Gry niegrane

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3237
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: Gry niegrane

Post autor: Veridiana »

Ależ Wy bluźnicie :shock: za niektóre tytuły to ciężka pokuta powinna być!
ale nic straconego, Wielki Post właśnie się zaczął, więc w ramach poprawy wszystko to na stół! Macie 40 dni :twisted:
Awatar użytkownika
SeeM
Posty: 936
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Gry niegrane

Post autor: SeeM »

Veridiana pisze:Ależ Wy bluźnicie :shock: za niektóre tytuły to ciężka pokuta powinna być!
ale nic straconego, Wielki Post właśnie się zaczął, więc w ramach poprawy wszystko to na stół! Macie 40 dni :twisted:
Tak - idziesz do spowiedzi i dostajesz 10 partii w BattleLore. Normalnie kocham tę religię. :mrgreen:
+ (BGG)
Awatar użytkownika
bart8111
Posty: 691
Rejestracja: 28 wrz 2008, 22:25
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Gry niegrane

Post autor: bart8111 »

jax pisze:sprzedanie tych gier (jakiejkolwiek gry) bez zagrania to jednak by była zbrodnia - skąd mam wiedzieć że gra jest zła/nie chwyci skoro nie zagrałem ???
No ja mam właśnie podobnie, chociaż to trochę błędne koło - nie sprzedam no bo nawet raz nie zagrałem. Ale jakoś nie gram :)
Awatar użytkownika
SeeM
Posty: 936
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Gry niegrane

Post autor: SeeM »

bart8111 pisze:
jax pisze:sprzedanie tych gier (jakiejkolwiek gry) bez zagrania to jednak by była zbrodnia - skąd mam wiedzieć że gra jest zła/nie chwyci skoro nie zagrałem ???
No ja mam właśnie podobnie, chociaż to trochę błędne koło - nie sprzedam no bo nawet raz nie zagrałem. Ale jakoś nie gram :)
To akurat podpada pod Murphy'ego - jak się sprzeda, to nagle przyjdzie ochota na granie.
+ (BGG)
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Re: Gry niegrane

Post autor: Muttah »

U mnie najcięższy (wręcz beznadziejny) przypadek to GoT. Leży nie grany już ze 2 lata, bo po co mam go wyciągać, skoro jest Warrior Knights? Za to z drugiej strony szkoda się pozbywać, bo książki Martina rządzą i może kiedyś jeszcze sobie zagram? :lol:

Na emeryturze będzie dużo czasu... Powyciąga się wtedy wszystkie białe kruki i zrobi solidne "granie" :wink:
Awatar użytkownika
Arhtu
Posty: 518
Rejestracja: 06 paź 2004, 18:07
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Gry niegrane

Post autor: Arhtu »

Niestety problem występuje u mnie przez cały czas. Rekordem na razie chyba był Caylus, który nietknięty przeleżał na półce 13 miesięcy. Najgorsze jest to, że od razu po zagraniu został jedną z moich ulubionych gier. Mam za sobą 5 sprzedanych/wymienionych gier, w które nigdy nie zagrałem. Od około roku na swoją szansę czeka LOTR, który przybył z wymiany.
-
Awatar użytkownika
skanna
Posty: 1337
Rejestracja: 22 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 22 times

Re: Gry niegrane

Post autor: skanna »

Veridiana pisze:Ależ Wy bluźnicie :shock: za niektóre tytuły to ciężka pokuta powinna być!
ale nic straconego, Wielki Post właśnie się zaczął, więc w ramach poprawy wszystko to na stół! Macie 40 dni :twisted:
A to w ramach postu nie powinno się odmówić sobie ulubionej rozrywki raczej? Wyobrażacie sobie - 40 dni bez planszówek? :twisted:
offtopikowa specjalistka - z góry przepraszam, to niezależne ode mnie i moich palców ;-)
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Re: Gry niegrane

Post autor: draco »

jax pisze: Carcassonne - Castle (tak, dziwne, to przecież 2-osobówka) i Roads and Boats
Przynieś na politechnikę, to zagramy.
Awatar użytkownika
bajcik
Posty: 44
Rejestracja: 29 gru 2008, 23:08
Lokalizacja: Lodz

Re: Gry niegrane

Post autor: bajcik »

Książęta Florencji - po wielu miesiącach czytania instrukcji kawałeczkami w końcu wypróbowałem, szkoda że tak późno

Gwiezdny kupiec - kupiłem, nie grałem i grać nie zamierzam :lol:

Cluedo - dostałem na urodziny rok temu i jakoś zawsze była ochota na inne gry niż ta.
Awatar użytkownika
Magma
Posty: 1166
Rejestracja: 01 wrz 2004, 01:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Gry niegrane

Post autor: Magma »

Czasami trzeba uderzyć się w pierś i przyznać do grzechu .. Tak więc:
- League of six - nie ruszony od ok. 15 miesięcy (choć rozpracowany jeżeli chodzi o zasady)
- 1960: The Making of the President - ok. 15 m-cy
- Osadnicy: Miasta i Rycerze - ok. roku
- Coloretto Amazonas - ok. 1,5 roku
- Dodatki do Gry o tron - ok. 3 lat, choć zasady znam :roll: o ile to jakieś usprawiedliwienie :lol:
- Mahjong - ok. roku - ni w ząb nie mogę zrozumieć zasad z instrukcji PL :evil:
- Ninja vs ninja - ok 15 m-cy
- Portobello Market - nie pamiętam, ale długo już leży na półce :roll:
- Die pyramiden des Jaguar - 2 lata ? 2,5 ? Przyszło z milana i leży :mrgreen:
- Roma - ok. 2 lata - jakoś nie składa się, żeby w to zagrać ...
- Saga - j.w. DPDJ
- Sid Meier's Civilization: The Boardgame - prawdopodobnie jedna z najdłużej zalegających gier na półce .... <fanfary> 5 lat ... Proszę nie komentować ... :roll:
- Sylla - ok. roku (chyba)

Więcej grzechów nie pamiętam, a jak sobie przypomnę to i tak nie powiem ..

Mam ambitny zamiar, nie kupować gier do czasu, aż nie zagram conajmniej 2-3 razy we wszystko w co jeszcze nie grałem .. Tak, zdaję sobie sprawę, że mi się to nie uda i co z tego ? :mrgreen:

Czy ktoś powiedział, że gier nie można kolekcjonować ? :wink:
Międzynarodowy Festiwal Gier Planszowych WROCŁAW GAMES FEST
Stowarzyszenie Druga Runda
Moje gierki
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9444
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 506 times
Been thanked: 1444 times
Kontakt:

Re: Gry niegrane

Post autor: MichalStajszczak »

Magma pisze:Mahjong - ok. roku - ni w ząb nie mogę zrozumieć zasad z instrukcji PL
A konkretnie czego nie możesz zrozumieć?
Filip z Lublina
Posty: 1681
Rejestracja: 13 paź 2007, 08:46
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 25 times
Been thanked: 19 times

Re: Gry niegrane

Post autor: Filip z Lublina »

Owned 21
Previously Owned 63

u mnie jest wszystko ok w tej kwestii:) nie mam z kim grać/nie podoba mi się - leci bez sentymentów, ale niegrane sprzedaję rzadko(może kiedyś kilka sztuk mi się zdarzyło).
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 252 times

Re: Gry niegrane

Post autor: jax »

Happosai pisze:Owned 21
Previously Owned 63
U mnie Previously Owned to już dumne 30 + 2 dodatki :)
Ale nie ma opcji żebym sprzedał grę tylko dlatego, że nie mam do niej towarzystwa - towarzystwo zawsze się znajdzie (choćby kiedyś w postaci dorosłych dzieci :D ).
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Magma
Posty: 1166
Rejestracja: 01 wrz 2004, 01:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Gry niegrane

Post autor: Magma »

MichalStajszczak pisze:A konkretnie czego nie możesz zrozumieć?
Musiałbym jeszcze raz zajrzeć do instrukcji, bo ostatni raz czytałem ją ponad pół roku temu i szczerze mówiąc nawet nie pamiętam co tam było dla mnie nie jasne :roll:
Międzynarodowy Festiwal Gier Planszowych WROCŁAW GAMES FEST
Stowarzyszenie Druga Runda
Moje gierki
Awatar użytkownika
Van
Posty: 1062
Rejestracja: 24 sie 2006, 19:10
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times

Re: Gry niegrane

Post autor: Van »

Jedynie tichu u mnie długo już na półce się kurzy i czeka na lepsze czasy. Nie chcę sprzedawać bo i tak się nie będzie opłacało, a karty trochę mi się zjechały przez to, że fajnie się je tasuje i lubię czasem je przetasować jak mi się nudzi :P ot tak żeby gra nie czuła się zapomniana
Happosai pisze:Owned 21
Previously Owned 63

u mnie jest wszystko ok w tej kwestii:) nie mam z kim grać/nie podoba mi się - leci bez sentymentów, ale niegrane sprzedaję rzadko(może kiedyś kilka sztuk mi się zdarzyło).
u mnie Owned 41, Previously Owned 65. Zazwyczaj jak się w jakąś grę nagram i zaczyna zalegać na półce to leci do sprzedania. Skutkuje to tym, że żadna gra nie kurzy się dłużej niż pół roku. No może oprócz scrabbli :P Moja kolekcja dzięki temu jest w ciągłym ruchu i pieniądze ze sprzedania są inwestowane w nowe gry. Tylko jakoś teraz mam mały impas i nie ma czego sprzedać bo niemal wszystkiego szkoda..
Van_Hoover
#Lista gier
Awatar użytkownika
uyco
Posty: 1053
Rejestracja: 09 sty 2006, 13:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 146 times
Been thanked: 25 times

Re: Gry niegrane

Post autor: uyco »

U mnie rekordziści:

Caylus - ze 3 lata, nie wiem dlaczego, ale jak proponuję Caylusa to zawsze gramy w Puerto Rico :roll:
Imperial i Perikles - dobry rok - czekają na marcowy wyjazd planszowy.
Here I Stand - przeczytałem zasady, zakochałem się, kupiłem i nikt nie chce ze mną grać :twisted:
Okazyjnie kupiłem też Ścieżki i Sukcesorów,ale to dopiero kwartał...

Teraz kupuję Republic of Rome i pozabijam jak nie będą grać :twisted:
'STAY OUT OF MY TERRITORY.'

kupię sprzedam
Awatar użytkownika
oopsiak
Posty: 832
Rejestracja: 04 lip 2009, 00:48
Lokalizacja: Warszawa / gdzieś na morzu

Re: Gry niegrane

Post autor: oopsiak »

Van_Hoover pisze:Tylko jakoś teraz mam mały impas i nie ma czego sprzedać bo niemal wszystkiego szkoda..
dlatego sprzedajesz GOA : P


mam 4 gry i 2 dodatki jeszcze nie zagrane.
Stronghold i Wysokie Napięcie przeczekały okres świąteczny (kiedy jakoś nie było czasu na nic długiego), okres "babysitting/studia/sen i tak w kółko", a potem sesyjny, ale mam nadzieję, że teraz znajdę dla nich nieco czasu.
Fasolki i nowo zakupiony Burn In Hell jakoś nie znajdują zainteresowania u moich znajomych, ale w piątek ich zmuszę. Choćby po to, żeby wystawić ocenę na BGG : P

Blue Moon City leży i się kurzy. Chyba pozbędę się sentymentu i sprzedam albo wymienię...
LICZBA graczy/punktów/żetonów

MAM / ODDAM / CHCĘ
Awatar użytkownika
Van
Posty: 1062
Rejestracja: 24 sie 2006, 19:10
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times

Re: Gry niegrane

Post autor: Van »

oopsiak pisze:dlatego sprzedajesz GOA : P
No właśnie swym poprzednim poprzednim postem zainspirowałem się żeby zmienić ów stan rzeczy. A odnośnie mojego posta poprzedniego to też erratę muszę wprowadzić gdyż liczba 41 przy owned może być mylną. Mam tam kilka gier, które gram tym samym zestawem (o icehouse mowa) a widnieją one tam po to, żebym się orientował w co zagrać tym mogę.
Van_Hoover
#Lista gier
Awatar użytkownika
Tommy
Posty: 1738
Rejestracja: 25 lut 2008, 15:18
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 107 times
Been thanked: 27 times

Re: Gry niegrane

Post autor: Tommy »

Happosai pisze:Owned 21
Previously Owned 63

u mnie jest wszystko ok w tej kwestii:) nie mam z kim grać/nie podoba mi się - leci bez sentymentów, ale niegrane sprzedaję rzadko(może kiedyś kilka sztuk mi się zdarzyło).
U mnie podobnie. jak chodzi o zasadę. Jak nie gram, leży i się kurzy to leci na sell bez mrugnięcia okiem. Wyjątkiem jest tylko i wyłącznie AOE3 ... nie grany ponad rok, ale totalnie kocham ta grę i jej po prostu nie sprzedam.

Owned: 24

Previously owned: 36

:D

PS. wciąż czekają ale dość krótko na zagranie: Vasco Da Gama, Wysokie Napięcie, Genua. Nie sprzedaję na razie bo mam gorący okres babysitting także wiem, że na razie szafa z grami jest zamknięta a priorytety inne.
"I used to roll the dice
feel the fear in my enemy's eyes"
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Gry niegrane

Post autor: Andy »

U mnie jest zupełnie inaczej: żadnych swoich gier nie sprzedaję, bo nie po to je kupowałem. Jeśli w któreś z nich przez dłuższy czas nie gram, to żałuję nie tego, że je kupiłem, tylko tego, że nie mam z kim (albo nie mam czasu) zagrać. A zawsze jest nadzieja, że to się zmieni. :)

Po prostu kupuję wyłącznie te gry, które chcę mieć, i robię to zawsze z namysłem.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: Gry niegrane

Post autor: BloodyBaron »

Andy pisze:U mnie jest zupełnie inaczej: żadnych swoich gier nie sprzedaję, bo nie po to je kupowałem. Jeśli w któreś z nich przez dłuższy czas nie gram, to żałuję nie tego, że je kupiłem, tylko tego, że nie mam z kim (albo nie mam czasu) zagrać. A zawsze jest nadzieja, że to się zmieni. :)

Po prostu kupuję wyłącznie te gry, które chcę mieć, i robię to zawsze z namysłem.
Ja stosuję to samo podejście i strategię :) Z gier samodzielnie kupionych na razie tylko Hansa wylądowała na pozycji "meh", głównie dlatego, że w międzyczasie na półkę trafiły dużo lepsze gry. Ale pudełko małe i cieniutkie, więc nie ma parcia na sprzedaż :)
_________
Moje gry
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Gry niegrane

Post autor: zephyr »

U mnie sporo rzeczy leży na półce, ale jakoś tak mam że lubię poznawać coś nowego i ciągnie mnie do tytułów w które dawno nie grałem.

Dziś zabrałem ze sobą leżące od jakiegoś czasu na półce w roku smoka i akurat trafiła się okazja na partyjkę po egzaminie.

Tak nawet myślę czy by czegoś nie sprzedać, ale jakoś tak zawsze mam wrażenie że jak jeszcze trochę poleży to zapomnę jak w to się grało i będę chciał odświeżyć.

Czuję że powinienem się pozbyć Railroad Tycoon, Santiago i cytadeli, ale w pierwszym przypadku jest to wersja niemeicka, a w dwóch następnych stan jest kiepski, więc pewnie zostaną na półce porastając kurzem... może na jakimś math trade znajdą bardziej przytulny kąt.
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Awatar użytkownika
blazej
Posty: 483
Rejestracja: 06 lut 2005, 20:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gry niegrane

Post autor: blazej »

U mnie Perikles ok 2 lata.

Ścieżki chwały sprzedałem niedawno po ok. 4 latach leżakowania, ale generalnie takich gier leżakujących jest u mnie sporo.
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: Gry niegrane

Post autor: staszek »

na nadrobienie zaległości Periklesowych,zapraszam do Wilanowa ;)
Awatar użytkownika
aZiss
Posty: 91
Rejestracja: 24 paź 2005, 21:13
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Gry niegrane

Post autor: aZiss »

U mnie gry są albo grane, albo leżą z sentymentu (lub jedno i drugie), więc nie jest źle.
Shadows Over Camelot kupiłem swojego czasu i jest, bo mi się ta gra podoba chociaż rzadko można pełen komplet chętnych osób do rozgrywki. Dodatek leży nie otwarty, bo zagrałem dwa razy w "cudzesa".
Talisman z dodatkiem leży, bo wolę Prophecy. Ładna czwarta edycja angielska z upgrade i dodatkiem.
Wokół sami lunatycy ...
ODPOWIEDZ