[WROCŁAW /WRATISLAVIA] 4. Gratislavia już 7 - 8 listopada!

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
veljarek
Posty: 1189
Rejestracja: 07 sty 2009, 19:50
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 5 times
Been thanked: 23 times

Re: [WROCŁAW /WRATISLAVIA] 4. Gratislavia już 7 - 8 listopada!

Post autor: veljarek »

Ponawiam pytanie,
czy ktoś z planszówkowiczów zamierza nocować w Cinamon Hostel we Wrocławiu
Pytam, bo liczę na wieczorne granie ;)
_______________
Nie wystarczy grać w gry, trzeba jeszcze grać we właściwe gry
Awatar użytkownika
Piotro
Posty: 365
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:46
Lokalizacja: Wrocław, Cz-wa

Re: [WROCŁAW /WRATISLAVIA] 4. Gratislavia już 7 - 8 listopada!

Post autor: Piotro »

I co? Nikt nie chce sernika?
:(
-------------------------------------
boardoftheloom.blogspot.com
Awatar użytkownika
skanna
Posty: 1337
Rejestracja: 22 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 22 times

Re: [WROCŁAW /WRATISLAVIA] 4. Gratislavia już 7 - 8 listopada!

Post autor: skanna »

Ja chcę, ale co z tego, skoro nie mam "Orła i gwiazdy"?
offtopikowa specjalistka - z góry przepraszam, to niezależne ode mnie i moich palców ;-)
Awatar użytkownika
locworks
Posty: 677
Rejestracja: 03 sty 2009, 12:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [WROCŁAW /WRATISLAVIA] 4. Gratislavia już 7 - 8 listopada!

Post autor: locworks »

Zapraszamy do testowanie wersji beta karcianki Chez Geek w niedzielę na Gratislavii. Więcej info na naszym blogu.
Piotr Burzykowski
wydawnictwo locworks.pl | serwis grybezpradu.pl
Awatar użytkownika
Browarion
Posty: 2374
Rejestracja: 12 kwie 2005, 14:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 19 times
Been thanked: 2 times

Re: [WROCŁAW /WRATISLAVIA] 4. Gratislavia już 7 - 8 listopada!

Post autor: Browarion »

locworks pisze:Zapraszamy do testowanie wersji beta karcianki Chez Geek w niedzielę na Gratislavii. Więcej info na naszym blogu.
Super pomysł! Mam nadzieję, że będzie wielu chętnych... bo jako organizator raczej nie dam rady zasiąść.
I życzę owocnych testów... już finalnych :)
niby stary koń, a jednak z ogromnym sentymentem do zabaw i uciech wszelakich
Awatar użytkownika
locworks
Posty: 677
Rejestracja: 03 sty 2009, 12:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [WROCŁAW /WRATISLAVIA] 4. Gratislavia już 7 - 8 listopada!

Post autor: locworks »

Browarion pisze:Super pomysł! Mam nadzieję, że będzie wielu chętnych... bo jako organizator raczej nie dam rady zasiąść.
I życzę owocnych testów... już finalnych :)
Dziękuję. Jeśli znajdziesz chwilkę, zapraszam serdecznie.
Piotr Burzykowski
wydawnictwo locworks.pl | serwis grybezpradu.pl
Awatar użytkownika
Magma
Posty: 1166
Rejestracja: 01 wrz 2004, 01:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: [WROCŁAW /WRATISLAVIA] 4. Gratislavia już 7 - 8 listopada!

Post autor: Magma »

Nie znajdzie :twisted: :mrgreen:
Międzynarodowy Festiwal Gier Planszowych WROCŁAW GAMES FEST
Stowarzyszenie Druga Runda
Moje gierki
Awatar użytkownika
Browarion
Posty: 2374
Rejestracja: 12 kwie 2005, 14:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 19 times
Been thanked: 2 times

Re: [WROCŁAW /WRATISLAVIA] 4. Gratislavia już 7 - 8 listopada!

Post autor: Browarion »

Magma pisze:Nie znajdzie :twisted: :mrgreen:
NO... nono ;)
Siem mi tu będzie kietłibasił... :twisted:

Ale prawda taka, że cała para pójdzie najpewniej... w obsługę uczestników (o żadnych gwizdkach nic mi nie wiadomo ;)), więc może być trudno
8)
niby stary koń, a jednak z ogromnym sentymentem do zabaw i uciech wszelakich
Awatar użytkownika
Scerious
Posty: 36
Rejestracja: 07 lis 2009, 17:36
Lokalizacja: Wrock

Re: [WROCŁAW /WRATISLAVIA] 4. Gratislavia już 7 - 8 listopada!

Post autor: Scerious »

Witam ... jest to mój pierwszy post na tym forum xDD i mam takie pytanie ... ponieważ jestem ,, początkującym'' faniakiem gier planszowych (głównie Dungeoneer'a) mam pytanie dotyczące tego zjazdu .
Co ile takie imprezy się odbywają , i gdzie głównie ??
(Niestety jutro nie mogę jechać dlatego kieruję te pytania :P)
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: [WROCŁAW /WRATISLAVIA] 4. Gratislavia już 7 - 8 listopada!

Post autor: ragozd »

Orla nie mam i nie jestem w takim zestawieniu bym tlumaczyl :( choc widzialem go na imprezie w sklepo-sali z karabinem - moze tam zademonstruja.
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Awatar użytkownika
Harun
Posty: 1103
Rejestracja: 21 sie 2006, 16:48
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 652 times
Been thanked: 528 times

Re: [WROCŁAW /WRATISLAVIA] 4. Gratislavia już 7 - 8 listopada!

Post autor: Harun »

Dziękuję wszystkim organizatorom za świetną imprezę i miłe przyjęcie. Zdecydowanie warto było przyjechać! Oczywiście życzę emocjonujących gier w niedzielę.
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: [WROCŁAW /WRATISLAVIA] 4. Gratislavia już 7 - 8 listopada!

Post autor: Tycjan »

Wczoraj miałem przyjemność być uczestnikiem czegoś naprawdę wielkiego. Pierwszy raz byłem na tego typu imprezie, mówię oczywiście o Gratislavii. Spodziewałem się oczywiście, że będzie fajnie, ale to co przeżyłem przerosło moje największe oczekiwania! :) Atmosfera jest REWELACYJNA. Nawet nie wiem kiedy zleciało 8h, nie chce się jeść, ani robić czegoś innego niż związanego z grami.
Pierwsze wspólne granie, w nową zupełnie grę (o grach napisze jeszcze w innych wątkach) i lekka konsternacja, zmieszanie... a potem byłem w stanie zagrać już we wszystko. Klimat zrobił swoje.
Ale tak naprawdę najważniejsi byli ludzie, zarówno Organizatorzy jak i Uczestnicy. Pozytywną energię można było zobaczyć wszędzie. Wszyscy się uśmiechają, chcą pomóc, porozmawiać. Teraz już rozumiem całkowicie Trzewika i jego wizję Pionka z ostatniego felietonu. Ten jeden dzień Gratislavii uważam za jeden z najważniejszych moich dni w tym roku. Żałuje tylko, że nie mogę być obecny jeszcze dziś, ale następnym razem się poprawię :)
Pozdrawiam WC, Haruna, Browariona, Roktora, MisterC (wybraliśmy w końcu Havanę, a nie Mr. Jacka ;), Oliego, Piotrka (tłumaczył nam Comuni), Edytę i Wojtka z Opola i wszystkich Uczestników! Ciesze się, że mogłem Was poznać :) Było super!

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
MoniQ
Posty: 143
Rejestracja: 27 paź 2009, 07:36
Lokalizacja: Opole

Re: [WROCŁAW /WRATISLAVIA] 4. Gratislavia już 7 - 8 listopada!

Post autor: MoniQ »

Tycjan pisze:Wczoraj miałem przyjemność być uczestnikiem czegoś naprawdę wielkiego. Pierwszy raz byłem na tego typu imprezie, mówię oczywiście o Gratislavii. Spodziewałem się oczywiście, że będzie fajnie, ale to co przeżyłem przerosło moje największe oczekiwania! :) Atmosfera jest REWELACYJNA. Nawet nie wiem kiedy zleciało 8h, nie chce się jeść, ani robić czegoś innego niż związanego z grami.
Pierwsze wspólne granie, w nową zupełnie grę (o grach napisze jeszcze w innych wątkach) i lekka konsternacja, zmieszanie... a potem byłem w stanie zagrać już we wszystko. Klimat zrobił swoje.
Ale tak naprawdę najważniejsi byli ludzie, zarówno Organizatorzy jak i Uczestnicy. Pozytywną energię można było zobaczyć wszędzie. Wszyscy się uśmiechają, chcą pomóc, porozmawiać. Teraz już rozumiem całkowicie Trzewika i jego wizję Pionka z ostatniego felietonu. Ten jeden dzień Gratislavii uważam za jeden z najważniejszych moich dni w tym roku. Żałuje tylko, że nie mogę być obecny jeszcze dziś, ale następnym razem się poprawię :)
Pozdrawiam WC, Haruna, Browariona, Roktora, MisterC (wybraliśmy w końcu Havanę, a nie Mr. Jacka ;), Oliego, Piotrka (tłumaczył nam Comuni), Edytę i Wojtka z Opola i wszystkich Uczestników! Ciesze się, że mogłem Was poznać :) Było super!
Nic dodać, nic ująć, to także moja opinia więc się bezczelnie pod nią podpiszę..:) wielkie dzięki i pozdrowienia dla wszystkich! :)
Strzeż się popełnienia morderstwa! Prowadzi ono do kradzieży, a stąd krok tylko jeden do kłamstwa [J. Tuwim]
Awatar użytkownika
Scerious
Posty: 36
Rejestracja: 07 lis 2009, 17:36
Lokalizacja: Wrock

Re: [WROCŁAW /WRATISLAVIA] 4. Gratislavia już 7 - 8 listopada!

Post autor: Scerious »

MisterC pisze:
Jeśli masz na myśli tego typu zjazdy w sensie, że zjeżdżają się ludzie z najodleglejszych zakątków, żeby wspólnie grać do upadłego, to przykładowo Gratislavia odbywała się średnio do tej pory co pół roku, a gliwicki Pionek co kwartał, natomiast festiwal w Brzegu o ile się nie mylę jest co roku. Coś się będzie zmieniać, no i samych konwentów jest w kraju więcej, zatem lepiej być na bieżąco śledząc odpowiedni wątek.
http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... f=4&t=8760

Jeżeli natomiast nie przeszkadza Ci, jeśli spotkanie będzie się odbywać w nieco mniejszym gronie, to znacznie częstsze spotkania odbywają się na okrągło w najróżniejszych miejscach w kraju. Nie wiem skąd dokładnie jesteś, wiec podlinkuję pełna listę:
http://www.gamesfanatic.pl/gdzie-grac/

Zapewne w każdym z tych miejsc zostaniesz przyjęty z otwartymi ramionami i wolnym miejscem przy stole.
Dziękuje ci baardzo serdecznie .. jestem z Wrocka ... mam nadzieje jeszcze dziś pojechać tam tylko obczaić o co tam chodzi ... Oby częściej takie zjazdy we Wrocku sie odbywały.
Awatar użytkownika
Scerious
Posty: 36
Rejestracja: 07 lis 2009, 17:36
Lokalizacja: Wrock

Re: [WROCŁAW /WRATISLAVIA] 4. Gratislavia już 7 - 8 listopada!

Post autor: Scerious »

Fajnie było xDD
Już myślałem że mój numerek wylosują :D
Awatar użytkownika
veljarek
Posty: 1189
Rejestracja: 07 sty 2009, 19:50
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 5 times
Been thanked: 23 times

Re: [WROCŁAW /WRATISLAVIA] 4. Gratislavia już 7 - 8 listopada!

Post autor: veljarek »

Powiem krótko:)
Było rewelacyjnie, byłem pierwszy raz na takiej imprezie, bawiłem się świetnie, ciężko było wyjeżdźać :(
Nawet moja żona była zachycona chociaż nie jest wielką fanką gier planszowych.

Dzięki za miłe przyjęcie i oby tak dalej :)
_______________
Nie wystarczy grać w gry, trzeba jeszcze grać we właściwe gry
Awatar użytkownika
samur
Posty: 770
Rejestracja: 06 maja 2008, 12:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [WROCŁAW /WRATISLAVIA] 4. Gratislavia już 7 - 8 listopada!

Post autor: samur »

My tez dziekujemy, tzn. ja i moja dziewczyna, ktora udalo mi sie wyciagnac :) Generalnie impreza przednia, niestety bylismy tylko jeden dzien, ale coz zrobic - nastepnym razem bedziemy dluzej! :mrgreen: Wspaniala atmosfera, swietne gry - nic dodac, nic ujac :) Pozdro!
-->
To, co mam: http://tinyurl.com/5pg3nu
Moj blog okolo-growy: http://blog.samur.pl
<--
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: [WROCŁAW /WRATISLAVIA] 4. Gratislavia już 7 - 8 listopada!

Post autor: ozy »

Bardzo dobra impreza. Organizatorzy stanęli na wysokości zadania, był porządek, dobra informacja, wiele osób chętnych do pomocy. Było ciszej niż na Gramy - dzięki temu osobom tłumaczącym zasady pracowało się łatwiej (jestem w stanie dziś pracować głosem, po Gramy nie byłem. ;) )
Podział na sale się sprawdził dzięki dobrej informacji co gdzie jest i kto za to odpowiada. Każda sala miała opiekuna, do tego po imprezie chodzili ludzie, którzy informowali o atrakcjach, więc nie było strachu, że pominie się jakiś punkt programu siedząc w odległej od 'centrum' sali.
Co do minusów - był bufet, ale nie było salki, gdzie można zrobić sobie herbatę/kawę. Albo nie dotarła do mnie o niej informacja, ale to na jedno wychodzi. ;)

Dziękuję wszystkim, których miałem okazję poznać, za zamianę forumowego avatara na ludzką twarz. :)

Szacunek dla boskiego Ola za zmuszanie sierotek do losowań. Dwa dni ciężkiej pracy, bym się nie zamienił. ;)
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
Sandman
Posty: 1406
Rejestracja: 11 lut 2009, 11:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: [WROCŁAW /WRATISLAVIA] 4. Gratislavia już 7 - 8 listopada!

Post autor: Sandman »

Z tego co widzę to impreza była mega udana, a ja niestety z powodów osobistych nie mogłem być... :(

Aha przy okazji mam pytanie: Czy Hobbity przywieźli ze sobą Mr. Jacka?
Planszowa przeszłość, teraźniejszość, przyszłość
Uzależniony od TtA :]
Visca el Barca!!!
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Re: [WROCŁAW /WRATISLAVIA] 4. Gratislavia już 7 - 8 listopada!

Post autor: rokter »

Nie będę przynudzał, że było super, bo to już wszyscy wiemy. Brawa dla organizatorów, podziękowania dla współgraczy i pozdrowienia dla wszystkich. TV Trwam rulez! :-)
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
Browarion
Posty: 2374
Rejestracja: 12 kwie 2005, 14:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 19 times
Been thanked: 2 times

Re: [WROCŁAW /WRATISLAVIA] 4. Gratislavia już 7 - 8 listopada!

Post autor: Browarion »

Sandman pisze:Z tego co widzę to impreza była mega udana, a ja niestety z powodów osobistych nie mogłem być... :(
Żałuj, żałuj... Twoje DWA identyfikatory czekały ;)




Chciałbym wszystkim bardzo podziękować za przybycie, za wspólną zabawę, za rozmowy i - jak to ładnie ujął Ozy - za spersonalizowanie osób z Forum. Dziękuję wszystkim którzy przybyli, bo dobrze się bawili na poprzednich edycjach, i wszystkim tym, którzy zajrzeli do nas po raz pierwszy. Dziękuję dzieciom za niesamowity harmider, który oczywiście cieszył nas wszystkich, jak i osobom dorosłym, które udowodniły, że zainteresowanie planszówkami wśród osób 18+ jest tak naprawdę całkiem spore.
Dziękuję Akcji Miejsca Dzieci, która przyłączyła - i przyczyniła :) - się do organizacji Festiwalu. Zawsze ogromnie się cieszyłem widząc killka... lub HORDY :twisted: dzieciaków turlające się na poduszkach, przepychające w tunelach czy malujące zawzięcie kolejne małe arcydzieła.
Dziękuję w końcu, jak to mówią; last, but not least ;), wszystkim sponsorom i patronom, wszystkim którzy wspierali nas i wzbogacali ofertę programową naszej imprezy. Pomogliście nam stworzyć oprawę imprezy, bez Was nie było by tak, jak było. DZIĘKUJĘ!

Nie są to oficjalne żadne podziękowania, na to przyjdzie czas jak trochę odpoczniemy ;), bo głosy pozdzierane i nogi obolałe.
Dziękuję Wam - w imieniu wszystkich organizatorów - bo bardzo się cieszę, że byliście i się z nami chcieliście spotkać
Do zobaczenia niebawem - niezależnie od miejsca i okoliczności
8)
niby stary koń, a jednak z ogromnym sentymentem do zabaw i uciech wszelakich
Awatar użytkownika
zelek
Posty: 24
Rejestracja: 03 lis 2009, 15:51
Lokalizacja: Wrocław/Nowa Ruda

Re: [WROCŁAW /WRATISLAVIA] 4. Gratislavia już 7 - 8 listopada!

Post autor: zelek »

To i ja się włączę do podziękowań;) Pierwszego dnia przyszedłem sam i jakoś na początku nie mogłem się znaleźć. Była to moja pierwsza impreza tego typu;) Jednak jak tylko zasiadłem do BSG wszystko się zmieniło. Po blisko 9 godzinach wyszedłem i nie wiedziałem nawet kiedy mi czas minął (oczywiście spróbowałem kilku pozycji). Kolejnego dnia przyprowadziłem dwóch znajomych i historia się powtórzyła. Cały dzień beztroskiej zabawy!
Dziękuję Organizatorom za ogrom zaangażowania i pozytywnej energii, którą włożyli w te dwa dni!
Awatar użytkownika
Sandman
Posty: 1406
Rejestracja: 11 lut 2009, 11:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: [WROCŁAW /WRATISLAVIA] 4. Gratislavia już 7 - 8 listopada!

Post autor: Sandman »

Browarion: żałuję szczerze, ale niestety są rzeczy ważne i ważniejsze...

A identyfikator(y) obiecuję wykorzystać następnym razem, żeby się nie zmarnowały.
Planszowa przeszłość, teraźniejszość, przyszłość
Uzależniony od TtA :]
Visca el Barca!!!
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3080
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 91 times

Re: [WROCŁAW /WRATISLAVIA] 4. Gratislavia już 7 - 8 listopada!

Post autor: cezner »

Oj jak mi się nie chciało jechać...
I w końcu byłem w sobotę, wieczorem wróciłem do domu a w niedzielę zabrałem się z Klemą z powrotem i znowu grałem.
Dzięki wszystkim za grę a szczególnie Draco :-). Poznałem parę nowych osób i kilka dobrych nowości.
Zakupiłem co nie co w sklepie, a sklepy moim zdaniem miały bardzo dobre ceny.
Widać było sporo nowych osób, a nawet trochę seniorów. Piękny był widok czwórki emerytów grających w Osadników :-)
Ciekawe czy im się podobało. Może ktoś z niebieskich koszulek wie?
Niebieskie koszulki dwoiły się i troiły. Ja co prawda z ich pomocy prawie nie skorzystałem (poza pomocą Zielu przy Strongholdzie - dzięki :-)) ale widać było, że się bardzo starają.
Gratulacje dla organizatorów, świetna robota i oby Wam się dalej chciało !!!
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 3 times

Re: [WROCŁAW /WRATISLAVIA] 4. Gratislavia już 7 - 8 listopada!

Post autor: melee »

Pogoda powrotna masakryczna, samochody jak komety zostawiały za sobą kilkunastometrowe warkocze wody..

Co za świetna impreza!
Każda jest jednak inna, Pionek, Gramy, Gratislavia. Jeszcze mam nadzieję uda się odwiedzić Brzeg.

Duże plusy Gratislavii:
- przede wszystkim świetne gry. To bardzo z mojego punktu widzenia, ale po prostu nie trzeba było przywozić żadnych gier, wciąż miałem ochotę zagrać w coś z półek. At the gates of Layong, Factory Manager, God's Playground, Colonia, Kansas Pacific, Vasco da Gama, Kingpin, Havana itd.
- bardzo dobry pomysł z tym, że każda sala ma swojego opiekuna. Były dość małe, nie było więc "wypożyczalni", po prostu bierzesz grę z półki i możesz w nią grać w tym pomieszczeniu.
- bardzo dobra organizacja, z każdym ogłoszeniem ktoś chodził po pokojach i informował
- akurat dla mnie to nieważne, ale mnóstwo konkursów i chyba ludzie się dobrze przy nich bawili. Ale brama za to, że wiele konkursów miało wersję dla dzieci i dorosłych, dzięki temu co chwila na scenę wchodziły dzieciaki, dostawały coś i wszyscy im bili brawo
- restauracja meksykańska, gdzie ciężko było zjeść połowę swojej porcji
ODPOWIEDZ