Italia (Phalanx Games)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Clagus
Posty: 106
Rejestracja: 07 wrz 2007, 12:07
Lokalizacja: Warszawa

Italia (Phalanx Games)

Post autor: Clagus »

Nie znalazłem wątku poświęconego tej grze, więc zakładam.

Pojawiła się recenzja na stronie http://www.planszowki.gildia.pl Serdecznie zapraszam do lektury :)

Bezpośredni link http://www.planszowki.gildia.pl/gry/ita ... a_recenzja

Kod: Zaznacz cały

http://www.planszowki.gildia.pl/gry/italia/italia_recenzja
"Gra Italia zabiera nas w podróż obejmującą 1500 lat włoskiej historii, podczas której ów śródziemnomorski półwysep został niezliczoną ilość razy najechany przez różne plemiona i narody. Zestaw obejmuje dwie gry: Italię I, przeznaczoną dla 3 graczy i koncentrującą się wokół historii klasycznego Rzymu sprzed naszej ery, oraz Italię II, zaprojektowaną dla 4 graczy i obejmującą historię Italii od 390 do 1100 r.n.e. W obydwu grach uczestnicy przewodzą różnym narodom i za ich pomocą podejmują się różnych celów, póki sami nie zostaną podbici i zwykle nie znikną z powierzchni ziemi."
"Szlachetna gra posiada otchłanie, w których szlachetna dusza często przepada"
Moje gry
Awatar użytkownika
5zyderca
Posty: 94
Rejestracja: 07 mar 2006, 09:04
Lokalizacja: Trójmiasto & Olsztyn

Re: Italia (Phalanx Games)

Post autor: 5zyderca »

Mnie ta recenzja przypomina wymęczone szkolne wypracowanie. Sporo niezręczności i błędów stylistycznych, które sprawiają, że tekst jest bardzo "rwany".
Do gry jednak zostałem skutecznie zniechęcony i dziwi mnie aż "słaba siódemka".
Awatar użytkownika
Clagus
Posty: 106
Rejestracja: 07 wrz 2007, 12:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: Italia (Phalanx Games)

Post autor: Clagus »

5zyderca pisze:Do gry jednak zostałem skutecznie zniechęcony i dziwi mnie aż "słaba siódemka".
Co do słabej siódemki: Brytanię oceniłbym na 8 i z porównania tych 2 gier ze sobą wyszła ocena dla Italii.
Według BGG:
7 - Dobra gra, zazwyczaj jestem na nią chętny.
Słabą 7 interpretowałbym w ten sposób: Dobra gra, od czasu do czasu lubię zagrać (i w domyśle: jeśli mam wybrać pomiędzy Brytannią i Italią, to wybiorę tę pierwszą).

Co do zniechęciania: nie znam Cię więc nie wiem jakie gry lubisz, a jakie nie. Na pewno jeśli nie jesteś fanem gier strategicznych, to Italia nie przypadła by Ci do gustu.
"Szlachetna gra posiada otchłanie, w których szlachetna dusza często przepada"
Moje gry
Dominusmaris
Posty: 410
Rejestracja: 16 paź 2008, 12:05
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Italia (Phalanx Games)

Post autor: Dominusmaris »

Czy ktoś wie co Italia robi w Hotnessie?

Podejrzewam spekulacyjne działanie mafii włoskiej...
Nic innego nie miałoby sensu.
ODPOWIEDZ