(Warszawa) Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Witold Janik
Posty: 445
Rejestracja: 25 sty 2008, 13:00
Lokalizacja: spod Warszawy
Kontakt:

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: Witold Janik »

Coś mi dzisiaj ptaszki ćwierkały, że może we wtorek będzie puniek, może Jarek B. :) Dobrze by było.
- Albo my graliśmy źle, albo wy (...), w naszej partii wyniki były w granicach 20-30. Co prawda gra skończyła się szybko (wcześnie papież umarł), ale chyba nie może to mieć aż takiego wpływu.
- U nas papież umarł w ostatniej turze - może stąd różnica.
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: yosz »

Ok, Bieszczady prawie gotowe (jako prototyp), jednak dziury w mechanice nie udało mi się załatać do końca. Będę potrzebował 30 minut burzy mózgów - pomysły mam ale bladego pojęcia jak to zaprząc w mechanikę :( (coś mi się kołacze po głowie i muszę chyba po prostu to wszystko wyrzucić z siebie żeby coś się udało w końcu zrobić).
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Jarek B.
Posty: 148
Rejestracja: 17 wrz 2007, 08:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 10 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: Jarek B. »

Witold Janik pisze:Coś mi dzisiaj ptaszki ćwierkały, że może we wtorek będzie puniek, może Jarek B. :) Dobrze by było.
Dobrze ćwierkały ;) Tym razem wpadam bez Grunwaldu vel ASP - testowanie gry spadło teraz na młode barki mojego The Young Gamers Gang :D Wpadnę towarzysko na tradycyjny sok mieszany duży :D
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: Filippos »

Znów się zapowiada nas tłum. Rewelacja. :D
To ja jeszcze wezmę na deser jak zostanie chwila Scrapoko - karcianą grę słowną. :)

Proponowałbym więc na jednym stole odpalić jutro Rozbicie, a na drugim Bieszczady, Cargo i Basilicę. Witek nie spóźnij się tym razem jeśli chcesz mieć pełny test gry :P
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: stalker »

Filippos pisze:Proponowałbym więc na jednym stole odpalić jutro Rozbicie, a na drugim Bieszczady, Cargo i Basilicę.
Do Bazyliki potrzebuję jednego-dwóch ochotników (jednego co zna, wskazane choć na 1 partię) przy osobnym stoliczku na czas jakiś, więc gra słowna może być testowana równolegle obok. Cargo może być na deser albo na rozgrzewkę, albo wcale, jeszcze trochę do gry dodaje, więc może będzie tylko robocze próbowanie.
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: yosz »

ja z chęcią Basilicę i Cargo i liczę na odwdzięczenie się na burzę mózgu przy Bieszczadach.
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
oopsiak
Posty: 832
Rejestracja: 04 lip 2009, 00:48
Lokalizacja: Warszawa / gdzieś na morzu

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: oopsiak »

ja się potwierdzę i zdeklaruję na cokolwiek poza Rozbiciem
LICZBA graczy/punktów/żetonów

MAM / ODDAM / CHCĘ
Awatar użytkownika
Witold Janik
Posty: 445
Rejestracja: 25 sty 2008, 13:00
Lokalizacja: spod Warszawy
Kontakt:

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: Witold Janik »

Cóż za cios w plecy! I Ty Brutusie przeciwko mnie! :D
- Albo my graliśmy źle, albo wy (...), w naszej partii wyniki były w granicach 20-30. Co prawda gra skończyła się szybko (wcześnie papież umarł), ale chyba nie może to mieć aż takiego wpływu.
- U nas papież umarł w ostatniej turze - może stąd różnica.
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: stalker »

Cichaj, kniaziu Witoldzie ;)
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
oopsiak
Posty: 832
Rejestracja: 04 lip 2009, 00:48
Lokalizacja: Warszawa / gdzieś na morzu

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: oopsiak »

jeeetam, od razu przeciwko! :mrgreen: po prostu nie "pro" : )

EOT
LICZBA graczy/punktów/żetonów

MAM / ODDAM / CHCĘ
Awatar użytkownika
Jarek B.
Posty: 148
Rejestracja: 17 wrz 2007, 08:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 10 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: Jarek B. »

Jednak nie dam rady podjechać dzisiaj. W tym samym czasie razem z historykiem powołujemy pod broń konkretnych rycerzy, którzy pojawią się na kartach.
Miłego grania!
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9479
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: MichalStajszczak »

Jarek B. pisze: razem z historykiem powołujemy pod broń konkretnych rycerzy
Teraz się mówi "robimy casting na rycerzy" :D
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: stalker »

Beeep! Komplikacje rodzinne, będę dopiero o 20:00 :( Będę bardzo wdzięczny wszystkim, którzy o tej godzinie będą mogli mi poświęcić chwilę przy Bazylice, albo spróbować Cargo z bajerami.

Obawiam się, że mnie minie Rozbicie, no i nasza droga koleżanka nie będzie miała zbyt wielu tytułów do wyboru na początku spotkania... mam jednak nadzieję, że nam się uda.

Przepraszam.
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: Filippos »

No tak czy siak będzie nas co najmniej czworo, a jeśli dotrze puniek to nawet pięcioro. Jakby co ja mam w swoim pudle cztery prototypy więc gier nie zabraknie. :wink: Damy radę i poczekamy na ciebie stalker :)
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: Geko »

MichalStajszczak pisze:
Jarek B. pisze: razem z historykiem powołujemy pod broń konkretnych rycerzy
Teraz się mówi "robimy casting na rycerzy" :D
Raczej "preparujemy iwent castingowy na najtów".
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
oopsiak
Posty: 832
Rejestracja: 04 lip 2009, 00:48
Lokalizacja: Warszawa / gdzieś na morzu

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: oopsiak »

się pokruszyliście i rzeczywiście musiałam zagrać w Rozbicie : P choć przyznam, że byłam niesłusznie uprzedzona do tego typu rozrywki.

Pomijając
a) głupotę, jaką było granie na drugiej pozycji w ostatniej turze
b) teleportujące się oddziały (puff! pyk! aaa, polecam OFENSYWĘ SZULERÓW Ćwieka, tam też jest o teleportujących się oddziałach), które mnie nieco zaskoczyły
c) wsparcie książąt ruskich, które wydawało się mocno absurdalne, a finalnie, niezrównoważone przeze mnie i Filipposa, przyniosło Witkowi i Marcinowi kupę punktów
d) coś nie-halo z najazdami (ale marchewek z Prusów miałam najwięcej : P)

<niekoniecznie w tej kolejności>

to gra mi bardzo podeszła i to, że wczoraj zamiast uczyć się socjo analizowałam, co mogłam inaczej zrobić świadczy chyba na jej korzyść : ) chętnie za dwa tygodnie spróbuję ponownie, niekoniecznie Mazowszem.

by the way, można jakoś przemieszczać swoje wpływy na planszy? rozumiem, że wydawało mi się to konieczne tylko dlatego, że mieliśmy za mało dysków, tak?
LICZBA graczy/punktów/żetonów

MAM / ODDAM / CHCĘ
Awatar użytkownika
Witold Janik
Posty: 445
Rejestracja: 25 sty 2008, 13:00
Lokalizacja: spod Warszawy
Kontakt:

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: Witold Janik »

Bardzo, bardzo serdecznie chciałbym podziękować moim króliczkom doświadczalnym :)
4 osoby (w tym 2 zupełnie nowe), ok. 40min. tłumaczenia, 2h gry = 6 tur.

1) ja, Małopolska, niebieski, 48PZ
2) Yosz, Śląsk, żółty, 40PZ
3) Filippos, Wielkopolska, zielony, 44PZ
4) Ooopsiak, Mazowsze, czerwony, 39PZ
oopsiak pisze:Pomijając [...] głupotę, jaką było granie na drugiej pozycji w ostatniej turze
To była pierwsza gra z tą modyfikacją. Miła sprawa, daje więcej smaczku w grze, ciut więcej myślenia taktycznego, można dobrać pozycję do tego co przyszło na rękę, jeśli ma się słaby wynik punktowy.
oopsiak pisze:b) teleportujące się oddziały (puff! pyk! aaa, polecam OFENSYWĘ SZULERÓW Ćwieka, tam też jest o teleportujących się oddziałach), które mnie nieco zaskoczyły
Czy ktoś oprócz Oli zauważył teleportujące się oddziały? :lol:
Chodzi pewnie o wzmacnianie wpływu w oddalonych od naszych włości regionach? Konsultowałem się już z kolegami w tej sprawie. Przewiduję, że kiedyś taka partia "bez mapek" oparta o jakieś bliższe lub dalsze "sąsiedztwo" zostanie rozegrana, ale generalnie tej koncepcji będę się trzymał. Takie były realia historyczne!

Bardzo mi się spodobała sytuacja kiedy książę śląski Marcin IV Prawy bodajże powołał 1 kostkę w Legnicy, ruszył na Głogów i go odbił, po czym jeszcze popędził Niemców pod Lubuszem (o ile dobrze pamiętam). A tymczasem, zaraz po opuszczeniu Głogowa przez Marcina, lokalni możni, za namową księżny mazowieckiej Aleksandry Pobożnej, wzniecili przeciwko niemu bunt.
Kurde, zupełnie jakbym czytał "Historia Polski. Średniowiecze" Stanisława Szczura (chyba najlepszy podręcznik do tego) :lol:
Przy czym UWAGA Yosz pierwszy raz w historii tej gry zrobił taki "rajd", czyli 1 armia przemieściła się o więcej niż 1 obszar staczając 2 bitwy :) Brawo!
(to oczywiście też trochę determinują karty - kart z "3" jest 20%)
oopsiak pisze:c) wsparcie książąt ruskich, które wydawało się mocno absurdalne, a finalnie, niezrównoważone przeze mnie i Filipposa, przyniosło Witkowi i Marcinowi kupę punktów
No tak, tu się przyznam - trzeba jeszcze pogrzebać przy tym mechanizmie. Uważam, że dostałem za dużo punktów, poza tym to nie było aż tak ważne dla dziejów Polski, czy prestiżu księcia.
oopsiak pisze:d) coś nie-halo z najazdami (ale marchewek z Prusów miałam najwięcej : P)
No tak, przyznaję. Dokonałem drobnej zmiany w kierunku bardziej historycznym, ale to nie wyszło grze na dobre. Następnym razem zaczniemy ciągnąć karty Zagrożenia Pruskiego od 1. tury, być może trzeba będzie też zwiększyć może wartości o 1. Może Będzie więcej PZ za te marchewki (czyli Ty byś dostała 4PZ przy 4 graczach za 1. miejsce, tak żeby każdemu się opłacało co najmniej raz pojechać na krucjatę).
oopsiak pisze: gra mi bardzo podeszła i to, że wczoraj zamiast uczyć się socjo analizowałam, co mogłam inaczej zrobić świadczy chyba na jej korzyść : ) chętnie za dwa tygodnie spróbuję ponownie, niekoniecznie Mazowszem.
Bardzo mi miło z tego powodu, ja też analizowałem grę poszczególnych graczy i wyniki punktowe. Nie widziałem, żeby gracze grali źle czy nieumiejętnie, wręcz przeciwnie, praktycznie każdy ruch był dobry i przynoszący jakieś korzyści (to ja zmarnowałem 2 ruchy bo zagrałem źle i niekonsekwentnie, a Yosz jeden bo pomylił karty). Co do Twojego wyniku punktowego - myślę, że to dlatego bo z początku zainwestowałaś sporo w wojsko, którego nie użyłaś przez większość gry, dopiero na koniec najechałaś Sandomierz. No i ta "druga pozycja w ostatniej rundzie" :)
oopsiak pisze:by the way, można jakoś przemieszczać swoje wpływy na planszy? rozumiem, że wydawało mi się to konieczne tylko dlatego, że mieliśmy za mało dysków, tak?
Przemieszczać wpływy??? Nie, raczej nie. Zastanowię się ale nie podoba mi się za bardzo ta koncepcja. To jest poparcie dla Twojego księcia, to są przychylni Ci "lokalsi"...

Generalnie IMHO wyszło prawie świetnie ;) Poprzednim razem byłem zmęczony po 1/2 partii podstawowej (3 rundy) w 3 osoby. Teraz nie dość że nie było większych problemów i czułem się wręcz wypoczęty, to gracze (łącznie ze mną) mieli kupę śmiechu i zabawy z knucia, przepychania się i napadania na innych. Dawno się tak nie śmiałem podczas gry :) No i jeszcze te podpuchy: "To co, może zawrzemy jakiś układ?", "No popatrz co on tu robi! Tak nie można, weź go tu pojedź" :lol: Bardzo mnie uszczęśliwiliście tym wkręceniem się w grę :oops:

Cytaty z Filipposa:
- w ostatnim swoim ruchu dosyłając wojska do Wrocławia, gdzie była równowaga polityczna (remis) pomiędzy nim a Yoszem, dzięki czemu zyskał przewagę: Nie darmo tam syna posyłałem! :lol:
- Gra nie jest zepsuta - wygrał designer ;) :D
Ostatnio zmieniony 03 mar 2010, 13:59 przez Witold Janik, łącznie zmieniany 1 raz.
- Albo my graliśmy źle, albo wy (...), w naszej partii wyniki były w granicach 20-30. Co prawda gra skończyła się szybko (wcześnie papież umarł), ale chyba nie może to mieć aż takiego wpływu.
- U nas papież umarł w ostatniej turze - może stąd różnica.
Karol Madaj
Posty: 659
Rejestracja: 28 sty 2010, 15:41
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 89 times
Been thanked: 46 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: Karol Madaj »

Mam już trzeci prototyp Kolejki tym razem zdaje się działać. Chciałbym zapisać się na listę społeczną na 16.03. Potrzebuję 3-4 ochotników na 1,5 h. Zainteresowanym mogę przesłać szkic instrukcji.

W środę wpadnę 17.00-18.45 i obiecuje, że nie będę się wpychał ze swoimi grami.
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: yosz »

Witold Janik pisze:Czy ktoś oprócz Oli zauważył teleportujące się oddziały? :lol:
Ja :P
Chodzi pewnie o wzmacnianie wpływu w oddalonych od naszych włości regionach? Konsultowałem się już z kolegami w tej sprawie. Przewiduję, że kiedyś taka partia "bez mapek" oparta o jakieś bliższe lub dalsze "sąsiedztwo" zostanie rozegrana, ale generalnie tej koncepcji będę się trzymał. Takie były realia historyczne!
Jako eurodziewczynka powiem: olać realia historyczne - gra ma być grywalna :P

I musisz popracować nad tłumaczeniem zasad :) Wszystko w miarę jasno powiedziałeś, ale jak opowiadałeś o grze to miałem wrażenie że to mega skomplikowana kobyła będzie, a to niezła, średnio-ciężka hybrydka. Spokojnie do 20 minut tłumaczenia można zejść
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9479
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: MichalStajszczak »

To ja bym wstępnie zarezerwował miejsce w Kolejce. Może mi się też uda przygotować prototyp Reglamentacji
Awatar użytkownika
Witold Janik
Posty: 445
Rejestracja: 25 sty 2008, 13:00
Lokalizacja: spod Warszawy
Kontakt:

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: Witold Janik »

Witold Janik pisze:
oopsiak pisze:d) coś nie-halo z najazdami (ale marchewek z Prusów miałam najwięcej : P)
No tak, przyznaję. Dokonałem drobnej zmiany w kierunku bardziej historycznym, ale to nie wyszło grze na dobre. Następnym razem zaczniemy ciągnąć karty Zagrożenia Pruskiego od 1. tury, być może trzeba będzie też zwiększyć może wartości o 1. Może Będzie więcej PZ za te marchewki (czyli Ty byś dostała 4PZ przy 4 graczach za 1. miejsce, tak żeby każdemu się opłacało co najmniej raz pojechać na krucjatę).
Zerknąłem do swoich notatek nt. skalowania gry i przy 4 osobach mam napisaną propozycję dwóch kart Prusów :twisted: To dużo wyjaśnia. Mea culpa.
Tak, tak, wiem, sam nie ogarniam jeszcze tej gry do końca...
- Albo my graliśmy źle, albo wy (...), w naszej partii wyniki były w granicach 20-30. Co prawda gra skończyła się szybko (wcześnie papież umarł), ale chyba nie może to mieć aż takiego wpływu.
- U nas papież umarł w ostatniej turze - może stąd różnica.
Awatar użytkownika
oopsiak
Posty: 832
Rejestracja: 04 lip 2009, 00:48
Lokalizacja: Warszawa / gdzieś na morzu

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: oopsiak »

oo, no to sporo wyjasnia ^^
LICZBA graczy/punktów/żetonów

MAM / ODDAM / CHCĘ
bazyn
Posty: 288
Rejestracja: 16 lut 2008, 22:30
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: bazyn »

W środę będę pawie na pewno :)
Mam
Chcę


Pragnę poznać: Above and Below, Arcadia Quest, Clank!, Pathfinder, Trickerion, Blood Rage, Mechs vs Minions
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: jax »

bazyn pisze:W środę będę pawie na pewno :)
nie rozumiem, chciałeś napisać:
'będę prawie na pewno' czy 'będą pawie na pewno' ? :mrgreen:
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
bazyn
Posty: 288
Rejestracja: 16 lut 2008, 22:30
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: bazyn »

To miał być skrót myślowy. Jeżeli będą pawie to będę na pewno :)
Mam
Chcę


Pragnę poznać: Above and Below, Arcadia Quest, Clank!, Pathfinder, Trickerion, Blood Rage, Mechs vs Minions
ODPOWIEDZ