Szukam ciekawej gry do zaprogramowania... pomóżcie

Informacje o planszówkach on-line, offline itp.
Awatar użytkownika
lighting
Posty: 254
Rejestracja: 18 sie 2006, 01:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time

Re: Szukam ciekawej gry do zaprogramowania... pomóżcie

Post autor: lighting »

Wracajac do Twojego drugiego postu - skoro miales pomysl na Hive, Neuroshima Hex tez Ci sie spodoba. Zasady sa bardzo proste, grafika tez do narysowania. Zrob NS Hex.
lighting
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6357
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: Szukam ciekawej gry do zaprogramowania... pomóżcie

Post autor: yosz »

Ale NS Hex jest już zrobiony ;)
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9433
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 506 times
Been thanked: 1444 times
Kontakt:

Re: Szukam ciekawej gry do zaprogramowania... pomóżcie

Post autor: MichalStajszczak »

yosz pisze:Ale NS Hex jest już zrobiony
Programów grających w szachy jest chyba kilkaset i wciąż powstaja nowe ...
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6357
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: Szukam ciekawej gry do zaprogramowania... pomóżcie

Post autor: yosz »

szachistów jest trochę więcej niż graczy w NS HEX ;)
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Wehr
Posty: 332
Rejestracja: 27 maja 2008, 19:10
Lokalizacja: C.K.S.M.K.Kraków/Zakopane
Has thanked: 12 times
Been thanked: 15 times

Re: Szukam ciekawej gry do zaprogramowania... pomóżcie

Post autor: Wehr »

Co nie znaczy, że konkurencja nie jest zdrowa. ;-)
Obecnie: Agricola, Bitwy Westeros, 7 Cudów
Moja kolekcja
A to bym chciał :-P
humanista
Posty: 16
Rejestracja: 06 gru 2008, 10:50
Kontakt:

Re: Szukam ciekawej gry do zaprogramowania... pomóżcie

Post autor: humanista »

Mankala (oware) jest dosyć popularna. Widziałem film jak grano turniej w Czechach w tą grę z użyciem profesjonalnych cyfrowych zegarów szachowych.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9433
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 506 times
Been thanked: 1444 times
Kontakt:

Re: Szukam ciekawej gry do zaprogramowania... pomóżcie

Post autor: MichalStajszczak »

humanista pisze:Mankala (oware) jest dosyć popularna.
Programów grających w mankalę (wari, owari, kalahę, bantumi itd.) jest sporo. Nie tylko na komputery, ale nawet na telefony.
humanista
Posty: 16
Rejestracja: 06 gru 2008, 10:50
Kontakt:

Re: Szukam ciekawej gry do zaprogramowania... pomóżcie

Post autor: humanista »

Można zrobić serwer do gry dla wielu osób. Turnieje, rankingi. Tego nie ma dużo. Poza tym pewnie każda gra ma gdzieś na świecie przynajmniej jeden program w nią grający. Ja zacząłbym od tego, żeby na polach widniały liczby, oznaczające sumę kulek na tym polu, zamiast rysować wszystkie kulki i wciskać je do pola. W ten sposób ułatwiłoby się sensownie liczenie drobniutkich kulek. Przecież chodzi o ćwiczenie informatyczne a do tego nie trzeba wymyślać nowej gry. Na pewno chętni się znajdą do grania wśród znajomych.
Awatar użytkownika
Wehr
Posty: 332
Rejestracja: 27 maja 2008, 19:10
Lokalizacja: C.K.S.M.K.Kraków/Zakopane
Has thanked: 12 times
Been thanked: 15 times

Re: Szukam ciekawej gry do zaprogramowania... pomóżcie

Post autor: Wehr »

A to nie lepiej takiego Witchcrafta? Zacna gra. :-P Albo "Wilki i owce", raczej nie byłyby zbyt skomplikowane.
Obecnie: Agricola, Bitwy Westeros, 7 Cudów
Moja kolekcja
A to bym chciał :-P
humanista
Posty: 16
Rejestracja: 06 gru 2008, 10:50
Kontakt:

Re: Szukam ciekawej gry do zaprogramowania... pomóżcie

Post autor: humanista »

Wilk i owce jest dosyć prosty. Można to zrobić. Ogólnie nie popieram używania dziwnego nazewnictwa w grach planszowych jakie stosuje się w grach animowanych. Zasady powinno się opisywać językiem matematyki, jak to jest w warcabach. Tyle punktów za taki ruch, można ruszać w takich warunkach w taką stronę itp. Pisanie że "czarownik rzuca czar i zabija..." (faktycznie chodzi o zdjęcie z planszy) "...złodzieja który traci moc ciemnej strony" itp powieściowe sformułowania jest przewagą formy nad treścią, co nie jest zupełnie potrzebne i tylko zaciemnia zasady. Przy tworzeniu przepisów gier ważne jest żeby gra nie tyle miała dużo zasad, co żeby te zasady były sensowne i każda z nich tworzyła jakąś nową część teorii strategii dla tej gry.
Awatar użytkownika
Yatzek
Posty: 132
Rejestracja: 20 sie 2004, 09:53
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 1 time

Re: Szukam ciekawej gry do zaprogramowania... pomóżcie

Post autor: Yatzek »

Ogólnie nie popieram używania dziwnego nazewnictwa w grach planszowych jakie stosuje się w grach animowanych. Zasady powinno się opisywać językiem matematyki, jak to jest w warcabach. Tyle punktów za taki ruch, można ruszać w takich warunkach w taką stronę itp. Pisanie że "czarownik rzuca czar i zabija..." (faktycznie chodzi o zdjęcie z planszy) "...złodzieja który traci moc ciemnej strony" itp powieściowe sformułowania jest przewagą formy nad treścią, co nie jest zupełnie potrzebne i tylko zaciemnia zasady.
...powiedział "humanista" ;)

nevermind.

Yosz - pewnie już dawno coś wybrałeś, ale rzucę mój typ, może ktoś następny zrealizuje.
Ostatnio motałem się nad "Field Commander: Alexander The Great" na żywo.
Myślę że można z tego zrobić świetną grę "biurową" .. a jak ktoś lubi to można dorzucić miliony fajerwerków, łącznie z cgi bitew, dawką historii i wątkiem kryminalnym ;)

Z założenia to gra dla jednej osoby, a AI to raczej prosty algorytm postępowania i zestaw losowanych wydarzeń.
Myślę, że byłoby to niegłupie odciążenie dla ręcznej zabawy z żetonami.
Oczywiście kwestia praw i kopyrajtów to zupełnie inna beczka.
Awatar użytkownika
antyempire
Posty: 60
Rejestracja: 31 paź 2009, 20:40

Re: Szukam ciekawej gry do zaprogramowania... pomóżcie

Post autor: antyempire »

Może Jaskinia Trolla?
Awatar użytkownika
godpuppet
Posty: 592
Rejestracja: 30 gru 2008, 12:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szukam ciekawej gry do zaprogramowania... pomóżcie

Post autor: godpuppet »

ja ostatnio szukałem elektronicznej wersji "Labiryntu Śmierci" - ale nigdzie nie ma. a szkoda, bo na kompie grałoby sięcałkiem całkiem :)
All work and no play makes Jack a dull boy!
Awatar użytkownika
abadura
Moderator
Posty: 6535
Rejestracja: 07 gru 2009, 10:22
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 28 times
Been thanked: 9 times
Kontakt:

Re: Szukam ciekawej gry do zaprogramowania... pomóżcie

Post autor: abadura »

A może Age of Steam na jakiejś mapie bez trudnych (do zaimplementowania) udziwnień? Albo inna kolejowa? Może Days of Steam? Grafiki same z siebie są w obu dość prymitywne, więc jest spore pole do popisu (poprzez dodanie włansych ładnych), a to rozwiązuje też część problemów praw autorskich.

Swoja drogą napisanie gry w WPF, jako sposobu na lepsze poznanie tej technologii, też chodzi za mną od jakiegoś czasu. Ale mam nadmiar innych zajęć. :)
Awatar użytkownika
lb_lb
Posty: 209
Rejestracja: 30 mar 2009, 18:07

Re: Szukam ciekawej gry do zaprogramowania... pomóżcie

Post autor: lb_lb »

Hmmmmmm......... ten wątek mnie zainspirował.... :)
Awatar użytkownika
Ranaghar
Posty: 30
Rejestracja: 27 lut 2009, 21:54
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Szukam ciekawej gry do zaprogramowania... pomóżcie

Post autor: Ranaghar »

Szukam pomysłu na temat pracy magisterkiej. Wiem już jaką grę chcę zaimplementować (bez sztucznej inteligencji), ale muszę do tego dorobić jakiś naukowy temat (np. refaktoryzacja kodu).
Liarus
Posty: 396
Rejestracja: 09 maja 2009, 19:49
Lokalizacja: Pszczyna
Has thanked: 10 times
Been thanked: 14 times

Re: Szukam ciekawej gry do zaprogramowania... pomóżcie

Post autor: Liarus »

bez sztucznej inteligencji to chyba będzie trudno żeby mto była magisterka, bo do samej obsługi gry (tasowanie, liczenie punktów) trudno będzie coś dostawić, chybab, ze to będzie rozgrywka przez sieć, to raczej taka sama w sobie powinna być niezłym zagadnieniem.
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6357
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: Szukam ciekawej gry do zaprogramowania... pomóżcie

Post autor: yosz »

Właśnie - tak naprawdę celem magisterki może być np

a) zrobienie porządnego serwera do grania przez sieć, z obsługą save'owania, play by email itd, a wszystko oparte np na WebService'ach co by w korporacjach przez firewalle przechodziło ;)
b) zrobienie uniwersalnego frameworku do tworzenia modułów gier coś a'la Cyberboard czy ZunTzu

A najlepiej a + b :)
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
abadura
Moderator
Posty: 6535
Rejestracja: 07 gru 2009, 10:22
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 28 times
Been thanked: 9 times
Kontakt:

Re: Szukam ciekawej gry do zaprogramowania... pomóżcie

Post autor: abadura »

Moim zdaniem w projekty polegające (w głównej mierze) na zaimplementowaniu czegoś - mniej lub bardziej ale jednak znanego - w ogóle nie powinny być przedmiotem prac magisterskich (co innego inzynierskich: tu jak najbardziej). Tytuł magisterski jest tytułem naukowym. Praca powinna więc mieć charakter naukowy. W przypadku prac magisterskich powszechne jest przyzwolenie na prace kompilacyjne, które nie wnoszą nic nowego. Ale jedank trzeba charakteru naukowego.

Takowego dopatrywać się można w owych "refaktoryzacjach" albo jakiś nowych oryginalnych metodach (algorytmach) komunikacji siecowiej czy sztucznej inteligencji (której jednak ma nie być). Ale na ile to wystarczające - to nie wiem. Doświadczenie jednak uczy mnie, że mało kto takpostrzega prace magisterskie i wiele prac które sam skłonny byłbym uznać za inzynierskie jest bardzo dobrymi (sądząc po ocenach końcowych) pracami magisterskimi.
Awatar użytkownika
Aba
Posty: 1296
Rejestracja: 19 lis 2008, 22:02
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Szukam ciekawej gry do zaprogramowania... pomóżcie

Post autor: Aba »

Proponuje Wikingów a z łatwiejszych - Rój.
Awatar użytkownika
Ranaghar
Posty: 30
Rejestracja: 27 lut 2009, 21:54
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Szukam ciekawej gry do zaprogramowania... pomóżcie

Post autor: Ranaghar »

Ano właśnie rozgrywka ma być prowadzona przez Internet. Myślę, że na pewno da się do takiego tematu dokoptować "coś naukowego". Zwracam się o pomoc, ponieważ mam małe doświadczenie w programowaniu gier (do tej pory jedynie SI do "wilka i owiec").
Awatar użytkownika
bajcik
Posty: 44
Rejestracja: 29 gru 2008, 23:08
Lokalizacja: Lodz

Re: Szukam ciekawej gry do zaprogramowania... pomóżcie

Post autor: bajcik »

Aba pisze:Proponuje Wikingów a z łatwiejszych - Rój.
Rój właśnie implementuję na komórkę. Jest tam pare fajnych smaczków programistycznych.
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6357
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: Szukam ciekawej gry do zaprogramowania... pomóżcie

Post autor: yosz »

Pamiętajcie że żeby móc potem się podzielić taką grą musicie mieć pozwolenie od wydawcy / autora. Akurat wiem, że wydawnictwo od Hive'a uprzejmie odmawia udzielania takich praw (a przynajmniej tak zrobili z rok temu) - pewnie z powodu implementacji na iphone'a
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Eliard
Posty: 27
Rejestracja: 26 paź 2009, 22:30
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Szukam ciekawej gry do zaprogramowania... pomóżcie

Post autor: Eliard »

abadura pisze:Tytuł magisterski jest tytułem naukowym. Praca powinna więc mieć charakter naukowy. W przypadku prac magisterskich powszechne jest przyzwolenie na prace kompilacyjne, które nie wnoszą nic nowego. Ale jedank trzeba charakteru naukowego.
Yyy... tytułem naukowym jest tylko tytuł profesora. Mgr to tytuł zawodowy, podobnie jak licencjat czy inżynier ;) On poświadcza tylko nabycie umiejętności potrzebnych do pracy w zawodzie. IMO praca magisterska wręcz nie powinna mieć charakteru naukowego.
Jam jest Eliard, Abbaddon Niszczyciel, Burzyciel Starego Porządku, Tańczący na Zgliszczach, Anioł z Kluczem do Czeluści...
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4475
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1425 times
Been thanked: 1100 times

Re: Szukam ciekawej gry do zaprogramowania... pomóżcie

Post autor: garg »

No właśnie magister to tytuł naukowy - podobnie, jak profesor. Z kolei doktor i doktor habilitowany to stopnie naukowe. Tyle z Ustawy o Szkolnictwie Wyższym :D

A licencjat i inżynier to faktycznie tytuły zawodowe.

EOT :)
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
ODPOWIEDZ