Thunderstone

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Tele
Posty: 88
Rejestracja: 28 wrz 2006, 09:39

Re: Thunderstone

Post autor: Tele »

No tak, tu już wchodzą gusta i guściki.
Dla mnie combowanie w Dominionie stało sie nudne i wtórne. Jak widzę że mój partner rozpoczyna taniec z wioskami, kowalami, festiwalami, marketami itp itd to reaguję ziewem, zwłaszcza, że na koniec i tak kupuje kolejny market lub cóś takiego. Czekanie w nieskończoność aż sobie wszyscy przewiną 3/4 decku bawiło mnie przez pierwsze 80 partii, teraz mnie po prostu nudzi, zwłaszcza że zazwyczaj dużo skuteczniejsza jest strategia na kase.
W Thunderstonie też jest kombowanie, tylko gdzie indziej sie ono objawia. Gra nie zakłada, że się przewinie całą talie tylko, że zbuduje się komba działające z reki. Między innymi dlatego sporo w Th. możliwości wywalania kart z decku, jest to normalna część gry i funkcjonuje jakby zamiast tysiąca kart przewijających deck. Poza tym w Thunderstonie ważne sa inne rzeczy, ktore w Dominionie mają mniejszą wagę, jak odpowiednio szybkie wylewelowanie hirołów, i przez to blokowanie i opóxnianie innych graczy.
Wybór momentu i tego, które potwory się zabija a ktore nie i jak się generalnie rozgrywa zdobywanie punktów zwycięstwa.
Muszę powiedzieć, że w Thunderstone'a można zmiażdżyć przeciwników sensowną strategią i jej realizacją w sposób niesamowity.

Generalnie kończąc ten wywód, dla mnie combowanie w dominionie jest nużące i na dłuższa metę bezsensowne. Dla mnie dominion to genialny model, jakby sam czysty engine i niestety dla mnie to trochę za mało. Największą zaletą tej gry jest dla mnie jej największa wada: szybkość rozgrywki. Dominion dla mnie to szybciuteńka, fajna gierka ale bez jakiegoś tam ciężaru. Thunderstone już wymaga w ramach pojedynczej rozgrywki więcej pomyślenia i zmierzenia się z konsekwencjami własnych decyzji.
Awatar użytkownika
Fruczak Gołąbek
Posty: 918
Rejestracja: 29 wrz 2009, 00:56
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Has thanked: 72 times
Been thanked: 39 times

Re: Thunderstone

Post autor: Fruczak Gołąbek »

Im więcej czytam o tej grze tym bardziej się napalam :). Mam nadzieję że będzie dostępna w Polsce.

Tele jeśli Thunderstone Ci się znudzi i będziesz chciał się go pozbyć to ja już rezerwuję ;).
Awatar użytkownika
Martin_Valdez
Posty: 329
Rejestracja: 29 gru 2008, 15:00
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Thunderstone

Post autor: Martin_Valdez »

@ Fruczak
Tak jak sugerowałem trzeba było się skontaktować z Rebelem :) Ja to zrobiłem i wiem z otrzymanych informacji, że grę mają mieć za 2-3 tygodnie a co najważniejsze na 200% ją sprowadzą :) I to powinno wystarczyć, bo jak się domyślasz nie jesteś jedyną osobą czekającą na tą grę :P
Ogólnie gdyby nie koszt wysyłki ze Stanów to już bym ściągnął. Niestety ostudziło mnie min 40$ za wysyłkę nie mówiąc o chorej, jedynej opcji w jednym sklepie ponad 70$. Trochę to drogo za grę chodzącą do 30$ :/ Więc cóż trzeba czekać :)
Awatar użytkownika
Fruczak Gołąbek
Posty: 918
Rejestracja: 29 wrz 2009, 00:56
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Has thanked: 72 times
Been thanked: 39 times

Re: Thunderstone

Post autor: Fruczak Gołąbek »

Super, dzięki za informacje. Też myślałem kupowaniu za granicą ale za drogo wychodzi.

Przeglądając BGG natrafiłem na informacje o planowanym dodatku do Thunderstone.

Thunderstone: Wrath of the Elements. Podobno wyjdzie między Marcem a Październikiem. Najprawdopodobniej Kwiecień/Maj. Pudełko, w którym będzie ten dodatek ma pomieścić zarówno dodatek jak i podstawkę. Co ciekawe ma być mniejsze, wytrzymalsze i mieć oznakowane przedziały na podstawowe i dodatkowe karty. Mam nadzieję że podstawka się przyjmie i że dodatek też będzie w Polsce dostępny.
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Thunderstone

Post autor: Dzej »

Ja chcialem zamówić w thoughhammerze ciągle jest pre-order :cry: Mówi się trudno i kupi co innego :wink:

A z tym dodatkiem to dobrze wiedzieć, poczeka się do marca-kwietnia :)
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
Awatar użytkownika
Martin_Valdez
Posty: 329
Rejestracja: 29 gru 2008, 15:00
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Thunderstone

Post autor: Martin_Valdez »

Też widziałem info o dodatku ale nie wiedziałem, że ktoś pomyślał o tak fajnym rozwiązaniu z pudełkiem. Co do gry to mam nadzieję, że będzie fajna. Na tą chwilę trzeba poczekać sobie i tyle. Wiemy, że będzie w Rebelu i wiemy kiedy. Zatem można spać już spokojnie :)
Tele
Posty: 88
Rejestracja: 28 wrz 2006, 09:39

Re: Thunderstone

Post autor: Tele »

O ile wiem, a wiem z BGG po prostu, to gra de facto weszła do sprzedaży wczoraj. W USA oczywiście. Jest nadzieja że będzie w Europie za czas jakis dostępna ale jaki to trudno powiedzieć.
Generalnie AEG wydało grę na Essen i po tym jak się okazało, że jest dobre przyjęcie to uruchomiło już normalną produkcje.
Dodatek zapowiadają i mają w nim być m.in.: pułapki.
Awatar użytkownika
Fruczak Gołąbek
Posty: 918
Rejestracja: 29 wrz 2009, 00:56
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Has thanked: 72 times
Been thanked: 39 times

Re: Thunderstone

Post autor: Fruczak Gołąbek »

Tele mógłbyś napisać jakiej wielkości są karty w Thunderstone (Standardowe czy jakieś udziwnione) oraz czy są porządnej jakości? Zabezpieczenie 500 kart porządniejszymi koszulkami będzie pewnie kosztować tyle co sama gra.
Awatar użytkownika
redy
Posty: 159
Rejestracja: 20 gru 2008, 10:15
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Thunderstone

Post autor: redy »

Fruczak Gołąbek pisze:Zabezpieczenie 500 kart porządniejszymi koszulkami będzie pewnie kosztować tyle co sama gra.
To lepiej kup dwa egzemplarze, jednym będziesz normalnie grał nie stresując się w czasie gry i nie pocąc nad tasowaniem, a drugi, nieużywany, będziesz oglądał przed spaniem :wink:
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1768
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 381 times
Been thanked: 94 times

Re: Thunderstone

Post autor: farmer »

redy pisze:To lepiej kup dwa egzemplarze, jednym będziesz normalnie grał nie stresując się w czasie gry i nie pocąc nad tasowaniem, a drugi, nieużywany, będziesz oglądał przed spaniem :wink:
:lol: dobre :D
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
Awatar użytkownika
Fruczak Gołąbek
Posty: 918
Rejestracja: 29 wrz 2009, 00:56
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Has thanked: 72 times
Been thanked: 39 times

Re: Thunderstone

Post autor: Fruczak Gołąbek »

redy pisze:
Fruczak Gołąbek pisze:Zabezpieczenie 500 kart porządniejszymi koszulkami będzie pewnie kosztować tyle co sama gra.
To lepiej kup dwa egzemplarze, jednym będziesz normalnie grał nie stresując się w czasie gry i nie pocąc nad tasowaniem, a drugi, nieużywany, będziesz oglądał przed spaniem :wink:
Nie wpadłem na to :P. Jednak wolę zainwestować w karty, jak się gra nie spodoba to zawsze będzie w idealnym stanie. Poza tym jakoś tak karty w koszulkach "zacniej" wyglądają :).

Żeby nie było offtopa. Wiecie może jaka będzie cena u nas? 39.99$ i 29.99$ w pre-orderze w USA. Mam nadzieję że tak w okolicach 120zł.
Tele
Posty: 88
Rejestracja: 28 wrz 2006, 09:39

Re: Thunderstone

Post autor: Tele »

Przyznam szczerze, że nie znam się na wielkościach kart a koszulek nie używam, ale wydaje mi się, że wielkość kart jest standardowa. Jakość z resztą też, określił bym ją jako dobrą/przyzwoitą. Nie są jakoś specjalnie grube, ani sztywne ani nic z tych rzeczy. W stylu Dominiona.
Wczoraj grałem w dwie osoby i było fajnie jak zwykle. Potwierdziło się jednak po raz kolejny, że gra jest długa. Graliśmy około 1,5 godziny.
mnw
Posty: 319
Rejestracja: 15 sty 2010, 17:29
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 150 times
Been thanked: 84 times

Re: Thunderstone

Post autor: mnw »

Właśnie przypadkiem natknąłem się, może kogoś zainteresuje ;>
http://planszak.pl/thunderstone-p-2162.html
Awatar użytkownika
Martin_Valdez
Posty: 329
Rejestracja: 29 gru 2008, 15:00
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Thunderstone

Post autor: Martin_Valdez »

Dzięki za info jednak wydaje mi się, że ten sklep będzie posiadał egzemplarze od Rebela z dostawy, która do nich jedzie. Wnioskuję z terminów dostawy Thunderstone do Rebela, które uzyskałem telefonicznie. Dzwoniłem w zeszły poniedziałek i gra miała przybyć za 2-3 tygodnie. Sądzę, że jednak warto poczekać na Rebela i jego propozycję cenową :)
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Thunderstone

Post autor: Tycjan »

Martin_Valdez pisze:...poczekać na Rebela i jego propozycję cenową :)
Która nie koniecznie musi być niższa ;)

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
Martin_Valdez
Posty: 329
Rejestracja: 29 gru 2008, 15:00
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Thunderstone

Post autor: Martin_Valdez »

Tak nie koniecznie :) Tylko mając tą samą cenę w dwóch sklepach zapewne wybiorę ten sprawdzony, a jeśli jednocześnie jest też importerem to mogę liczyć na szybszą dostawę gry do mnie :P
Avandrel
Posty: 193
Rejestracja: 05 wrz 2006, 20:51
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Thunderstone

Post autor: Avandrel »

Martin_Valdez pisze:Dzięki za info jednak wydaje mi się, że ten sklep będzie posiadał egzemplarze od Rebela z dostawy, która do nich jedzie.
Gra nie jest z dostawy Rebela.
Narzędzia Mathtrade - http://mathtrade.mgpm.pl
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Thunderstone

Post autor: Dzej »

Obejrzałem dzisiaj recenzje Toma.

Do 4 minuty byłem sceptyczny.Potem już zakup był bardziej oczywisty niż oczywisty :mrgreen:
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
Awatar użytkownika
Toudi
Posty: 1090
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:21
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Thunderstone

Post autor: Toudi »

Planszak.pl też jest sprawdzony :) w moim wypadku bardzo pozytywnie :)
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: Thunderstone

Post autor: Filippos »

Dzej pisze:Obejrzałem dzisiaj recenzje Toma.

Do 4 minuty byłem sceptyczny.Potem już zakup był bardziej oczywisty niż oczywisty :mrgreen:
Nie ufałbym tak bezkrytycznie Vasselovi - ma specyficzny gust. :wink:
Ja, po kilku partiach Thunderstone'a, zwłaszcza jednej w której kiepski układ kart dał nudną, długą i losową rozgrywkę, nie jestem już tak pozytywnie do gry nastawiony. Na pewno jest niezła ale ma swoje wady, które wychodzą w kolejnych partiach. Mógł nad nią Elliot trochę dłużej posiedzieć.
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Tele
Posty: 88
Rejestracja: 28 wrz 2006, 09:39

Re: Thunderstone

Post autor: Tele »

Układ który wieje nudą... to raczej normalne w tego typu grach, jak dotąd w każdym razie. W D. też się zdażają układy nudne do bólu przynajmniej z pewnej perspektywy. Powiem szczerze, że w Thunderstonie miałem jak dotąd 3 etapy: poznawanie kart, kręcenie nosem i wybieranie kart przed grą "żeby był ciekawy układ", a teraz lobbuje za czystą losowością. Owszem są zestawy szybsze i wolniejsze, z bardziej lub mniej spektakularnymi potworami, bohaterami itp ale dzięki temu w każdej rozgrywce trzeba wykombinować coś innego. Już mi się przejadło granie w każdej grze schematem że wywalam trainerem ile się da militii i maxuje najchętniej khana albo sorcerera plus kupowanie fireballi. Ciekawie jest też jak trzeba się odnaleźć w słabszym zestawie zwłaszcza, że jest sporo słabych potworów a nawet na najsilniejsze nie trzeba mieć ataku po +16 jak się zdarza z takim khanem :)
Poza tym gdzieś trzeba wypróbować tych zlodziei wyrzucających karty i inne takie karty :)
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Thunderstone

Post autor: Dzej »

Filippos pisze: Nie ufałbym tak bezkrytycznie Vasselovi - ma specyficzny gust. :wink:
Ja, po kilku partiach Thunderstone'a, zwłaszcza jednej w której kiepski układ kart dał nudną, długą i losową rozgrywkę, nie jestem już tak pozytywnie do gry nastawiony. Na pewno jest niezła ale ma swoje wady, które wychodzą w kolejnych partiach. Mógł nad nią Elliot trochę dłużej posiedzieć.
Ja ostatnio jestem bezkrytyczny do wszystkiego co ma fantasy w sobie. Nawet runebound mi się spodobał....( a kiedyś dałem mu 2)

Dzięki za ostrzeżenie Filipos bo może uchroni mnie przed zakupem :)
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
Awatar użytkownika
Martin_Valdez
Posty: 329
Rejestracja: 29 gru 2008, 15:00
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Thunderstone

Post autor: Martin_Valdez »

Dzej patrząc na twoje zakupy nie wiem czy ktokolwiek z nas uwierzy w to, że coś może Cię uchronić przed nabyciem czegoś nowego :P
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1365
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 164 times
Been thanked: 169 times

Re: Thunderstone

Post autor: Zet »

A potem przed sprzedaniem tego ;)
Awatar użytkownika
Fruczak Gołąbek
Posty: 918
Rejestracja: 29 wrz 2009, 00:56
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Has thanked: 72 times
Been thanked: 39 times

Re: Thunderstone

Post autor: Fruczak Gołąbek »

Dobra wiadomość. W planach jest kolejny dodatek do Thunderstone :). Jak na razie nie wyszedł jeszcze pierwszy ;). Mam nadzieję że gra się dobrze przyjmie i że nie będzie problemów z kupnem dodatków w Polsce.
ODPOWIEDZ