i 20 mm... w Ciastoramie kupić można kantówki 10x10x1000mm i 20x20x1000mm ( plus minus ), potem pociąć. Myślę, że jako znaczniki by się nadały, tylko ładnie to pokroić.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Post autor: Blue »

Jarzynek uzywam 1,5mm[tzw. twardej] jak ktos chce to połąmie wzdluz włukien,ale chyba nie o to chodzi zeby mietolic i wyginac zetony na maxa w lapach? 1 mm to za malo[tez taka mam,wogole sie nie nadaje]. Tak pozatym to mam balsy od 1 do 10mm[1|1,5|4|6|10mm] bo bralem na probe.

Co do tych rzeczy z castoramy:
Fakt ze mozna by bylo sie bawic w takie klocki malutkie,ale to by trzeba bylo potem oszlifowywać[na takie male to bedzie naprawde szarpało czym byś to nie ciął]. A z tym zabawy troche jest. Pytalem stolarzy i oni sie za takie male nie wezmą, a maja odpowiednie narzedzia przeciez.
gawith
Posty: 2
Rejestracja: 04 lis 2009, 18:03

Re: Półprodukty do projektowania planszówek

Post autor: gawith »

A wracając do poprzedniego tematu: czy ktoś może mi podpowiedzieć jaką metodą najlepiej wykonać składaną planszę A3 do zwykłej planszówki? Interesuje mnie ok. 500 sztuk
Awatar użytkownika
poooq
Posty: 1240
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:04
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Has thanked: 134 times
Been thanked: 61 times

Re: Półprodukty do projektowania planszówek

Post autor: poooq »

Może tutaj uda Ci się coś znaleźć: Game Crafter.
Po co piać, gdy można grać?
Odkrycie roku 2019: nie każdego interesuje moje zdanie.
Augustus
Posty: 17
Rejestracja: 24 mar 2011, 15:17

Re: Półprodukty do projektowania planszówek

Post autor: Augustus »

Odświeżam temat bo szukam i szukam, a nie mogę znaleźć.

Chodzi o "plastikowe łączniki" jak w bezsensowny sposób nazywa je instrukcja od Battlestar Galactica. Łączniki pozwalające elementom kartonowym planszy obracać się wokół ich osi.
http://cf.geekdo-images.com/images/pic1230891_t.jpg

W BSG służą do łączenia tarcz zasobów z planszą: https://encrypted-tbn3.gstatic.com/imag ... jm8_Y22Xhg

W wersji większej (jaką bym preferował) wyglądają tak jak w Rune wars http://cf.geekdo-images.com/images/pic922041_t.jpg

na spielmaterial ich niema. Z powodu braku sensownej i powszechnej nazwy (nieszczęsne "plastic connectors") google wyrzuca szum informacyjny. Na etapie prototypu wystarczy mi śruba z nakrętką, teraz jednak potrzebuję ich dla 1000 sztuk wersji produkcyjnej gry.
Awatar użytkownika
Solmath
Posty: 57
Rejestracja: 25 kwie 2013, 14:56
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 1 time

Re: Półprodukty do projektowania planszówek

Post autor: Solmath »

Możesz spróbować poszukać w Polsce pod nazwą "nit tapicerski" lub "nit plastikowy". Nie znajdziesz raczej łączników identycznych, jak te od FFG, ale swoją funkcję powinny spełniać.
Augustus
Posty: 17
Rejestracja: 24 mar 2011, 15:17

Re: Półprodukty do projektowania planszówek

Post autor: Augustus »

Kurcze.... męczyłem się i męczyłem.. .rzeczywiście :) Wygląda to inaczej, ale są różne długości i średnice tulejki, które będę mógł uwzględnić w projekcie wektorowym wykrojnika planszy. Wielkie, wielkie dzięki.
ODPOWIEDZ