(Warszawa) Agresor - Piątek WIBHiIŚ PW

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Sir-lothar
Posty: 366
Rejestracja: 25 cze 2008, 01:00
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Sir-lothar »

Witam,
kto późno przychodzi ten ... gra w mniej gier :)
dziś lekkie spotkanie: Trening astronauty w Space Alert poprzedzony rozbudową sieci energetycznej we wysokim napięciu.
WN wraz z Zephryem, Draco, Sztefanem oraz Ostrym. Jak to WN sytuacja zmieniła się co turę a liderem był chyba kolejno każdy z graczy. Ostatecznie poprzez łut szczęścia oraz niewielki homerule ogłoszono mnie zwycięzcą ku wielkiemu zaskoczeniu wszystkich, a jeszcze większego mojego. Niemniej przyjemnie było zagrać. A końcowe licytacje sięgały takich wartości, że bladłem ze zgrozy ... 101 za elektrownie o numerze 30(lub 31, nie pamiętam dokładnie) to jakaś paranoja, a tu jeszcze 4 domki do postawienia ....
Niemniej po tym przyjemnym tytule nastąpiły próby zwerbowania doświadczonej załogi na pokład P.O.K. Kormoran (Polski okręt kosmiczny). Niestety w wyniku błędu systemu zwerbowano dwójkę niedoświadczonych kadetów i wysłano ich w odległą przestrzeń z misją: "jeśli w tej części regionu jest coś niebezpiecznego to macie to znaleźć, abyśmy nie wysyłali w ten region innych statków". Trzech weteranów(Draco, Zephyr, Ostry) i dwójka żółtodziobów (Keleno, oraz moja skromna osoba) ruszyło w misje swego życia. (potencjalnie krótkiego)
Gra przyjemna i ciekawa, gdzie konieczność współpracy jest silnie zaznaczona, oraz gdzie jedna osoba nie podejmie wszystkich niezbędnych decyzji. Dlatego nawet proste naciśnięcie pojedynczego przycisku daje wielką satysfakcję :)
Na pewno sporo problemów sprawiają trudy podróży kosmicznych, a faktu tego nie umila irytujące działanie systemów pokładowych. Główny komputer należy co jakiś czas resetować, a droidy bojowe bez danie wyraźnego rozkazu nie strzelą do intruzów. Jak również działa czy systemy tarcz wymagają naciśnięcia guzika (to chyba z tego powodu wszystkie misje kosmiczne objęte są tajemnicą). Niemniej rejon nie był aż tak groźny, aby nie udało się z niego powrócić. Załoga zgłasza gotowość do kolejnego lotu, szczególnie, że to ledwo 20 min.

Pozdrawiam.

Ps. przepraszam za zgryźliwe żarty, ale tydzień zapewnił kilka nieprzyjemnych wrażeń.
Awatar użytkownika
Keleno
Posty: 451
Rejestracja: 04 kwie 2007, 10:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Keleno »

Dzisiejszy wieczór bogaty w rozgrywki :)

Na początek trzy sympatyczne fillerki: Trans Europa, Fasolki i Bang, a potem długo oczekiwane Vasco da Gama - cieszę się że udało mi się przyłączyć bo gra jest naprawdę ciekawa :) Sporo kombinowania i trochę nerwów - zwłaszcza przy odkrywaniu kafelka z ceną za krążki ustalające kolejność graczy :) No i na koniec Space Alert - gra jest niedługa i wcale nie taka trudna jak się tego z początku obawiałam :)

Dzięki wszystkim za grę :)
Awatar użytkownika
dasilwa
Posty: 1128
Rejestracja: 18 maja 2005, 18:33
Lokalizacja: Stolica
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: dasilwa »

garg pisze: I faktycznie dodatek Król i zwiadowca może być przy grze z tak dużą liczbą kafelków nieco przegięty. W naszej grze Jax wygrał zdecydowanie i w pięknym stylu, właśnie przy pomocy złodzieja, który dał mu na koniec (jeśli dobrze pamiętam) 33 punkty.
:D Ja to wiedziałem przed grą.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: jax »

dasilwa pisze:
garg pisze: I faktycznie dodatek Król i zwiadowca może być przy grze z tak dużą liczbą kafelków nieco przegięty. W naszej grze Jax wygrał zdecydowanie i w pięknym stylu, właśnie przy pomocy złodzieja, który dał mu na koniec (jeśli dobrze pamiętam) 33 punkty.
:D Ja to wiedziałem przed grą.
Po odjęciu tych punktów (oraz ponad 20 punktów za króla Agnieszki) i tak bym wygrał tuż przed kromką - don't worry ;)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
dasilwa
Posty: 1128
Rejestracja: 18 maja 2005, 18:33
Lokalizacja: Stolica
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: dasilwa »

jax pisze: Po odjęciu tych punktów (oraz ponad 20 punktów za króla Agnieszki) i tak bym wygrał tuż przed kromką - don't worry ;)
Gratulacje :) Ale jakby nie odejmować króla Agnieszki to co by było? Z tego wynika że Ty i Agnieszka zajęliście dwa pierwsze miejsca, więc tak jak przewidywałem Król i Złodziej są decydujące. Szczególnie na taką ilości kafelków.
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: zephyr »

Udało mi się poznać Hansa teutonica (i chwilę później zamówić Hansa teutonica), niby kolejna eurogra w przesuwanie sześcianików, ale tutaj wygląda na to że jest naprawdę dużo możliwych strategii i masa interakcji.

Pierwsza gra raczej testowa, żeby zobaczyć jak to w ogóle działa. Mechanika nie jest skomplikowana, ale punkty dostaje się za masę różnych rzeczy i ciężko powiedzieć przed grą co ile będzie warte.

PS bardzo źle graliśmy z bonus markerami, nikt ich nie miał więcej niż 2-3 bo one inaczej działają
a) marker bierze się dodatkowo, oprócz normalnej nagrody
b) po swoim ruchu stawia się nowy marker nie na tej drodze z której się go wzięło tylko na dowolnej spełniającej zadane warunki
i parę małych rzeczy, które aż tyle nie zmieniają
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Filippos »

zephyr pisze:Udało mi się poznać Hansa teutonica (i chwilę później zamówić Hansa teutonica), niby kolejna eurogra w przesuwanie sześcianików, ale tutaj wygląda na to że jest naprawdę dużo możliwych strategii i masa interakcji.

Pierwsza gra raczej testowa, żeby zobaczyć jak to w ogóle działa. Mechanika nie jest skomplikowana, ale punkty dostaje się za masę różnych rzeczy i ciężko powiedzieć przed grą co ile będzie warte.

PS bardzo źle graliśmy z bonus markerami, nikt ich nie miał więcej niż 2-3 bo one inaczej działają
a) marker bierze się dodatkowo, oprócz normalnej nagrody
b) po swoim ruchu stawia się nowy marker nie na tej drodze z której się go wzięło tylko na dowolnej spełniającej zadane warunki
i parę małych rzeczy, które aż tyle nie zmieniają
Zephyr bardzo dobrze graliśmy :)
Markery bierze się owszem oprócz normalnej nagrody i tak graliśmy natomiast kilka razy nie wstawialiśmy kontorów biorąc marker ale tylko dlatego że nie mogliśmy bo nie mieliśmy privilegium :)
A potem marker wstawia się faktycznie na dowolne puste miejsce na marker, a zawsze jest tylko to jedno puste pomijając sytuacje gdy ktoś zdobywa dwa markery w jednej turze co w naszej partii się nie zdarzyło :lol:
Jakie jeszcze małe rzeczy?
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Awatar użytkownika
Micelius
Posty: 758
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Micelius »

Mi tam się "zgryźliwe" opowieści s. Lothara podobały :) Ale miłosiernie nie będę mu psuł humoru specjalnie by takie słyszeć :lol:

Z kronikarskiego obowiązku: zostałem wciągnięty w czteroosobową partię Bożego Igrzyska. W czwórkę zdecydowanie dobrze chodzi, poza tym wersja polska wyraźnie ładniejsza (mimo iż wolałbym więcej drewna zamiast żetonów).
Wygrał Berem (gratulacje!!!), który stawiał sporo kolegiów (3 razy) oraz udanie w trakcie gry punktował za dość tanie ataki na wrogów Rzplitej.
Drugi był weteran-nowicjusz Andromedus-Rex (to najbliższe prawdy z jego skomplikowanego nicka, co mi się udało zapamiętać :oops: ) Weteran bo jak się okazało strateg z niego bywały, a nowicjusz- bom go pierwszy raz widział :mrgreen: Miał o tyle szczęście, że gracze do jego prowincji się dokładali z latyfundiami lub zbyt diaboliczne snuli plany i kładli kostki na "jego" prowinjcach... skutkiem czego (no i oczywiście skutecznego knucia, a zwłaszcza liczenia "przelewów" wrogów po kraju) siedem majątków mu ocalało. Armii używał mało, ale gdyby na koniec weszły jego dwa ataki o 60% prawdopodobieństwie, to by wygrał.
Ja trzeci - jednak zdążyłem sporo zapomnieć, przez połowę gry łapałem "czucie" (m.in. nie uwzględniłem tak podstawowej rzeczy jak to, że nie dokłada się kostek szlachty do prowincji, której się życzy zgorzenia). Gdyby nie miasta, miałbym wynik haniebny... No i tradycyjnie sporo wetowałem (trzy razy, nawet gdy byłem w sejmie... ale to z rozpaczy :) )
Czwarty kolega A-R - bardzo mi przykro, ale choć miło się grało, nicka nie pomnę :oops: To nie brak szacunku, a zwyczajnie opieszałość umysłowa ma :? Szczerze mówiąc, nie pomnę równieć, jak zdobył to miejsce - dwa razy przegrał ze mną walkę o Hetmana, w ang. wersji znanego jako większość na dworze (choć raz małym kosztem - wynik licytacji na kasę brzmiał 11-0 :wink: )
Wyniki ogólnie niskie - od jakichś 40 punktów w dół (różnice po 3-4-6 p. mniej więcej). Mimo, iż tylko dwie prowincje się shajcały całkiem, gdzie indziej po jednym-dwa mająteczki padły. Może jednak przy rozkładzie punktów na 4 to naturalne...

Dziękuję wszystkim za grę! Przy okazji - śmieszne jakieś podziały istnieją, wyczuwa się pewne napięcia mdz. strategami i "innymi". A przecież pomijając już fakt, że czasem fajnie jest grać w kolorowe śmiecho-głupki (zwł. w celu zadzierzgnięcia więzów :wink: ), to między spuszczeniem komuś na głowę paru dywizji, a wyłączeniem mu światła nie ma aż takiej różnicy napięć :) Rowy zasypujmy, by śmiesznej nie przynieść nam ujmy. Jak ja piszę? Lepiej skończę :)
Ostatnio zmieniony 15 mar 2010, 21:44 przez Micelius, łącznie zmieniany 1 raz.
Niech garby waszych wielbłądów będą zawsze tłuste!
Awatar użytkownika
JAskier
Posty: 728
Rejestracja: 16 kwie 2006, 15:31
Lokalizacja: Toruń
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: JAskier »

Jest spora szansa, że pojawiłbym się w piątek około 16.00. Jeśli ktokolwiek jest chętny, mogę zabrać ze sobą Pnącza i pokazać co i jak.
Awatar użytkownika
Leo
Posty: 298
Rejestracja: 05 maja 2006, 09:02
Lokalizacja: Stąd

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Leo »

Miceliusie, słusznie prawisz! :)
Wszelkie podziały i patrzenie na kogoś z góry są bez sensu.
Ostatnio zmieniony 16 mar 2010, 11:30 przez Leo, łącznie zmieniany 1 raz.
"Szlabany w głowach podnoszą się najwolniej."
0NCK0
Posty: 93
Rejestracja: 16 lut 2010, 09:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: 0NCK0 »

Czy jest ktoś chętny do pogrania w karciankę Warhammer: Invasion??
Awatar użytkownika
Przemekk
Posty: 344
Rejestracja: 19 maja 2009, 09:08
Lokalizacja: Ząbki

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Przemekk »

Z naprawdę wielką chęcią zagrałbym w Age of Steam ( zwykły Steam mi się nie podoba za bardzo), gdyby ktoś też miał ochotę i zechciał go przynieść to drugiego gracza już ma :) Jestem po jednej partii, ale szybkie wyklarowanie paru zasad by się przed grą przydało.

Poza tym z miłą chęcią dałbym drugą szansę Hansie, będę pewnie jak zwykle 16:30.
Grze zawsze trzeba dać drugą szansę, a czasem nawet trzecią, czwartą i piątą.

Moje gry
Awatar użytkownika
bart8111
Posty: 691
Rejestracja: 28 wrz 2008, 22:25
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: bart8111 »

Mogę przynieść Age of Steam i chętnie zagram. Powinienem też być koło 16.30.
Awatar użytkownika
kromka
Posty: 246
Rejestracja: 27 paź 2008, 17:16
Lokalizacja: Wawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: kromka »

będe ok 16:30

i standardowo przyniose Ticket to Ride Europa + 1912 i szukam chętnych
oraz otwarty na inne propozycje...
Papież ?? A ile on ma dywizjii ??!! (J. Stalin)

Sushi? To jedzenie dla psów. My jemy ziemniaki (Alaksandr Łukaszenka)
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4491
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa/Zielonka
Has thanked: 1450 times
Been thanked: 1104 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: garg »

Ja przyniosę w piątek cztery tytuły: Chinatown (rewelacyjna gra negocjacyjna o bardzo prostych regułach), Strozzi (pseudo-licytacyjny Knizia z prościutkim i fajnym systemem punktacji), Fincę (ubiegłoroczna nowość - raczej lekka i rodzinna, ale pomyśleć też można) i Hansę (to jej naprawdę ostatnia szansa - coś nie mogę jej wyczuć). No i oczywiście wezmę coś krótkiego na rozgrzewkę :D

Bardzo chętnie zagram w te dwie pierwsze, ale dwoma pozostałymi też nie pogardzę. Jacyś chętni? :)
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
bart8111
Posty: 691
Rejestracja: 28 wrz 2008, 22:25
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: bart8111 »

Są może jeszcze chętni na Age of Steam o 16.30?
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4491
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa/Zielonka
Has thanked: 1450 times
Been thanked: 1104 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: garg »

Aha, no i będę jak zwykle - 16.00-19.00 :)
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: jax »

czy kolega Micelius może potwierdzić swoją obecność? (bo jeśli nie mam grać w CoH to chciałbym wiedzieć wcześniej i coś innego zaplanować, np. tego Age of Steama)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Cin
Posty: 822
Rejestracja: 17 wrz 2007, 01:19
Lokalizacja: Warszawa, czasem Kielce
Has thanked: 4 times
Been thanked: 31 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Cin »

tym razem wyjątkowo i ja się zaanonsuję, ponieważ byłem pytany o Ad Astra i Krysis
zgłaszam, że będę od 16:00 i biorę obie
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: bazik »

cin - to moze najpierw krysis? bo do ad astry mnie jakos nie ciagnie :-)
Awatar użytkownika
Cin
Posty: 822
Rejestracja: 17 wrz 2007, 01:19
Lokalizacja: Warszawa, czasem Kielce
Has thanked: 4 times
Been thanked: 31 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Cin »

dla mnie ok
tylko jeszcze minimum 2 chętnych by się przydało
a pamiętasz co się działo ostatnio :)
Awatar użytkownika
kromka
Posty: 246
Rejestracja: 27 paź 2008, 17:16
Lokalizacja: Wawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: kromka »

hejka mam pytanko:

Czy ktoś z obecnych w piątek w agresorze będzie jechał do gliwic na międzypionek ??
Papież ?? A ile on ma dywizjii ??!! (J. Stalin)

Sushi? To jedzenie dla psów. My jemy ziemniaki (Alaksandr Łukaszenka)
Awatar użytkownika
Keleno
Posty: 451
Rejestracja: 04 kwie 2007, 10:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Keleno »

garg pisze:Ja przyniosę w piątek cztery tytuły: Chinatown (rewelacyjna gra negocjacyjna o bardzo prostych regułach), Strozzi (pseudo-licytacyjny Knizia z prościutkim i fajnym systemem punktacji), Fincę (ubiegłoroczna nowość - raczej lekka i rodzinna, ale pomyśleć też można) i Hansę (to jej naprawdę ostatnia szansa - coś nie mogę jej wyczuć). No i oczywiście wezmę coś krótkiego na rozgrzewkę :D

Bardzo chętnie zagram w te dwie pierwsze, ale dwoma pozostałymi też nie pogardzę. Jacyś chętni? :)
No to może ja się zgłoszę, tak na dobry początek :)
Awatar użytkownika
siepu
Posty: 1198
Rejestracja: 14 gru 2007, 22:10
Lokalizacja: Olecko / Warszawa
Has thanked: 270 times
Been thanked: 296 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: siepu »

Cin pisze:dla mnie ok
tylko jeszcze minimum 2 chętnych by się przydało
a pamiętasz co się działo ostatnio :)
Od 17 będę i chętnie zagram w obie gry.
ODPOWIEDZ