(Warszawa) Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: ja_n »

Filippos pisze:Zapowiadał się wstępnie Ja_n z nową odsłoną Pret-a-Porter
Zależy mi na kilku kolejkach, to bardzo wczesna wersja i po 2-3 rundach będę wiedział co trzeba zmienić. Tak więc zajmę pewnie nie dłużej niż pół godzinki.
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: Filippos »

bazyn pisze: e: a ja mam szansę następnym razem być za 3 tygodnie dopiero :(
Będziemy czekać cierpliwie :D
yosz pisze:Nie wygrałeś bo skończyliśmy na 10:5 :P Do 15 punktów jeszcze Ci brakowało :P

Siatkówka niestety nie działa tak jak bym sobie tego życzył i będę miał dużo dłubania przy niej (na dzień dobry praktycznie wyleciała plansza)
Nie miałeś już szans i tak. :D
A że plansza wyleciała to (z punktu widzenia wydawcy) olbrzymi plus :wink:
ja_n pisze:Zależy mi na kilku kolejkach, to bardzo wczesna wersja i po 2-3 rundach będę wiedział co trzeba zmienić. Tak więc zajmę pewnie nie dłużej niż pół godzinki.
Świetnie. Zdążymy w takim razie wszystkie trzy gry zagrać jakby co. :)
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: stalker »

Zdążymy. Z mojej strony sytuacja może być podobna jak w przypadku ja_n'a, Ignacy dłubie, zobaczymy, co z tego do wtorku wyniknie. Na szczęście będę miał środę za twa tygodnie do dyspozycji :)

Ale jakby co, to pokaże coś innego, w czym też dłubię, co jednak też nie zajmie za dużo czasu.

Acha i rozmawiałem z Mustafą, może do nas zajrzy na testowanie jako kolejny pomocnik :)
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Karol Madaj
Posty: 659
Rejestracja: 28 sty 2010, 15:41
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 89 times
Been thanked: 46 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: Karol Madaj »

Zaproszony przez draco, chciałbym przyjść z prototypem gry familijno-ekonomicznej "Kolejka". Chcemy ja mieć wydaną w czerwcu, więc zależy nam na czasie. Jest jeszcze sporo pracy przy mechanice, nie mówiąc już o pisaniu wniosków i innych procedurach, a bez w miarę wygładzonej mechaniki nie możemy ruszyć z kolejnymi etapami.
Kiedy możemy przyjść?

Pozdrawiam
Karol Madaj BEP IPN
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: stalker »

Prosimy o informację, dla ilu graczy jest przeznaczony projekt (albo dla ilu graczy należy przeprowadzić test), a także o orientacyjny czas gry, a my wtedy spróbujemy się od razu podzielić na grupy robocze, więc możliwe, że będziemy mogli zacząć testy już w najbliższy wtorek.
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Mayasty
Posty: 120
Rejestracja: 13 sty 2009, 21:47
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 7 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: Mayasty »

Hehe, widzę że zespół testerski będzie miał dużo pracy w najbliższym miesiącu. Na kiedy mógłbym zakolejkować prototyp "Show business". 10 luty ? 16 luty ?. Gra od 2 do 5 osób. Tłumaczenie zasad ok. 20 min - 25 min. Czas gry dla dwóch osób do godziny, dla 5 osób do 2,5 godzin. Gra z gatunku bardziej złożonych (trudno porównać, ale chyba blisko do "Le Havre").
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: stalker »

No nazbieralo sie... :D no spokojnie ja postaram sie byc na obu tych spotkaniach, ale mowie za siebie. Wstepnie zalozmy, ze 10, jak cos wypadnie, zostanie 16, prawda?
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: Filippos »

Faktycznie robi się tłoczniej. Mnie to tylko cieszy bo oznacza że spotkania są potrzebne. :D
Co do zasad to na początku ustaliliśmy że po prostu będziemy planować na bieżąco w co gramy tym razem przed spotkaniem widząc kto akurat przychodzi i trzymając się zasady że jeśli moja gra była testowana ostatnio to na kolejnym spotkaniu mogę być tylko testerem i pomagać komuś innemu z jego grą.

Przekładając to ze stałej grupy autorów cyklicznie się pojawiającej na spotkaniach, na jedno lub dwurazowych gości to poprosiłbym jedynie o zostanie przez całe spotkanie i wzięcie udziału też w innej partii jako tester, lub przybycie na co najmniej dwa spotkania: raz jako autor a raz jako tester. Co zaplanował np. Mayasty i co uważam za bardzo fajne podejście. :D Mówiąc najprosciej chodzi o to żeby każdy miał poczucie że coś na tych spotkaniach dostaje dla siebie ale tez coś wkłada. Na tym mi zależy.

Tak więc Panie Karolu zapraszamy już w najbliższy wtorek: jeśli starczy czasu i osób może uda nam się przetestować też "Kolejkę" oprócz gier które zaplanowaliśmy na to spotkanie wcześniej, a jeśli nie zdążymy pomoże nam Pan jako tester, a pańską grę zapiszemy na pierwszym miejscu na liście gier na następna środę. :D Co Pan na to?
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Awatar użytkownika
Witold Janik
Posty: 445
Rejestracja: 25 sty 2008, 13:00
Lokalizacja: spod Warszawy
Kontakt:

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: Witold Janik »

Nie ma chyba większego sensu wbijać we wtorek :lol: :? Tłumy straszne widzę, chyba lepiej pójść do domu i popracować :) Zwłaszcza, że: a) nie lubię imprez masowych, wolę spotkania kameralne ;) b) mam drugą grę na warsztacie :twisted:

Chyba, że sprawnie ktoś się podejmie rozpisanie programu jazdy. Strasznie nie lubię elementu losowego (nie tylko w grach), dlatego muszę wiedzieć - kto, w co z kim, dlaczego ;) i jak długo :D Filip, do tablicy! :lol:

Ja potrzebuję: 2 lub 3 osoby, min. 2h czasu*. Projekt zwie się "Rozbicie" ;). Preferowani testerzy znający gry kategorii "Shogun", "El Grande" czy "Boże Igrzysko".

*) podejrzewam, że w takim czasie wraz z tłumaczeniem zasad nie skończymy partii ale wolę nie zamęczać za pierwszym razem i podejrzewam że wystarczająca ilość wątpliwości się pojawi do spisania i roztrząsania :) Jednakże jak posiedzimy 3h to nie będę narzekał.

EDIT: jeśli będę to 16.30-17.00. Ktoś zna jakieś miejsce do parkowania w okolicy Monsoon (bezpłatne)? :lol: Czy mam z pracy dojechać tramwajem? Bo ja ze wsi jestem, samochodem przyjeżdżam do pracy... ;)
Ostatnio zmieniony 29 sty 2010, 11:30 przez Witold Janik, łącznie zmieniany 8 razy.
- Albo my graliśmy źle, albo wy (...), w naszej partii wyniki były w granicach 20-30. Co prawda gra skończyła się szybko (wcześnie papież umarł), ale chyba nie może to mieć aż takiego wpływu.
- U nas papież umarł w ostatniej turze - może stąd różnica.
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: stalker »

Zróbmy listę, co jest do grania we wtorek:

ASP (almost secret project) (4 os)
Basilica III (bez komentarza dlaczego nr 3, proszę pytać Ignacego) (2 lub 3 os, potrzebuję do testu min. jednego testera znającego poprzednią wersję)
Pret-a-Porter iteracja n (teoretycznie krótki test, ale doliczmy czas na dyskusję) (ile osób?)
i ew. Kolejka (ile osób?)

Uczestnicy:
stalker
ja_n
konev
Filippos
p. Karol
(?)
Witold Janik (tak, jest rozkład jazdy, tak, masz przyjść -- możesz pracować w mniejszej podgrupie)
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
zath
Posty: 514
Rejestracja: 13 lis 2009, 09:55
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: zath »

zath

Nie powinienem mieć problemów z przybyciem, zawsze to jedna gęba więcej do pomocy :P
Wishlist: Mission: Red Planet (2005), Steam (2009)
Personal Fav: Dungeon Lords (2009), Once Upon a Time (1993)
Mayasty
Posty: 120
Rejestracja: 13 sty 2009, 21:47
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 7 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: Mayasty »

Ponieważ nie jestem z Warszawy i mam na razie zaplanowane tylko 2 wizyty na 10.02 i 16.02 to prosiłbym o jakieś zaplanowanie z wyprzedzeniem w kolejce "Show businessu", żeby się wszystko udało. Ja ze swojej strony deklaruję gotowość do testowania gier innych autorów, które pojawią się na tych spotkaniach przez 100% dostępnego czasu (w tym czasie nie muszę grać w swoją grę). Jeśli uda się zaplanować jakie gry będą grane w tych dwóch datach, to mogę nawet przeczytać instrukcje, jeśli takowe dostanę. Z pewnością spostrzeżenia świeżego czytelnika przydadzą się autorom, a i sprawniej pójdzie testowanie.
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: ja_n »

pret-a-porter - 3 lub 4 osoby. Preferowane takie, które znają poprzednie wersje prototypu, bo osób zupełnie nowych nie ma wielkiego sensu wprowadzać w grę na tym etapie - nie chciał bym ich zrazić do gry.
Karol Madaj
Posty: 659
Rejestracja: 28 sty 2010, 15:41
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 89 times
Been thanked: 46 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: Karol Madaj »

Ok. Przyjdziemy we wtorek. Ja i Rafał (proponuję zrezygnować z "p." przed imieniem).
Mamy dopiero wstępny zarys mechaniki i chcemy głównie pokazać i pogadać o kierunkach rozwoju. Potrzebujemy w zasadzie jednej/dwóch osoby na pół godziny. Najchętniej Filipposa. Zgadnijcie dlaczego?

W środę 10.02 nie mogę być, bo mam "Awans" w klubie gracza.
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: Filippos »

Mayasty na jedną z dwóch twoich wizyt 100% zaklepujemy czas na show buissnes. :) Ustalmy może że 16.02.
Witek nie marudź tylko przychodź. :wink: Jak nie zdążymy zagrać twojej gry tym razem to potestujesz nasze :P

Już widać że będzie nas we wtorek co najmniej sześciu więc będą dwie ekipy grające i zdążymy zagrać może i 5 gier, łącznie z twoją. Dokładny rozkład jazdy ustalimy na miejscu, pierwszeństwo mają Pret-a-Porter i Basilica, dalej ASP i Kolejka, potem twe Rozbicie.
Zath świetnie że wpadasz! Karol bardzo chętnie pomogę, choć nie wiem dlaczego szczególnie ja miałbym pomóc bardziej niż inni.
Mam nadzieję że przy okazji wyjaśnisz mi dlaczego AI w onlinowej wersji Awansu ciągle mnie oszukuje :lol:
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Mayasty
Posty: 120
Rejestracja: 13 sty 2009, 21:47
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 7 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: Mayasty »

Filippos pisze:Mayasty na jedną z dwóch twoich wizyt 100% zaklepujemy czas na show buissnes. :) Ustalmy może że 16.02.
Dostosuję się do każdego rozsądnego scenariusza :-)
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: stalker »

Rozkład jazdy (na dzień 31-01-2010)

Wtorek, 2 lutego

ASP (almost secret project) (4 os)
Basilica III (2 lub 3 os, potrzebuję do testu min. jednego testera znającego poprzednią wersję; teoretycznie partia do 1h, ale może pomęczymy dwie partie, to zejdzie do 3h)
Pret-a-Porter (3/4 os., teoretycznie krótki test, ale doliczmy czas na dyskusję)
i ew. Kolejka (30 minut, 3-5 os)
Rozbicie (2 lub 3 osoby, min. 2h)

Uczestnicy:
1. stalker
2. ja_n
konev
3. Filippos
4. Karol, 5. Rafał
zath
6. Witold Janik
7. Michał Stajszczak
8. JB


Środa, 10 lutego

Cargo jak się wyrobię (na 50%) / Basilica III oba projekty: 2-3 os., po 1h każdy (Cargo będzie pojemniejsze, ale na razie 2-3 starczy).
Refugium

Uczestnicy:
1. stalker
2. Draco
3. Yosz


Zaprasza się JB ;)

Wtorek, 16 lutego

Show Business 2-3 os. 2,5h max + 30 min na zasady
Ostatnio zmieniony 02 lut 2010, 12:50 przez stalker, łącznie zmieniany 6 razy.
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
Cin
Posty: 822
Rejestracja: 17 wrz 2007, 01:19
Lokalizacja: Warszawa, czasem Kielce
Has thanked: 4 times
Been thanked: 31 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: Cin »

zanim wpadnie tu Geko :)
2, 10, 16 lutego
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9479
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: MichalStajszczak »

stalker pisze:i ew. Kolejka (ile osób?)
Jeżeli ma być testowana Kolejka, to może ja też wpadnę (chyba przyda się osoba, która zna tematykę z własnego doświadczenia a nie opowieści rodziców), choć nie mam pewności, czy będę miał czas we wtorek
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: stalker »

Cin pisze:zanim wpadnie tu Geko :)
2, 10, 16 lutego
LOL ;) poprawione, a puryzm językowy Geko popieram! :D
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Karol Madaj
Posty: 659
Rejestracja: 28 sty 2010, 15:41
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 89 times
Been thanked: 46 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: Karol Madaj »

Super, dzięki!

Kolejka: 30 minut, 3-5 graczy.
Nas będzie dwóch czyli optymalnie potrzebujemy jeszcze dwóch.
MichalStajszczak było by niezwykle miło się spotkać, z Twojego wpisu na forum wynika, że "Kolejka" jest rodzajem "Reglamentacji" dla dzieci.

Oczywiście chętnie potestujemy Wasze gry najlepiej coś lekkiego dla poczatkujących testerów.
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: draco »

Widzę, że komitet kolejkowy już został powołany, więc się dopiszę. :)

Jestem tylko w środy od 19:00. 10 lutego przyniosę Refugium 2-4 osób, 60 minut, wersja prawie finalna. Mam ochotę zagrać wtedy także w ASP.
Awatar użytkownika
zath
Posty: 514
Rejestracja: 13 lis 2009, 09:55
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: zath »

Niestety za szybko się zadeklarowałem, ten tydzień mi całkowicie nie jest na rękę. Miłego testowania!
Wishlist: Mission: Red Planet (2005), Steam (2009)
Personal Fav: Dungeon Lords (2009), Once Upon a Time (1993)
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: stalker »

jax parkuje na Jerozolimskich przed kawiarnią... dopisałem Rozbicie do rozkładu jazdy. Ja będę ok 17:30
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
konev
Posty: 2094
Rejestracja: 22 gru 2006, 12:39
Lokalizacja: Tewkesbury (UK)

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: konev »

Ja niestety znowu muszę wszystkich przeprosić, ale nie przyjdę. Choróbsko niestety nie przeszło i się rozprzestrzeniło. Gorączka, kaszel, katar, czyli... świńska grypa ;). Jeszcze bym kogoś zaraził. Tym bardziej, że u mnie wszyscy są w ten sposób chorzy i się dziadostwo przenosi. Tak więc z domu przez kilka dni się pewnie nie ruszę. Żałuje bo spotkanie zapowiada się świetnie - dużo ciekawych prototypów. Miłego testowanie życzę..
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych
Monsoon Group :: Aktualne Spotkania :: Facebook
ODPOWIEDZ