Gra wojenna?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
poszukiwacz
Posty: 37
Rejestracja: 30 sty 2010, 23:41

Gra wojenna?

Post autor: poszukiwacz »

Próbuje namówić kolege do powrotu do gier planszowych, niestety nie lubi on gier z klimatu fantasy :( a raczej strategie wojenne.
Najlepiej w klimatach II wojny światowej. Przydałaby się gra raczej niezbyt skomplikowana i o w miare krótkim czasie zabawy ( ideał 1-1,5godziny, no max 2). Czy możecie coś poradzić/doradzić?
Awatar użytkownika
Magma
Posty: 1166
Rejestracja: 01 wrz 2004, 01:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Gra wojenna?

Post autor: Magma »

1,5 - 2 H przychodzi mi do głowy tylko Memoir'44, który z grą wojenną ma wspólny tylko klimat, aczkolwiek ma proste zasady - więc Twoje warunki spełnia :wink:

Gry wojenne mają jedną wadę - są strasznie długie i dość skomplikowane w porównaniu do przeciętnej "eurogry" :roll:
Międzynarodowy Festiwal Gier Planszowych WROCŁAW GAMES FEST
Stowarzyszenie Druga Runda
Moje gierki
Awatar użytkownika
Sandman
Posty: 1406
Rejestracja: 11 lut 2009, 11:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gra wojenna?

Post autor: Sandman »

Na pierwszej stronie w tym dziale są już dwa praktycznie identyczne tematy.
Planszowa przeszłość, teraźniejszość, przyszłość
Uzależniony od TtA :]
Visca el Barca!!!
Awatar użytkownika
Magma
Posty: 1166
Rejestracja: 01 wrz 2004, 01:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Gra wojenna?

Post autor: Magma »

Na lenistwo nikt lekarstwa jeszcze nie wynalazł - trzeba się z tym oswoić :wink:
Międzynarodowy Festiwal Gier Planszowych WROCŁAW GAMES FEST
Stowarzyszenie Druga Runda
Moje gierki
poszukiwacz
Posty: 37
Rejestracja: 30 sty 2010, 23:41

Re: Gra wojenna?

Post autor: poszukiwacz »

Dziekuje za rady, marudzącym powiem zas... albo nie powstrzymam się bo kultura mimo wszystko obowiazuje. Ja dopiero zaczynam tu zaglądac i jeszcze slangu nie łapie! Co to do diabła jest "card driven"? Nie mówiąc o tym że mój temat był wcześniej!
Hippie
Posty: 26
Rejestracja: 07 paź 2009, 15:34
Lokalizacja: Kraków

Re: Gra wojenna?

Post autor: Hippie »

Poza wyżej wymienionym Memoir'em możesz jeszcze pomyśleć nad:
-Conflict of Heroes - nigdy nie grałem, ale ponoć krótsze scenariusze można do dwóch godzin skończyć.
-Twilight Struggle - Potrzeba co prawda gdzieś 3-4 godzin, ale za to jest to gra genialna i do tego stosunkowo prosta. Jeśli kolega interesuje się zimną wojną to bedzie wniebowzięty ;)
-Tide of Iron - Krótsze scenariusze można skonczyć w 2 godziny. Gra jest bardzo dobra i przyjemna. Do tego świetnie wygląda - niestety z tego też powodu trzeba na grę trochę wybulić
-Combat Commander - też nie miałem okazji zagrac, ale można skończyć w 2 godziny

Edit:
Gry typu Card Driven to gry których poza planszą ważnym elementem są zagrywane karty
Awatar użytkownika
Sandman
Posty: 1406
Rejestracja: 11 lut 2009, 11:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gra wojenna?

Post autor: Sandman »

poszukiwacz pisze:Dziekuje za rady, marudzącym powiem zas... albo nie powstrzymam się bo kultura mimo wszystko obowiazuje. Ja dopiero zaczynam tu zaglądac i jeszcze slangu nie łapie! Co to do diabła jest "card driven"? Nie mówiąc o tym że mój temat był wcześniej!
Skoro nie radzisz sobie z nerwami i musisz się specjalnie powstrzymywać, żeby nie napisać czegoś głupiego to proponuję wizytę u psychologa. Powinno pomóc opanować agresję.

Co do "slangu": jak czegoś nie rozumiesz wystarczy spytać i z pewnością ktoś Ci wyjaśni, o ile w pytaniu będziesz pamiętał, że kultura mimo wszystko obowiązuje.

Aha przejrzyj główną stronę tego działu jeszcze raz powoli i dokładnie czytając tytuły wątków.
Planszowa przeszłość, teraźniejszość, przyszłość
Uzależniony od TtA :]
Visca el Barca!!!
poszukiwacz
Posty: 37
Rejestracja: 30 sty 2010, 23:41

Re: Gra wojenna?

Post autor: poszukiwacz »

Szanowny Hippie -serdeczne dzięki za rady, poszukam coś na temat tych gier i poczytam. Widze że sa tu też mili i uczyni ludzi a nie tylko marudzące ... :(
Awatar użytkownika
grondo
Posty: 126
Rejestracja: 25 kwie 2009, 14:07
Lokalizacja: Wrocław/Kędzierzyn-Koźle

Re: Gra wojenna?

Post autor: grondo »

Hippie pisze:...
-Conflict of Heroes - nigdy nie grałem, ale ponoć krótsze scenariusze można do dwóch godzin skończyć.
...
Mozna skonczyc do godziny :)
Awatar użytkownika
Aldarus
Posty: 78
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:26
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Gra wojenna?

Post autor: Aldarus »

Trudno znaleźć wśród gier wojennych coś poniżej 3 godzin (no chyba, że chodzi o rozgrywanie scenariuszy).
Z pewnością warte polecenia jest wspomniane Twilight Struggle (proste, szybkie, miodne), choć to czasy po II WŚ
http://www.planszowki.gildia.pl/gry/twi ... t_struggle
Może też być coś z linii ColumbiaGames, np.
http://www.planszowki.gildia.pl/gry/cru ... x/recenzja
podobne znajdziesz tu (np. Liberty, Hammer):
http://www.columbiagames.com/cgi-bin/qu ... eitems.cfg
Proste (8 stron instrukcji), szybkie (ok. 3h), fajne.
Nie dyskutuj z idiotą.
Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, potem pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Gra wojenna?

Post autor: ozy »

Dobra gra wojenna "do godziny" to raczej niemożliwe. Może zerknij na Wings of War: http://www.boardgamegeek.com/boardgame/ ... rld-war-ii
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
poszukiwacz
Posty: 37
Rejestracja: 30 sty 2010, 23:41

Re: Gra wojenna?

Post autor: poszukiwacz »

Aldarus serdeczne dzięki za rozpiske, naprawde widze że sa tu też mili i przyjaźni ludzie.
ODPOWIEDZ