Warrior Knights

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

Dla zainteresowanych, gra ma jeden minus - gra zwykle konczy sie gdy zabraknie punktow Influence w puli i w tym momencie liczy sie punkty Influence zebrane w czasie gry. Te punkty zdobywa sie za posiadanie miast. Generalnie jest tak, ze jezeli gdzies na poczatku popelnisz blad albo ktos Ci zagarnie miasto, to nie uda Ci sie juz raczej odrobic przewagi 1-2 punktow nad liderem do konca gry. Sytuacja zmienia sie troche za malo dynamicznie, poniewaz gracze maja tylko 2 rozkazy Mobilize Forces a rozkazem Versatile Strategy nie moga wjechac na teren przeciwnika (co wg mnie jest troche dziwne).
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Mockerre
Posty: 293
Rejestracja: 13 lip 2005, 12:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Mockerre »

No właśnie co do Versatile Strategy sięz Tobą nie zgadzam - uważam, że mogą wjechać i JUŻ TAM zostać (tzn. że w następnej turze mogą najwyżej się cofnąć lub zaatakować).

Natomiast czy ja wiem czy mało dynamicznie - graliśmy jakoś tak zachowawczo i małokonfliktowo - poza tym, odpowiedzią na tę przewagę punktową jest właśnie atak, czego niektórzy gracze nie mogli pojąć i oddawali się osobistym vendettom :P
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

Mysle, ze warto zagrac do zdobycia polowy miast - bez liczenia punktow :). Co do Versatile Strategy - to reguly tu sa nieprecyzyjne, ale wg mnie tez powinno byc tak jak mowisz.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Mockerre
Posty: 293
Rejestracja: 13 lip 2005, 12:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Mockerre »

Juz zapytałem na forum FFG ;)

Wiesz jak by się zakończyło zdobywanie miast bez Influence'a? Częstą grabieżą :D i by się okazało, że na koniec zostałoby 5 zamków w Królestwie :P
Awatar użytkownika
xshadow
Posty: 178
Rejestracja: 15 maja 2005, 01:38
Lokalizacja: Zamość / Lublin

Post autor: xshadow »

przy pomocy VS można poruszyć się na teren przeciwnika bez ataku a następnym VS zaatakować (po odświeżeniu Możnego w następnej rundzie) - reguły w tym względzie są doiść jasne.
Awatar użytkownika
ram
Posty: 201
Rejestracja: 29 lis 2005, 16:07
Has thanked: 103 times
Been thanked: 24 times

Post autor: ram »

Warrior Knights na liście bestellerów w Rebelu (10 poz). Pierwsza dostawa chyba już sprzedana.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Post autor: kwiatosz »

Juz w lapkach :) Powoli rozpracowywuje instrukcje, na sucho trzeba bedzie przetrenowac, a w sobote prawdziwe starcie. Albo kilka :) A funkcja glowy kosciola mnie po prostu zniewala, nawet nie tyle tym co moze ale sama idea :)

A swoja droga ostatnio FFG jakos tak z pudelkami poplynelo, w sensie dopoki nie wywalilem kartonow ze srodka to mi sie wszystkie elementy nie miescily, a w Britanni to juz w ogole dali mi jakas plastikowa wkladke przydatna na pewno na wiele roznych elementow, ale na pewno nie tych z britanni. Czy tylko ja mam takie szczescie, czy generalnie ostatnio ich pakowacz pije w pracy?
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
JB
Posty: 347
Rejestracja: 14 maja 2005, 19:09
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: JB »

ram pisze:Pierwsza dostawa chyba już sprzedana.
No mam nadzieje, ze nie, bo wczoraj zamowilem. I jak mam czekac na paczke z UK to predzej mi bedzie samemu poleciec. A w wakacje w Polsce trzeba cos robic :)
Tylko o sprawach, które nas zupełnie nie interesują, możemy wydać rzeczywiście bezstronną opinię, co niewątpliwie jest powodem, że opinia bezstronna jest zawsze absolutnie bezwartościowa.
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

Faktycznie pudelko do WK jest jakies dziwne. Ja tam wywale ze srodka te tekturowa wkladke a wszystko i tak powpycham do woreczkow strunowych.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
xshadow
Posty: 178
Rejestracja: 15 maja 2005, 01:38
Lokalizacja: Zamość / Lublin

Post autor: xshadow »

Plus wkładki jest taki, że karty idealnie pasują a plansza dodatkowo ma na czym spocząć. Ja jej nie wyrzuciłem. Popakowałem wszystko w woreczki i to co nie miesciło się do środka włożyłem pod wkładkę, po bokach- kiedy pudełko jest puste to te boki ładnie się odginają i nie ma problemu
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

Nataniel pisze:Ilustracje sa tylko na kartach najemnikow i sa PRZESLICZNE :).
Warto wspomniec, ze sa to ilustracje polskiego grafika, Tomasza Jędruszka, znanego jako Morano.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Bogoria
Posty: 105
Rejestracja: 23 sty 2005, 14:37
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 32 times
Been thanked: 7 times

Post autor: Bogoria »

Parę razy był przy okazji WK przywoływany GoT. Jestem ciekaw jak panowie z FFG rozwiązali w tej grze sojusze - czy wygląda to tak samo jak choćby właśnie GoT czy TI, czy może jest jakieś nowe rozwiązanie? Czy może np. dojść do sytuacji, że większość graczy rzuci się na jednego osłabionego etc.
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

Oczywiscie gracze moga sie rzucac na najslabszego, jednak sens w tym jest niewielki - lepiej zawsze odebrac miasto temu graczowi, ktory ma najwiecej punktow.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Pancho »

Mnie się podoba, że rozgrywkę można przeprowadzić w 2-3 godziny. Ciężko znaleźć czas na gry 5 czy 6 godzinne. I najczęściej niewiele się w takie tytuły gra. Przynajmniej w moim przypadku.
Awatar użytkownika
wilczelyko
Posty: 174
Rejestracja: 04 cze 2004, 09:28
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 13 times
Been thanked: 39 times

Post autor: wilczelyko »

Pancho pisze:Mnie się podoba, że rozgrywkę można przeprowadzić w 2-3 godziny. Ciężko znaleźć czas na gry 5 czy 6 godzinne. I najczęściej niewiele się w takie tytuły gra. Przynajmniej w moim przypadku.
Dokładnie! (ponoć to niewłaściwe użycie tego słowa :) ) Dlatego zachwyty nad GoTem mnie nie dotyczą. Co mi z tego, że np: mam Ścieżki Chwały, które są dla mnie grą bliską doskonałości, kiedy zagrałem w nie jakieś 2-3 razy? Dobra gra to taka, w którą dużo gram. Na GoTa potrzeba pół nocy, a ja zwykle nie mam tyle czasu lub wolę zagrać w kilka gier. Maksimum czasowe dla mnie to Caylus, Reef Encounter czy chyba Friedrich (dopiero raz zagrałem) - 3h.

Dlatego Warrior Knights brzmią bardzo interesująco. Szczególnie jeżeli istnieją prawdziwe pertraktacje, a nie takie jak w GoT. Tam w gruncie rzeczy zawsze jest określone, co Ci się opłaca. Tak na prawdę nie ma pola do manewru. Jeżeli obejrzysz dobrze sytuację na planszy i siły przeciwników, to nie masz wyboru - musisz kogoś tam konkretnego atakować lub kogoś wspierać. Negocjacje w praktyce stanowią po prostu formę informowania innych o sytuacji i jeżeli przeciwnicy nie są naiwni, to nie ma tu pola na blef czy przekupstwo. Muszę zagrać w WK.
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

Duzym minusem jezeli chodzi o negocjacje w aGoT jest dla mnie brak mozliwosci przekazywania czegokolwiek - w zasadzie jest to luzna gadka. W WK mozemy dogadac sie bardziej konkretnie - pobłogosław ekspedycje a zaplace Ci 5 kasy, przepusc mnie przez swoje pole, a najblizsze zielone wydarzenie dam Tobie, itp.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
MacDante
Posty: 346
Rejestracja: 19 mar 2006, 11:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MacDante »

A mnie jeszcze brakuje Utajnionych listów dyplomatycznych :)

Wyobraźcie sobie sytuację, gdzei gracz A przesyła list dyplomatyczny (prawdziwy lub nie) do gracza B a gracz C wydaje pieniądze i próbuje przechwycić treść wiadomości, po czym dowiaduje się, że gracz A proponuje Graczowi B ruszenie wojsk ku jego granicom.

Ogólnie bardzo mnie drażnią wszelkiego rodzaju układy słowne na głos, jak ma to miejsce w GoT. Cicha dyplomacja bez niedomówień wprowadza atmosfere 'parranoii' i dbania o własny tyłek bardziej niż jest to w otwartej dyplomacji :) Mam nadzieje ze WK spełni moje marzenia :)
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

Coz, w WK nie ma takiej dyplomacji, jaka sobie wyobrazasz - to jednak gra planszowa i calosc targowania sie odbywa sie przy stole. Oczywiscie, jezeli ktos wyjdzie na chwile do ubikacji, to juz jest stracony :D
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Mockerre
Posty: 293
Rejestracja: 13 lip 2005, 12:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Mockerre »

Reksio i jego wyprawa do Orientu? :P Szkoda, że nie wykorzystalismy tego planu ;)
JB
Posty: 347
Rejestracja: 14 maja 2005, 19:09
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: JB »

W tlumaczeniu instrukcji (tym z rebela) jest blad merytoryczny. W rozdziale o przygotowaniu do rozgrywki, punkt 11. Powinno byc: Twierdza moze zostac umieszczona w dowolnym obszarze Krolestwa, ktore nie zawiera Twierdzy innego Barona lub niezniszczonego miasta. Na zniszczonym miescie mozna sobie Twierdze postawic.
Tylko o sprawach, które nas zupełnie nie interesują, możemy wydać rzeczywiście bezstronną opinię, co niewątpliwie jest powodem, że opinia bezstronna jest zawsze absolutnie bezwartościowa.
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

Witam,

Blad zostal poprawiony, wlasnie wrzucam zmieniona instrukcje. Dziekuje bardzo za uwage.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
MataDor
Posty: 696
Rejestracja: 23 sty 2006, 16:02
Lokalizacja: Warszawa/Gocław
Has thanked: 313 times
Been thanked: 98 times

Post autor: MataDor »

Mówiąc szczerze dotąd z pozycji FFG miałem tylko GoTa z dodatkiem i jak dostałem WK i otworzyłem pudełko byłem szczerze zażenowany. Oczywiście nie wykonaniem samej gry, bo wszystko jest pięknie zrobione, kolorowe i pachnące ;) ale tym że jest "tysiąc sto" kart i żetonów i zero przegródek na nie, nic, total chaos :evil: Po tym co dostaliśmy w idelanym pudełku od GoTa oczekiwałem i tu gry idelanie zrobionej pod każdym względem. Jak widać niestety poszli po najmniejszej lini oporu. Muszę ich zjechać na ich forum za taki numer.

Jeśli chodzi o samą grę to narazie jeszcze nie testowana. Może w weekend znajdzie się czas. Ale po lekturze samej instrukcji wydaje się że będzie super. Realia gry najbarsziej trafiają do mnie jeśli chodzi o klimat - średniowiecze 8)
Take it easy (jak któś z Pragi Południe ma ochotę na w miarę regularne granie, proszę o PM)
kolekcja gier
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

W GoT wszystko jest uporzadkowane, ale szczerze mowiac ja i tak wywalilem wypraske i wszystko zapakowalem w woreczki strunowe. Tak jest po prostu duzo wygodniej niz wyciagac te zetony z plastiku czy szukac ich po calym pudelku, jezeli w transporcie pudlo sie obrocilo. Poza tym po wywaleniu wypraski w pudelku miesci sie zarowno podstawka jak i dodatek :).
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Vasquez21
Posty: 167
Rejestracja: 21 lip 2004, 14:26
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Post autor: Vasquez21 »

W GoT wszystko jest uporzadkowane, ale szczerze mowiac ja i tak wywalilem wypraske i wszystko zapakowalem w woreczki strunowe.
hehe ja zrobiłem identycznie... do dużych woreczków strunowych powrzucałem to wszystko co należy do koloru danego rodu, tak że każdy zabiera woreczek i sam sobie rozkłada :)
http://www.mgla.pl - ogromny wybór gier bitewnych, gier planszowych i gier karcianych. Jeżeli jesteś w Jaworznie lub okolicach odwiedź nas!
(HUDSON): Hey Vasquez, Have you ever been mistaken for a man?
(VASQUEZ): No... Have you ?
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3387
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1055 times
Been thanked: 2063 times

Post autor: Ardel12 »

U mnie też jest problem z tymi żetonami.Po przejechaniu się do kumpla z got'em w plecaku wszystko się miesza,ale wystarczy 5min. i wszystko jest na miejscu,i można rozpocząć rozgrywke.No ale to nie miejsce o tym ale o warrior knight,które już do mnie jedzie.Z tego co czytam gra jest niezła,więc moje oczekiwania coraz bardziej rosną.W sobote partyjka heh już się doczekać nie mogę!!
ODPOWIEDZ