(Gliwice) Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
YashaKun
Posty: 55
Rejestracja: 09 lis 2009, 21:09
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: YashaKun »

;)) a pan w brązowej koszulce jak widać nie pogodził się z sromotną przegraną JEDNYM punktem w Atlantis ;PPP

No a pionek.. według mnie super ;) jeszcze nigdy nie przezyłem tak przyjemnie pionka ^_^
PS. Mam nadzieje na przetestowanie w najblizszym czasie Alchemicusa z Allchemikiem ;))
Awatar użytkownika
asiok
Posty: 1423
Rejestracja: 09 paź 2008, 17:29
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 331 times
Been thanked: 76 times

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: asiok »

Dzisiaj łojenie poPionkowe ;)
Ma ktoś jakieś konkretne plany? Ja będę wcześniej (trochę po 16.00) - ktoś się tak szybko pojawi?
Awatar użytkownika
tiamat
Posty: 180
Rejestracja: 09 paź 2008, 21:44
Lokalizacja: Zabrze k/Gliwic :D

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: tiamat »

Ja bede tak około 16:15 :) Wczoraj Opiekun Koła zapowiadał jako pierwszą grę "noszenie stolików", więc wstepny plan już jest. Ze sobą nie mam żadnej gry (zaprzestałem nosić Colloseum bo mnie olewacie :twisted:), jestem za to otwarty. Mst - jest szansa na przytarganie przez Ciebie Opery i wytłumaczenie zasad ?
A ja ogolić się nie pozwolę! Noszę zarost od przed wojny!
A tu co mam i w co gram
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: mst »

Jeszcze nie wiem czy dotrę dzisiaj - chociaż szansa jest sporo większa niż przez ostatnie dwa tygodnie ;-) Jeśli będę to mam ze sobą Operę i Egizię (jeszcze nie wyjąłem z bagażnika po Pionku ;-)).
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
asiok
Posty: 1423
Rejestracja: 09 paź 2008, 17:29
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 331 times
Been thanked: 76 times

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: asiok »

Będę miał w plecaku Sienę (właśnie przyszła z Math Trade) ale niestety nie zdążyłem przeczytać reguł - jeżeli ktoś zna to możemy zagrać.
YashaKun
Posty: 55
Rejestracja: 09 lis 2009, 21:09
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: YashaKun »

No i powiem ze ciekawie było ;P

Najpierw Samuraj.... no poprostu porażka... nie dałem sobie wytłumaczyć reguł i mimo najwiekszej ilosci przejetych pionków wtopiłem XD
nastepne... coś o wystawach nocników ;P ale przyznaje bardzo przyjemna gra. zwłaszcza gdy każdy zagrywa detektywa ;))

+ bonus zdejmowanie pionko-baneru

i na koniec Santy Anno ;x nie wiem dlaczego ludzie mówią że to słabe jest... ?? przeciez to bardzo fajna gra ^_^
Awatar użytkownika
Allchemik
Posty: 1
Rejestracja: 23 lis 2009, 21:22

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: Allchemik »

salve!
zdecydowanie sie zgadzam :) Santy Anno jest zaiste fajne . choc chetnie bym zagral w jak nazwal to Master Trzewik .. wersje hardcorowa :]
pozdrawiam.
Awatar użytkownika
asiok
Posty: 1423
Rejestracja: 09 paź 2008, 17:29
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 331 times
Been thanked: 76 times

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: asiok »

W związku z lekkim poPionkiowym zmęczeniem - dużo szybkich gierek. Udało nam się zawalczyć w:

- "W 80 dni..." - lekkie, łatwe, losowe i przyjemne.

- Samuraia - jeden z najlepszych Knizii

- Adel Verpflichtet (Hoity Toity) - jak już pisano wyżej walczyliśmy detektywami a nie złodziejami ;)

- Ingenious - moja druga partia w życiu, pierwsza w dwie osoby; nie wydaje Wam się że przy grze w więcej osób kafelki, na których występują dwa takie same kolory są zbyt silne? A oprócz tego - w dwie osoby jest chyba więcej myślenia - trzy kończą grę szybciej i jak komuś brakuje jakiegoś koloru to nie może nie zdążyć go wylosować...

A jako "gwóźdź spotkania" - doskonała pizza Mafiozo z Da Grasso!
trzewik

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: trzewik »

Ja dziś przynoszę grę SPACE PIRATES.
Nie znam jeszcze co prawda reguł, ale nie powinno to stanowić większego problemu. :twisted:
Awatar użytkownika
tiamat
Posty: 180
Rejestracja: 09 paź 2008, 21:44
Lokalizacja: Zabrze k/Gliwic :D

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: tiamat »

Ja będę przed 17:00, więc możecie na mnie z tymi piratami poczekać. Trzewikowego tłumaczenia reguł nie odpuszczę ! :twisted:
A ja ogolić się nie pozwolę! Noszę zarost od przed wojny!
A tu co mam i w co gram
Awatar użytkownika
salou
Posty: 1074
Rejestracja: 20 gru 2006, 19:19
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 47 times
Been thanked: 47 times

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: salou »

tiamat pisze:Ja będę przed 17:00, więc możecie na mnie z tymi piratami poczekać. Trzewikowego tłumaczenia reguł nie odpuszczę ! :twisted:
Myślę że jak nie uda ci się zdążyć na tłumaczenie reguł to niewiele stracisz, wszystko wyjaśni się i tak w trakcie . :):)
Awatar użytkownika
tiamat
Posty: 180
Rejestracja: 09 paź 2008, 21:44
Lokalizacja: Zabrze k/Gliwic :D

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: tiamat »

salou pisze: .....wszystko wyjaśni się i tak w trakcie . :):)
Właśnie na ten tekst zawsze najbardziej czekam podczas kultowych już tłumaczeń :P
A ja ogolić się nie pozwolę! Noszę zarost od przed wojny!
A tu co mam i w co gram
YashaKun
Posty: 55
Rejestracja: 09 lis 2009, 21:09
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: YashaKun »

;)

Powiem iż Siena jest fajna. Jedyny minus to to ze duuużo czasu zajmuje ;/
a ciekawostką w tym jest to ze mamy talie kart + woreczek drewienek... a jest tyle roznych opcji XD
Awatar użytkownika
tiamat
Posty: 180
Rejestracja: 09 paź 2008, 21:44
Lokalizacja: Zabrze k/Gliwic :D

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: tiamat »

Pytanie do Opiekuna Koła - jak wygląda rozpiska przed i międzyświąteczna grania. Jak rozumiem w najbliższy poniedziałek spotkanie jest? A między Świętami i bezpośrednio po Nowym Roku?
A ja ogolić się nie pozwolę! Noszę zarost od przed wojny!
A tu co mam i w co gram
trzewik

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: trzewik »

MDK to placówka oświatowa, czyli działa dokładnie tak jak każda szkoła. W poniedziałek wiec zajęcia są, a potem wolne. Wszystkie dzieci się cieszą. A moi wychowankowie nie :)

(znalazłem instrukcję do Space Pirates, więc miłośników tematyki sf zapraszam w poniedziałek do akcji!)
trzewik

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: trzewik »

Ostatnie spotkanie w tym roku:

Space pirates - zawód roku
Oddyseusz - jak zwykle w formie
Samuraj - Mst tradycyjnie skosił wszystkich
Puerto Rico - nie wiem jak ale odhaczone
Ninja vs Ninja - czyli Korzeń rekomenduje planszówki nowym klubowiczom

było coś jeszcze, ale co...? Tego nie wiem.
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: mst »

Na pewno grano jeszcze w Dominion - gdy przyszedłem intensywnie tasowali Bogas, Korzeń i dwóch nowych kolegów. :-)
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
YashaKun
Posty: 55
Rejestracja: 09 lis 2009, 21:09
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: YashaKun »

Trzewik... według mnie przesadzasz ;x Space Pirates to super gierka... jak leży na półce w sklepie xD

A ja mam nadzieje dopracować przez święta mój prototyp i przetestować go z wami w nowy rok ;)
Awatar użytkownika
asiok
Posty: 1423
Rejestracja: 09 paź 2008, 17:29
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 331 times
Been thanked: 76 times

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: asiok »

Dzisiaj walczymy? Mogę przynieść Havanę
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: mst »

W Havanę chętnie zagram - ale to już raczej w Nowym Roku bo, zgodnie z wyjaśnieniem Trzewika, MDK jest otwarty wtedy kiedy szkoły czyli dzisiaj, ze względu na ferie świąteczne, jest nieczynny.
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
tiamat
Posty: 180
Rejestracja: 09 paź 2008, 21:44
Lokalizacja: Zabrze k/Gliwic :D

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: tiamat »

Asiok - czyżby Mikołaj przyniósł Ci Havanę? :) Ja w przyszły poniedziałek chętnie się dołączam do Havany.
A ja ogolić się nie pozwolę! Noszę zarost od przed wojny!
A tu co mam i w co gram
Awatar użytkownika
asiok
Posty: 1423
Rejestracja: 09 paź 2008, 17:29
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 331 times
Been thanked: 76 times

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: asiok »

tiamat pisze:Asiok - czyżby Mikołaj przyniósł Ci Havanę? :) Ja w przyszły poniedziałek chętnie się dołączam do Havany.
Mikołaj się postarał i przyniósł St. Petersburg ;) A Dzieciątko - Havanę. Zasoby rodzinne się powiększyły ;)
Awatar użytkownika
Ryu
Posty: 2750
Rejestracja: 28 gru 2009, 19:58
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 83 times
Been thanked: 161 times

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: Ryu »

Jako że to mój pierwszy post na tym forum wypada się przywitać więc: cześć wszystkim :)

Niestety przebrnięcie przez 60 stron tego tematu to dla mnie za wiele więc może zadam pytanie tu. Z żoną, siostrą i szwagrem lubimy sobie w planszówki pograć i jako że my z Gliwic mam do Was pytanie: jak to wygląda? Tj. można przyjść do MOK i pograć w różne gry? Zabierać ze sobą jakieś gry? Na którą godzinę mniej więcej trzeba przyjść żeby pograć (niestety ja pracuję w Bytomiu więc kończąc o 16.00 jestem dość późno w domu)?... To może więcej niż 1 pytanie ale jakby koś miał ochotę mi bliżej przybliżyć temat to będę wdzięczy. Może być mail, post w tym temacie czy PM.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
asiok
Posty: 1423
Rejestracja: 09 paź 2008, 17:29
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 331 times
Been thanked: 76 times

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: asiok »

Ryu pisze:Jako że to mój pierwszy post na tym forum wypada się przywitać więc: cześć wszystkim :)

Niestety przebrnięcie przez 60 stron tego tematu to dla mnie za wiele więc może zadam pytanie tu. Z żoną, siostrą i szwagrem lubimy sobie w planszówki pograć i jako że my z Gliwic mam do Was pytanie: jak to wygląda? Tj. można przyjść do MOK i pograć w różne gry? Zabierać ze sobą jakieś gry? Na którą godzinę mniej więcej trzeba przyjść żeby pograć (niestety ja pracuję w Bytomiu więc kończąc o 16.00 jestem dość późno w domu)?... To może więcej niż 1 pytanie ale jakby koś miał ochotę mi bliżej przybliżyć temat to będę wdzięczy. Może być mail, post w tym temacie czy PM.

Pozdrawiam
Cześć :-)

Spotkania odbywają się w poniedziałki od ok. 16.30 a kończymy o 20.45 w budynku MDK przy ul. Barlickiego (naprzeciwko Vattenfalla) w sali byłej siłowni - zapytaj na portierni gdzie siedzi Trzewik to pokierują (trwa remont więc nie wystrasz się apokaliptycznych widoków przy zstępowaniu do otchłani ;).
Nie musisz zabierać żadnych gier - w sali jest kilkadziesiąt gierek wymienionych pod tym linkiem:
http://www.boardgamegeek.com/collection ... dgame&ff=1
często umawiamy się też na tym forum co do gier jakie gracze przynoszą z własnych kolekcji.

Jeżeli pochodzicie kilka razy i stwierdzicie że Wam się podoba - płacimy roczną składkę 50 zł, która potem idzie na powiększenie naszej kolekcji gier. Jeżeli Wam się nie spodoba - po prostu zrezygnujecie i tyle.

Pozdrawiam i... widzimy się w poniedziałek ;)

P.S. No dobra - na portierni nie pytajcie o Trzewika tylko o Pana Trzewiczka bo mu narobicie obciachu.
Awatar użytkownika
tiamat
Posty: 180
Rejestracja: 09 paź 2008, 21:44
Lokalizacja: Zabrze k/Gliwic :D

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: tiamat »

Witamy i zapraszamy. Jeno małe sprostowanko do informacji powyżej - zajęcia dla dorosłych zaczynają się o 17:30. Czasami bywa ktoś wcześniej, ale wtedy Opiekun Koła (znany w niektórych kręgach Ignacy T.) ma zajęcia z nieco młodszymi dzieciakami :)
A ja ogolić się nie pozwolę! Noszę zarost od przed wojny!
A tu co mam i w co gram
ODPOWIEDZ