Claustrophobia (Christophe Reaux)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
sielus
Posty: 100
Rejestracja: 10 lut 2009, 21:51
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Claustrophobia - SH w innym świecie?

Post autor: sielus »

Hehe, z tą chęcią kolejnej rozgrywki coś jest na rzeczy, bo też się doczekać już nie mogę :).
Nie mam pojęcia o co chodzi z tą księgowością, każda walka to jeden rzut kostkami(możemy jeszcze przerzucić porażki jeśli mamy odpowiednią moc), zazwyczaj trzema lub czterema i trafiają te większe lub równe obronie przeciwnika - chyba nie trzeba być księgowym do tego, a może za wielką wodą trzeba ?
Jedyne co jest potrzebne to spory stół, owszem demon może tak układać plansze aby ją "skumulować" na jak najmniejszej powierzchni, jednak cierpi na tym klimat.
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Claustrophobia - SH w innym świecie?

Post autor: Dzej »

Nie grałem ludźmi , ale współgraczowi podobało się kombinowanie z przydzielaniem statystyk. To samo po stronie demonów z destiny dice. Odpowiem po 3-4 partii jak opadną emocje :wink:
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
Awatar użytkownika
Wookie
Posty: 935
Rejestracja: 19 gru 2008, 12:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Claustrophobia - SH w innym świecie?

Post autor: Wookie »

jak na razie gra się płynnie.
Gracz Demon ma sporo takich samych Troglodytów i pamiętamy, że mają 3 Defense i jednego Demona na raz. Nie ma problemów, bo przed walką mówimy na głos jaki jest Combat atakującego i Defense broniącego - rzut kostką/kostkami i widzimy czy jest trafienie.

ja też na razie jestem pod wpływem emocji i widzę same pozytywy gry
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 3 times

Re: Claustrophobia - SH w innym świecie?

Post autor: melee »

nie znam mechaniki, trudno mi więc to określić, ale zapewne chodziło o śledzenie statystyk, może zapisywanie czegoś, w sensie przestoje tylko na liczenie, a nie granie
Awatar użytkownika
Wookie
Posty: 935
Rejestracja: 19 gru 2008, 12:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Claustrophobia - SH w innym świecie?

Post autor: Wookie »

mechanika jest taka:

atakujący rzuca tyloma kostkami, ile ma Combat i każdy rzut równy, lub wyższy od Defense atakowanego to trafienie
każda postać ma 6 kombinacji trzech statystyk - Movement, Combat i Defense, dlatego co rundę trzeba zerknąć jakie są statystyki atakującego w zależności od kostki leżącej na jego "karcie postaci".

podczas przydzielania kostek postaciom obaj gracze już widzą jakie będą statystyki w nadchodzących walkach, dlatego chodzi to płynnie
Tele
Posty: 88
Rejestracja: 28 wrz 2006, 09:39

Re: Claustrophobia - SH w innym świecie?

Post autor: Tele »

Wyszła errata po francusku i została przetłumaczona na angielski na bgg. Przeklejam:

In official english translation:
(with the help of babelfish I tried to stay in the syntax of the rule book)

Rule book, page 8, the last framed box
Abilities printed in red can only be selected once per Threat phase.

Rule book, page 15, Impressive
A warrior with this Talent can prevent one or more enemies from leaving the tile that they are currently on (except for the Hole in the Ground tile).

Event Card, "Critical Hit", last sentence
A warrior of your choice loses the Talent Bodyguard during the next Action phase.

Ważna zwłaszcza pierwsza zmiana. Pozostałe jak mi się wydaje chyba są w ang. instrukcji dobrze ale mogę się mylić.
Awatar użytkownika
Wookie
Posty: 935
Rejestracja: 19 gru 2008, 12:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Claustrophobia - SH w innym świecie?

Post autor: Wookie »

to teraz nie rozumiem.

czerwone można używać raz na Threat Phase, a inne parę razy??
sielus
Posty: 100
Rejestracja: 10 lut 2009, 21:51
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Claustrophobia - SH w innym świecie?

Post autor: sielus »

melee pisze:nie znam mechaniki, trudno mi więc to określić, ale zapewne chodziło o śledzenie statystyk, może zapisywanie czegoś, w sensie przestoje tylko na liczenie, a nie granie

Absolutnie nie ma żadnych przestojów, no e/w w ciężkich chwilach, decydując kogo ma zezreć :twisted:, a kogo ratować.

Ogólnie gra ma spory potencjał, wynikający ze scenariuszy.
Oprócz bodajże 5 dostępnych w instrukcji, pojawił się już jeden oficjalny do ściągnięcia i przypuszczam, będzie się pojawiało tego zatrzęsienie, zatem kilka dobrych na pewno się znajdzie.
sielus
Posty: 100
Rejestracja: 10 lut 2009, 21:51
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Claustrophobia - SH w innym świecie?

Post autor: sielus »

Wookie pisze:to teraz nie rozumiem.

czerwone można używać raz na Threat Phase, a inne parę razy??
Dokładnie tak.
Np można kilka kart pociągnąć naraz.
Awatar użytkownika
Wookie
Posty: 935
Rejestracja: 19 gru 2008, 12:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Claustrophobia - SH w innym świecie?

Post autor: Wookie »

sielus pisze:
Wookie pisze:to teraz nie rozumiem.

czerwone można używać raz na Threat Phase, a inne parę razy??
Dokładnie tak.
Np można kilka kart pociągnąć naraz.
no tak.

to dobrze wiedziec, bo ja kombinowałem, czym oznaczać, że użyłem już jakiejś mocy
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Claustrophobia - SH w innym świecie?

Post autor: Dzej »

http://img64.imageshack.us/img64/4941/83312269.jpg

Podoba mi się to w tej grze, że wyskakują nagle ślepe zaułki. Rewelacja :D Powyżej sytuacją z wczoraj.
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Claustrophobia - SH w innym świecie?

Post autor: ozy »

Haha, to czas się wracać. :D
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
Wookie
Posty: 935
Rejestracja: 19 gru 2008, 12:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Claustrophobia - SH w innym świecie?

Post autor: Wookie »

dlatego tutaj potrzeba dużego stołu, bo możesz 'ustalić' że puścisz korytarz w jedną stronę, a tam zonk i trzeba rozwijać tunele w innych miejscach
Awatar użytkownika
Smoku
Posty: 464
Rejestracja: 17 lut 2006, 17:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Claustrophobia - SH w innym świecie?

Post autor: Smoku »

Mam pytanko czy polska instrukcja jest tak kiepska jak na stronie Rebela w PDF ,czy jest lepiej opracowana i na ile gra jest zależna językowo dla osoby nie grającej w planszówki (chcę podarować pod choinkę kuzynowi).
sielus
Posty: 100
Rejestracja: 10 lut 2009, 21:51
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Claustrophobia - SH w innym świecie?

Post autor: sielus »

Polska instrukcja to właśnie to co jest na stronie Rebela, jednak wszystko można zakumać z angielskiej, posiłkując się jedynie polską. Sam ang. przydaje się jedynie przy kartach zdarzeń, przedmiotów itp., nie jest tego dużo ...
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Claustrophobia - SH w innym świecie?

Post autor: janekbossko »

przedmiotów? czy jednak mozna cos zbierac badz startuje sie z roznym ekwipunkim w zaleznosci do scenariusza?
Awatar użytkownika
Wookie
Posty: 935
Rejestracja: 19 gru 2008, 12:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Claustrophobia - SH w innym świecie?

Post autor: Wookie »

janekbossko pisze:przedmiotów? czy jednak mozna cos zbierac badz startuje sie z roznym ekwipunkim w zaleznosci do scenariusza?
startuje się z ekwipunkiem wg scenariusza

zbierać można tylko takie karty specjalne na odpowiednich polach
sielus
Posty: 100
Rejestracja: 10 lut 2009, 21:51
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Claustrophobia - SH w innym świecie?

Post autor: sielus »

Wookie pisze:
janekbossko pisze:przedmiotów? czy jednak mozna cos zbierac badz startuje sie z roznym ekwipunkim w zaleznosci do scenariusza?
startuje się z ekwipunkiem wg scenariusza

zbierać można tylko takie karty specjalne na odpowiednich polach
Zgadza się, jednak nie widzę żadnych przeciwwskazań technicznych aby powstał scenariusz z otwieraniem skrzynek, których żetony są załączone i podnoszeniem nowych przedmiotów z e/w ograniczeniem ilości, czyli 1 broń, 1 tarcza itp...
Awatar użytkownika
Baenre
Posty: 89
Rejestracja: 09 lip 2009, 08:37
Lokalizacja: Chorzów

Re: Claustrophobia - SH w innym świecie?

Post autor: Baenre »

A tak szczerze to jak wychodzi gra pod względem klimatycznym?
I have passed from the outermost portal
To the shrine where a sin is a prayer;

http://www.boardgamegeek.com/collection ... large&ff=1
Awatar użytkownika
Wookie
Posty: 935
Rejestracja: 19 gru 2008, 12:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Claustrophobia - SH w innym świecie?

Post autor: Wookie »

Baenre pisze:A tak szczerze to jak wychodzi gra pod względem klimatycznym?
bardzo fajnie. jak przed partią opowiemy sobie całą historię to jest niezły wkręt
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Claustrophobia - SH w innym świecie?

Post autor: bazik »

koniecznie trzeba przeczytac erratę, są 2 rzeczy diametralnie zmieniające zasady w porównaniu z instrukcją w pudełku.
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Claustrophobia - SH w innym świecie?

Post autor: Dzej »

Niestety to prawda. Na szczęście autor bardzo szybko reaguje na BGG.

Aż z ciekawości spróbuje kiedyś wariant zepsuty :wink:
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
Awatar użytkownika
Wookie
Posty: 935
Rejestracja: 19 gru 2008, 12:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Claustrophobia - SH w innym świecie?

Post autor: Wookie »

grałem dzisiaj w kolejne scenariusze, mi. Ritual i mam pytanie dotyczące Impressive:
co dokładnie daje ta umiejętność, bo ja to rozumiem tak - wojownik Impressive uniemożliwia wyjście wrogom z tego pola.
jeśli tak jest to po zdjęciu drugiej Pieczęci demony nie mają szans wejścia na środkowe pole w scenariuszu Ritual, bo wszyscy są Impressive i obstawiamy 3 wejścia i Troglodyci nam mogą naskoczyć...chyba
sielus
Posty: 100
Rejestracja: 10 lut 2009, 21:51
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Claustrophobia - SH w innym świecie?

Post autor: sielus »

Wookie pisze:grałem dzisiaj w kolejne scenariusze, mi. Ritual i mam pytanie dotyczące Impressive:
co dokładnie daje ta umiejętność, bo ja to rozumiem tak - wojownik Impressive uniemożliwia wyjście wrogom z tego pola.
jeśli tak jest to po zdjęciu drugiej Pieczęci demony nie mają szans wejścia na środkowe pole w scenariuszu Ritual, bo wszyscy są Impressive i obstawiamy 3 wejścia i Troglodyci nam mogą naskoczyć...chyba

Jeszcze w ten scenariusz nie graliśmy, tak szczerze to na dziś jest właśnie w planie, jednak trudno mi sobie wyobrazić taką sytuację.

Telent Impressive można powiedzieć, że uniemożliwia ucieczkę lub przedarcie się na kolejny kafel. Zatem wystarczy, że demon skorzysta z mocy Taste for blood za 7 oczek i już Trogi mogą atakować takiego obrońcę, e/w użyje karty (chyba Terror się zwała) aby spowodować ucieczkę obrońcy na sąsiedni kafel.
Te dwie opcje przychodzą mi do głowy po rozgrywkach, być może jest ich więcej.
Awatar użytkownika
Wookie
Posty: 935
Rejestracja: 19 gru 2008, 12:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Claustrophobia - SH w innym świecie?

Post autor: Wookie »

sielus pisze:
Wookie pisze:grałem dzisiaj w kolejne scenariusze, mi. Ritual i mam pytanie dotyczące Impressive:
co dokładnie daje ta umiejętność, bo ja to rozumiem tak - wojownik Impressive uniemożliwia wyjście wrogom z tego pola.
jeśli tak jest to po zdjęciu drugiej Pieczęci demony nie mają szans wejścia na środkowe pole w scenariuszu Ritual, bo wszyscy są Impressive i obstawiamy 3 wejścia i Troglodyci nam mogą naskoczyć...chyba

Jeszcze w ten scenariusz nie graliśmy, tak szczerze to na dziś jest właśnie w planie, jednak trudno mi sobie wyobrazić taką sytuację.

Telent Impressive można powiedzieć, że uniemożliwia ucieczkę lub przedarcie się na kolejny kafel. Zatem wystarczy, że demon skorzysta z mocy Taste for blood za 7 oczek i już Trogi mogą atakować takiego obrońcę, e/w użyje karty (chyba Terror się zwała) aby spowodować ucieczkę obrońcy na sąsiedni kafel.
Te dwie opcje przychodzą mi do głowy po rozgrywkach, być może jest ich więcej.
Taste for Blood pozwala Troglodytom wejść na pole, które bronią wojownicy (czyli wg zasad wstawiania nowych Troglodytów, nie można tam ich wstawiać), a tutaj chodzi o 'zabronienie' opuszczenia pola.

napisz jak zagracie w Ritual i uważaj na przestrzeganie zasady Impressive i pamietaj, że po zdjęciu drugiej Seal wszyscy są Impressive i napisz jak poszło ;)
ODPOWIEDZ