[POMOCY] Gra planszowa z modelami statków z lat 80tych

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
zedd
Posty: 331
Rejestracja: 24 sty 2007, 21:09
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 1 time

[POMOCY] Gra planszowa z modelami statków z lat 80tych

Post autor: zedd »

Przed chwilą na sklepie pojawił się miły starszy Pan pytając mnie o grę planszową z lat 80tych i opisując ją dość pobieżnie. Chciał się dowiedzieć jaki ma tytuł i czy gdzieś można ją jeszcze dostać. Jej opis był następujący:

"Gra planszowa z modelami statków w dobrym wykonaniu. Na pewno były w niej lotniskowce, z których mogły startować samoloty, plansza podzielona na kwadraty, na pewno były na niej wyspy. Celem gry było zniszczenie floty przeciwnika."

Czy ktoś z Was może kojarzy o jaki tytuł może chodzić? Gdyby nie te plastikowe modele statku to z miejsca wypaliłbym "Manewry Morskie". Mam nadzieję, że nie chodzi właśnie o nie, a plastikowe modele statków są pewnym ubarwieniem faktu, że gra się podobała.

Nie ukrywam, że w poszukiwaniach bardzo liczę na wiedzę Michała :D
Awatar użytkownika
Mordeczka
Posty: 202
Rejestracja: 03 gru 2007, 23:42
Lokalizacja: Pomorze
Been thanked: 3 times

Re: [POMOCY] Gra planszowa z modelami statków z lat 80tych

Post autor: Mordeczka »

zedd pisze:Mam nadzieję, że nie chodzi właśnie o nie...
Nie, to co innego. Miałem "Manewry Morskie" i miałem tę grę, o której mowa i faktycznie były tam małe modele statków - lotniskowce z małymi samolocikami, krążowniki, niszczyciele i okręty podwodne. Plansza podzielona była na kwadraty, a poruszało się po krawędziach tych kwadratów. Tyle pamiętam, nazwy niestety nie :(, ale gdzieś na tym forum spotkałem się z nazwą tej gry.

[edit] Ha! Sam pytałem o tę grę kiedyś na forum :oops:
Oto rozwiązanie zagadki: klik
Ostatnio zmieniony 20 lut 2010, 16:03 przez Mordeczka, łącznie zmieniany 1 raz.
rhcorvin
Posty: 249
Rejestracja: 10 mar 2008, 09:33
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1 time

Re: [POMOCY] Gra planszowa z modelami statków z lat 80tych

Post autor: rhcorvin »

mnie się wydaje że to była poprostu "Bitwa morska" taki tytuł zapamiętałem
rhcorvin
Grać czy nie grać oto jest pytanie. OCZYWIŚCIE GRAĆ!!!
Awatar użytkownika
zedd
Posty: 331
Rejestracja: 24 sty 2007, 21:09
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 1 time

Re: [POMOCY] Gra planszowa z modelami statków z lat 80tych

Post autor: zedd »

Jassssne!! To będzie to - dzięki wielkie za pomoc, myślę, że ten Pan na pewno się ucieszy. Z dostępnością niestety nie jest za ciekawie, swoistego rodzaju biały kruk, no ale przynajmniej będzie wiedział czego szukać :)
ODPOWIEDZ