(Warszawa) Agresor - Piątek WIBHiIŚ PW

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: staszek »

Łukasz-zagram w każdą grę spod znaku M.Wallace-najchętniej EotAW jak już pisałem,ale każde z wymienionych przez Ciebie mi pasuje-ze wskazaniem na Książąt.Każdą z tych gier wypadało by zacząć wcześnie-mogę pojawić się po 16 i spróbować wytłumaczyć-najbliżej mi do tłumaczenia RoE,ale mogę spróbować też coś innego
Awatar użytkownika
kromka
Posty: 246
Rejestracja: 27 paź 2008, 17:16
Lokalizacja: Wawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: kromka »

lb_lb pisze: @kromka: Ja bym chętnie spróbował Ticket to Ride + 1912 :) O której będziesz?
będe od 16:30 o ile ruch uliczny nie stężeje bardziej niż w zwykły piatek ;]
Papież ?? A ile on ma dywizjii ??!! (J. Stalin)

Sushi? To jedzenie dla psów. My jemy ziemniaki (Alaksandr Łukaszenka)
Awatar użytkownika
eazydoor
Posty: 218
Rejestracja: 30 sty 2007, 12:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: eazydoor »

lb_lb pisze:... kto się pisze? 2 miejsca przy Le Havre na pewno zajęte... (Ja i Skowron).
Ja bardzo chętnie, po dłuuuugiej przerwie chętnie zacznę z wysokiego "C"
Dziedzic cukrowej pamięci :)
Awatar użytkownika
oopsiak
Posty: 832
Rejestracja: 04 lip 2009, 00:48
Lokalizacja: Warszawa / gdzieś na morzu

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: oopsiak »

hej, jeśli ktoś nie jest nastawiony bardzo na nowości i jeszcze byłby skłonny nauczyć mnie grać, to chętnie:
wysokie napięcie - mogę nawet przynieść
brass - grałam , ale chciałabym jeszcze raz z kimś bardziej ogarniętym
age of steam
książęta florencji może?
pandemic on the brink może ktoś ma?

albo cokolwiek z mojej duużej listy, z tym, że większość oznacza raczej "POZNAM" niż "ZAGRAM OD RAZU"
LICZBA graczy/punktów/żetonów

MAM / ODDAM / CHCĘ
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: stalker »

jax pisze:jestem załamany - tyle tytułów do sprawdzenia a jeszcze zaostrzył mi się bardzo apetyt na Le Havre po wczorajszej naprawdę znakomitej rozgrywce... :( :(
Na Le Havre możemy się umówić z osobna, planowałem zmówić się z Mustafą, możesz się dołączyć :)
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: jax »

stalker pisze:Na Le Havre możemy się umówić z osobna, planowałem zmówić się z Mustafą, możesz się dołączyć :)
rozpatrzę propozycję, którą dostanę :)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
dezerter
Posty: 182
Rejestracja: 18 paź 2007, 09:42
Lokalizacja: Szczęśliwice

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: dezerter »

Nowy Rok, nowe możliwości, stare zakręcenie planszówkowe... no i dobrze.

Do Marudy: Proszę o ew. uwzględnienie dezertera sztuk jedna przy Książętach Ren. Będę około 17.00

Co prawda, biorąc pod uwagę gwar na forum, wszystko jest możliwe... (poza pewnymi grami, z którymi się nie lubimy...)
Awatar użytkownika
Smerf Maruda
Posty: 1131
Rejestracja: 15 mar 2009, 20:53
Lokalizacja: Stolyca

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Smerf Maruda »

Dezerter: tak jest!
Awatar użytkownika
Micelius
Posty: 758
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Micelius »

Stop, stop, stop! :D rozpatrzcie swe plany od nowa, bo w ten piątek mam możność przetestowania Mare Nostrum z dodatkiem. Ta gierka ma szanse być naprawdę dobra (nie bardzo nowa, ale w Pl mało znana - chcę ją ewentualnie kupić). To taki rozwój cywilizacji na mapie, jest sporo walk i trochę rozwoju... coś jak sporo lepsze Empires of the Ancient World. Mogę przeczytać instrukcję... Czekam na chętnych, optymalnie 5 osób :) A tak bezpośrednio - Jax,Ty mówiłeś kiedyś, żeś chętny!
Niech garby waszych wielbłądów będą zawsze tłuste!
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: bazik »

kolo 16:30 zaczynamy indonezje, mamy wolne miejsce. ewentualne tlumaczenie od zera przewiduje bardziej o 16:15.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: jax »

Micelius pisze: A tak bezpośrednio - Jax,Ty mówiłeś kiedyś, żeś chętny!
Może za tydzień ;)
[Mustafa - tego przyszłotygodniowego Greeda chyba przełożę, bo właśnie odkryłem, że w pudełku nie posiadam instrukcji i raczej poczekam aż wydawca dośle]
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
bart8111
Posty: 691
Rejestracja: 28 wrz 2008, 22:25
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: bart8111 »

jax pisze:
Micelius pisze: A tak bezpośrednio - Jax,Ty mówiłeś kiedyś, żeś chętny!
Może za tydzień ;)
[Mustafa - tego przyszłotygodniowego Greeda chyba przełożę, bo właśnie odkryłem, że w pudełku nie posiadam instrukcji i raczej poczekam aż wydawca dośle]
Jakby co to też byłbym chętny na Greeda (oczywiście zakładając, że jeszcze nie macie kompletu).
Awatar użytkownika
gigi
Posty: 823
Rejestracja: 24 lip 2006, 16:19
Lokalizacja: warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: gigi »

kto przychodzi ??
bede ok 16
wezme cos z listy:
wysokie napiecie
ticket to ride europa
le havre
polowanie na robale
finstere flure
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: draco »

Dopiszcie mnie do listy Greedowej. :)
Awatar użytkownika
Smerf Maruda
Posty: 1131
Rejestracja: 15 mar 2009, 20:53
Lokalizacja: Stolyca

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Smerf Maruda »

Spotykamy się o 17:10 w kotłowni - plan: Książęta Renesansu. Ponieważ nie ma nas zbyt wielu, zagarnę ze sobę również God's Playground.
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: ja_n »

Mam dzisiaj Egizię, Fits i klasyk Knizii Taj Mahal. Pojawię się pewnie około 17.15.
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Filippos »

ja_n pisze:Mam dzisiaj Egizię, Fits i klasyk Knizii Taj Mahal. Pojawię się pewnie około 17.15.
Egizię zawsze z rozkoszą, jeśli masz Jacek wolne miejsca jeszcze. Ja będę pewnie już po 16 ale mogę zawsze zagrać szybką Claustrophobię w międzyczasie lub poczekać po prostu :D
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: ja_n »

Filippos pisze:Egizię zawsze z rozkoszą, jeśli masz Jacek wolne miejsca jeszcze.
Nie prowadziłem żadnych zapisów ani się na nic nie umawiałem, więc wolne miejsca są jak najbardziej.
Awatar użytkownika
veljarek
Posty: 1189
Rejestracja: 07 sty 2009, 19:50
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 5 times
Been thanked: 23 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: veljarek »

Witam,
Gdyby ktoś miał dziś ze sobą Carson City lub Chicago Express (przyznaje się że zachęciła mnie recenzja na GF) to dopiszcie mnie do licty graczy, będę na 17:00.
_______________
Nie wystarczy grać w gry, trzeba jeszcze grać we właściwe gry
Awatar użytkownika
puniek
Posty: 182
Rejestracja: 23 kwie 2008, 20:03
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: puniek »

Będę na 16, wezmę ze sobą Carsona oraz Chicago. Nie mam specjalnie dzisiaj preferencji więc na spontanie zagram w co się będzie dało.

CU.
Awatar użytkownika
veljarek
Posty: 1189
Rejestracja: 07 sty 2009, 19:50
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 5 times
Been thanked: 23 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: veljarek »

puniek pisze:Będę na 16, wezmę ze sobą Carsona oraz Chicago. Nie mam specjalnie dzisiaj preferencji więc na spontanie zagram w co się będzie dało.

CU.
Dzięki, zagram z chęcią w obie. Ekipe też już mam do tych gier, poproszę tylko o wytłumaczenie zasad.
_______________
Nie wystarczy grać w gry, trzeba jeszcze grać we właściwe gry
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Don Simon »

Ok 17 planuje sie pojawic z Imperial 2030. Jesli ktos bedzie mial ochote grac (o tej godzinie lub pozniej) niech da znac. Ale pewnie i tak na miejscu bedziemy ustalali wszystko.
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4491
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa/Zielonka
Has thanked: 1450 times
Been thanked: 1104 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: garg »

Dziękuję za dzisiejszą grę w Fury of Dracula: Renacie, Przemkowi, Michałowi i Mikołajowi (tym razem będzie oryginalnie, bez nicków, tylko z imionami :) )

Niesamowicie klimatyczna gra! A jaka długa! Musiałem wyjść po 2,5 godzinie i dopiero kończyliśmy drugi dzień z sześciu możliwych. Wykonanie piękne, rozgrywka emocjonująca, ale już teraz wiem, dlaczego niektórzy omijają "ameritrash". Kiedy po 9 pojedynkach z Draculą nie udało się zadać mu ani jednego obrażenia, bo ciągle wyrzucał 5 i 6, poczułem odrobinę frustracji :x Tę grę i bogactwo możliwości, jakie daje, docenia się chyba dopiero po kilku rozgrywkach - po poznaniu większości kart i przećwiczeniu różnych taktyk. Odczucia mam pozytywne, ale chyba ciężko będzie mnie namówić do ponownej gry - chyba, żeby wyrzucić z gry kostki :wink: Co jest tym dziwniejsze, że zwykle kostki i losowość w grach nie przeszkadzają mi tak bardzo. Niemniej jednak gra warta poznania. Przemek - dzięki za jej przyniesienie :)

Od razu plan na przyszły tydzień - na pewno przynoszę Mare Nostrum razem z dodatkiem dla Miceliusa, więc chętni do gry (do 6 osób łącznie) mile widziani :D . Poza tym wezmę jakiś mniejszy kaliber: Ingenious, Scotland Yard i może jakiś drobiazg.
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
Keleno
Posty: 451
Rejestracja: 04 kwie 2007, 10:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Keleno »

Ja też dziękuję za wspólną grę w Fury of Dracula, gra naprawdę długa ale i emocjonująca, w pewnym momencie Dracula uciekł nam dosłownie sprzed nosa i czułam się naprawdę lekko sfrustrowana! :) Pierwsza rozgrywka dla niewprawnych graczy dość skomplikowana, ale jak się już pozna wszystkie niuanse i karty to może być naprawdę ciekawie :)

Po 4 godzinach ganiania za wampirem Trutu zdołał namówić mnie jeszcze na zakończenie na Cash'n'Guns :) Grało się jak zwykle bardzo wesoło :)

garg: jakby co to ja się wstępnie zapisuję na Scotland Yard i Mare Nostrum :)
Awatar użytkownika
Sir-lothar
Posty: 366
Rejestracja: 25 cze 2008, 01:00
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Sir-lothar »

Witam,
dziś będzie szybko, bo nie chce się negatywnie wypowiadać o całkiem ciekawych grach. :)
Na początek (koło 18, jak się pojawiłem) Gwiezdne Wojny - ryzyko wraz z Imperatorem Trutu, Rebelią pod wodzą Kromka, oraz moimi skromnymi żabkami. Jakimś wielkim fanem sagi nie jestem, ale szczęśliwie gra dotyczyła jedynych słusznych odcinków tj. 4-6. Tak więc walka imperium z rebelia, z okazjonalną obecnością Huttów. I muszę powiedzieć, że gra wypadła lepiej niż się spodziewałem, aczkolwiek nie jest to typ gier do których przywykłem i które lubię.
Po pierwsze dużo za dużo kostek, jak również sytuacji, w których pojedynczy trooper imperatora Trutu odbiera inwazje 3 Huttów. Niestety dwóch doświadczonych graczy (nie ja) wykorzystywali zasadę czyniącą (w moim mniemaniu) wiele kart (całkiem mocnych) bezużytecznymi. Jako, gdyż, ponieważ karty te działają na jeden atak, a liczba ataków w turze jest nieograniczona. Pozwala to 3 jednostkami z jednego pola zaatakować a następnie po odjęciu strat wycofać się oraz z tego samego pola zaatakować ponownie, o ile ma się jeszcze rezerwę. Wszystkie negatywne karty przestają działać, a my mamy swobodę działania. Żeby nie było, że gra ma same wady: Temat bardzo mi się spodobał, oraz specjalne zdolności frakcji, jak również karty, czy figurki (rebelianckie mogły by być lepsze) wykonane bardzo fajnie, z klimatem i można poczuć kim się gra.
Różne cele zwycięstwa również spory +. Ciekawe wydaje się na większą ilość graczy wprowadzenie 2x imperium oraz 2x rebelia (przy czym klan Huttów zawsze tylko 1 :) ) co nie wymusza obecności dziwnych stron w konflikcie, jak również współpracy/rywalizacji pomiędzy stronami. Zapewne, gdyby mechanika kryjąca się za podbojami była inna to takie wykorzystanie tematu sprawiło by, że gra byłaby przyjemną rozrywkową grą dla nowych graczy oraz fanów Gwiezdnych wojen. Co do samej partii Huttowie poszli na układ z Imperium: Tak długo jak się da, pokojowa realizacja celów. Komu pierwszemu uda się zrealizować swój, wygrywa. Ostatecznie gambit się opłacił, jednak może był od początku zbyt ryzykowny i Klan nie odniósł sukcesu: 9 na 10 potrzebnych planet do wygrania, a w kolejnej turze Imperium zgładzało resztki rebelii (mimo bardzo dobrego startu).
Gdzieś po tych wydarzeniach, kilka puzzli w ubongo 3d. Dzięki uprzejmości Pani Oli (przepraszam jeśli przekręcam :oops: ) udało się rozwiązać kilka zadań. Zachwyca wykonanie komponentów oraz mnogość kart oraz zadań (zadania można rozwiązywać na kilka sposobów) Ciężko oceniać rozgrywkę - losuje się kartę, następnie rzuca kostką które elementy ma się do dyspozycji i kto pierwszy ułoży ten wygrywa - gdyż podjąłem się jedynie układania klocków, jednak przyjemnie jak na inteligentną zabawę.
I gdzieś pod koniec (circa 20.08) zachwalane jako szybkie i proste Power Struggle. Dementuje pogłoski, jakoby miałoby być którekolwiek z powyższych. Wygląda jak TtA skrzyżowane z Factory managerem: mega-trudne, nieprzyjazne nowym graczom, po 100 partiach widać pierwsze nadzieje na zrozumienie, a instrukcja i zasady ciężkie w pojmowaniu. Rozegraliśmy może 1/3 gry i nadal 0 pomysłów co trzeba robić. Mam teraz ochotę zagrać w TtA, bo wydaje mi się łatwiejsze :/ Atutem gry jest jednak wykonanie, ładna i tematyczna. Niektóre elementy mógłby by być lepiej wykonane: np. pieniądze (al'a Factory manager). Gracze ciągle pragną nowości, ale wygląda na to, że zbyt dużo nowości w jednej grze pozostawia uczucie zagubienia.

Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ