(Wrocław) Spotkania planszówkowe

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
lukiluk
Posty: 56
Rejestracja: 04 kwie 2006, 16:07
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: lukiluk »

Pablo pisze:Chętnych na Hannibala Barkasa informuje że będę koło 11.30
No to czekam :twisted:
Awatar użytkownika
Zielu
Posty: 339
Rejestracja: 03 maja 2005, 16:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: Zielu »

6 godzin gry w "Imperialny Strugiel"... masakra.

I po co sie bylo tak miotac?
Zajalem zaszczytne drugie miejsce, a gdyby Browarion byl choc troche bardziej uciskajacym wladca - hoho - moze i bym wygral :P
Awatar użytkownika
Browarion
Posty: 2374
Rejestracja: 12 kwie 2005, 14:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 19 times
Been thanked: 2 times

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: Browarion »

Strug(i-el) fajny, ale rzeczywiście z różnych powodów STRAAASZNIE się prze-ciągnął.
Jak najbardziej zagram jeszcze, ale już gdy wszyscy będa znali zasady, albo co najmniej nieźle je kojarzyli; bo niektóre "paraliże decyzyjne" były zrozumiałe - wszystko ogarnąć i zdecydować, ale niektóre... spowolnienia... zupełnie niepotrzebne.

Ale za to kolejna bardzo ekscytująca partia w Strongholda z powodzeniem zamaskowała pewne niedogodności Strucla (i proszę wszystkich - kontynuujemy przezywanie SoE, ale tak na zasadzie skojarzo-przybliżeń, ciekawe gdzie dojdziemy - byle nie powstał z tego zwyczajny off topic PLEASE) i czuję się całkiem usatysfakcjonowany!

Jeszcze... mniam!
:twisted:
niby stary koń, a jednak z ogromnym sentymentem do zabaw i uciech wszelakich
Awatar użytkownika
Izwor
Posty: 14
Rejestracja: 07 kwie 2009, 21:49
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: Izwor »

Witam!
Dzięki wszystkim za wspaniałą 6 godzinną rozgrywkę w strucla ;p
A miałem nadzieję, ze pogram sobie w kilka gier, bo przecież było dużo czasu... a jednak.

Przy okazji szukam chętnych do gry w Descenta (w sobotę).
Grę z wielką chęcią przyniosę, jednak potrzebuję osoby, która mogłaby mi ją wytłumaczyć.
Najlepiej gdyby poprowadziła jakąś przygodę.
(zasady czytałem, jednak ciężko je wszystkie ogarnąć i gdy próbowałem nie wyszło tak jak powinno)
Jeśli będą chętni, to pojawię się z nią w najbliższą sobotę (postaram się przyjść wcześniej, bo o 11).
Awatar użytkownika
Scerious
Posty: 36
Rejestracja: 07 lis 2009, 17:36
Lokalizacja: Wrock

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: Scerious »

Tylko raz byłem na Pl.Grunwaldzkim , ale baardzo mi się podobało ... szukam kogos do grania w Dungeoneer xD:P
Awatar użytkownika
Zielu
Posty: 339
Rejestracja: 03 maja 2005, 16:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: Zielu »

Ja bylem juz dwa razy na pl. Grunwaldzkim, tez mi sie okrutnie podobalo, a dodam, ze raz zapuscilem sie nawet do mostu Zwierzynieckiego - to dopiero byly przezycia!

BTW "xD:P" to jakies rozszerzenie do D.?
Awatar użytkownika
Browarion
Posty: 2374
Rejestracja: 12 kwie 2005, 14:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 19 times
Been thanked: 2 times

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: Browarion »

Izwor pisze:Przy okazji szukam chętnych do gry w Descenta (w sobotę).
Grę z wielką chęcią przyniosę, jednak potrzebuję osoby, która mogłaby mi ją wytłumaczyć.
Najlepiej gdyby poprowadziła jakąś przygodę.
(zasady czytałem, jednak ciężko je wszystkie ogarnąć i gdy próbowałem nie wyszło tak jak powinno)
Jeśli będą chętni, to pojawię się z nią w najbliższą sobotę (postaram się przyjść wcześniej, bo o 11).
No jak my graliśmy w Road to Legend, nota bene przez dobrych parę tygodni, jeśli nie miesięcy (czad :twisted:: "na stałe" zajęty stół, żeby przygodę zacząć od razu, bez spisywania i odczytywania gdzie byliśmy i te de - no planszowy szał :mrgreen:), to wciągał nas we wszystko Grzech.
Niedługo Grzech się zacznie u nas na spotkaniach pojawiać - kto wie, może wtedy uda się wybrać na jakąś bohaterską wyprawę.
Postuluję jednakże zawczasu kupno małych klepsydr, coby proces decyzyjny nie zabił przyjemności grania w jednak ograniczonym czasie 8)
niby stary koń, a jednak z ogromnym sentymentem do zabaw i uciech wszelakich
Awatar użytkownika
zelek
Posty: 24
Rejestracja: 03 lis 2009, 15:51
Lokalizacja: Wrocław/Nowa Ruda

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: zelek »

no i po weekendzie grania ; ) fajnie bylo ; ) mnie sie tam dobrze w Stone Age gralo. Dla Was wszystkich to pewnie odgrzewany kotlet ale ja jako 'kompletnie nowy' ubawilem sie po pachy. Dzieki za gre tym z ktorymi mialem okazje ;) i do zobaczenia jakos kolejnym razem!
Awatar użytkownika
Browarion
Posty: 2374
Rejestracja: 12 kwie 2005, 14:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 19 times
Been thanked: 2 times

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: Browarion »

zelek pisze:no i po weekendzie grania ; ) fajnie bylo ; ) mnie sie tam dobrze w Stone Age gralo. Dla Was wszystkich to pewnie odgrzewany kotlet ale ja jako 'kompletnie nowy' ubawilem sie po pachy. Dzieki za gre tym z ktorymi mialem okazje ;) i do zobaczenia jakos kolejnym razem!
Co Ty piszesz - jaki kotlet odgrzewany :)
Gra jest super i sam od czasu do czasu z chęcią zasiadam.

A że od czasu do czasu... ZOBACZYSZ, poznasz 100 gier, zorientujesz się że nie znasz jakichś 1000, a parę tytułów będziesz chciał zagrać parę razy.
I czas okaże się wysoce nierozciągliwy, szczególnie że i inni mają preferencje swoje, a że planszówki towarzystwem stoją to często będziesz grał w coś innego niż planowałeś - wszak dla towarzystwa Cygan dał się powiesić
:mrgreen:
niby stary koń, a jednak z ogromnym sentymentem do zabaw i uciech wszelakich
Awatar użytkownika
zelek
Posty: 24
Rejestracja: 03 lis 2009, 15:51
Lokalizacja: Wrocław/Nowa Ruda

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: zelek »

Browarion pisze:
zelek pisze:no i po weekendzie grania ; ) fajnie bylo ; ) mnie sie tam dobrze w Stone Age gralo. Dla Was wszystkich to pewnie odgrzewany kotlet ale ja jako 'kompletnie nowy' ubawilem sie po pachy. Dzieki za gre tym z ktorymi mialem okazje ;) i do zobaczenia jakos kolejnym razem!
Co Ty piszesz - jaki kotlet odgrzewany :)
Gra jest super i sam od czasu do czasu z chęcią zasiadam.

A że od czasu do czasu... ZOBACZYSZ, poznasz 100 gier, zorientujesz się że nie znasz jakichś 1000, a parę tytułów będziesz chciał zagrać parę razy.
I czas okaże się wysoce nierozciągliwy, szczególnie że i inni mają preferencje swoje, a że planszówki towarzystwem stoją to często będziesz grał w coś innego niż planowałeś - wszak dla towarzystwa Cygan dał się powiesić
:mrgreen:

no trochę przesadziłem ;) już po tych dwóch spotkaniach widzę że plany to jedno a granie to drugie ;) bynajmniej poszerzanie horyzontów zapewnione;)
Awatar użytkownika
Zielu
Posty: 339
Rejestracja: 03 maja 2005, 16:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: Zielu »

Chyba "przynajmniej" :wink:
Awatar użytkownika
Browarion
Posty: 2374
Rejestracja: 12 kwie 2005, 14:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 19 times
Been thanked: 2 times

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: Browarion »

Zielu pisze:Chyba "przynajmniej" :wink:
Ano tak :)
Ma być PRZYNAJMNIEJ :mrgreen:
niby stary koń, a jednak z ogromnym sentymentem do zabaw i uciech wszelakich
Awatar użytkownika
Magma
Posty: 1166
Rejestracja: 01 wrz 2004, 01:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: Magma »

Ja za to oficjalnie chciałbym ogłosić, że sobotnie spotkania zostały wydłużone do godziny 20 :mrgreen: Tak więc w soboty można grać 9 godzin :wink: Na dodatek, dla chętnych dodam, że w razi potrzeby jest możliwość przeniesienia się do klubu "Kotłownia" (znajduje się w DS Labirynt, nowa wyremontowana sala, z pełnym zapleczem socjalno-sanitarnym), który mamy także na nasze potrzeby do godziny 22 (od 17) :twisted: Dla upartych można więc grać w sobotę 11 godzin :lol: Masakra :wink:

Co do soboty - jestem zachwycony Bożym Igrzyskiem, kilkugodzinna partia mająca raczej nauczyć nas zasad, ale i tak zabawa przednia ! Klimat gry jest wspaniały, a sama rozgrywka bardzo emocjonująca. Gra jak najbardziej godna polecenia :) Liczę na kolejną partię w sobotę :wink:
Międzynarodowy Festiwal Gier Planszowych WROCŁAW GAMES FEST
Stowarzyszenie Druga Runda
Moje gierki
Awatar użytkownika
Browarion
Posty: 2374
Rejestracja: 12 kwie 2005, 14:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 19 times
Been thanked: 2 times

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: Browarion »

Magma pisze:Dla upartych można więc grać w sobotę 11 godzin :lol: Masakra :wink:
MASAKRA
masakrycznie pozytywna - wow, jakby się dało tak zebrać od rana do wieczora... strach; masakrycznie intrygujący.
Ja się piszę

Magma pisze:... Bożym Igrzyskiem, kilkugodzinna partia mająca raczej nauczyć nas zasad, ale i tak zabawa przednia ! Klimat gry jest wspaniały, a sama rozgrywka bardzo emocjonująca. Gra jak najbardziej godna polecenia :) Liczę na kolejną partię w sobotę :wink:
No to zgłaszam akces ;)
niby stary koń, a jednak z ogromnym sentymentem do zabaw i uciech wszelakich
Awatar użytkownika
Zielu
Posty: 339
Rejestracja: 03 maja 2005, 16:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: Zielu »

Ja chetnie bym akces zglosil, jak obiecasz ze na kolejnego Wallesa nie zejdzie znowu 7 godzin... Jak przy Imperialnym. Struglu.

Czy jest ktos kto zna "Duel in the dark"?
Pozyczylem ale jakos sie nie uklada zagrac - raczej bede to trzymac do Pionka tylko.
Jesli ktos bylby zainteresowany to moznaby po prostu przeczytac sobie instrukcje w necie (ale chyba tylko po angielsku) i umowic sie w tym tygodniu na partyjke.
Awatar użytkownika
Magma
Posty: 1166
Rejestracja: 01 wrz 2004, 01:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: Magma »

Mogę obiecać, że kolejny Walles nie będzie trwał 7 godzin :mrgreen: Co najwyżej 4 8)
Międzynarodowy Festiwal Gier Planszowych WROCŁAW GAMES FEST
Stowarzyszenie Druga Runda
Moje gierki
Awatar użytkownika
Piotro
Posty: 365
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:46
Lokalizacja: Wrocław, Cz-wa

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: Piotro »

Zielu, ty naprawdę zaczołeś grać w gry!
Ja bym zagrał w DitD, dobrze że przeczytałeś instrukcję, teraz ja nie muszę.
-------------------------------------
boardoftheloom.blogspot.com
Awatar użytkownika
Zielu
Posty: 339
Rejestracja: 03 maja 2005, 16:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: Zielu »

Jeszcze nie przeczytalem, ale moge to zrobic na upartego...

Bylbys we wtorek w IM?

Nie jestem pewien czy bede w piatek, bo jade do tego Rzymu, ale popieprzylo mi sie z lekka i nie wiem czy w ten weekend czy w nastepny:P
Ale chyba w ten, bo potem Pionek chyba.

Chyba.
Zielu.
Awatar użytkownika
Piotro
Posty: 365
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:46
Lokalizacja: Wrocław, Cz-wa

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: Piotro »

We wtorek nie. W piątek albo sobote. Z tym że na ten weekend i tak już za dużo planów growych. Więc raczej następny weekend w którym ciebie nie będzie bo dziędziesz na pionku mi pasuje.

Chyba.
Piotro.
-------------------------------------
boardoftheloom.blogspot.com
Awatar użytkownika
Zielu
Posty: 339
Rejestracja: 03 maja 2005, 16:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: Zielu »

Ee... no to jestesmy umowieni.

Zielu
Awatar użytkownika
Browarion
Posty: 2374
Rejestracja: 12 kwie 2005, 14:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 19 times
Been thanked: 2 times

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: Browarion »

Jakieś plany na jutro?
Boże Igrzysko albo inne?

Tak pytam, bo jutro przyjadę później niż zwykle (mam nadzieję, że koło 17, albo cóś), więc wole zawczasu się z lekka umówić

Jakby nie wyszło God's Playground to ja chętnie przyciąłbym znowu w TtA, ew. mogę pogrywać w jakieś lżejsze / którsze tytuły i wciągać nowe osoby które przyjdą


pozdrawiam
8)
niby stary koń, a jednak z ogromnym sentymentem do zabaw i uciech wszelakich
Awatar użytkownika
Scerious
Posty: 36
Rejestracja: 07 lis 2009, 17:36
Lokalizacja: Wrock

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: Scerious »

Ja w ten piątek będę na placu grunwaldzkim (wiecie gdzie xD) i szukam kogoś do grania w Dungeoneer'a ... jeszcze ta osoba by mi troche zasady wyjaśniła , znaczy grac umiem ale mam parę wątpliwości co do pewnych szczegółów ...
Awatar użytkownika
Magma
Posty: 1166
Rejestracja: 01 wrz 2004, 01:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: Magma »

Ja bardzo wstępnie mogę zaoferować GP w piątek, aczkolwiek uprzedzam, że może się to zmienić z przyczyn ode mnie nie zależnych :wink:
Międzynarodowy Festiwal Gier Planszowych WROCŁAW GAMES FEST
Stowarzyszenie Druga Runda
Moje gierki
Awatar użytkownika
Browarion
Posty: 2374
Rejestracja: 12 kwie 2005, 14:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 19 times
Been thanked: 2 times

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: Browarion »

Magma pisze:Ja bardzo wstępnie mogę zaoferować GP w piątek, aczkolwiek uprzedzam, że może się to zmienić z przyczyn ode mnie nie zależnych :wink:
Już raz wspominałem - jak dam radę to chętnie się piszę.


Poza tym bardzo chciałbym powtórzyć TtA lub Le Havre (o ile dojdzie na piątek)
A w ogóle to dawno już nie grałem w Filary Ziemi z dod. i chętnie zebrałbym ekipę do tego


wszelkie niezrealizowane plany chętnie będę kontynuował w sobotę
8)
niby stary koń, a jednak z ogromnym sentymentem do zabaw i uciech wszelakich
Awatar użytkownika
Scerious
Posty: 36
Rejestracja: 07 lis 2009, 17:36
Lokalizacja: Wrock

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: Scerious »

Kuuurcze nie wiem nawet o co chodzi .. więc sie nie zapisuje ... może ktoś to wytłumaczyć xD?
ODPOWIEDZ