Zrób to sam cz. 2

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1768
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 381 times
Been thanked: 94 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: farmer »

Dzika Mrówka pisze:
Tibi pisze: Ceny sa bardzo rozne w roznych miejscach, od 5zl za a4 do 1,6zl za a3 tam gdzie ja znalazlem ;)
A można dostać namiary na taką drukarenkę? ;p
A ja też mógłbym prosić? ;>

pozdr,
farm
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
Awatar użytkownika
skoti
Posty: 437
Rejestracja: 14 wrz 2009, 11:21
Lokalizacja: oleśnica

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: skoti »

Ty masz dwie drukarnie pod nosem :P
"Jesteśmy okrążeni! -Świetnie! Możemy atakować we wszystkich kierunkach!"


moje, moje, moje !! :P
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Tycjan »

Szukałem ostatnio pustych kostek i przy okazji chciałem zobaczyć co oferuje w tym temacie (elementy do gier) "wielki świat" i jak zwykle okazał się wielki ;)
http://www.boardgamegeek.com/geeklist/4 ... prototypes

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
poooq
Posty: 1242
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:04
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Has thanked: 134 times
Been thanked: 61 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: poooq »

Szybkie pytanie: czym tniecie tekturę 3mm? Skalpelami i nożami czy ktoś ma może jakiś lepszy patent...
Po co piać, gdy można grać?
Odkrycie roku 2019: nie każdego interesuje moje zdanie.
Awatar użytkownika
zara2stra
Posty: 384
Rejestracja: 02 mar 2008, 20:38
Lokalizacja: Lubliniec/Pawonków
Been thanked: 1 time

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: zara2stra »

Nożem krążkowym

Obrazek
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: yosz »

Nóż krążkowy rządzi i dzięki zara2stra, że kiedyś pokazałeś mi gdzie mogę go kupić. Inwestycja kilkunastu-dziesięciu złotych, której na pewno nie żałuję (plus mata do cięcia - obie rzeczy przydają się nawet w codziennych praktykach)
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
konev
Posty: 2094
Rejestracja: 22 gru 2006, 12:39
Lokalizacja: Tewkesbury (UK)

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: konev »

yosz pisze:Nóż krążkowy rządzi i dzięki zara2stra, że kiedyś pokazałeś mi gdzie mogę go kupić. Inwestycja kilkunastu-dziesięciu złotych, której na pewno nie żałuję (plus mata do cięcia - obie rzeczy przydają się nawet w codziennych praktykach)
Przydałaby się mała reklama sklepu, bo ja też się zastanawiam nad kupnem tego cudeńka. :)
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych
Monsoon Group :: Aktualne Spotkania :: Facebook
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: yosz »

ostrzenarzedzia.pl : http://www.ostrenarzedzia.pl/index.php? ... y-rty-3-dx (podaję linka do rty 3, ale ja kupiłem rty - 2 - tylko sama strona akurat dla tego noża nie bardzo chce działać: http://www.ostrenarzedzia.pl/index.php? ... y-rty-2-dx) plus mata - wydatek ok 100zł którego w ogóle nie żałuję. Nóż jest rewelacyjny tak samo jak mata i przydaje się bardzo często
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
skoti
Posty: 437
Rejestracja: 14 wrz 2009, 11:21
Lokalizacja: oleśnica

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: skoti »

Ja w pracy tnę, bardzo dużo tektury i kartonów, często także te grubsze. Używam do tego normalnego noża z wymiennymi, łamanymi ostrzami. Podstawą jest zainwestowanie w dobre ostrza, są one dużo ostrzejsze i wolniej się tępią. Przez co można dużo łatwiej, ładniej i prościej poprowadzić cięcie.

konev pisze:
yosz pisze:Nóż krążkowy rządzi i dzięki zara2stra, że kiedyś pokazałeś mi gdzie mogę go kupić. Inwestycja kilkunastu-dziesięciu złotych, której na pewno nie żałuję (plus mata do cięcia - obie rzeczy przydają się nawet w codziennych praktykach)
Przydałaby się mała reklama sklepu, bo ja też się zastanawiam nad kupnem tego cudeńka. :)
Noże krążkowe wszelakiego rodzaju, są na allegro.
A i raczej nie będzie problemu ze znalezieniem ich w sklepie artykułami budowlanymi. Raczej też powinno się je dostać w sklepach bardziej specjalistycznych (modelarskim, dla plastyków) – ale tu raczej będą droższe.
"Jesteśmy okrążeni! -Świetnie! Możemy atakować we wszystkich kierunkach!"


moje, moje, moje !! :P
Awatar użytkownika
zara2stra
Posty: 384
Rejestracja: 02 mar 2008, 20:38
Lokalizacja: Lubliniec/Pawonków
Been thanked: 1 time

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: zara2stra »

Heh - chyba trzeci raz w tym temacie podaję linka :P Ja swój kupiłem tutaj http://www.ostrenarzedzia.pl/ minęło 1,5 roku i wciąż używam tego samego ostrza i maty, także inwestycję uważam za bardzo udaną.

Właśnie skończyłem szybką samoróbkę The Legend of Robin Hood. Zostały żetony do zaokrąglenia, ale to już rano - teraz pobudziłbym dziewczyny.
Obrazek
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: yosz »

a czym zaokrąglasz żetony? znaczy jak wycinasz ładne kółka z grubego kartonu?
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
zara2stra
Posty: 384
Rejestracja: 02 mar 2008, 20:38
Lokalizacja: Lubliniec/Pawonków
Been thanked: 1 time

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: zara2stra »

Zaokrąglam jedynie narożniki - do sprzętu też już tu linkowałem. A ładnych kółek z tektury nie wycinam - efekt zawsze jest nieproporcjonalnie siajowski do ilości włożonej w to pracy. W Robin Hoodzie monety są roztopione, więc wziąłem grube nożyce i powycinałem je tak, żeby nie było widać niezadrukowanej kartki, i żeby kształt był w miarę okrągły - efekt jest bardzo fajny.

Za tekturowe kółka brałem się tylko raz jedyny, przy blipach w Space Hulku - od tamtego czasu unikam ich jak ognia. To właściwie jedyny powód, dlaczego nie zrobiłem sobie jeszcze samoróbki Merchant of Venus z pięknej przeróbki z BGG.
Awatar użytkownika
bartek_mi
Posty: 655
Rejestracja: 13 sie 2008, 20:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: bartek_mi »

a z taka chinszczyzna ktos mial do czynienia?
http://www.allegro.pl/item889638456_gem ... zorow.html

do kartonu sie nie nada ale na naklejki na krazki do agricoli starczy?
Dice Hate Me :(
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: yosz »

nie sądzę. Kółko które będziesz mógł wyciąć jest chyba za małe. Ja wycinałem ręcznie, a potem się wkurzyłem i zamówiłe drewienka, a krążki poszły na prototypy
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Tycjan »

yosz pisze:nie sądzę. Kółko które będziesz mógł wyciąć jest chyba za małe. Ja wycinałem ręcznie, a potem się wkurzyłem i zamówiłe drewienka, a krążki poszły na prototypy
Gdzie zamówiłeś te drewienka, w Polsce? Bo piszesz o elementach do Agricoli, tak?

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: yosz »

zamówiłem bezpośrednio w lookout games. Dwa razy przesyłka na mój domowy adres nie dotarła, za trzecim razem wysłali na adres do pracy. Oczywiście zapłaciłem tylko raz.
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Liarus
Posty: 398
Rejestracja: 09 maja 2009, 19:49
Lokalizacja: Pszczyna
Has thanked: 10 times
Been thanked: 14 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Liarus »

No to czas na kolejną samoróbkę.

DUNE Express

Obrazek

Kolejna prosta w zrobieniu gierka. Nawiasem mówiąc, całość jest za friko udostępniona przez autora na BGG
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Dzej »

Wygląda ekstra. Jak takie coś zrobić :D
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
chiapas
Posty: 109
Rejestracja: 14 sty 2008, 20:15
Lokalizacja: warszawa

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: chiapas »

Witam,


W temacie samoróbek i majsterkowania jestem zupełnie zielony , ale chcialbym zrobić sobie dodatkowe rasy i zdolności do Small Worlda ściągnięte z boardgamegeeka ( http://boardgamegeek.com/boardgame/6549 ... mpendium-i ) . Jak się do tego zabrać?
- jaki materiał użyć jako podkładkę na wydrukowanie ras , zdolności i żetonów?
- przy pomocy czego najlepiej drukować?
- jak wyciąć wzory żeby to ładnie wyglądało?

Z góry dziękuje za wszelkie porady
Liarus
Posty: 398
Rejestracja: 09 maja 2009, 19:49
Lokalizacja: Pszczyna
Has thanked: 10 times
Been thanked: 14 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Liarus »

No to tym razem coś naprawdę ekstra.

Small World

Obrazek

Roboty od groma i to nie tylko przy wycinaniu tego i składaniu, ale głównie przy przygotowywaniu wydruków. Ta samoróbka nie jest wierną kopią oryginału, zważywszy na dość utrudniony dostęp do skanów/zdjęć wysokiej jakości (DOW robi swoje:) ), więc dużo pracy w photoshopie czy Illustratorze przy tej samoróbce było potrzebne. Mapa została zrobiona tylko dla 2 graczy, aczkolwiek jestemw trakcie photoshopienia mapy dla 3 graczy (no chyba, ze ktoś zarzuciłby skanem/zdjątkiem takowej).
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Don Simon »

O matko, a ile to kosztowalo uwzgledniajac roboczogodziny? Pewnie kilka razy wiecej niz te 100 PLN za uzywana gre. Gratulacje, ale mi by sie nie chcialo :)
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
poooq
Posty: 1242
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:04
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Has thanked: 134 times
Been thanked: 61 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: poooq »

Respekt.
Po co piać, gdy można grać?
Odkrycie roku 2019: nie każdego interesuje moje zdanie.
Awatar użytkownika
veljarek
Posty: 1189
Rejestracja: 07 sty 2009, 19:50
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 5 times
Been thanked: 23 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: veljarek »

Szacunek dla kolegi :)
_______________
Nie wystarczy grać w gry, trzeba jeszcze grać we właściwe gry
Liarus
Posty: 398
Rejestracja: 09 maja 2009, 19:49
Lokalizacja: Pszczyna
Has thanked: 10 times
Been thanked: 14 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Liarus »

Don Simon pisze:O matko, a ile to kosztowalo uwzgledniajac roboczogodziny? Pewnie kilka razy wiecej niz te 100 PLN za uzywana gre. Gratulacje, ale mi by sie nie chcialo :)
Wbrew pozorom nie tak wiele. Może dlatego, że trochę osób pomagało przy okazji wycinać i kleić:) Hammer of Scotts z bloczkami było o wiele bardziej pracochłonne i irytujące jeśli chodzi o manualne wykonanie, natomiast Small World nie zajął aż tak wiele czasu. Jak wspomniałem, o wiele bardziej żmudne i czasochłonne było obrobienie tego w programach. Jeśli chodzi o te 100 zł, to fakt gierka nie jest droga, ale bardziej chciałem zobaczyć czy pdoołam odtworzeniu elementów na podstawie paru zdjęć z perspektyw czy też tylko ich części, a potem się to poskładało. Co do kwesti finansowych dla ciekawskich, zrobienie tej samoróbki wyniosło ok 35 zł. No a teraz czas na planszę dla 3 graczy, bo też w sieci raczej nie ma zdjęcia w wysokiej rozdziałce. zobaczymy jak to pójdzie:)
Awatar użytkownika
skoti
Posty: 437
Rejestracja: 14 wrz 2009, 11:21
Lokalizacja: oleśnica

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: skoti »

Moje uznanie :)
Kawał żmudnej, upierdliwej roboty. Ale efekt naprawdę imponujący :D
Czy mógłbyś opisać w jaki sposób robisz karty ras i zdolności, oraz żetony ras? Jeśli nie jest to żadną tajemnicą :D
Głownie zaciekawiło mnie jakiego kartonu, papieru do tego używasz? – bo chciałbym wykonać kilka własnych ras. :)
"Jesteśmy okrążeni! -Świetnie! Możemy atakować we wszystkich kierunkach!"


moje, moje, moje !! :P
ODPOWIEDZ