Gra Przygodowa, imprezowa i Pocket model

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Xadam
Posty: 9
Rejestracja: 15 lut 2010, 10:34

Gra Przygodowa, imprezowa i Pocket model

Post autor: Xadam »

Witam
Szukam kilku (3) gier z każdej kategorii którą wymieniłem w temacie.
Jeśli chodzi o gry przygodowe to zastanawiam się nad Runeboundem, ze względu na rzekome podobieństwo do MiM'a, lub też dodatkiem do Dungeoneera (Grobowiec Króla Nieumarłych już mam)
Lepiej zebrać więcej pieniędzy i kupić Runebounda (lub coś innego) czy zainwestować w dodatek do Dungeoneera ( Jak się gra włączając do gry dodatki ? )
Co do gry imprezowej skłaniam się ku grze "Sabotażysta" ( cena/jakość) niestety na grach imprezowych się nie znam więc liczę na jakieś propozycje.
Natomiast w grach pocket model zastanawiam się nad Grą Pirates lub Star Wars Pocket Model TCG. SW wydaje się być tańszy jeśli chodzi o liczbę modeli w boosterach jednak trzeba (podobno) kupić starter, natomiast pirates zawiera inne dodatki w każdym zestawie(wyspy,żetony,kostki).
Troche pomieszałem więc postaram się wymienić poniżej pytania

1.Duża gra planszowa podobna do MiM'a? (runebound?)
2.Działanie gry Dungeoneer przy większej liczbie zestawów?
3.Gra imprezowa?
4.Gra Pocket model (SW czy Pirates)?

Najlepiej było by gdyby gry były po polsku, przeważnie gramy we 4. (jesli to może pomóc przy wyborze gier)
Z góry dziękuje i pozdrawiam Xadam.
Xadam
Posty: 9
Rejestracja: 15 lut 2010, 10:34

Re: Gra Przygodowa, imprezowa i Pocket model

Post autor: Xadam »

Podbijam temat, miło było by gdybym otrzymał odpowiedź przed 15 bo wciąż waham się przed zakupem.
1.Duża gra planszowa podobna do MiM'a? (runebound,wow czy Ghost Stories?)
2.Działanie gry Dungeoneer przy większej liczbie zestawów?
3.Gra imprezowa? (4 graczy)
4.Gra Pocket model (SW czy Pirates)?
Awatar użytkownika
Sandman
Posty: 1406
Rejestracja: 11 lut 2009, 11:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gra Przygodowa, imprezowa i Pocket model

Post autor: Sandman »

Xadam pisze:1.Duża gra planszowa podobna do MiM'a? (runebound,wow czy Ghost Stories?)
2.Działanie gry Dungeoneer przy większej liczbie zestawów?
3.Gra imprezowa? (4 graczy)
4.Gra Pocket model (SW czy Pirates)?
1: Descent, Dragons Ordeal (chyba najbardziej MiMopodobne, przynajmniej takie opinie słyszałem),
2: nie wiem,
3: Galaxy Trucker, Sabotażysta też jest bardzo dobry w swojej kategorii, ale działa na więcej osób, 6 to absolutne minimum,
4: nie mam pojęcia.
Planszowa przeszłość, teraźniejszość, przyszłość
Uzależniony od TtA :]
Visca el Barca!!!
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Gra Przygodowa, imprezowa i Pocket model

Post autor: Dzej »

4 Piraci !! Mozna bardzo tanio dostać starsze boostery i gra jest baaardzo miodna.
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Gra Przygodowa, imprezowa i Pocket model

Post autor: sirafin »

Xadam pisze:1.Duża gra planszowa podobna do MiM'a? (runebound?)
Runebound jest podobny klimatycznie, ale grywalność szybko spada z powodu niskiej interakcji. To raczej gra w którą przyjemnie zagrać raz na pół roku u kolegi ;)
Xadam pisze:2.Działanie gry Dungeoneer przy większej liczbie zestawów?
Nie zauważyłem zbytniej różnicy w grywalności, może odrobinę na plus. Ogólnie jest podobnie jak i przy jednym zestawie, po prostu więcej kart, większa plansza. Mnie Dungeoner nie przekonał do siebie.


Jeśli się zastanawiasz tylko nad tymi dwoma tytułami, to lepiej Runebound, bawiłem się przy nim dużo lepiej niż przy karcianych Dungeonerach.


Jeśli cena nie musi być poniżej 150 zł, albo nie musi to być klimat fantasy, to można polecić jeszcze kilka przygodówek. Pytanie też, w ile osób chcecie grać.
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Xadam
Posty: 9
Rejestracja: 15 lut 2010, 10:34

Re: Gra Przygodowa, imprezowa i Pocket model

Post autor: Xadam »

Klimat nie koniecznie ma być fantasy, jeśli gra była by duża to mógłbym by wyłożyć więcej niż 150zł. Przeważnie gramy w 4 osoby.
PS: Gra powinna też być po polsku.
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1768
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 381 times
Been thanked: 94 times

Re: Gra Przygodowa, imprezowa i Pocket model

Post autor: farmer »

Ad. 1
Tak więc najbardziej powinna Ci przypasować Dragons Ordeal.
WoW'y wszelkiej maści nie są po polsku, Descent nie jest po polsku, DOOM nie jest po polsku.
Runebound na 4ech to katorga (robi się długi i nudny).
Dungeoneer mnie również do siebie nie przekonał. Jakiś taki płaski, nieciekawy.
Claustrophobia i Space Hulk są na 2 osoby.
Ewentualnei poczekajcie, aż wyjdzie polska wersja (prace trwają) MiddleEarth Quest - świat Tolkiena w doskonałym wydaniu :).

Ad. 2
Nie wiem - ale nie sądzę, by z tej gry można było wycisnąć wiele więcej :(. To najkiepściejsza przygodówka w jaką grałem (nawet MiM i Runebound są dużo fajniejsze :) ).

Ad. 3
Nie mam zbyt wielkiego dośiwadczenia. Te gry, które znam, chodzą raczej na 4+ osób.

Ad. 4
Tu nie mam żadnego doświadczenia :oops:

pozdr,
farm
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Gra Przygodowa, imprezowa i Pocket model

Post autor: sirafin »

MiddleEarth Quest faktycznie sam się nasuwa, mimo że nie miałem okazji zagrać, to wszędzie o nim głośno :)



Ale wymienię tylko to co sam sprawdziłem w praniu i mogę polecić.

Arkham Horror odbiega dość, od idei rozgrywki znanej z MiM, lecz jest przygodówką wartą polecenia a cena nie jest wysoka
Obrazek
- klimat starego kryminału połączonego z opowieściami niesamowitymi (wymieszaj sobie filmy Sokół Maltański ze Strefą Mroku i otrzymasz coś w stylu Arkham)
- w 100% kooperacyjna (wszyscy ze sobą współpracujecie by pokonać grę)
- dostępny w wersji polskiej
- aktywnie rozwijana przez fanów, tworzących nieoficjalne dodatki (Zapraszam na Manufakturę Arkham ;))



Jeśli jesteś skłonny zainwestować więcej, to Descent pozwoli wam wynieść klimat i przygody z MiM na zupełnie nowy poziom.
Obrazek
- zaczniecie grać przeciwko inteligentnemu przeciwnikowi a nie losowym kartom przygód (potworami kieruje jeden z graczy)
- bohaterowie zyskają zupełnie nowe możliwości taktyczne (uniki, szarże, krycie się za przeszkodami, zasięg wzroku, odległość od celu, punkty ruchu - walka pozwala wykazać się sprytem i nie sprowadza się do jednego rzutu kostką)
- to nie jest jedna i ta sama plansza za każdym razem (lochy składa się ze specjalnych sczepianych ze sobą modułów, można tworzyć własne scenariusze i podziemia własnego pomysłu)
- cieszy oczy (każdy bohater i potwór posiada własną figurkę, a elementy są solidne) i jest WIEEEELKA

Tak jak napisał farmer, gra jest po angielsku!
ALE
Instrukcja jest po polsku, a z internetu można ściągnąć tłumaczenie wszystkich kart. Ja niedługo postaram się zrobić szablony do wydruku, które można włożyć do koszulek z kartami, tak by zakryły angielski tekst, jego polską wersją.



Nieco prostszą wersją Descent, jest DOOM: The Boardgame.
Obrazek
Różnią się przede wszystkim klimatem który przypomina drugą cześć filmu "Obcy" (Marines, ciemne korytarze bazy i hordy przerażających stworów) Mechanika gry jest niemal taka sama jak w Descent.
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
ODPOWIEDZ