Pomocy !!! poszukuję gry

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
kulfongry
Posty: 1
Rejestracja: 13 lip 2007, 12:01
Lokalizacja: Poznań

Pomocy !!! poszukuję gry

Post autor: kulfongry »

Witam i proszę o pomoc
Mam koło 30 lat. Dzieckiem będąc grałem w grę planszową - chyba ruską, wielki połać papieru i masa przygód po drodze. Pamiętam, że można było podlecieć o parę oczek balonem lub rakietą. Poszukuję Kogoś kto ma może grę lub wie jak się nazywała - może dziwnym sposobem ktoś ma skan;-)

Pozdrawiam serdecznie
Mikołaj
credekk
Posty: 5
Rejestracja: 15 lis 2009, 13:46
Lokalizacja: Katowice

Re: Pomocy !!! poszukuję gry

Post autor: credekk »

Hej,

Poszukuję podobnej gry planszowej. Pamiętam, że u nas w domu mówiliśmy na nią GONDOLA. Nazwy oryginału nie pamięta nikt. Plansza była pięknie malowana, coś w stylu chińczyka, tylko zamiast wyrzucania oczek była specjalna kostka drewniana z balonem, helikopterem, statkiem, autkiem, pociągiem i małym człowieczkiem. I zasada była taka że wyrzucając dany obrazek przemieszczać się trzeba było po planszy na pole ze statkiem, autkiem itp. A rozpoczynało się grę jeśli ktoś 3 razy wyrzucił kolejno gondolę czyli balon. Piękna gra :) niestety nie mam już planszy, pozostała jedynie drewniana kostka. Szukam tej gry, jeśli ktoś ją pamięta :mrgreen: to proszę o kontakt :)
mbork
Posty: 1144
Rejestracja: 20 cze 2009, 01:05
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Pomocy !!! poszukuję gry

Post autor: mbork »

credekk pisze:Hej,

Poszukuję podobnej gry planszowej. Pamiętam, że u nas w domu mówiliśmy na nią GONDOLA. Nazwy oryginału nie pamięta nikt. Plansza była pięknie malowana, coś w stylu chińczyka, tylko zamiast wyrzucania oczek była specjalna kostka drewniana z balonem, helikopterem, statkiem, autkiem, pociągiem i małym człowieczkiem. I zasada była taka że wyrzucając dany obrazek przemieszczać się trzeba było po planszy na pole ze statkiem, autkiem itp. A rozpoczynało się grę jeśli ktoś 3 razy wyrzucił kolejno gondolę czyli balon. Piękna gra :) niestety nie mam już planszy, pozostała jedynie drewniana kostka. Szukam tej gry, jeśli ktoś ją pamięta :mrgreen: to proszę o kontakt :)
O ja, jak przez mgłę, ale też sobie coś takiego przypominam!!!
Ale tytułu - nie ma mowy. Trzeba poczekać, aż p. Michał przeczyta to pytanie, on zna chyba wszystkie gry, jakie były wydawane w Polsce od 966...
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Pomocy !!! poszukuję gry

Post autor: Dabi »

Dziwna sprawa ale ten balon i człowieczek brzmią znajomo :) Było coś takiego faktycznie - dobrze wiedzieć że to nie tylko moja dziecięca wyobraźnia

Co prawda sam jej nie posiadałem ale na pewno grałem - u kogoś w wersję używaną. To musiała być stara gra. Sam jestem troszkę młodszy - pod około 30 się nie łapię jeszcze zdecydowanie
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9469
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 508 times
Been thanked: 1447 times
Kontakt:

Re: Pomocy !!! poszukuję gry

Post autor: MichalStajszczak »

mbork pisze:Trzeba poczekać, aż p. Michał przeczyta to pytanie, on zna chyba wszystkie gry, jakie były wydawane w Polsce od 966...
Ale tej niestety nie znam. Być może dlatego, że sądząc z opisu jest to gra dla przedszkolaków, wydana w latach 70-tych lub 80-tych ubiegłego wieku (ja wtedy już nie byłem dzieckiem, a swoich dzieci jeszcze nie miałem). O tym, że jest to gra dla przedszkolaków, świadczy zastosowanie kostki obrazkowej zamiast oczkowej. Dla dziecka nie potrafiącego liczyć do 6 albo nie kojarzącego liczby oczek na kostce z liczbą pól, o które należy przesunąć pionek, łatwiejsza do zrozumienia jest mechanika, polegająca na przesuwaniu pionka na najbliższe pole z obrazkiem albo kolorem, który wypadł na kostce.
credekk
Posty: 5
Rejestracja: 15 lis 2009, 13:46
Lokalizacja: Katowice

Re: Pomocy !!! poszukuję gry

Post autor: credekk »

Dzięki za odpowiedzi. Graliśmy w nią z rodzeństwem i rodzicami, jakoś druga połowa lat 80 - wczesne lata podstawówki. Co to były za rozgrywki, pełne emocji, czasem kończyło się nawet płaczem. Dobre czasy rzutnika Ani, skaczących pchełek, bierek :) Później nastała era Eurobiznesu i C64 :) A gry nadal szukam. Pozdrawiam :mrgreen:
Awatar użytkownika
elayeth
Posty: 1051
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 175 times
Been thanked: 192 times

Re: Pomocy !!! poszukuję gry

Post autor: elayeth »

... a po C64 era wczesnych PCtów... dobrze że po nich nastała era nowoczesnych planszówek. Są często dużo lepsze od tych starych... więc warto w nich znaleźć coś dla siebie, a zabawy i śmiechu może być równie dużo. :)
Ro_Bert
Posty: 2
Rejestracja: 31 paź 2009, 21:57

Re: Pomocy !!! poszukuję gry

Post autor: Ro_Bert »

Też grałem z siostrą w tą grę. Nazywaliśmy ją "Balon":) Miała zasady chińczykowe, a po wyrzuceniu "balonu" rzucało się jeszcze raz :)
Awatar użytkownika
Zielu
Posty: 339
Rejestracja: 03 maja 2005, 16:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pomocy !!! poszukuję gry

Post autor: Zielu »

Tak czytam te posty...
Nagle kilka nowych na forum osob szuka jakiejs nieznanej nikomu gry...
Pojawiaja sie kolejne nowe osoby na forum, ktore swiadcza o istnieniu takiej gry...

Cos czuje ze to jakas nowa promocja w Heyah... ;>
Awatar użytkownika
Witold Janik
Posty: 445
Rejestracja: 25 sty 2008, 13:00
Lokalizacja: spod Warszawy
Kontakt:

Re: Pomocy !!! poszukuję gry

Post autor: Witold Janik »

U mnie w domu nazywaliśmy tę grę "Kolorowa kostka", nie wiem czy to prawidłowa nazwa. Też grałem dziecięciem będąc, to z pewnością moja pierwsza gra :roll: .

Mam zachowanych kilka pionków (takie ludki w kapelusikach z rondem w pastelowych kolorach - kremowy, błękitny...), być może jeszcze gdzieś jest rzeczona kostka.

PS. Z takich "antykwarycznych" rzeczy ostatnio znalazłem banknot od Tranzytu! 20 dukatów! :D

EDIT: Bingo!
http://www.allegro.pl/item815072392_gra ... _prlu.html
- Albo my graliśmy źle, albo wy (...), w naszej partii wyniki były w granicach 20-30. Co prawda gra skończyła się szybko (wcześnie papież umarł), ale chyba nie może to mieć aż takiego wpływu.
- U nas papież umarł w ostatniej turze - może stąd różnica.
PEST
Posty: 70
Rejestracja: 26 mar 2009, 22:51
Has thanked: 23 times
Been thanked: 9 times

Re: Pomocy !!! poszukuję gry

Post autor: PEST »

Zielu pisze:Tak czytam te posty...
Nagle kilka nowych na forum osob szuka jakiejs nieznanej nikomu gry...
Pojawiaja sie kolejne nowe osoby na forum, ktore swiadcza o istnieniu takiej gry...

Cos czuje ze to jakas nowa promocja w Heyah... ;>
hehe tez nie moge odpedzic sie od takich mysli :)
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Pomocy !!! poszukuję gry

Post autor: ozy »

Heh, a pamięta ktoś może grę, w której były kolorowe plastikowe figurki rakiet i latających spodków? Leciało się przez galaktykę na Ziemię czy coś takiego, po drodze było wiele niebezpiecznych pól, generalnie roll&move, ale klimat i wykonanie były przepiękne.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
Zielu
Posty: 339
Rejestracja: 03 maja 2005, 16:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pomocy !!! poszukuję gry

Post autor: Zielu »

Witold Janik pisze: EDIT: Bingo!
Od razu wiedzialem, ze chodzi o "Bingo".
Awatar użytkownika
Witold Janik
Posty: 445
Rejestracja: 25 sty 2008, 13:00
Lokalizacja: spod Warszawy
Kontakt:

Re: Pomocy !!! poszukuję gry

Post autor: Witold Janik »

Zielu pisze:
Witold Janik pisze: EDIT: Bingo!
Od razu wiedzialem, ze chodzi o "Bingo".

Zielu, Ty z jakiejś innej planety, prawda? Ani to śmieszne, ani nie na temat :|
- Albo my graliśmy źle, albo wy (...), w naszej partii wyniki były w granicach 20-30. Co prawda gra skończyła się szybko (wcześnie papież umarł), ale chyba nie może to mieć aż takiego wpływu.
- U nas papież umarł w ostatniej turze - może stąd różnica.
Awatar użytkownika
Zielu
Posty: 339
Rejestracja: 03 maja 2005, 16:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pomocy !!! poszukuję gry

Post autor: Zielu »

Auć!
W mientkie...
credekk
Posty: 5
Rejestracja: 15 lis 2009, 13:46
Lokalizacja: Katowice

Re: Pomocy !!! poszukuję gry

Post autor: credekk »

Dzięki :) to na 100% KOLOROWA KOSTKA - pudełka zupełnie nie pamiętałam, ale ten helikopter to jest to. No to dzisiaj licytacja. Dziękuję pięknie. Pozdrawiam :mrgreen:
Awatar użytkownika
szymon15121998
Posty: 23
Rejestracja: 15 lip 2009, 16:25
Lokalizacja: Tokarnia

Re: Pomocy !!! poszukuję gry

Post autor: szymon15121998 »

mam 11 lat .uwielbiam gry planszowe zwłaszcza te skomplikowane strategie,wojenne,sportowe i wyścigowe.niestety trochę kosztują więc sam robię gry zrobiłem już trzy gry:auta(inspiracją był film animowany pt.auta),shop,a teraz zajmuje się grą ,,władcy pierścieni:drużyna pierścienia.


pozdro.dla fanów gier planszowych
Awatar użytkownika
redy
Posty: 159
Rejestracja: 20 gru 2008, 10:15
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Pomocy !!! poszukuję gry

Post autor: redy »

Hmmmm.... jak zobaczyłem za ile ta gra poszła na allegro.... to gdy będę w rodzinnym domu nie zapomnę przetrząsnąć strychu. To może być niezły biznes 8)
Awatar użytkownika
Witold Janik
Posty: 445
Rejestracja: 25 sty 2008, 13:00
Lokalizacja: spod Warszawy
Kontakt:

Re: Pomocy !!! poszukuję gry

Post autor: Witold Janik »

Powinienem od sprzedającego chyba jakiś % dostać :lol:

;) Pozdrawiam wszystkich kolorowo-kostkowiczów!
- Albo my graliśmy źle, albo wy (...), w naszej partii wyniki były w granicach 20-30. Co prawda gra skończyła się szybko (wcześnie papież umarł), ale chyba nie może to mieć aż takiego wpływu.
- U nas papież umarł w ostatniej turze - może stąd różnica.
credekk
Posty: 5
Rejestracja: 15 lis 2009, 13:46
Lokalizacja: Katowice

Re: Pomocy !!! poszukuję gry

Post autor: credekk »

Ciężko było ale przelicytowałam - idealny prezent na święta już jest ;) dzięki :mrgreen:
kristophed
Posty: 1
Rejestracja: 24 lis 2009, 17:13

Re: Pomocy !!! poszukuję gry

Post autor: kristophed »

A ma ktoś tą gre? Z chęcią kupię ;-)
Lubie
Posty: 2
Rejestracja: 30 wrz 2010, 11:58

Re: Pomocy !!! poszukuję gry

Post autor: Lubie »

Mam podobny problem co kulfongry. Szukam gry z dzieciństwa, której nazwy nie pamiętam (stacjonarne sklepy z grami oraz google nie były w stanie pomóc).

Reguły gry były w zasadzie takie same jak w chińczyku, tylko jedna różnica diametralnie zmieniała rozgrywkę. Pionki były rozróżnialne jedynie od spodu, więc w trakcie rozgrywki się mieszały. Po pewnym czasie nie było już wiadomo który pionek jest czyi i nikt nie wiedział czyim pionkiem właśnie się porusza. Tym sposobem można było np: dojść do mety nie swoim pionkiem.
Pamiętam, że jeśli wyrzuciło się 6, to można było podejrzeć (i pokazać innym) kolor jednego wybranego pionka.
Gra była w scenerii czarownic tańczących wokół ogniska.

Byłbym wdzięczny za pomoc, bo już od jakiegoś czasu nie mogę jej namierzyć.
Awatar użytkownika
konev
Posty: 2094
Rejestracja: 22 gru 2006, 12:39
Lokalizacja: Tewkesbury (UK)

Re: Pomocy !!! poszukuję gry

Post autor: konev »

Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych
Monsoon Group :: Aktualne Spotkania :: Facebook
Lubie
Posty: 2
Rejestracja: 30 wrz 2010, 11:58

Re: Pomocy !!! poszukuję gry

Post autor: Lubie »

Wielkie Dzięki. Właśnie o to chodziło.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9469
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 508 times
Been thanked: 1447 times
Kontakt:

Re: Pomocy !!! poszukuję gry

Post autor: MichalStajszczak »

Jeżeli to faktycznie ta gra, to mozna ją kupić np. w Planszomanii (wydanie niemieckie, pod nazwą Hexentanz)
ODPOWIEDZ