(Warszawa) Agresor - Piątek WIBHiIŚ PW

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: draco »

Zapowiada się tyle interesujących gier, że z chęcią zasiądę do prawie każdej rozgrywki. :D Nic tylko przebierać w ofertach.
Awatar użytkownika
puniek
Posty: 182
Rejestracja: 23 kwie 2008, 20:03
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: puniek »

draco pisze:
puniek pisze:Chętnie zagram w BSG, też posiadam egzemplarz i mogę jakby co przynieść.
A może przyniesiesz Carson City? :wink:
spoko, mogę przynieść. Dałbyś radę instrukcję zabrać ze sobą?
Awatar użytkownika
puniek
Posty: 182
Rejestracja: 23 kwie 2008, 20:03
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: puniek »

Aneta pisze:To na którą się umawiamy na BSG? Około 18?

ok, mi pasuje 18.
berem
Posty: 1218
Rejestracja: 26 sie 2008, 14:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: berem »

Wziąłem "Kutuzova" i będę o 16:00.
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Geko »

Geko pisze:Jutro zamierzam podjąć nieudaną kiedyś Misję Cywilizacji Nowego Ludu (w tym siebie). Czyli biorę Cywilizację i szukam dwóch, a może trzech osób chętnych do poznania wersji zaawansowanej. Będę gdzieś ok. 17tej i możemy zaczynać. Jest ktoś chętny?
Są jeszcze ostatnie 2 lub 3 wolne miejsca :wink: Decyduje kolejność zgłoszeń. Dziś ostatni dzień promocji :mrgreen:
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
Wolv
Posty: 10
Rejestracja: 27 sty 2009, 22:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Wolv »

Aneta pisze:To na którą się umawiamy na BSG? Około 18?
Ja powinienem być ok 18.00-18.15.
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: draco »

puniek pisze:
draco pisze:
puniek pisze:Chętnie zagram w BSG, też posiadam egzemplarz i mogę jakby co przynieść.
A może przyniesiesz Carson City? :wink:
spoko, mogę przynieść. Dałbyś radę instrukcję zabrać ze sobą?
Oczywiście. :)
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: zephyr »

Co do Twilight Imperium tona piątkowym spotkaniu się nawet nie zdąży zagrać połowy :wink: więc marne szanse, ale może ktoś się odezwie na PM
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Awatar użytkownika
Przemekk
Posty: 344
Rejestracja: 19 maja 2009, 09:08
Lokalizacja: Ząbki

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Przemekk »

Wczorajsze spotkanie było jak zawsze bardzo udane :D

Na dobry początek EiT, w czteroosobowym składzie z Miceliusem, Keleno i nono. Chociaż gracze byli początkujący to jakoś nie czuło się tego przy stole, ogromna ilość konfliktów (na moje oko jakieś 15), mądre zagrania, zupełny brak podstawowych błędów. Pomimo opinii Michała, który twierdził, że z pewnością wygram, zwycięzcą okazał się nono, który wyraźnie ma talent do tej gry.

Następnie z Zathem, Siepu i Miceliusem zaczęliśmy walczyć o wpływy na dworze Ludwika XIV, gra jest dosyć ciekawym territory control z nieodzownym mechanizmem kart. Oferuje kilka dróg do zwycięstwa i zaskoczyła mnie oryginalnym tematem.

Z niecierpliwością czekam na wasze wrażenia z rozgrywek :)
Grze zawsze trzeba dać drugą szansę, a czasem nawet trzecią, czwartą i piątą.

Moje gry
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Geko »

Moje plany cywilizacyjne udało się zrealizować. Na miejscu szybko znalazłem chętnych - oprócz Vidoqa, do stołu zasiedli Piotrek i Mikelo75. Po godzinie tłumaczenia cywilizacje ruszyły. Gdzieś w połowie gry Mikelo75 musiał nas opuścić (tak to w życiu czasem bywa) i jego miejsce zajął znajomy Vidoqa - Jacek. Udało nam się skończyć tylko I epokę i trzeba było się zwijać (było przed 22gą).

W każdym razie grało się bardzo fajnie. Gra nabierała pazurków, były pierwsze agresje, problemy z surowcami, jedzeniem, dylematy decyzyjne, itp. Zdecydowanie Cywilizacja zaczyna mi się podobać i chcę w nią dużo pograć. Jedynie co mnie na razie przeraża, to czas gry. Ale mam nadzieję, że z doświadczeniem uda się go wyraźnie skrócić.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: janekbossko »

a ile graliscie pierwsza epoke?
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: draco »

janekbossko pisze:a ile graliscie pierwsza epoke?
To była próba gry w czasie rzeczywistym. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Geko »

janekbossko pisze:a ile graliscie pierwsza epoke?
Ze 3h wyjdzie. Ale dla 3 osób (dla mnie prawie też) była to pierwsza gra i w trakcie jedna osoba odeszła i zastąpiła ją druga, której tłumaczyliśmy zasady na żywca, w międzyczasie. W każdym razie pod koniec tempo gry było już żywsze.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
lb_lb
Posty: 209
Rejestracja: 30 mar 2009, 18:07

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: lb_lb »

No no... mały genialny podmiot (EDIT: pomiot!!!! nie nawiedzę autokorekty!)chaosu uratował twierdzę:) Dzięki wszystkim za grę, byłą naprawdę emocjonująca... Stronghold spodobał mi się:)
Ostatnio zmieniony 06 lut 2010, 20:03 przez lb_lb, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Vidocq
Posty: 121
Rejestracja: 12 wrz 2007, 13:07
Lokalizacja: Warszawa Wilanów/Ursynów

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Vidocq »

Geko pisze: Ze 3h wyjdzie. Ale dla 3 osób (dla mnie prawie też) była to pierwsza gra i w trakcie jedna osoba odeszła i zastąpiła ją druga, której tłumaczyliśmy zasady na żywca, w międzyczasie. W każdym razie pod koniec tempo gry było już żywsze.
Potwierdzam,
Trwało to bardzo długo ale moim i Jacka zdaniem giera ma potężny potencjał!
Jaca gra oczarowała, już zamówił C TTE przez neta.
Dzięki Geko za grę :)
Nec Hercules contra plures
Moja skromna kolekcja
Awatar użytkownika
Vidocq
Posty: 121
Rejestracja: 12 wrz 2007, 13:07
Lokalizacja: Warszawa Wilanów/Ursynów

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Vidocq »

Przemekk pisze:Wczorajsze spotkanie było jak zawsze bardzo udane :D

Na dobry początek EiT, w czteroosobowym składzie z Miceliusem, Keleno i nono. Chociaż gracze byli początkujący to jakoś nie czuło się tego przy stole, ogromna ilość konfliktów (na moje oko jakieś 15), mądre zagrania, zupełny brak podstawowych błędów. Pomimo opinii Michała, który twierdził, że z pewnością wygram, zwycięzcą okazał się nono, który wyraźnie ma talent do tej gry.

Następnie z Zathem, Siepu i Miceliusem zaczęliśmy walczyć o wpływy na dworze Ludwika XIV, gra jest dosyć ciekawym territory control z nieodzownym mechanizmem kart. Oferuje kilka dróg do zwycięstwa i zaskoczyła mnie oryginalnym tematem.

Z niecierpliwością czekam na wasze wrażenia z rozgrywek :)
Uważam że Ludwiś jest bardzo niedocenianą gierką, wielu ludzi na nią narzeka bo ma dosyć specyficzne to "Teritory Control".
Chciałem tylko pogratulować Miceliusowi zwycięstwa i podziękować, iż w nerwach nie pieprznął moim egzemplarzem gry, jak to mu się ponoć zdarzało :lol: :roll:
Nec Hercules contra plures
Moja skromna kolekcja
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Geko »

Vidocq pisze: Uważam że Ludwiś jest bardzo niedocenianą gierką, wielu ludzi na nią narzeka bo ma dosyć specyficzne to "Teritory Control".
Ja nie przepadam za mechaniką TC, a Ludwika akurat lubię.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
Keleno
Posty: 451
Rejestracja: 04 kwie 2007, 10:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Keleno »

Hej, dzięki za wczorajszą grę w Eufrat i Tygrys :) To moja druga rozgrywka w ten tytuł i chociaż grało mi się już lepiej niż za pierwszym razem, to nie powiem bym była bardzo zadowolona z efektu końcowego - udało mi się uzyskać zaledwie 5 punktów w każdym kolorze i jeden skarb (niestety w takim wypadku się nie przydał). Bardzo odczułam brak korzyści z monumentów - w poprzedniej rozgrywce trochę z nich jednak skorzystałam, no ale wtedy to ogólnie bardziej pokojowo graliśmy a teraz to była zacięta rywalizacja :) Gra w każdym razie jest ciekawa. Najbardziej frustrujący element to te konflikty, bo często mając całkiem pokojowe zamiary (i nie będąc na to przygotowanym!) można zostać uwikłanym w konflikt przez kogoś innego :)
nono
Posty: 22
Rejestracja: 23 cze 2009, 11:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: nono »

Ja również dziękuję wszystkim za rozgrywkę Eufrat i Tygrys. Grałem pierwszy raz, ale przeczytanie instrukcji dzień wcześniej okazało się bardzo pomocne :) Choć na pecha przy dobieraniu kafelków też nie mogę narzekać (tzw. szczęście początkującego). Kluczowym dla mnie momentem było podzielenie przez Przemka największego królestwa na planszy w taki sposób, że większość osad pozostała bez króla. Myślałem, że z szansy skorzysta Michał, który podobnie jak ja miał króla poza planszą. On jednak był zajęty przygotowaniami do stawiania własnego monumentu, więc ja w swojej turze mogłem dorzucić swojego króla do osadników i dokonać ponownego "pojednania", ale już z nowym królem :) co mi pozwoliło nadrobić straty w czarnych kostkach (których przed tym ruchem miałem raptem 2). Pomocne też były 3 skarby, na które rzuciłem się na początku a postawiony pod koniec gry monument czarno-czerwony doprowadził mnie do wygranej.

Gra spodobała mi się na tyle, że postanowiłem ją sobie sprezentować.
Awatar użytkownika
Micelius
Posty: 758
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Micelius »

Dziękuję partnerom z Tygrysa i Ludwiczka za grę :) Niczym nie waliłem o stół bo partnerzy nade mną nie popracowali - nie rozzłaszczany usilnie, sam z siebie, rzadko walę :mrgreen:

Co do Luwika, to szczerze powiedziawszy gra się przyjemnie, ale jakoś nie dostrzegam w niej tej głębi, o którą niektórzy grę posądzają - może dlatego, że cele naszych przeciwników są przed nami zakryte. Choć grałem świadomie (dzęki za gratulacje, ale z początkującymi bój był, więc bez euforii :) ) Udało się wygrać mimo fatalnego początku - ja miałem jedną misję gdy dwóch przeciwników po cztery (!), ale widząc okres przewagi przeciwnków odkładałem ludków na następną turę, a poza tym świadomie zacząłem grać na niedoceniane herby... wyniki bliziutkie. Myślę nad kupnem dodatku... ?

Tygrys jest dobry - ale jakoś nie umiem dobrze przewidywać co się będzie działo, jakoś mi chyba tego rodzaju wyobraźni brakuje... pecha tez miałem, ale w Ludwiku mi nie przeszkodził, tu na pewno też można lepiej... ale fajnie było. Keleno, biedna jeteś - ale to agresywna gra nietesty też :)

TtA średnio trwa koło 3h (cała), ale po jakichś dwóch partiach dopiero się czuć zaczyna pełny smak (gdy rozumiemy karty i skupiamy się na sensownym planowaniu, a nie rozpaczliwym zażegnywaniu po niewczasie krótkich kołderek...) Bardzo chętnie się na przyszłość przysiądę!
Niech garby waszych wielbłądów będą zawsze tłuste!
berem
Posty: 1218
Rejestracja: 26 sie 2008, 14:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: berem »

Na piątek szukam 2 chętnych do 4 osobowej rozgrywki w Kutuzova.
Epidares
Posty: 45
Rejestracja: 08 cze 2009, 00:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Epidares »

Wstępnie i nieśmiało pozwolę sobie zapytać czy ktoś nie miałby w piątek ochoty przynieść BSG, a nawet może zagrać 8)

(Chyba będę musiał zdobyć własny egzemplarz :roll: )
All that we see or seem/ Is but a dream within a dream.
Chevau-léger
Posty: 37
Rejestracja: 25 mar 2009, 19:05

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Chevau-léger »

Szukam chętnych do gry w Boże Igrzysko. W piątek w Agresorze lub w weekend jeśli będzie otwarty lub gdzieś indziej- szczegóły do ustalenia na priva.
Awatar użytkownika
Smerf Maruda
Posty: 1131
Rejestracja: 15 mar 2009, 20:53
Lokalizacja: Stolyca

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Smerf Maruda »

W piątek na Agresorze, to może ja? Zasady znam.
nono
Posty: 22
Rejestracja: 23 cze 2009, 11:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: nono »

na Boże Igrzysko to i ja miałbym ochotę, ale niestety najbliższy piątek to mi nie pasuje (jeśli będę, to na krótko), ale sobota byłaby już ok :)
ODPOWIEDZ